Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και απο μενα! Ειναι λογικο με κλειστο το WiFi απο χθες, σημερα που φορτισα την μπαταρια (και χωρις να το ανοιξω) καταναλωση WiFi 22% ??? Nα σημειωθει οτι η καταναλωση της μπαταριας ειναι φυσιολογικη απλα μου αναφερει αυτο το ποσοστο WiFi στην καταναλωση τησ μπαταριας...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα και απο μενα! Ειναι λογικο με κλειστο το WiFi απο χθες, σημερα που φορτισα την μπαταρια (και χωρις να το ανοιξω) καταναλωση WiFi 22% ??? Nα σημειωθει οτι η καταναλωση της μπαταριας ειναι φυσιολογικη απλα μου αναφερει αυτο το ποσοστο WiFi στην καταναλωση τησ μπαταριας...

 

Δες στο ρυθμισεις/συνδέσεις/wifi/για προχωρημενους, αν ειναι τσεκαρισμένο το "να επιτρέπεται παντα η σαρωση". Αν ειναι, βγαλε το. Ρουφιανιες της google!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δες στο ρυθμισεις/συνδέσεις/wifi/για προχωρημενους, αν ειναι τσεκαρισμένο το "να επιτρέπεται παντα η σαρωση". Αν ειναι, βγαλε το. Ρουφιανιες της google!

 

Το ξετικαρησα... Σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην οθονη του κλειδωματος πανω δεξια μου βγαζει ενα μικροφωνο τι ειναι αυτο? [ATTACH]45970[/ATTACH][ATTACH]45970[/ATTACH]

 

προφανώς έχεις ενεργοποιήσει την εγγραφή φωνής

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην οθονη του κλειδωματος πανω δεξια μου βγαζει ενα μικροφωνο τι ειναι αυτο?

 

Δοκίμασε

Ρυθμίσεις > My Device > Lock Screen > Wake up in lock screen (ξετίκαρε το).

 

Θεωρητικά ξεκλειδώνει με κάποιες λέξεις που μπορείς εσύ να του θέσεις και γι'αυτό συνέχεια "ακούει" όταν έχεις τη συγκεκριμένη επιλογή ενεργοποιημένη.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει ειπωθεί αλλα δεν το εχω διαβασει..

 

Το αναδυομενο παραθυρο με προτεινομενα sms για απορριψη κλισης πως το απενεργοπιιουμε παιδια ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι το σήμα που έχω σημειώσει με κίτρινο κύκλο στην μπάρα;

 

[ATTACH]45988[/ATTACH]

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι το σήμα που έχω σημειώσει με κίτρινο κύκλο στην μπάρα;

 

 

 

[ATTACH]45988[/ATTACH]

 

 

NFC ενεργοποιημενο...........

Link to comment
Share on other sites

Πλήρως ικανοποιημένη απο το συγκεκριμένο κινητο,το χαρίζω στην αδερφή μου κ αγοραζω καινουριο..Δυστυχώς ομως η αποστολή Gifs ειναι αδύνατη..Τσέκαρα τις ρυθμίσεις καθώς και των applications με τις οποιες εστελνα gifs αλλα δε κατάφερα κατι..Με το προηγουμενο S4 εστελνα κανονικα ακομα κ με το S3..(εκδοση Android 4.4.2).Σας ευχαριστω εκ των προτέρων για την όποια βοηθεια σας!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχεις πρόβλημα. Άλλα αρχεία μπορείς να αποστείλεις και να δεχτείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 2 βδομαδες μονο που αγορασα το κινητο κ η αληθεια ειναι δεν εχω προλαβει να στειλω αρχεια περα απο φωτογρφιες,ηχογραφημενα μηνυματα κλπ.Κ μενα μου κανει εντυπωση γιατι με το προηγουμενο εστελνα κανονικα..κατεβαζω gifs απο διαφορες εφαρμογες στο δικο μου "παιζουν" κανονικα αλλα ο παραληπτης τα λαμβανει σαν φωτο..ισως πειραξα καποια ρυθμιση κ μου διαφευγει?αλλα κ παλι δε νομιζω..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο παραλήπτης δεν τα ανοίγει με τη σωστή εφαρμογή;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα έπαθα κάτι που είχα ξαναπάθει πριν 9 μήνες.

Ξαφνικά το κινητό κάνει επαννεκίνηση και μόλις ανοίγει δεν διαβάζει την sd. Ούτε το PC την αναγνωρίζει. Απαιτεί διαμόρφωση.

Mετά την διαμόρφωση στο μεν κινητό φαίνεται να λειτουργεί, στο PC όμως δεν μπορείς να μεταφέρεις αρχεία. Βγάζει error.

 

Πέρσι που το ξανάπαθα είχα μια sandisk 32g class 4, την οποία δεν μπόρεσα να ξαναχρησιμοποιήσω.

Την έστειλα στην εταιρεία και μου την αντικατέστησαν. Νόμισα τότε ότι ήταν πρόβλημα της κάρτας.

Τώρα είχα μιά Kingston 64g class10. Παίζει να χάλασε κι αυτή;

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα έπαθα κάτι που είχα ξαναπάθει πριν 9 μήνες.

Ξαφνικά το κινητό κάνει επαννεκίνηση και μόλις ανοίγει δεν διαβάζει την sd. Ούτε το PC την αναγνωρίζει. Απαιτεί διαμόρφωση.

