Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν το Samsung Galaxy S4 Black Edition θα πάρει το καινούργιο Android L που ανακοινώθηκε χθες στο Google I/O 2014; Από το πρωί ψάχνω στο net αλλά τίποτα δεν έχω βρει, γνωρίζει κανείς κάτι, έχει γραφτεί τίποτα στο internet; Έχουμε επίσημη ανακοίνωση από την Samsung;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ.. Τι ακριβώς είναι το root?

 

Τι είναι root;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείχνετε. Όντως δεν είναι λύση αυτό που μου πρότειναν στην samsung. Σκέφτομαι να δοκιμάσω το hard reset (το οποίο δεν γνωρίζω ακριβώς τι είναι, η διαγραφή όλων των δεδομένων από τις ρυθμίσεις?) Εάν δεν λυθεί ούτε έτσι το πρόβλημα τότε θα κάνω ευγενικό πανικό στην samsung. Και μία λίγο χαζή ερώτηση, επειδή έχω κωλήσει με το clash of clans εάν κάνω το hard reset τότε θα χαθεί όλο το progress? ή υπάρχει τρόπος να το μεταφέρω με κάποιο τρόπο? Σας ευχαριστώ και πάλι...

 

Για να κανεις save το συγκερκιμενο παιχνιδι,κανεις μια ρυθμιση που εχει στις ρυθμισεις,Ετσι εχεις την δυνατοτητα να μπορεις να συνεχισεις ειτε σε αλλη συσκευη,ειτε προχωρισεις και κανεις hard reset!Θα εισαι καλημενος!

Link to comment
Share on other sites

Κι αλλο διορθωτικο για τα γερμανικά S4. Δεν παρατήρησα κατι αξιοπρόσεκτο αλλα η αλήθεια είναι οτι δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα. Εαν καποιος εχει υποψιν τι αλλαξε ας ενημερωσει
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το Samsung Galaxy S4 Black Edition θα πάρει το καινούργιο Android L που ανακοινώθηκε χθες στο Google I/O 2014; Από το πρωί ψάχνω στο net αλλά τίποτα δεν έχω βρει, γνωρίζει κανείς κάτι, έχει γραφτεί τίποτα στο internet; Έχουμε επίσημη ανακοίνωση από την Samsung;

Δεν υπάρχει κάτι επίσημο ακόμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με το official keyboard το οποίο παρουσιάζεται όταν πληκτρολογώ μια URL διεύθυνση στον Chrome. Κάθε γράμμα επαναλαμβάνεται (πχ. πατάτω το "m" και γράφει "mm"

 

παρουσιάζεται σε κανέναν άλλον;

Όσο το έψαξα στο google λένε να αλλάξεις πληκτρολόγιο ...υπάρχει άλλο πληκτρολόγιο με ξεχωριστή γραμμή για τους αριθμούς;

 

ΥΓ είμαι με 4.4.2 FNB8

Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο. Προς το παρόν αφορά μόνο Nexus 5&7. Και να το δούμε θα το δούμε πολύ αργότερα ελέο Sammy Bloatware πιστεύω.

 

Ξέρει κανείς αν το Samsung Galaxy S4 Black Edition θα πάρει το καινούργιο Android L που ανακοινώθηκε χθες στο Google I/O 2014; Από το πρωί ψάχνω στο net αλλά τίποτα δεν έχω βρει, γνωρίζει κανείς κάτι, έχει γραφτεί τίποτα στο internet; Έχουμε επίσημη ανακοίνωση από την Samsung;
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να ρουτάρει με towelroot;Γράφουν ότι κρατάει το knox στο 0.link

 

Ναι. Διάβασε στις τελευταίες σελίδες του Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εχω δύο ερωτησούλες.....

1) Κανει και σε σας τυχαίες επανεκκινήσεις? 3 φορές μου έκανε μετα απο λίγο που το έβαλα στην τσέπη και 1 φορά το χτύπησα στην καρέκλα και τσουπ :blink:

2) Πάτησα εχθές να ανοίγουν τα links με τον default browser και δεν μπορώ να το βρώ για να το αλλάξω. Στις ρυθμίσεις μου έχει μόνο Αρχική οθόνη και μηνύματα:!:

Link to comment
Share on other sites

Οι επανεκκινήσεις κάπου οφείλονται ,ισως σε κάποια εφαρμογή .

Πηγαινε ρυθμίσεις >διαχείριση εφαρμογών >ολα > βρες τον default broswer και εκκαθάριση προεπιλογών .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λες μου δινεις την εντυπωση οτι εισαι σε 4g με αδυναμο σημα και μολις κανεις μια κληση σε γυρναει σε 3g για την κληση και σε παει και σε αλλο σταθμο πολυ κοντιτερα σε σενα που ομως δεν εχει 4g. Απολυτα φυσιολογικο μου ακουγεται.

