Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sleep of death ειχαν τα exynos based galaxy S devices...Τα snapdragon δεν εχω ακουσει ποτε κατι τετοιο. Τωρα οσον αφορα στο φιλο που λεγαμε για τα lags κτλ δεν εχει νοημα τι κανω εγω γιατι δεν εχω ουτε stock dialer ουτε τιποτα αλλο στοκ εκτος απο την καμερα που ειναι γνωστο οτι οταν την ανοιγεις αργει...Δεν ειναι HTC One στην αποκριση του το s4 οπως και να το κανουμε αλλα εχει αλλα καλα (η μαλλον ειχε γιατι τωρα με τα κλειδωματα νομιζω οσοι εχουν κανει update εχασαν πολλα απο τα πλεονεκτηματα)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζω οτι εισαι υπερβολικος.

Δηλαδη ειδικα με τα νεα σκηνικα κλειδωματων αν καποιος(Το οτι δεν σβηνει ο μετρητης) ΔΕΝ θελει να πειραξει το κινητο του με ρουτ κ.τ.λ. τοτε δεν αξιζει να αγορασει το s4???

 

Τι να πω δεν το εχω στην κατοχη μου ακομα αλλα προτίθεμαι να το αγορασω και με αυτα που μου λες ειναι σαν να μου λες μακρυα απο αυτο το κινητο.

 

 

Και ΞΑΝΑ-ΡΩΤΑΩ στο τοπικ το εν λογο κινητο με μαμα λειτουργικο ΔΕΝ εχει σιγουρα θεματα sleep of death ή κατι παρομοιο δηλαδη να μενει στην οθονη κλειδωματος και να ΜΗΝ ξεκλειδωνει ουτε με το home button αλλα ουτε με το power button και να πρεπει να βγαλεις/βαλεις μπαταρια για να ξεκολλησει το κινητο.

 

Προφανώς είσαι καμμένος από κάτι τέτοιο και ρωτάς τόσο επίμονα. Ψάξε στο νήμα για να δεις αν έχει αναφερθεί.

 

Είπα πουθενά αν αξίζει ή όχι να το πάρεις? Δεν ήταν σκοπός μου να απαντήσω σε κάτι τέτοιο και ούτε θα το κάνω. Διάβασε στο νήμα, ψάξε και αποφάσισε.

 

Έρχομαι από LG OG, που με σαφώς κατώτερο hardware ήταν σαφώς ανώτερη εμπειρία χρήσης. Μου κακοφαινεται, ναι! Αλλά βρε παιδί μου, μπορεί να έχω κάπου, κάτι λάθος! Η αριθμιστο!

Δεν μπορεί να λένε κάποιοι ότι όλα είναι τέλεια και πεταει η ομάδα! Τότε εγώ έχω κάπου λάθος. Να το βρω που είναι.

Δεν μπορεί δηλαδή εμένα το ιστορικό κλήσεων να μου σκρολαρει λες και έχει λοξυγγα και ο άλλος να λέει πάει αέρα! Κάτι από τα δύο δεν στέκει! Πως να το κάνουμε δηλαδή!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είσαι καμμένος από κάτι τέτοιο και ρωτάς τόσο επίμονα. Ψάξε στο νήμα για να δεις αν έχει αναφερθεί.

 

Είπα πουθενά αν αξίζει ή όχι να το πάρεις? Δεν ήταν σκοπός μου να απαντήσω σε κάτι τέτοιο και ούτε θα το κάνω. Διάβασε στο νήμα, ψάξε και αποφάσισε.

 

Έρχομαι από LG OG, που με σαφώς κατώτερο hardware ήταν σαφώς ανώτερη εμπειρία χρήσης. Μου κακοφαινεται, ναι! Αλλά βρε παιδί μου, μπορεί να έχω κάπου, κάτι λάθος! Η αριθμιστο!

Δεν μπορεί να λένε κάποιοι ότι όλα είναι τέλεια και πεταει η ομάδα! Τότε εγώ έχω κάπου λάθος. Να το βρω που είναι.

