Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

θα ήθελα να ρωτήσω και εγω κάτι για το Samsung S4.

Θέλω να περάσω ένα λογαριασμό e-mail στη συσκευή, από το εταιρικο e-mail του Οutlook .Πάω στο "Προσθήκη Λογαριασμού" -> "Microsoft Exchange " βάζω e-mail και password και κολλάει.Μου εμφανίζει αυτό που έχω ανεβάσει στην εικόνα και μετά κλείνει από μόνο του, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να έχω το e-mail μου στο κινητό. Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι αντίστοιχο?

 

Ευχαριστώ

[KOSK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

θα ήθελα να ρωτήσω και εγω κάτι για το Samsung S4.

Θέλω να περάσω ένα λογαριασμό e-mail στη συσκευή, από το εταιρικο e-mail του Οutlook .Πάω στο "Προσθήκη Λογαριασμού" -> "Microsoft Exchange " βάζω e-mail και password και κολλάει.Μου εμφανίζει αυτό που έχω ανεβάσει στην εικόνα και μετά κλείνει από μόνο του, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να έχω το e-mail μου στο κινητό. Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι αντίστοιχο?

 

Ευχαριστώ

 

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής email, μέσα από τον διαχειριστή εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Και κάτι άλλο. Βλέπω τα e-mail μου έως και 2 εβδομάδες πίσω.Δεν γίνεται να δω και τα παλαιότερα?

το έψαξα αλλά δεν βρίσκω κάτι.

[KOSK
Link to comment
Share on other sites

Email, ρυθμίσεις, πατας στο mail σου(που ειναι τικαρισμένο) , περίοδος για τον συγχρονισμό, επιλέγεις την περίοδο που θέλεις να συγχρονιστεί.

Ελπίζω να βοήθησα.

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

πάνε χρόνια απ' όταν περνούσα την Darky Rom στο S1 και ομολογώ ότι έχω σκουριάσει..

Λοιπόν..

το τηλ λέει αυτά:

(εικονα 1)

το έκανα root μέσω odin σχεδον με το που το πήρα απο σκρουτζομάγαζο.

Αρχές Αυγούστου δλδ.

Απ 'οτι καταλαβαίνω το τηλ είναι γερμανικό.

Όταν φυσικά πάω να κάνω ενημέρωση on the air μου βγάζει οτι η συσκευή είναι τροποποιημένη και οτι οι ενημερώσεις λογισμικού δεν είναι διαθέσιμες.

Σήμερα όμως που κατέβασα το τελευταίο KIES και συνέδεσα το κινητό μου έβγαλε αυτό.

(εικόνα 2)

Τι κάνω?

Να κάνω ενα backup μέσω titanium και απευθείας την αναβάθμιση?

Να κάνω ενα backup μέσω titanium ,μετά unroot και μετά την αναβάθμιση?

Κάτι άλλο?

Σας ευχαριστώ πολύ για τις όποιες απαντήσεις παιδιά.

ΟΤΑ δεν μπορείς να πάρεις όταν είσαι root .Αν κάνεις την ενημέρωση που σου βγάζει θα αποκτήσεις knox (αν δεν έχεις ήδη) με ότι αυτό συνεπάγεται .

Πάντως αν τελικά την κάνεις δεν χρειαζεται να γίνεις πρώτα unroot για να την περάσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι να γινει root απλως.Το θεμα ειναι να γινει root χωρις να πεσει ο knox... εγω ειμαι με stock DBT και ενω το kies μου βγαζει την αναβαθμιση σε 4.3 κανονικα, δεν την εχω κανει ακομα γιατι δε θα μπορω (ελπιζω οχι για πολυ ακομα) να ρουταρω χωρις να πεσει ο knox...

Παντως θυμαμαι παλιοτερα που παραπονιομασταν γιατι αργει η ταδε αναβαθμιση στο ταδε κινητο, γιατι δεν υποστηριζουν το ενα, γιατι το αλλο ενω τωρα εχουμε μια αναβαθμιση διαθεσιμη και δεν μπορουμε να την αξιοποιησουμε οπως θα θελαμε.Τουλαχιστον για μενα αυτο ισχυει..

Αντε να δουμε τι θα γινει.Εγω ειμαι αισιοδοξος οτι θα βρεθει λυση να παρακαμφθει ο Knox... ελπιζω ομως να γινει γρηγορα... προτου ξενερωσουμε με τη Samsung...

