Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλα παραπονα ρε παιδιατι γινεται...?Εμενα βεβαια δεν μου εχει ερθει ακομα η αναβαθμιση,στην αναμονη ακομα!Τελικα με τα updates οσο πανε και χειροτερα δεν ξερω γιατι γινεται αυτο..Τελικα τα iphone μπορει να ειναι ακριβα και τσιμπιμενα στις τιμες απο τα Andoid αλλα τετοια προβληματα δεν νομιζω να χουν!

Νομίζεις!!! Εγώ έχω ένα iphone 4 στο συρτάρι και μετά την τελευταία αναβάθμιση ios7+ κολάι απίστευτα. Όποτε δεν ισχύει αυτό που λες για τα iphone...!

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ προτιμώ αυτήν που δίνει τη δυνατότητα επιλογής μεταξύ δυο χρωμάτων του εικονιδίου και επιλέγω το ασημί που είναι πανέμορφο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχετε τόσα προβλήματα οι περισσότεροι!

Εγώ σε συσκευή i9505 που στο παρελθόν είχε γίνει root και φυσικά ο knox είχε γράψει 0Χ1 πέρασα διαδοχικά μέσω Odin3_v3.10.6 πρώτα τη γερμανική bundled, κατόπιν την αγγλική και τελευταία την ελληνική 5.01 χωρίς να κάνω factory reset και wipe cache και τα πάντα πάνε μια χαρά!

 

 

Κι εμενα μια μερα μετα το update χωρις ποτε root μια χαρα μου φαινεται.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχετε τόσα προβλήματα οι περισσότεροι!

Εγώ σε συσκευή i9505 που στο παρελθόν είχε γίνει root και φυσικά ο knox είχε γράψει 0Χ1 πέρασα διαδοχικά μέσω Odin3_v3.10.6 πρώτα τη γερμανική bundled, κατόπιν την αγγλική και τελευταία την ελληνική 5.01 χωρίς να κάνω factory reset και wipe cache και τα πάντα πάνε μια χαρά!

 

Κι εμενα μια μερα μετα το update χωρις ποτε root μια χαρα μου φαινεται.

 

Χαίρομαι που γράφουν και παιδιά, που δεν έχουν πρόβλημα, με την αναβάθμιση... γιατί, μέχρι τώρα από αυτά που διάβαζα... είχα απογοητευτεί εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό περιμένω κι εγω, εχω το κινητο εδω και μέρες απο φίλο μου μετα απο ανταλλαγή κσι κατέβασα την 5.0.1 με ΟΤΑ χωρις να την εγκαταστήσω, το κινητο ειναι ελληνικό οποτε πείτε μου αν όντως αξίζει τον κοπο, δρν θα κάνω root ποτε το κινητο οποτε περιμένω νέα σας. Επίσης επειδή τρώει μπαταρια και μπορει να θέλει αλλαγη λγω χρήσης έχετε να προτείνετε καλύτερη μπαταρια για το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ φαίνεται βελτίωση στην ταχύτητα. Τραγικά πιο όμορφο περιβάλλον. με τον next launcher μου έκανε κάποια κολλήματα αλλα με 2 επανεκκίνησης έστρωσε. Τώρα δοκιμάζω touch wiz και έχω πάθει πλάκα πολύ γρήγορος και αλαγκαριστος... μάλλον θα μείνω με TW μετά από πολλά πολλά χρόνια! :-)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεσα απ το Phone INFO μου γραφει οτι ειναι CSC Country: Hungary και το update δεν μου εχει ερθει ακομα,εχει κανεις αλλος

το ιδιο??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεσα απ το Phone INFO μου γραφει οτι ειναι CSC Country: Hungary και το update δεν μου εχει ερθει ακομα,εχει κανεις αλλος

το ιδιο??

 

Aν ειναι XEH δεν εχει βγει ακόμα. Ουτε σε εμένα έχει έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω κατεβάσει ΟΤΑ και το μέγεθος ήταν γύρω στα 950 mb, αλλά δεν την έχω εγκαταστήσει ακόμα.

Το σύνδεσα στο kies για να κάνω back up και μου βγάζει ότι υπάρχει ενημέρωση (η lolilop) αλλά γύρω στο 1,5 GB!!! Ποιά να βάλω μετά το reset???

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω κατεβάσει ΟΤΑ και το μέγεθος ήταν γύρω στα 950 mb, αλλά δεν την έχω εγκαταστήσει ακόμα.

Το σύνδεσα στο kies για να κάνω back up και μου βγάζει ότι υπάρχει ενημέρωση (η lolilop) αλλά γύρω στο 1,5 GB!!! Ποιά να βάλω μετά το reset???

Εγώ την έβαλα ota χωρίς backup και χωρίς reset 1013.90mb και είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα ota χωρίς backup και χωρίς reset 1013.90mb και είναι μια χαρά.

