Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν ειπα οτι θα εχει πρόβλημα στη λειτουργιά αυτο το γνωριζω άλλωστε το ιδιο τηλέφωνο ειναι....Αλλα αφου βγήκε η κανονική θα την ξανά κατεβάσω να μην χαλάσω και τη μόστρα!!!:lol::lol::lol:

 

Προσωπικά προτιμώ τη σκακιέρα από τα μπαλόνια:lol:

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες καλημερα,

περασα σε ενα φιλο την αγγλικη black edition I9505XXUHOB7 και δεν δουλευει το smart scrolling στο internet broswer ουτε με τα ματια, ουτε και με χερια(χωρις επαφη). Καπου πηρε το ματι μου οτι η σαμσουνγκ δε τα εβαλε στο λολλιποπ, γι το broswer.

Εσεις τι λετε? δουλευει σε κανενα?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ τη σκακιέρα από τα μπαλόνια:lol:

Τελικά πέρασα τα μπαλονάκια δουλεύει άψογα!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

το knox εμεινε σε ολους 0x0 μετα το περασμα της 5.0.1?

Το κινητο το βλεπετε πιο γρηγορο?

 

Ναι ο knox εμεινε στο 0 , τουλαχιστον σε μενα , μετα το περασμα της black edition (δεν περναω την κανονικη...πολυ ξενερωτη εμφανισιακα :) ..ασε δε , που ολα τα λινκς θελανε πληρωμη για να κατεβασεις με φουλ ταχυτητα...δεν ξαναμπαινω σε τετοια αγγαρεια..εκανε 2 ωρες να κατεβει..αν ειναι δυνατον)

 

Το κινητο ειναι μια ιδεα πιο γρηγορο..ισως να λεω και λιγα.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Το 'εχω κάνει και αυτό. Δυστηχός μια απο τα 'ιδια. Μάλλον πρέπει να το στείλω για service.Απογοήτευση!!

 

Σημερα το παρελαβα απο τη samsung και μετα απο 2 ωρες λητουργειας παλι κανει μια απο τα ιδια.Τι γινεται ξερει καποιος ρε παιδια κατι για το προβλημα αυτο?Τι κανω τωρα?το κινητο σβηνει δεν δεχεται κλησεις.Πριν σβησει ομως αν μου κανουν μια αναπαντητη κληση το μπλε λαμπακι αναβοσβηνει και συνεχιζει να αναβοσβηνει ακομα και οταν το κινητο νεκρωσει.Καλα εκει στη samsung τι κανουν?Ασχετοι ειναι η βαριουνται?το στελνεις για service και στο γυριζουν δηθεν ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως πατε; μονο σε μενα φαινεται χαλια;

 

δυο μερες που την εχω περασει ειμαι στο 71% , αν και η χρηση που του χω κανει μεχρι τωρα ειναι ελαχιστη..λιγο σκαλισμα μετα το περασμα και λιγο σερφινγκ...

τωρα στο 71% λεει οτι εχει υπολοιπο 4 μερες ακομα..

 

με την ιδια πανω κατω χρηση πριν την μεταβαση σε lollipop μου κρατουσε 3-4 μερες μεχρι να φτασει 15% περιπου...ειδωμεν τωρα με αυτην.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

3-4 μέρες???

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ο knox εμεινε στο 0 , τουλαχιστον σε μενα , μετα το περασμα της black edition (δεν περναω την κανονικη...πολυ ξενερωτη εμφανισιακα :) ..ασε δε , που ολα τα λινκς θελανε πληρωμη για να κατεβασεις με φουλ ταχυτητα...δεν ξαναμπαινω σε τετοια αγγαρεια..εκανε 2 ωρες να κατεβει..αν ειναι δυνατον)

 

Το κινητο ειναι μια ιδεα πιο γρηγορο..ισως να λεω και λιγα.

Φίλε από που το κατέβασες με φουλ ταχύτητα?

Link to comment
Share on other sites

3-4 μέρες???

 

Φίλε από που το κατέβασες με φουλ ταχύτητα?

 

 

Ναι , ειμαι ολιγον αντικοινωνικος..δεν μιλαω με κανεναν , δεν με παιρνει και κανενας :)

 

Ανοιγοκλεινω wifi/data οποτε τα χρειαζομαι και τα υπολοιπα δουλευουν κανονικα..διεργασιες εννοω..

 

Απο πουθενα δεν την κατεβασα φουλ ταχυτητα..βρηκα ενα σαιτ καποια στιγμη που το καλυτερο που καταφερα ηταν 200-250kb/sec..εκανε 2-3 ωρες να κατεβει .