 

εμενα επεσε ο knox . Το μονο προβλημα με αυτο ειναι η εγγυηση ή και κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο την εγγύηση δεν το λες και λίγο, αλλά μόνο την εγγύηση χάνεις τίποτα άλλο.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βαλω γερμανικη 4,3 και να παίρνω κανονικά αναβάθμισης για να γίνει αυτο πρέπει να αλλάξω το csc αλλα για να γίνει αυτο πρέπει πρεπει να κανω ρουτ υπαρχει αλλος τροπος για να αποφύγω το ρουτ για να μην χάσω εγγύηση ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βαλω γερμανικη 4,3 και να παίρνω κανονικά αναβάθμισης για να γίνει αυτο πρέπει να αλλάξω το csc αλλα για να γίνει αυτο πρέπει πρεπει να κανω ρουτ υπαρχει αλλος τροπος για να αποφύγω το ρουτ για να μην χάσω εγγύηση ?

Ποια έχεις τώρα ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχω την DMH7 κοσμοτε

 

Περνώντας την 4.3 και κάνοντας wipe μια ίσως και παραπάνω φορές θα μπει το σωστό csc ,έχει δουλέψει σε αρκετούς με αυτό τον τρόπο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις τώρα ?

 

Περνώντας την 4.3 και κάνοντας wipe μια ίσως και παραπάνω φορές θα μπει το σωστό csc ,έχει δουλέψει σε αρκετούς με αυτό τον τρόπο .

Μιχαλη σε ευχαριστώ και μια ακομα ερώτηση είναι καλή η 4.3 απο προβλήματα πως πάει είναι σταθερή

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη σε ευχαριστώ και μια ακομα ερώτηση είναι καλή η 4.3 απο προβλήματα πως πάει είναι σταθερή

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι καλύτερη από την 4.2 ,δεν έχουν βέβαια όλοι την ίδια άποψη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είμαι με επισημη xef χωρις ποτε root. περνωντας την επισημη ιταλικη που βλεπω στο sam.. δεν μετραει το knox , σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είμαι με επισημη xef χωρις ποτε root. περνωντας την επισημη ιταλικη που βλεπω στο sam.. δεν μετραει το knox , σωστα?

 

Δεν μετράει ,αλλά γιατί ενώ έχεις Γαλλικό χωρίς knox θες να περάσεις ιταλικό firmware ??? :confused:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είμαι με επισημη xef χωρις ποτε root. περνωντας την επισημη ιταλικη που βλεπω στο sam.. δεν μετραει το knox , σωστα?

 

όχι αν το κάνεις με odin, το δικό μου είναι XEF έβαλα την πρώτη γερμανική 2,3, δεν μέτρησε το knox αλλά δεν είναι οτι καλύτερο, θα δοκιμάσω και εγώ την ιταλική.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μετράει ,αλλά γιατί ενώ έχεις Γαλλικό χωρίς knox θες να περάσεις ιταλικό firmware ??? :confused:

 

εχω Γαλλικο 4.22 , και θα περασω Ιταλικο 4.3 . ιεναι το πιο προσφατο στο SAMMOBILE αν δεν κανω λαθος. το Γερμανικο είναι MJ5, ενώ το Ιταλικο MJ8 , και βγηκε 3 μερες μετα

Edited by Bxtrm
Link to comment
Share on other sites

εχω Γαλλικο 4.22 , και θα περασω Ιταλικο 4.3 . ιεναι το πιο προσφατο στο SAMMOBILE αν δεν κανω λαθος

 

Δεν κάνεις λάθος ,μπορείς να την βάλεις με odin αλλα να γνωρίζεις οτι θα αποκτήσεις knox ( δεν θα γράψει ) ενώ τώρα δεν έχεις ,όπως και μετά δεν θα μπορείς να κάνεις downgrade στην 4.2 .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Ιταλική MJ8 και είναι σαν την 4,2,2 σε lugs. Συν δυο εφαρμογές ιταλικές χωρίς να έχει και εδώ το google wallet
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Ιταλική MJ8 και είναι σαν την 4,2,2 σε lugs. Συν δυο εφαρμογές ιταλικές χωρίς να έχει και εδώ το google wallet

 

κι εγω την εχω βαλει την Ιταλικη , παντου η συσκευ ειναι καλυτερη και πιο γρηγορη εκτος απο το τηλεφωνο που ειναι ιδιο . δεν εχω lag πουθενα αλλου , αρκετα πιο γρηγορο , και σ αυτην επανερχεται η κλιμακα γραφικων μεταβασης. πολυ καλυτερη η 4.3 γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Ιταλική MJ8 και είναι σαν την 4,2,2 σε lugs. Συν δυο εφαρμογές ιταλικές χωρίς να έχει και εδώ το google wallet

 

Γιατι mj8 ?

Mj7 αναφερει το sammobile.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...