Δεν μπορεί δηλαδή εμένα το ιστορικό κλήσεων να μου σκρολαρει λες και έχει λοξυγγα και ο άλλος να λέει πάει αέρα! Κάτι από τα δύο δεν στέκει! Πως να το κάνουμε δηλαδή!

 

Πανε στο developers menu και απενεργοποιησε ολα τα animations.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τρολαρω τώρα, ρωτάω με άλλον τρόπο! :confused:

 

Δηλαδή έχεις μαμά τηλέφωνο, με στοκ dialer/launcher και δεν σου λαγκαρει πουθενά? Ρωτάω γιατί σε ορισμένα σημεία δεν είναι απλά lagy αλλά πλέον είναι choppy! (Δεν απευθύνεται ιδικά σε σένα μιας και φοράς custom αλλά σε όσους είναι μαμά).

 

Εγώ πιστεύω ότι έχουμε στα χέρια μας ένα ισχυρότατο hardware μ' ένα προχειρογραμμενο, σχεδόν στο πόδι γραμμένο software, που το έχουν πνίξει στα μπαλώματα για να δουλέψει.

Έχω την αίσθηση ότι και που τρέχει έτσι το μαμά software τρέχει γιατί υπάρχει αυτό το hardware. Οτιδήποτε λιγότερο αν ήταν, θα είχαμε άλλη εικόνα.

 

Προφανώς είσαι φανατικός :lol:

Αυτά που λες τα έχουμε επισημάνει δεκάδες φορές απο τον καιρό της έλευσης του ice cream στο Sii.

Ο dialer αν τον χρησιμοποιείς αραιά και που, κλείνει και χρειάζεται 2 ολόκληρα δευτερόλεπτα να ανοίξει. Καταστροφή.:X

Το ιστορικό έχει όντως λοξυγκα αλλά κι αυτό υπάγεται στο γενικό πρόβλημα του dialer.

 

Το TW κάνει ακαριαίο refresh στο ΟΕΜ widget του καιρού αλλά μόνο οτάν βγαινεις απο την εφαρμογή της κάμερας με back button.

Και τα δυο αυτά προβλήματα λύνονται αν χρησιμοποιήσεις τις δυο καλύτερες εφαρμογές του Google Play.

EX Dialer και Nova. Ακόμα και αν δεν υπήρχε πρόβλημα και οι δυο είναι must to have σε κάθε android συσκευή λόγο των πολλαπλών δυνατοτήτων και της παραμετροποιησης.

Δεν χρειάζεται λοιπον custom κλπ για να απολαύσεις την συσκευή σου.

Χίλιες φορές τέτοια προβληματακια παρά Οσα έχουν οι ναυαρχίδες άλλων κατασκευαστών τα οποία δεν διορθώνονται ουτε μεσώ xda.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω και αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει Γιατί όταν αλλάζω μπαταρία στο τηλέφωνο χάνει όλους τους κωδικούς σε όλα τα αποθηκευμένα ασύρματα δυκτια Ίντερνετ ; Πρέπει πάντα όταν αλλάζω μπαταρία να βάζω τον κωδικό στο σπιτι στο γραφείο και παντού ;
Link to comment
Share on other sites

Πανε στο developers menu και απενεργοποιησε ολα τα animations.

 

Το πρωτο πραγμα που κανω σε οποιο τηλεφωνο παρω στα χερια μου, ειναι αυτο. Μ' εκνευριζουν γενικα αυτα τα χαζο-φρου φρου!

 

 

 

 

 

Προφανώς είσαι φανατικός :lol:

Αυτά που λες τα έχουμε επισημάνει δεκάδες φορές απο τον καιρό της έλευσης του ice cream στο Sii.

Ο dialer αν τον χρησιμοποιείς αραιά και που, κλείνει και χρειάζεται 2 ολόκληρα δευτερόλεπτα να ανοίξει. Καταστροφή.:X

Το ιστορικό έχει όντως λοξυγκα αλλά κι αυτό υπάγεται στο γενικό πρόβλημα του dialer.

