Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευη δεν εχει κανενα προβλημα, εφοσον στο kitkat δουλευε μια χαρα, εαν δεν υπαρχει εγγυηση, αντι για depon παρε κανα καλωδιο usb και ξεκινα root, custom recovery (twrp κατα την ταπεινη μου γνωμη) και περασε ενα cyanogenmod και μετα gapps με τον aroma installer. Θα χαρεις το κινητακι σου με την 5.1.1.

Ρε παιδιά εμένα όσες cm έχω δοκιμάσει τα διντεακια από φορουμς,Facebook (όχι you tube)μου τα δείχνει πράσινα...κ αν γυρίσω το κινητό στο wide φτιάχνει..

Μόνο σε cm tons...με gpe δεν έχω τέτοιο θέμα..

Αν ξέρει κανείς την λύση παρακαλώ πείτε μου...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μας έρθει επίσημα η 5.1.1 στο κινητό μας, η χάθηκε κάθε ελπίδα;

οχι δεν νομιζω να μας δωσει 5.1.1 επισημη, μην μας παει σε 6.0?

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά εμένα όσες cm έχω δοκιμάσει τα διντεακια από φορουμς,Facebook (όχι you tube)μου τα δείχνει πράσινα...κ αν γυρίσω το κινητό στο wide φτιάχνει..

Μόνο σε cm tons...με gpe δεν έχω τέτοιο θέμα..

Αν ξέρει κανείς την λύση παρακαλώ πείτε μου...

δεν το εχω συναντησει......κανα ψαξιμο σε xda εκανες?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και 8 μήνες περίπου έχω το s4 ωστόσο τον τελευταίο καιρό κάνει έναν ήχο το κεντρικό κουμπί σαν να έχει άμμο από κάτω. Το πήγα Σ ένα μαγαζί εδώ Καρδιτσα αλλά μου λέει πως η εταιρία δεν θα το αντικαταστησει επειδή λειτουργεί κανονικά. Είχε κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν νομιζω να μας δωσει 5.1.1 επισημη, μην μας παει σε 6.0?

 

Σιγά μη μας πάει και στη 18 :p

 

Παρήλθαν τα 2 χρόνια υποστήριξης για το S4 από τη Sammy, ανεπιστρεπτί...

Link to comment
Share on other sites

custom 6.0 μπορει να δουμε ομως, εξαλλου ποτε δεν μου αρεσε το λειτουργικο της sammy με τοσα Bloatware.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

χαθηκε το imei σε μια συσκευη s4 i9500..δειχνει οτι εχει αλλο imei!!!ειμαι σε lolilop,και δεν μπορω να κανω και downgrade!!δωστε τα φωτα σας
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη μας πάει και στη 18 :p

 

Παρήλθαν τα 2 χρόνια υποστήριξης για το S4 από τη Sammy, ανεπιστρεπτί...

Ακουστηκε οτι η 18 θα λεγεται terkenlis!!! ποτε βγαινει? :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαθηκε το imei σε μια συσκευη s4 i9500..δειχνει οτι εχει αλλο imei!!!ειμαι σε lolilop,και δεν μπορω να κανω και downgrade!!δωστε τα φωτα σας

χαθηκε? πως χαθηκε? μπορεις να βαλεις οτι λειτουργικο θελεις, χανεις εγγυηση ομως αν εχεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα....συγνωμη για την καθυστερηση.......αλλα ειλικρινα.....δεν μπορω να καταλαβω οσα μου λετε......δυστυχως δεν ειμαι εξπερ για να μπορεσω να κανω ολα αυτα που λετε που πιθανοτατα να κανουν δουλεια......εγω απλα εκανα επαναφορα και το μονο που ειδα σαν διαφορα ειναι λιγο στην μπαταρια........το οτι κραταει λιγο περισσοτερο.......το προβλημα ειναι και παραμενει πολυ εντονο .....ειναι οτι το τηλεφωνο καει παρα πολυ κε αποτελεσμα και κληση να θελω να κανω δεν μπορω.......! Μακαρι να μπορουσα να καταλαβω τι ακριβως επρεπε η πρεπει να κανω για να το φριαξω αλλα δυστυχως δεν τα καταφερνω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω να αγοράσω οθόνη ολοκαίνουρια για αλλαγή. Έχετε να προτείνετε κάτι; Από εξωτερικό; Aξίζει ή πάμε για άλλο κινητό; Η αλλαγή δεν είναι θέμα, έχω φίλο που μπορεί να την κάνει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω να αγοράσω οθόνη ολοκαίνουρια για αλλαγή. Έχετε να προτείνετε κάτι; Από εξωτερικό; Aξίζει ή πάμε για άλλο κινητό; Η αλλαγή δεν είναι θέμα, έχω φίλο που μπορεί να την κάνει!

