Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Νομιζω σε κανενα android κινητο δεν μπορεις να βαλεις ξυπνητήρι και να το κλεισεις εντελως γιατι πολυ απλα δεν θα χτυπησει ποτε το κινητο.

Για να δουλεψει το ξυπνητηρι πρεπει το κινητο να ειναι ανοιχτο.

 

Νομίζω πως κάνεις λάθος.

Το κινητό θα ανάψει όταν έρθει η ώρα του alarm

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω να φταίει το κινητό. Έχω το ίδιο πρόβλημα είχα κοσμοτε και έχω αλλάζει 4 διαφορετικές συσκευές και πάντα είχα αυτό το πρόβλημα. Μάλλον είναι θέμα δικτύου. Ας μας πει και κάποιος άλλος αν ξέρει.

 

Άμα το κάνει παντού και πάντα δεν είναι θέμα δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο 3 μερες αναμονη δεν μπωρο να κατεβασω απο το play store τιποτα ουτε να ενημερωσο της ηδη υπαρχουσες εφαρμογες δοκιμασα τα παντα διαγραφη το play store και ξανα εγγατασταση (ειμαι rout) διαγραφη ρυθμισεων του τελικα να κανω φορματο στο κινητο?? δεν βλεπω αλλη λυση εκτος και αν βγει συντομα το 4.3 που θα αναβαθμιστει ολο το τηλεφωνο και μπορει να δουλευει μετα?? τι να κανω?? καμια γνωμη??
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάνεις λάθος.

Το κινητό θα ανάψει όταν έρθει η ώρα του alarm

 

Τα Smartphones είναι όπως οι υπολογιστές, όταν είναι κλειστά απλά δεν λειτουργούν.

Αν θέλεις ωστόσο μπορείς να το βάλεις σε Flight Mode ώστε να χτυπήσει το ξυπνητήρι και ταυτόχρονα να μην καταναλώνει πολύ μπαταρία το κινητό.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο 3 μερες αναμονη δεν μπωρο να κατεβασω απο το play store τιποτα ουτε να ενημερωσο της ηδη υπαρχουσες εφαρμογες δοκιμασα τα παντα διαγραφη το play store και ξανα εγγατασταση (ειμαι rout) διαγραφη ρυθμισεων του τελικα να κανω φορματο στο κινητο?? δεν βλεπω αλλη λυση εκτος και αν βγει συντομα το 4.3 που θα αναβαθμιστει ολο το τηλεφωνο και μπορει να δουλευει μετα?? τι να κανω?? καμια γνωμη??

 

Υπαρχει ενα zip φιλε που περιεχει ολα τα Google apps.Βρεσ το στο xda και φλασαρε το απο recovery

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάνεις λάθος.

Το κινητό θα ανάψει όταν έρθει η ώρα του alarm

 

Μόνο στα symbian συνέβαινε αυτό.

 

Τα Smartphones είναι όπως οι υπολογιστές, όταν είναι κλειστά απλά δεν λειτουργούν.

Αν θέλεις ωστόσο μπορείς να το βάλεις σε Flight Mode ώστε να χτυπήσει το ξυπνητήρι και ταυτόχρονα να μην καταναλώνει πολύ μπαταρία το κινητό.

 

Προφανώς δεν είχες symbian :p

 

τελικα μετα απο 3 μερες αναμονη δεν μπωρο να κατεβασω απο το play store τιποτα ουτε να ενημερωσο της ηδη υπαρχουσες εφαρμογες δοκιμασα τα παντα διαγραφη το play store και ξανα εγγατασταση (ειμαι rout) διαγραφη ρυθμισεων του τελικα να κανω φορματο στο κινητο?? δεν βλεπω αλλη λυση εκτος και αν βγει συντομα το 4.3 που θα αναβαθμιστει ολο το τηλεφωνο και μπορει να δουλευει μετα?? τι να κανω?? καμια γνωμη??