 

Κι εγω χωρις προβλημα αλλα γιατι μου βγηκε 1050ΜΒ εμενα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κανω ακριβως για να κανω μια καθαρη εγκατασταση της lolipo?

 

ενα factory reset & wipe chache πριν και μετα την εγκατασταση...

 

Όποιος μπορεί, ας βοηθήσει...

 

Όταν λέμε, "ενα factory reset & wipe chache πριν και μετα την εγκατασταση"...

 

εννοούμε "hard reset", με τη διαδικασία... τρία κουμπιά πατημένα, εκκίνηση, κλπ... όπως περιγράφεται στο παρακάτω video;

 

η μέσα από την επιλογή, που μας δίνει το τηλέφωνο... στο μενού, στις ρυθμίσεις "Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων/Επαναφορά συσκευής";

 

Έχω, Galaxy S4 GT-I9505 με Android 4.4.2 χωρίς "root"... και θέλω να βάλω την 5.0.1 που μου ήρθε, ενημέρωση... Με το "Kies".

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο τις ρυθμισεις"Επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων"

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο τις ρυθμισεις"Επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων"

 

Περιλαμβάνει και το "wipe chache" δηλαδή, αυτό που αναφέρει ο φίλος, παραπάνω;

Edited by george_37
Link to comment
Share on other sites

οχι...θα κανεις επαναφορα και μετα για να κανεις wipe cache μπαινοντας σε download mode(πατας ταυτοχρονα volume up & power button)...και μετα πατωντας τα κουμπια για τον ηχο παλι πας κατω και επιλεγεις wipe cache.... :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

Έκανα την αναβάθμιση σε 5.01 εδώ και μερικές μέρες.

Ποιο όμορφο περιβάλλον, μάλλον λίγο πιο γρήγορη απόκριση και καλύτερη μπαταρία.

Έχω ένα θεματάκι με τις κλήσεις στα αγαπημένα.

Σε όλα τα αγαπημένα υπάρχουν τουλάχιστον 2 αριθμοί και περισσότεροι σε κάθε επαφή.

Στην kit kat πατούσα στην επαφή μου έβγαζε τους αριθμούς και πατώντας σε έναν αριθμό (κινητό, σταθερό, εργασία κλπ) γινόταν η κλήση.

Τώρα πατώντας την επαφή μου βγάζει τους αριθμούς, πρέπει να πατήσω έναν αριθμό και μετά να πατήσω το μια φορά που έχει από κάτω.

Αν πατήσω το προεπιλογή, την επόμενη φορά που κάνω κλήση θα καλέσει αυτό τον αριθμό, για παράδειγμα το κινητό. Αν όμως μετά θέλω να καλέσω το σπίτι για παράδειγμα, αυτής της επαφής δεν γίνεται.

Δηλαδή κάνω ένα κλικ παραπάνω για κάθε κλήση των αγαπημένων.

Υπάρχει κάτι που κάνω λάθος;

Υπάρχει κάποια λύση;

Ευχαριστώ για την υπομονή σας και συγνώμη για το μακροσκελές Post.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο τις ρυθμισεις"Επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων"

 

οχι...θα κανεις επαναφορα και μετα για να κανεις wipe cache μπαινοντας σε download mode(πατας ταυτοχρονα volume up & power button)...και μετα πατωντας τα κουμπια για τον ηχο παλι πας κατω και επιλεγεις wipe cache.... :)

 

Σας ευχαριστώ πολύ, παιδιά!!!

 

Τελικά το έκανα, μόνο με "Επαναφορά εργαστηριακών δεδομένων"... πριν και μετά την εγκατάσταση.

 

Να κάνω τώρα, το "wipe cache"... η είναι πλέον αργά; :)

 

Προσωπική άποψη... και μέχρι τώρα... Ένιωσα σαν να πήρα καινούργιο τηλέφωνο!!! Μια χαρά όλα, μέχρι τώρα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Lollipop εδώ και δύο μέρες χωρίς καμία επαναφορά και όλα δείχνουν να δουλεύουν οκ. Έχω την εντύπωση πως πράγματι οι εφαρμογές φορτώνουν λίγο πιο γρήγορα. Προσωπικά πάντως κι εμένα δεν μου αρέσει η επιλογή χρωμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Lollipop εδώ και δύο μέρες χωρίς καμία επαναφορά και όλα δείχνουν να δουλεύουν οκ. Έχω την εντύπωση πως πράγματι οι εφαρμογές φορτώνουν λίγο πιο γρήγορα. Προσωπικά πάντως κι εμένα δεν μου αρέσει η επιλογή χρωμάτων.

 

Σε αυτο συμφωνω κι εγω αλλα διαφωνω με την γκρινια καποιων εδώ μεσα . Ουτε επαναφορά χρειαστηκα ουτε τιποτα άλλο.