 

Αν υπαρχει θεμα πειτε μου να το ανεβασω σε κανα dropbox να εξυπηρετηθει το κοινο :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Lollipop 5.0.1 GT-I9505

Black Edition

https://mega.co.nz/#!84ZWQITK!iHntF1u6AJb8xLFedFQs5PvJzJU94iXqxoYMvIwHLo8

 

Και η κανονική

https://mega.co.nz/#!R9YCjT5T!npRgHavTtiLTDOA3VNgwModN2zsz-q34rWIt5q3Cv1I

 

Τα λινκ είναι από το xda.

Καλό κατέβασμα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η Black Edition ROM αλλάζει το χρώμα από άσπρο σε κάτι άλλο; Κάτι τέτοιο κατάλαβα. Επίσης, θα ήθελα κάποιος να μου πει αν βλέπει κάποια lags σε Lolipop Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Lollipop 5.0.1 GT-I9505

Black Edition

https://mega.co.nz/#!84ZWQITK!iHntF1u6AJb8xLFedFQs5PvJzJU94iXqxoYMvIwHLo8

 

Και η κανονική

https://mega.co.nz/#!R9YCjT5T!npRgHavTtiLTDOA3VNgwModN2zsz-q34rWIt5q3Cv1I

 

Τα λινκ είναι από το xda.

Καλό κατέβασμα

Παιδιά συγνώμη αν είδη υπάρχει απάντηση αλλά αφού κατεβάσω το αρχείο μετά πως ακολουθεί η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν είδη υπάρχει απάντηση αλλά αφού κατεβάσω το αρχείο μετά πως ακολουθεί η διαδικασία?

 

Υπαρχει λινκ με οδηγο , αλλα θα σου πω περιληπτικα τι εκανα εγω

 

1.kies - backup καλου κακου.

2.boot σε recovery mode (γοογλαρε το) και factory reset

3.boot σε download mode (google it)

4.κατεβαζεις το odin (google it) και το τρεχεις (προτιμησε δεξι κλικ -> run as administrator)

5.συνδεεις κινητο...θα γινει ενα τετραγωνακι (ID:COM) γαλαζιο..αρα σημαινει οτι το odin "ειδε" το κινητο

6.στο "AP" τετραγωνο , κλικαρεις και επιλεγεις το αρχειο που κατεβασες (αφου το αποσυμπιεσεις) (εδω θα κανει 1-2 λεπτα να τσεκαρει το αρχειο μιας και ειναι 1-1,5γιγα)

7.τσεκαρεις οτι τα μονα τικαρισμενα στο odin ειναι τα Auto Reboot και F. Reset Time και πατας Start και κανεις και τον σταυρο σου

8.Περιμενεις να τελειωσει μετα απο 2-3 reboots που θα τραβηξει και ΜΕΓΙΑ ετοιμο το γλειφιτζουρι:)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχει βγει η επισημη λολιποπ μεσω οta; απο που μπορω να μαθω μεσα απο το κινητο μου ποια ειναι η χωρα προελευσης του;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά πρώτο bug... δεν δουλεύει το expand notification bar με το swipe down..στο nova launcher δεν δουλεύει κ αποτι διάβασα είναι bug του lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά πρώτο bug... δεν δουλεύει το expand notification bar με το swipe down..στο nova launcher δεν δουλεύει κ αποτι διάβασα είναι bug του lollipop.

 

απο οτι βλεπω δεν πιανει τις κινησεις με το 1 δαχτυλο..με τα 2 δαχτυλα τις πιανει κανονικα...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο firmware της Samsung βγαίνει και σε zip που μπορούμε να φλασάρουμε από το recovery;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο firmware της Samsung βγαίνει και σε zip που μπορούμε να φλασάρουμε από το recovery;

 

Όχι.

Μόνο σε tar για φλασάρισμα με το Odin.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να το φτιαξουν..πολυ χρησιμο για μεγαλες οθονες οπως η δικια μας..

Παιδιά το expand notification bar δουλεύει στο nova του materinova.18 ..θα το βρείτε στο apkmirror.com. .;)

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχει βγει η επισημη λολιποπ μεσω οta; απο που μπορω να μαθω μεσα απο το κινητο μου ποια ειναι η χωρα προελευσης του;ευχαριστω.

Κατεβάζεις το phone info απο το play store και θα δεις όλες τις πληροφορίες σχετικά με τη συσκευή σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το expand notification bar δουλεύει στο nova του materinova.18 ..θα το βρείτε στο apkmirror.com. .;)

 

εγω το χω αγορασμενο..θα περιμενω update :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...