Mετά την διαμόρφωση στο μεν κινητό φαίνεται να λειτουργεί, στο PC όμως δεν μπορείς να μεταφέρεις αρχεία. Βγάζει error.

 

Πέρσι που το ξανάπαθα είχα μια sandisk 32g class 4, την οποία δεν μπόρεσα να ξαναχρησιμοποιήσω.

Την έστειλα στην εταιρεία και μου την αντικατέστησαν. Νόμισα τότε ότι ήταν πρόβλημα της κάρτας.

Τώρα είχα μιά Kingston 64g class10. Παίζει να χάλασε κι αυτή;

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

 

μαλλον η καρτουλα κατι επαθε φιλε μου δεν εχει τυχη ετσι καποιο θεμα για τσεκαρε λιγο την καρτουλα βαλε καμια αλλη και μας λες

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και σε μενα φιλε μου. Το εχω σχεδον 1 χρονο με μια sd exceria 32gb. Δεν μου εκανε ποτέ τιποτα!

Παντως με τις sandisk εχουν ακουστει αρκετα! Ισως γιατι εχουν φορεθει περισσότερο αλλα παντως εχουν ακουστει!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και σε μενα φιλε μου. Το εχω σχεδον 1 χρονο με μια sd exceria 32gb. Δεν μου εκανε ποτέ τιποτα!

Παντως με τις sandisk εχουν ακουστει αρκετα! Ισως γιατι εχουν φορεθει περισσότερο αλλα παντως εχουν ακουστει!

 

και εγω πηρα αυτην http://www.e-shop.gr/samsung-32gb-micro-sdhc-plus-uhs-i-class-10-p-PER.576899 και δεν εχω κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα έπαθα κάτι που είχα ξαναπάθει πριν 9 μήνες.

Ξαφνικά το κινητό κάνει επαννεκίνηση και μόλις ανοίγει δεν διαβάζει την sd. Ούτε το PC την αναγνωρίζει. Απαιτεί διαμόρφωση.

Mετά την διαμόρφωση στο μεν κινητό φαίνεται να λειτουργεί, στο PC όμως δεν μπορείς να μεταφέρεις αρχεία. Βγάζει error.

 

Πέρσι που το ξανάπαθα είχα μια sandisk 32g class 4, την οποία δεν μπόρεσα να ξαναχρησιμοποιήσω.

Την έστειλα στην εταιρεία και μου την αντικατέστησαν. Νόμισα τότε ότι ήταν πρόβλημα της κάρτας.

Τώρα είχα μιά Kingston 64g class10. Παίζει να χάλασε κι αυτή;

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

 

mini tool partition

να την κανεις παλι σε fat 32..δες εδω το video ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ πολλες φορες να το καταλαβεις!!!και παντα σε primary!!!

https://www.youtube.com/watch?v=8CBlGREDKN8

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι το σήμα που έχω σημειώσει με κίτρινο κύκλο στην μπάρα;

 

[ATTACH]45988[/ATTACH]

 

Φιλε μου να σε ρωτησω κατι ασχετο? Τα χρωματιστα εικονιδια πως τα εχεις βαλει? Εφαρμογη κ αν ναι πως λεγεται??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να σε ρωτησω κατι ασχετο? Τα χρωματιστα εικονιδια πως τα εχεις βαλει? Εφαρμογη κ αν ναι πως λεγεται??

 

 

Είναι αυτή η rom φίλε μου, αυτούσια :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, σήμερα έπαθα κάτι που είχα ξαναπάθει πριν 9 μήνες.

Ξαφνικά το κινητό κάνει επαννεκίνηση και μόλις ανοίγει δεν διαβάζει την sd. Ούτε το PC την αναγνωρίζει. Απαιτεί διαμόρφωση.

Mετά την διαμόρφωση στο μεν κινητό φαίνεται να λειτουργεί, στο PC όμως δεν μπορείς να μεταφέρεις αρχεία. Βγάζει error.

 

Πέρσι που το ξανάπαθα είχα μια sandisk 32g class 4, την οποία δεν μπόρεσα να ξαναχρησιμοποιήσω.

Την έστειλα στην εταιρεία και μου την αντικατέστησαν. Νόμισα τότε ότι ήταν πρόβλημα της κάρτας.

Τώρα είχα μιά Kingston 64g class10. Παίζει να χάλασε κι αυτή;

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

 

 

Συνέβη σε εμένα πριν μια βδομάδα και έχασα ΟΛΕΣ τις φωτό που είχα βγάλει στην Αυστρία :(

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή η rom φίλε μου, αυτούσια :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Συνέβη σε εμένα πριν μια βδομάδα και έχασα ΟΛΕΣ τις φωτό που είχα βγάλει στην Αυστρία :(

 

Α,ειναι ρουτ κατασταση! Δυστυχως δεν το κατεχω το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες..το κινητο ανεβαζει θερμοκρασια αποτομα στο τεταρτο που το χρησιμοποιω σε βαθμο που λες οτι καιει.συν οτι πεφτει η μπαταρια πολυ πολυ αποτομα!γνωριζει κανεις κατι;αυτο μου το κανει κανα 20ημερο
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλει συγκεκριμένη σειρά πατηματος των τριών κουμπιών, για να μπει σε recovery ;

 

Όχι απλά πρέπει να τα αφήσεις όταν βγουν τα μπλε γράμματα στο πάνω μέρος της οθόνης.

Και είναι 2 κουμπιά, πλήκτρο έντασης επάνω και πλήκτρο κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...