 

Το TW κάνει ακαριαίο refresh στο ΟΕΜ widget του καιρού αλλά μόνο οτάν βγαινεις απο την εφαρμογή της κάμερας με back button.

Και τα δυο αυτά προβλήματα λύνονται αν χρησιμοποιήσεις τις δυο καλύτερες εφαρμογές του Google Play.

EX Dialer και Nova. Ακόμα και αν δεν υπήρχε πρόβλημα και οι δυο είναι must to have σε κάθε android συσκευή λόγο των πολλαπλών δυνατοτήτων και της παραμετροποιησης.

Δεν χρειάζεται λοιπον custom κλπ για να απολαύσεις την συσκευή σου.

Χίλιες φορές τέτοια προβληματακια παρά Οσα έχουν οι ναυαρχίδες άλλων κατασκευαστών τα οποία δεν διορθώνονται ουτε μεσώ xda.

 

 

ΟΚ, έτσι μπράβο! Τώρα συνεννοηθηκαμε!

 

Δεν θέλω να βάλω, ούτε άλλο dialer ούτε άλλο launcher. Και προσωπικά δεν μ' ενοχλούν τα χαζολαγκς (εντάξει, εκτός λίγο από το ιστορικό κλησεων που είναι σε απαράδεκτα χάλια).

 

Όλη την κουβέντα την έκανα απλά και μόνο γιατί διαβάζω εδώ πράγματα και θαύματα! Γράφονται κάτι περίεργα που με κάνουν να λέω: "Δεν μπορεί, θα βρισκομαι σε παράκρουση! Για να τα βλέπω εγώ αλλιώς!"

 

Να γραφονται-λέγονται λοιπόν τα πράγματα όπως πραγματικά είναι!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ο πιο φανατικός του ex dialer απ τα πρώτα βήματα του, είναι αναντικατάστατος για μένα σε ότι Android έχω πάρει όπως και του nova βεβαίως.

Το θέμα και μάλιστα μέγα πλέον για μένα είναι ότι τουλάχιστον με τον ex θα έχω θέμα στα νέα Samsung λόγω του ότι θέλει root και να το κάνεις εφαρμογή συστήματος για να μην ανοίγει ο στοκ στις αναπάντητες και για πιο smooth δούλεμα, και δυστυχώς στο S4 είχα θέμα μετά το update όπως θα έχω και στο note 3 οπότε είναι πρόβλημα αυτό για μένα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είσαι καμμένος από κάτι τέτοιο και ρωτάς τόσο επίμονα. Ψάξε στο νήμα για να δεις αν έχει αναφερθεί.

 

Είπα πουθενά αν αξίζει ή όχι να το πάρεις? Δεν ήταν σκοπός μου να απαντήσω σε κάτι τέτοιο και ούτε θα το κάνω. Διάβασε στο νήμα, ψάξε και αποφάσισε.

 

Έρχομαι από LG OG, που με σαφώς κατώτερο hardware ήταν σαφώς ανώτερη εμπειρία χρήσης. Μου κακοφαινεται, ναι! Αλλά βρε παιδί μου, μπορεί να έχω κάπου, κάτι λάθος! Η αριθμιστο!

Δεν μπορεί να λένε κάποιοι ότι όλα είναι τέλεια και πεταει η ομάδα! Τότε εγώ έχω κάπου λάθος. Να το βρω που είναι.

Δεν μπορεί δηλαδή εμένα το ιστορικό κλήσεων να μου σκρολαρει λες και έχει λοξυγγα και ο άλλος να λέει πάει αέρα! Κάτι από τα δύο δεν στέκει! Πως να το κάνουμε δηλαδή!

