Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το xbmc εχει κανεις προβλημα; κρασαρει συνεχεια. Εκδοση 13 και 4.4.2 στο τηλεφωνο

 

Βάλε την τελευταία beta που είχαν βγάλει και θα στρώσει φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας.μια ερωτηση , σημερα προσπαθησα μεσω του file expert να μεταφερω φοτογραφιες και αρχεια γενικα απο τον φακελο sd card στον φακελο extrernal sd card...και τωρα καποιες απο αυτες ειναι κατεστραμενες(τις βλεπω στο αλμπουμ αλλα δν τις ανοιγει) αλλα κ γενικα δν μπορω να κανω κοινοποιηση σε καμια..π.χ. στο ιμσταγκραμ....καμια ιδεα πως να το διορθωσω?? 4.3 ειμαι ακομα παντως αν βοηθαει αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος πως κανω εκκαθαριση δεδομενων στην καμερα;
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την τελευταία beta που είχαν βγάλει και θα στρώσει φίλε μου

 

Ποια εννοεις; αυτη ειναι η τελευταια

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποια εννοεις; αυτη ειναι η τελευταια

 

Η τελευταία δεν είναι beta. Κατέβασε αυτή http://xbmc.org/xbmc-13-0-gotham-beta-3-returns/

το ίδιο πρόβλημα είχα.Αυτή έβαλα και δουλεύει σωστά....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,χτες επεσε στα χερια μου ενα τετοιο,ξεκλειδωσα τις επιλογες προγραμματιστη αλλα δεν βρηκα επιλογη αλλαγης σε ART,το κινητο φοραει stock 4.4.2 και δεν ειναι root.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,χτες επεσε στα χερια μου ενα τετοιο,ξεκλειδωσα τις επιλογες προγραμματιστη αλλα δεν βρηκα επιλογη αλλαγης σε ART,το κινητο φοραει stock 4.4.2 και δεν ειναι root.

 

Δεν νομίζω ότι σε στοκ 4.4.2 και γενικώς TW based rom υποστηρίζεται τέτοια επιλογή. Είναι προνόμια μόνο των AOSP.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία δεν είναι beta. Κατέβασε αυτή http://xbmc.org/xbmc-13-0-gotham-beta-3-returns/

το ίδιο πρόβλημα είχα.Αυτή έβαλα και δουλεύει σωστά....

 

Παλι τα ιδια κανει

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Εδώ και μερικές μέρες ο ξάδερφος μου πήρε ένα s4 καινούριο και φοράει την 4.3 jelly bean. Μου είπε ότι σήμερα του εμφάνισε μία νέα έκδοση στην ενημέρωση λογισμικού που είναι 360 mb. Να την πάρει ή όχι; Είναι αυτή η Kitkat 4.4?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Εδώ και μερικές μέρες ο ξάδερφος μου πήρε ένα s4 καινούριο και φοράει την 4.3 jelly bean. Μου είπε ότι σήμερα του εμφάνισε μία νέα έκδοση στην ενημέρωση λογισμικού που είναι 360 mb. Να την πάρει ή όχι; Είναι αυτή η Kitkat 4.4?

 

Λογικά η kit Kat είναι.Γιατί να μην την πάρει? Μια χαρά είναι η kit Kat.

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εβαλα 4.4.2 Kitkat στο κινητο μου εχω απελπιστη ολο προβληματα τζαμπα τα λεφτα που εδωσα εαν μπορει να με βοηθησει καποιος ενα απο τα προβληματα που εχω και ειναι σοβαρο ειναι στο οτι το κινητο χανει μονο του το σημα δηλαδη μπορει να καθομαι στο ιδιο σημειο και να πεφτει το σημα κατακορυφα στη 1 γραμμη και μετα απο λιγο να γινεται παλι full μονο του αν μπορειτε βοηθηστε με λειτουργια δικτυου ειναι lte wcdma gsm αυτοματη συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Επιπτωση στις κλησεις εχει αυτο το ανεβοκατεβασμα του σηματος; Γιατι ο δεικτης μπορει να λεει ο,τι θελει,το θεμα ειναι αν χανεις κλησεις.

Επισης,αν η εταιρεία σου δεν εχει καλο 4g ειναι λογικα αυτα τα αλματα. Να το γυρισεις σε wcdma/gsm. To 4g αλλωστε χρησιμευει μονο για το ιντερνετ,οχι τις κλήσεις. Εγω περασα την 4.4.2 απ την πρωτη στιγμη και ειμαι σχεδον μονιμα σε 4g καρφωμενος (οταν το χρησιμοποιω,γιατι ειναι μπαταριοφαγος)

Link to comment
Share on other sites

cosmote χρησιμοποιω που και που χανω καποιες κλησεις :( και μενω αθηνα νεα σμυρνη παλια απ οσο θυμαμε δεν μου το εκανε αυτο προς το παρον το γυρισα σε wcdma/gsm μηπως φτιαξει

 

ΥΓ δοκιμασα wcdma/gsm σε σταθερο σημειο χωρις να κουναω το κινητο παλι αλλαζει το σημα μου μια ειναι φουλ την αλλη εχει 2 γραμμες σημα τι να κανω? επισης το εχω στειλει 2 φορες στο service χωρις καμια τυχη παλια ομως με Jelly bean Ολα ιταν μια χαρα :(

Edited by Dark_Light
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε το front glass για s4 i9500...

θερμη παρακληση:ξερει καποιος να το αλλαζει?τα εχω ολα και τα εργαλεια που χρειαζονται..δεν ξερω στην smartec αν μου το κανουν...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε το front glass για s4 i9500...