 

εγω πηρα απο aliexpress, αξιζει , μπορω να σου δωσω Link του πωλητη αλλα το θεμα ειναι να κανονισεις να την πληρωσεις μεσω pp, διοτι αλλιως δεν.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα....συγνωμη για την καθυστερηση.......αλλα ειλικρινα.....δεν μπορω να καταλαβω οσα μου λετε......δυστυχως δεν ειμαι εξπερ για να μπορεσω να κανω ολα αυτα που λετε που πιθανοτατα να κανουν δουλεια......εγω απλα εκανα επαναφορα και το μονο που ειδα σαν διαφορα ειναι λιγο στην μπαταρια........το οτι κραταει λιγο περισσοτερο.......το προβλημα ειναι και παραμενει πολυ εντονο .....ειναι οτι το τηλεφωνο καει παρα πολυ κε αποτελεσμα και κληση να θελω να κανω δεν μπορω.......! Μακαρι να μπορουσα να καταλαβω τι ακριβως επρεπε η πρεπει να κανω για να το φριαξω αλλα δυστυχως δεν τα καταφερνω!

 

Όταν λες θερμαίνεται πόσο; Πάτα *#0228# να μας πεις

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει αυτο.......

 

 

[ATTACH]64100[/ATTACH]

 

Φίλε μου συγνώμη, αυτόν τον κωδικό *#0*# πάτα και μετά sensor και thermistor

Edited by polll
Διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Για δες.....αυτα ειναι? Γιατι καποια στιγμη μου εκανε διακοπη ολων των εφαρμογων λογω υπερθερμανσης! Edited by tauros14
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ηρθε σε κανέναν ειδοποίηση για καινούριο λογισμικό;

Εμένα μου ήρθε ειδοποίηση και θα ήθελα την γνώμη σας αν θα πρέπει να την κάνουμε, τι βελτιώνει κ.τ.λ.

Edited by michalis_1974
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ηρθε σε κανέναν ειδοποίηση για καινούριο λογισμικό;

Εμένα μου ήρθε ειδοποίηση και θα ήθελα την γνώμη σας αν θα πρέπει να την κάνουμε, τι βελτιώνει κ.τ.λ.

 

Καινούριο σε σχέση με ποιό ? Ποιά έκδοση έχεις τώρα ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μερικες φορες οταν βαλω μονο το κινητο χωρις ηχο και δονηση μετα οταν το επαναφερω σε ηχο και δονηση αντι να ακουω τους ηχους απο το ηχειακι τους ακουω απο το ακουστικο μεχρι να με παρει καποιος τηλ. και να ενεργοποιησω/απενεργοποησω την ανοιχτη ακροαση?

 

Υπαρχει λυση γι' αυτο το προβλημα αν ναι ποια ειναι?

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Για δες.....αυτα ειναι? Γιατι καποια στιγμη μου εκανε διακοπη ολων των εφαρμογων λογω υπερθερμανσης!

 

Οι 80 βαθμοί είναι υπερβολή, να το πας για έλεγχο, στο δικό μου δεν έχω δει καν τους 60 με Wi-Fi και gps (εκτός από παιχνίδια).

Link to comment
Share on other sites

Οι 80 βαθμοί είναι υπερβολή, να το πας για έλεγχο, στο δικό μου δεν έχω δει καν τους 60 με Wi-Fi και gps (εκτός από παιχνίδια).

 

αμα εχει βαλει την αναβαθμιση 5.0.1. απο το wireless update, εχει κανει το κινητο του ταχυβραστηρα.... και τι ελεγχο να το παει, με την προηγουμενη rom μας λεει δεν ειχε τετοιο θεμα, αρα hardware δεν ειναι.

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Πήρα χθες ένα μεταχειρισμένο S4 με πρόβλημα burn in στην οθόνη. (χωρίς απόδειξη, πολύ φτηνά --μην τα ψάχνετε)

 

Απ' ότι βλέπω στο IMEI.info:

 

Production month: September 2013

Factory warranty till: 30 November 2015

 

Η ερωτήσεις μου είναι η εξής:

1) μπορώ να πάω στο service της αντιπροσωπείας χωρίς απόδειξη και να ζητήσω επισκευή;

2) οι εφαρμογές για τα burn-in, έχουν αποτέλεσμα; ή να μην το δοκιμάσω καν;

3) ποιο ειναι το επίσημο σέρβις της Samsung στην Ελλάδα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

1)Πάρε ενα τηλέφωνο και ρώτα ,κάποιες φορές το δέχονται και χωρίς απόδειξη .

2)Δεν κάνουν τίποτα αλλά δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις κάτι .

3) smartec : http://www.smartec.gr/el/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

1)Πάρε ενα τηλέφωνο και ρώτα ,κάποιες φορές το δέχονται και χωρίς απόδειξη .

2)Δεν κάνουν τίποτα αλλά δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις κάτι .

3) smartec : http://www.smartec.gr/el/

 

Ευχαριστώ πολύ. :happy:

Link to comment
Share on other sites

αμα εχει βαλει την αναβαθμιση 5.0.1. απο το wireless update, εχει κανει το κινητο του ταχυβραστηρα.... και τι ελεγχο να το παει, με την προηγουμενη rom μας λεει δεν ειχε τετοιο θεμα, αρα hardware δεν ειναι.

 

Και εγώ την επίσημη 5.0.1 έχω, τις θερμοκρασίες που δείχνει ο φίλος δεν τις είδα ούτε τον Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...