Εννοειτε οτι ειμαι καμενος με το φαινομενο sleep of death αν δεις στο αντιστιχο τοπικ θα καταλαβεις τι ακριβως εννοω μιας και ειμαι κατοχος ενος samsung galaxy s2 i9100 που εχει παει μια φορα στο επισημο samsung service εχει αλλαχτει πλακετα για το πολυ λιγο καιρο που ειχα την 4.0.3 δεν μου το ξαναεκανε και με το που περασα την 4.1.2 μεσω kies μετα απο κανα δυο ευδομαδες μου το κανει μια φορα την ευδομαδα μπορει και τις 10 μερες οποτε καταλαβαινεις πιστευω για ποιο λογο ρωταω τοσο επιμονα αν τα galaxy s4 εχουν τετοιο τεραστιο θεμα οσο αφορα κολληματα κ.τ.λ.

 

Sleep of death ειχαν τα exynos based galaxy S devices...Τα snapdragon δεν εχω ακουσει ποτε κατι τετοιο. Τωρα οσον αφορα στο φιλο που λεγαμε για τα lags κτλ δεν εχει νοημα τι κανω εγω γιατι δεν εχω ουτε stock dialer ουτε τιποτα αλλο στοκ εκτος απο την καμερα που ειναι γνωστο οτι οταν την ανοιγεις αργει...Δεν ειναι HTC One στην αποκριση του το s4 οπως και να το κανουμε αλλα εχει αλλα καλα (η μαλλον ειχε γιατι τωρα με τα κλειδωματα νομιζω οσοι εχουν κανει update εχασαν πολλα απο τα πλεονεκτηματα)

Πως εισαι τοσο σιγουρος γι' αυτο?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

ερωτηση!!

συνεχιζω να κατεβαζω φωτογραφιες κ να μην τις ανοιγει κ να χρειαζεται επανεκκινηση για να τις εμφανισει ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?? :O

Link to comment
Share on other sites

Στις 3 τελευταιες σελιδες που διαβασα καταλαβα οτι εχω σιγουρα αλλο smartphone (ειναι το 2ο S4 που εχω την κατοχη μου).Συνφωνω απολυτα με τον Te_salat σε πολλα απο αυτα που γραφει.Εγω λεω χαρειτε το κινητο ειναι φοβερο σαν συσκευη και μην ψαχνεται συνεχεια να βρειτε γωνια σε δεκαρικο.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο απο τα 2?

Κυριως για το οτι στο s4 με αλλο chipset δεν εχουν θεματα Sleep of death.

Αλλα και για το λαγκ που εχει το αλλο παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Πως εισαι τοσο σιγουρος γι' αυτο?

fits13 καταλαβαινω οτι εχεις καει με το Galaxy s2 σου αλλα αυτο που ρωτας δεν μπορει κανεις να σου το απαντησει.

Οπως και στα s2 δεν ηταν ολα ελλατωματικα αλλα ελαχιστα.

Πιστευω εχεις κολλησει πολυ με αυτο το θεμα και εχεις παρει την εξαιρεση και την εχεις τραβηξει απο τα μαλλια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχω τραβηξει απο τα μαλια που μπορει να το εχω κανει αλλα να σου ειχε τυχει κι εσενα το ιστορικο που εχει τυχει με εμενα στο s2 πιστευω θα εκανες κι εσυ το ιδιο.

 

Δες λιγο προηγουμενο ποστ μου να καταλαβεις πανω/κατω τι μου εχει τυχει και πες μου αν πιστευεις οτι εχω αδικο που ρωταω τοσο επιμονα αν τα s4 εχουν το ιδιο θεμα με τα s2 και παρολο που το πηγα στο samsung service και αλλαξανε πλακετα δεν αλλαξε κατι περα απο την συχνοτητα που παρουσιαζει το προβλημα.

 

Ειμαι η προσωποποίηση της παροιμιας οποιος καει με το χυλο φυσαει και το γιαούρτι.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχω τραβηξει απο τα μαλια που μπορει να το εχω κανει αλλα να σου ειχε τυχει κι εσενα το ιστορικο που εχει τυχει με εμενα στο s2 πιστευω θα εκανες κι εσυ το ιδιο.

 

Δες λιγο προηγουμενο ποστ μου να καταλαβεις πανω/κατω τι μου εχει τυχει και πες μου αν πιστευεις οτι εχω αδικο που ρωταω τοσο επιμονα αν τα s4 εχουν το ιδιο θεμα με τα s2 και παρολο που το πηγα στο samsung service και αλλαξανε πλακετα δεν αλλαξε κατι περα απο την συχνοτητα που παρουσιαζει το προβλημα.