 

Και κατι άλλο...Όταν ανοιγω την οθονη πριν την ξεκλειδωσω μου εμφανιζει σε στενόμακρες μπαρες ποιες εφαρμογες είναι στην εκκίνηση . Επειδή το θεωρω αντιαισθητικο γινεται να μην μου τις βγαζει ? Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανένα νέο για τις συσκευές που προέρχονται από Τσεχία (Τ-mobile) ?

Είναι που ανυπομονώ .......;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ, παιδιά!!!Να κάνω τώρα, το "wipe cache"... η είναι πλέον αργά; :)

 

οχι δεν ειναι αργα...το wipe cache σου σβηνει κατι temp αρχεια..δεν προκειται να σου σβησει κατι αποθηκευμενο..φαντασου οτι εγω το κανω μια φορα τις 2 βδομαδες...;)

 

 

παιδες ειλικρινα αν σε καποιους κουμπωσε καλα η λολιποπ ειστε πολυ τυχεροι...εγω το εχω το κινητο 2 χρονια και μολις εβαλα λολιποπ η ταχυτητα ηταν αισθητα πιο αργοι..και οι εφαρμογες ανοιγουν πιο αργα..μονο η μπαταρια απο οτι ειδα εχει καλυτερη διαχειριση...μονο αυτο συν την εμφανιση που εμενα προσωπικα μου αρεσε..

 

μπορει καποιοι απο εδω να το αγορασατε προσφατα και να μην προλαβατε να οτ δουλεψετε καιρο με την 4.4.2

 

εγω παντως το μετανιωσα που την εβαλα...

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι αργα...το wipe cache σου σβηνει κατι temp αρχεια..δεν προκειται να σου σβησει κατι αποθηκευμενο..φαντασου οτι εγω το κανω μια φορα τις 2 βδομαδες...;)

 

 

παιδες ειλικρινα αν σε καποιους κουμπωσε καλα η λολιποπ ειστε πολυ τυχεροι...εγω το εχω το κινητο 2 χρονια και μολις εβαλα λολιποπ η ταχυτητα ηταν αισθητα πιο αργοι..και οι εφαρμογες ανοιγουν πιο αργα..μονο η μπαταρια απο οτι ειδα εχει καλυτερη διαχειριση...μονο αυτο συν την εμφανιση που εμενα προσωπικα μου αρεσε..

 

μπορει καποιοι απο εδω να το αγορασατε προσφατα και να μην προλαβατε να οτ δουλεψετε καιρο με την 4.4.2

 

εγω παντως το μετανιωσα που την εβαλα...

 

Το εχω εναμισυ χρονο οποτε τα ειχα δοκιμασει όλα και δεν μετανοιωσα καθολου εκτος τα χρωματα που είναι καθαρα υποκειμενικο .

wipe cache πως κανουμε χωρις να χασουμε κατι ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει S4 που πρόσφατα δέχτηκε πτώση και, χωρίς να φαίνεται κάποια εξωτερική ζημιά, όταν πάω να ανοίξω την μπροστινή κάμερα ή δεν καταφέρνει να συνδεθεί ή φαίνεται σπασμένη. Οπότε υπάρχει ένα θέμα εκεί.

Που μπορώ να το πάω; αν το στείλω Samsung εννοείται εγγύηση δεν το καλυβει, αλλά θα το φτιάξουν τουλάχιστον χωρίς να ταλαιπωρηθω ή να το πάω σε κανένα άλλο μαγαζί;

Είδα skroutz η μπροστινή είναι κάπου στα 15 οπότε δεν νομίζω να μου πάρουν πολλά.

Τι προτείνετε;

(μένω Νίκαια)

 

Ευχαριστώ πολύ και καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες που την έβαλα κι εγώ μου φαίνεται ότι αγόρασα άλλο κινητό!!! Η αγορά του s6 αναβάλλεται (να πέσει και λίγο η τιμή του:)) ότι πρέπει!

Σιγά σιγά το ξαναστήνω. Μήπως θυμάται κανένας πώς ενεργοποιούμαι αυτή την οθόνη που μας έδειχνε ώρα, αναπάντητες κλπ παιρνώντας την παλάμη πάνω από το κινητό χωρίς να το ανοίξουμε???

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες που την έβαλα κι εγώ μου φαίνεται ότι αγόρασα άλλο κινητό!!! Η αγορά του s6 αναβάλλεται (να πέσει και λίγο η τιμή του:)) ότι πρέπει!

Σιγά σιγά το ξαναστήνω. Μήπως θυμάται κανένας πώς ενεργοποιούμαι αυτή την οθόνη που μας έδειχνε ώρα, αναπάντητες κλπ παιρνώντας την παλάμη πάνω από το κινητό χωρίς να το ανοίξουμε???

 

ρυθμίσεις -- Κινήσεις και χειρονομίες -- Air gesture -- Γρήγορη ματιά και από εκεί επιλέγεις ποιες συντομεύσεις θέλεις να εμφανίζονται!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...