θερμη παρακληση:ξερει καποιος να το αλλαζει?τα εχω ολα και τα εργαλεια που χρειαζονται..δεν ξερω στην smartec αν μου το κανουν...

Γιατί να μην στο κάνουν?Επι πληρωμή το κάνουν....;)

 

Μήπως μπορείς να μου πείς αν εννοεις το τζάμι η όλη την οθόνη?Επίσης αν είναι όλη η οθόνη έχει και λίγο νίκελ επάνω της?Μου έχει πάθει ζημιά το κομμάτι του νίκελ που είναι στην οθόνη και θέλω να αλλάξω μόνο αυτό και δεν ξέρω αν γίνεται.:confused:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά από τότε που βγήκε η 4.4.2 και τη πέρασα έχω ένα θέμα με browser και όταν πατάω το πλήκτρο m και w μου τα εμφανίζει επί 3 το έχει κανείς άλλος αυτό? Μέχρι και με odin ξαναφλασαρισα την επίσημη και πάλι το ίδιο κάνει!
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην στο κάνουν?Επι πληρωμή το κάνουν....;)

 

Μήπως μπορείς να μου πείς αν εννοεις το τζάμι η όλη την οθόνη?Επίσης αν είναι όλη η οθόνη έχει και λίγο νίκελ επάνω της?Μου έχει πάθει ζημιά το κομμάτι του νίκελ που είναι στην οθόνη και θέλω να αλλάξω μόνο αυτό και δεν ξέρω αν γίνεται.:confused:

 

μονο το τζαμι front glass το πηρα γυρω στα 14 e.αυτο που ειναι κολλημενο πανω στο digitizer...τωρα δεν ξερω αν ειναι gorilla glass 3 αυτο που πηρα.απ εξω φαινεται καλο η να ειναι καμια πλαστικουρα...?κ αυτο γινεται διπλα απο το bezels δεν λες?εγω σκεφτομαι στην smartec μν μου πουν οτι front glass και digitizer πανε μαζι,κ αν ειναι ετσι θα ειναι πανακριβο

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

cosmote χρησιμοποιω που και που χανω καποιες κλησεις :( και μενω αθηνα νεα σμυρνη παλια απ οσο θυμαμε δεν μου το εκανε αυτο προς το παρον το γυρισα σε wcdma/gsm μηπως φτιαξει

 

ΥΓ δοκιμασα wcdma/gsm σε σταθερο σημειο χωρις να κουναω το κινητο παλι αλλαζει το σημα μου μια ειναι φουλ την αλλη εχει 2 γραμμες σημα τι να κανω? επισης το εχω στειλει 2 φορες στο service χωρις καμια τυχη παλια ομως με Jelly bean Ολα ιταν μια χαρα :(

 

Αυτό συμβαίνει γιατί έχεις κακό σήμα 3g. Είσαι οριακά σε 3g οπότε όταν η συσκευή νιώσει ότι δεν έχει ικανό σήμα μεταπηδά σε 2g (η στιγμή που λες ότι έχει καλό σήμα), ενώ με το που θα βρει ξανά 3g το επιλέγει σαν καλύτερο (η στιγμή που έχεις κακό σήμα). Όταν δε χρησιμοποιείς δεδομένα για "βαριές" εργασίες τότε σου προτείνω να βάλεις 2g, ώστε και σταθερά καλό σήμα να έχεις, να μπορείς να λαμβάνεις τις ειδοποιήσεις αν έχεις ίντερνετ και να μην τυραννάς την μπαταρία σου με το να μην έχεις καλό σήμα και με το πινγκ πονγκ ανάμεσα σε 2g και 3g.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά από τότε που βγήκε η 4.4.2 και τη πέρασα έχω ένα θέμα με browser και όταν πατάω το πλήκτρο m και w μου τα εμφανίζει επί 3 το έχει κανείς άλλος αυτό? Μέχρι και με odin ξαναφλασαρισα την επίσημη και πάλι το ίδιο κάνει!

 

Δοκίμασε και με κάποιο άλλο πληκτρολόγιο, αυτό π.χ. είναι πολύ καλο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey.phone.trial

Link to comment
Share on other sites

καλημερα απο προχθες αντιμετωπιζω καπιο προβλημα με την ενταση στην κληση καθε φορα που πραγματοποιω μια κληση η ενταση του ηχου ειναι στο μισο!!!! πρεπει ναθε φορα να παταω να την πηγαινω τερμα που θελω δεν ξερω πως εγινε αυτο ειναι καπια ρυθμιση???? καμια ιδεα?????
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις μετα την kit kat τι επαιτε;;;και ποτε η 5.0 ;;;;

 

Σύμφωνα με την πορεία που δείχνει να έχει το support του S3(το οποίο δεν θα πάρει μάλλον την 4.4.2 εδώ) τότε δεν θα είχα και πολλές ελπίδες για κάτι παραπάνω από 5.0 και αυτό αν είναι το επόμενο βήμα από την 4.4.2 και δεν πάμε σε 4.5

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται οτι το s4 θα λαβει πρωτα την 4.4.3 που θα περιλαμβάνει αρκετά bug fixes
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι οι αναβαθμίσεις ακολουθούν συγκεκριμένη πορεία. Π.χ στο S4(9505) πάντα παίρνουν πρώτα τα γερμανικά απ την αρχή. Στο Note ξεκινάνε απο αλλού, στο S5 απο αλλού και πάει λέγοντας. Μέχρι στιγμής η νεα έκδοση του Android σε Samsung Devices ξεκινάει απ το Note 3 και μετά ακολουθεί το S4. Δε νομίζω οτι καίγεται κάποιος για καμία 4.4.3 αλλά για την επόμενη κανονική έκδοση του android όποια κι αν είναι με νέες εκπλήξεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...