 

Ειμαι η προσωποποίηση της παροιμιας οποιος καει με το χυλο φυσαει και το γιαούρτι.

 

Με τη λογική σου θα το ρωτάς για όποιο κινητό κυκλοφορεί.

Όχι λοιπόν δεν ισχύει όπως σου είπαν ήδη πολλάκις και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

ερωτηση!!

συνεχιζω να κατεβαζω φωτογραφιες κ να μην τις ανοιγει κ να χρειαζεται επανεκκινηση για να τις εμφανισει ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?? :O

 

Μαρία το φωτογραφίες είναι και από που τις κατεβάζεις;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω και αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει Γιατί όταν αλλάζω μπαταρία στο τηλέφωνο χάνει όλους τους κωδικούς σε όλα τα αποθηκευμένα ασύρματα δυκτια Ίντερνετ ; Πρέπει πάντα όταν αλλάζω μπαταρία να βάζω τον κωδικό στο σπιτι στο γραφείο και παντού ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω και αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει Γιατί όταν αλλάζω μπαταρία στο τηλέφωνο χάνει όλους τους κωδικούς σε όλα τα αποθηκευμένα ασύρματα δυκτια Ίντερνετ ; Πρέπει πάντα όταν αλλάζω μπαταρία να βάζω τον κωδικό στο σπιτι στο γραφείο και παντού ;

 

Πολύ περίεργο αυτό που αναφέρεις, εώς κουφό θα έλεγα...

 

Φαντάζομαι για να αλλάξεις μπαταρία κλείνεις το κινητό, δεν τραβάς την μπαταρία όταν είναι ανοιχτο?

 

Και άντε το εκανες και έτσι δεν θά επρεπε να σου χάνει τα δίκτυα.

 

Εαν το κάνεις reboot ή το κλείσεις χωρίς να αλλάξεις μπαταρία πάλι στα χάνει?

Link to comment
Share on other sites

απο διαφορες σελιδες..οπως το we heart it..:O

 

Πατάς πάνω στην φωτογραφία και επιλέγεις αποθήκευση;

Δεν μου έχει τύχει τέτοιο πρόβλημα ποτέ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω στην φωτογραφία και επιλέγεις αποθήκευση;

Δεν μου έχει τύχει τέτοιο πρόβλημα ποτέ.

 

ναι αποθηκευεται κανονικα δεν τις εμφανιζει στην συλλογη ομως τις πιο πολλες φορες..

πρεπει να το κλεισω κ να το ανοιξω ξανα για να τις δειξει..

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα και εγω το S4 μου μετα απο την πορια μου με το S3... ερωτηση για το root του κινητου θελω να κανω... το κινητο φοραει firmware I9505XXUBMGA στην διαχειριση εφαρμογων ομως εχει εφαρμογες οπως KNOX store και samsung KNOX ... Τι γινετε τωρα?? rootαρω η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα και εγω το S4 μου μετα απο την πορια μου με το S3... ερωτηση για το root του κινητου θελω να κανω... το κινητο φοραει firmware I9505XXUBMGA στην διαχειριση εφαρμογων ομως εχει εφαρμογες οπως KNOX store και samsung KNOX ... Τι γινετε τωρα?? rootαρω η οχι?

 

Αφοβα...κι οτι εχει σχεση με knox διεγραψε το απο το συστημα

Link to comment
Share on other sites

Με τη λογική σου θα το ρωτάς για όποιο κινητό κυκλοφορεί.

Όχι λοιπόν δεν ισχύει όπως σου είπαν ήδη πολλάκις και τέλος.

Όχι δεν θα το ρωτάω για οποίο κινητό κυκλοφορεί αλλά για τις ναυαρχίδες μοντέλα που έχει ακουστεί ότι μπορεί να το έχουν.

 

Τι είναι το knox

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...