Εχεις προφανως ενεργοποιήσει το 4g(lte);

Κανε το εξης:

Απο τις ρυθμίσεις γυρνα το να βλεπει μονο 3g/2g δίκτυα και δες αν θα στο ξανακανει.

 

λοιπον..μετα απο15 ημερες περιπου,δεν παρουσιαζει κολληματα και το wr φαινεται οτι του εκανε καλο..

κανα 2 φορες εχει μεινει ο φωτισμος ανοιχτος,αλλα φανταζομαι καποια εφαρμογη τρωει σκαλωμα.

τωρα μια ερωτηση:

κανω συγχρονισμο απο το τηλεφωνο στο gmail για να ενημερωθουν και οι τελευταιες επαφες που εχω καταχωρησει,αλλα παροτι μου δειχνει οτι εγινε(τελευταιος συγχρονισμος επαφων χχ-χχ-χχ)στο gmail παραμενουν ανενημερωτες...

τι κανω λαθος..?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μήνυμα ότι υπάρχει αναβάθμιση στα 130 και κάτι mb..Την έβαλε κάποιος; Αν ναι τι διαφορετικό έχει;
Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ παρουσιαστηκε το πρόβλημα που μπορείτε να δείτε στο συνημμένο. Δεν πιστεύω να είναι εξέλιξη του keyboard αρα κάποιο πρόβλημα θα έχει. Δεν πείραξα τίποτα. Εχει τύχει σε κανέναν άλλο?

Οπως βλέπετε εχει γίνει άσπρο και σα διάφανο...

Το έκανε και σε εμένα προχτές. .... ακόμα δεν ξέρω το γιατί 1 η φορά. ...

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

κανω συγχρονισμο απο το τηλεφωνο στο gmail για να ενημερωθουν και οι τελευταιες επαφες που εχω καταχωρησει,αλλα παροτι μου δειχνει οτι εγινε(τελευταιος συγχρονισμος επαφων χχ-χχ-χχ)στο gmail παραμενουν ανενημερωτες...

τι κανω λαθος..?

 

καμια απαντηση εδω..?:(

Link to comment
Share on other sites

κανω συγχρονισμο απο το τηλεφωνο στο gmail για να ενημερωθουν και οι τελευταιες επαφες που εχω καταχωρησει,αλλα παροτι μου δειχνει οτι εγινε(τελευταιος συγχρονισμος επαφων χχ-χχ-χχ)στο gmail παραμενουν ανενημερωτες...

τι κανω λαθος..?

 

Οι επαφές είναι σίγουρα αποθηκευμένες ως google contacts? 'Η απλά ως phone contacts? Αν δεν είναι google δεν πρόκειται να συγχρονιστούν..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές είναι σίγουρα αποθηκευμένες ως google contacts? 'Η απλά ως phone contacts? Αν δεν είναι google δεν πρόκειται να συγχρονιστούν..

 

με μπερδεψες τωρα λιγο..

οταν εκανα τελευταια φορα wipe reset,απο το gmail εκανε επαναφορα το τηλεφωνο(εαν σε βοηθαει αυτο).

πως να τις κανω google contacts?

Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχω πρόβλημα με την κάμερα.

Πάω να την ανοίξω και παγώνει. Λέει σφάλμα κάμερας .Έκανα factory reset αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Έχει κανένας να προτείνει κάτι άλλο πριν το πάω για service?

Thank you.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις την ρομ σου απο το sam mobile και την φλασαρεις με odin.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

με μπερδεψες τωρα λιγο..

οταν εκανα τελευταια φορα wipe reset,απο το gmail εκανε επαναφορα το τηλεφωνο(εαν σε βοηθαει αυτο).

πως να τις κανω google contacts?

 

Δες εδώ...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Όταν στην παταω το πρασινο πληκτρο κλισης "Τηλεφωνο" στο αρχειο καταγραφης εμφανιζοντε και οι κλισεις που εχω κανει τελευταια αλλα και τα sms και πρεπει από την επιλογή προβολη να επιλεγξω "Ολες οι κλισεις" για να βλεπω μονο τις κλισεις

 

Αυτή η επιλογή όμως "χανεται" και πρεπει να το ξανακανω αν θελω να βλεπω μονο τις κλισεις αν ενδιάμεσα γινει καποια κλιση και ξαναπαω στο "Τηλεφωνο"

 

Γινεται εξ ορισμου στην προβολη του αρχειου καταγραφης να βλεπω "ολες τις κλισεις" και όχι "όλα τα αρχεια καταγραφης" όταν παταω το πληκτρο "τηλεφωνο" ??

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με το sygic;

Μου ανεβαζει τρελες θερμοκρασίες οταν το χρησιμοποιω, μιλάμε ζεματαει το κινητο, δεν το εχω δει ποτε ετσι τοσο ζεστο.

Επίσης μου τρωει την μπαταρια.

Για μια διαδρομη πχ Γαλατσι-Περιστερι-Χαλανδρι 30 χλμ συνολο, έχω 40% μείον στην μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...