Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την εναλλαγή της γλώσσας δες αν έχεις κάποιο προγράμματα που σου δίνει κάποιο soft key στην οθονη. Εννοείται πως έχεις τσεκάρει και τις δυο γλώσσες στην ρύθμιση για το πληκτρολόγιο. Για το mail σβήσε τον λογαριασμό και ξαναφτιαξτον. Ελπίζω να διορθωθεί. Καλημέρα.

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

σας ευχαριστώ για την απάντηση,,,εκανα έλεγχο σε όλα τα προγράμματα που εχω,,τα οπαία είναι πολύ λίγα ,και δεν βγήκα κανενα πρόγραμμα με soft key,,,to email το εσβησα ,και το επανεγκατεστησα και τωρα λειτουργει κανονικα ,,εμεινε η εναλλαγη γλωσσας, εκανα επανελεγχο και ολες οι ρυθμισεις είναι κανονικες..,μηπως αν το επαναφερω στην εργοστασιακη κατασταση θα λυθη το πρόβλημα;;;αν ναι πως θα εκτελεσω αυτή την ενεργεια;;;;; ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε εγώ στο black Edition έχω θήκη Puro TPU διάφανη και ταιριάζει μια χαρά, επίσης υπάρχει μεγάλη διαφορά στο χρώμα (τελείως μαύρο) και στο μπροστινό μέρος (bezel) του κινητού γύρω από την οθόνη. Στο Black mist εκείνο το σημείο είναι κάπως γκρι και όχι σκούρο μαύρο και πραγματικά αυτό το σκούρο μαύρο του Black Edition δίνει μια άλλη όψη και αίσθηση στο κινητό.

 

Φίλε μου για το χρώμα έχεις δίκιο.Όσο αφορά την θήκη νομίζω ότι κάνεις λάθος.Δοκίμασε να την βάλεις σε ένα κανονικό S4 και θα καταλάβεις την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό που δυο μερες τωρα μου τρωει την μπαταρια παιδια ? Δεν εβαλα καποια νεα εφαρμογή.

 

48% από τις 6πμ μεχρι τωρα με 10 λεπτα ομιλια .Εχω ανοιχτο gps , wifi και δεδομενα αλλα κι άλλες φορες τα ειχα .

 

Ευχαριστω

 

Φιλε...παλαιοτερα ειχα αναλογο θεμα..δεν ξερω αν σε βοηθησω,αλλα αν θες κλεισε το gps και κανε update ΟΛΕΣ τις εφαρμογες σου(απο το playstore)......κανε restart...αστο καμμια ωρα και πες μας σε παρακαλω

 

Edit:Αν θες βγαλε τελειως κι αυτο το appLock για λιγο

 

 

Δεν καταλαβαινω τον λογο αλλα πατησα επιβολή διακοπης στο appLock και η μπαταρια επανηλθε στα κανονικα της .

Όμως κάθε φορα που κλειδωνω με την εφαρμογή όταν ξεκλειδωσω πρεπει παλι να παταω επιβολή διακοπης αλοιως καταναλωνει πολύ μπαταρια .Νομιζω δεν είναι από τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο...:mad::mad:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock&hl=el

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αφου δεν εισαι root ετσι δεν ειναι??Βγαλτην τελειως ρε φιλε...ετσι κι αλλοιως χαλια εφαρμογη ειναι

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περιμενω αυριο να παραλαβω το κινητο και κοτω για μια καλη θηκη..εκτος απο τις κλασσικες εχω βρει και την παρακατω

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/sgp-slim-armor-thiki-samsung-galaxy-s4-leyko/prod5720205pp/

 

την εχει παρει καποιος απο εσας και αν ναι τι εντυπωσεις δινει?

 

αλλιως αν υπαρχει καποια εναλλακτικη πασα ιδεα ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μας...

Παρατήρησε κανείς σε μοντέλο Black Edition μετα την αναβάθμιση προβλήματα?

Ένα που παρατήρησα είναι οτι διαγράφτηκε το Google Play απο μόνο του. Έκανα πάλι εγκατάσταση και στην πρώτη

προσπάθεια για ενημέρωση κάποιας έφαρμογής μου κρασάρει και πετάει συνέχεια το μήνυμα

"Το Google Play διακόπηκε". Κάνω εκκαθάριση δεδομένων (Google Play) για να ηρεμήσει η κατάσταση αλλά αν επιχειρήσω κάτι

ανάλογο πάλι τα ίδια και το κακό είναι οτι δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω σε 4.3

Edited by themis79
Link to comment
Share on other sites

Ναι αφου δεν εισαι root ετσι δεν ειναι??Βγαλτην τελειως ρε φιλε...ετσι κι αλλοιως χαλια εφαρμογη ειναι

 

Αν εννοεις το appLock μου είναι τοσο χρησιμη σε μενα που δεν μπορεις να φαντασετις .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

σας ευχαριστώ για την απάντηση,,,εκανα έλεγχο σε όλα τα προγράμματα που εχω,,τα οπαία είναι πολύ λίγα ,και δεν βγήκα κανενα πρόγραμμα με soft key,,,to email το εσβησα ,και το επανεγκατεστησα και τωρα λειτουργει κανονικα ,,εμεινε η εναλλαγη γλωσσας, εκανα επανελεγχο και ολες οι ρυθμισεις είναι κανονικες..,μηπως αν το επαναφερω στην εργοστασιακη κατασταση θα λυθη το πρόβλημα;;;αν ναι πως θα εκτελεσω αυτή την ενεργεια;;;;; ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Σε εμένα παρουσιαστηκε το ίδιο πρόβλημα όταν ενεργοποίησα το accessibility service του greenify για unrooted συσκευές. Όταν το απενεργοποιησα όλα ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα και απο μενα! Οταν πατατε την οθονη δεξια στο μενου ρυθμισεις για να κατεβειτε προς τα κατω, η πλαινη μπαρα γινεται μπλε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα και απο μενα! Οταν πατατε την οθονη δεξια στο μενου ρυθμισεις για να κατεβειτε προς τα κατω, η πλαινη μπαρα γινεται μπλε?

 

Όχι, σε μένα είναι γκρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Από τότε που έβαλα την 4,4,2 παρατήρησα ότι κατά την διάρκεια των κλήσεων όταν έχω το κινητό στο αυτί μου και η οθόνη είναι σβηστή δεν μπορώ να αυξομειώσω την ένταση του ακουστικού! Κάποιες φορές το κάνει και κάποιες όχι!

 

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Από τότε που έβαλα την 4,4,2 παρατήρησα ότι κατά την διάρκεια των κλήσεων όταν έχω το κινητό στο αυτί μου και η οθόνη είναι σβηστή δεν μπορώ να αυξομειώσω την ένταση του ακουστικού! Κάποιες φορές το κάνει και κάποιες όχι!

 

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση?

Tο εχω παρατηρησει κι εγω αυτό αν μπορει καποιος ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Συντομευσεις στην οθόνη κλείδωματος μπορούμε να βάλουμε.Ειμαι Στόκα στην 4.4.2 και έχω μόνο την επιλογή της κάμερας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Συντομευσεις στην οθόνη κλείδωματος μπορούμε να βάλουμε.Ειμαι Στόκα στην 4.4.2 και έχω μόνο την επιλογή της κάμερας.

ρυθμισεις

η συσκευη μου

κλειδωμα οθονης

widget οθονης κλειδωματος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει σε τι μας χρησιμευει η εφαρμογή applock.Ευχαριστω!!

 

Κλειδώνεις μεμονωμένες εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μολις το παρελαβα..αυστριακο ειναι..γνωριζουμε τπτ για αναβαθμισεις/στο εντω μεταξυ το εχω στο ιντερντ συνδεδεμενο και απο κατω εχει ζεσταθει...καλο ή κακο αυτο?το εχω και στην φορτιση Edited by vaggelisch
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει σε τι μας χρησιμευει η εφαρμογή applock.Ευχαριστω!!

 

Κλειδώνεις μεμονωμένες εφαρμογές

 

Όχι μονο μεμονομενες αλλα αν θελεις και ολλες μαζι με μια κινηση

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό χωρις καρτα sim μεσα να μου εμφανίζει μπαρες σήματος gsm κανονικα? Κλησεις βέβαια δε μπορω να πραγματοποιησω...

Συμβαίνει και σε κάποιον αλλο αυτο?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μολις το παρελαβα..αυστριακο ειναι..γνωριζουμε τπτ για αναβαθμισεις/στο εντω μεταξυ το εχω στο ιντερντ συνδεδεμενο και απο κατω εχει ζεσταθει...καλο ή κακο αυτο?το εχω και στην φορτιση

 

Λογικό ειναι να έχει ζεσταθεί ενώ κάνεις broswer ταυτόχρονα φορτίζει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό χωρις καρτα sim μεσα να μου εμφανίζει μπαρες σήματος gsm κανονικα? Κλησεις βέβαια δε μπορω να πραγματοποιησω...

Συμβαίνει και σε κάποιον αλλο αυτο?

 

Παίζει να είναι για επείγουσες κλήσεις.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,flash player πως βαζουμε?

 

Παταμε στο google ... flash player android. Στα αποτελεσματα σου βγαζει μια σελιδα της adobe και εκει πας σε καποιο σημειο λεει ... archived android...και σε πεταει σε σελιδα με πολλες εκδοσεις του flash player. Διαλεγεις μια συμφωνα με το λειτουργικο σου καιτην κατεβαζεις σε μορφη apk. Το εγκαθιστας... και πιστευω πως εισαι οκ.

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,flash player πως βαζουμε?

 

Είναι η πέμπτη απάντηση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365151

 

Αν και τρέχει τέλεια το xbmc οπότε δε χρειάζεσαι τίποτα από flash:

http://osarena.net/hacks-guides/how-to-egkatastasi-xbmc-gia-tenies-ke-live-streaming-se-ubuntulinux.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...