 

Δοκίμασε μέσα από τον διαχειριστή εφαρμογών να του κάνεις "Κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων".

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Τα Smartphones είναι όπως οι υπολογιστές, όταν είναι κλειστά απλά δεν λειτουργούν.

Αν θέλεις ωστόσο μπορείς να το βάλεις σε Flight Mode ώστε να χτυπήσει το ξυπνητήρι και ταυτόχρονα να μην καταναλώνει πολύ μπαταρία το κινητό.

 

oops έχετε δίκιο .

είχα μείνει στο nokia μου είχα πριν καμιά 10αριά χρόνια.

καλά που για τη δουλειά χρησιμοποιώ το κανονικό ξυπνητήρι .

Edited by Superuser
samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις τις αλλαγές που θελεις μπαίνοντας στο λογαριασμό σου από το pc .

 

Ενημέρωση

Δεν ανοίγουμε καινούργιο θέμα για κάθε πρόβλημα που έχουμε ,απευθυνόμαστε σε ένα από αυτά που ήδη υπάρχουν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στα symbian συνέβαινε αυτό.

 

 

 

Προφανώς δεν είχες symbian :p

 

 

 

Δοκίμασε μέσα από τον διαχειριστή εφαρμογών να του κάνεις "Κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων".

 

το εκανα και αυτο τιποτα.............

Link to comment
Share on other sites

*#34971539#

πατα την πρωτη επιλογη κι αστο να κανει Update.reboot.

 

Καλησπερα.

 

Εβαλα τον κωδικο που γραφεις κσι μου βγαζει:

Cam fw ver: S13F0SAGB39

PHONE FW VER: S13F0SAGE03

 

Παταω την δευτερη επιλογη (η δευτερη λεει για update και οχι η πρωτη), λεει οτι την κανει σωστα και ζηταει reboot. Ολα καλα μεχρι εδω.

Μετα το reboot ομως σε ελεγχο, μου βγαζει ξανα τα ιδια!!!!!!!! Σαν να μην εκανε το update!

Βγαζει δηλαδη παλι οτι η καμερα εχει την ......GB39 και το τηλεφωνο εχει την ......GE03. Δηλαδη τζιφος!!!!

 

Τι γινεται? Καποια γνωμη?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί για να κάνει update θα πρέπει να έχεις το αρχείο της αναβάθμισης χύμα στην sdcard. Αφού δεν βρίσκει κάτι σου αφήνει την ίδια έκδοση. Τουλάχιστον έτσι λειτουργούσε σε προηγούμενα μοντέλα της Samsung.

 

Ψάξε στο Google εάν υπάρχει update για το module της κάμερας σου (αμφιβάλλω πως έχει βγει κάτι).

 

Προσωπικά θα σου συνιστούσα όπως σου είπε και ο Μιχάλης Factory Reset μέσα από recovery (συγχρόνισε επαφές, μηνύματα, εφαρμογές εάν δεν θες να τα χάσεις).

 

Edit: Μην ψάχνεις τζάμπα, με μία γρήγορη αναζήτηση η έκδοση " S13F0SAGB39 " είναι και η τελευταία. Εάν δεν διορθωθεί με Factory Reset μάλλον πας για Service.

Edit2: Από περιέργεια, δοκίμασες κανένα άλλο πρόγραμμα κάμερας από το market?

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι έχεις δικιο. Αυτον τον συνδιασμο δινουν ολοι για την καμερα. Δεν εχει καποιο αλλο update

 

Νομιζα οτι θα έπρεπε να δω ιδια version και στο camera και στο isp και στο phone. Παντου ομως βλεπω αυτον τον συνδιασμο.

 

Ευχαριστω!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..μια γρηγορη και λογικα ευκολη ερωτηση...Πως μπορω να περασω τις ηχογραφησεις της εφαρμογης του κινητου στον υπολογιστη?

ευχαριστω!!

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..μια γρηγορη και λογικα ευκολη ερωτηση...Πως μπορω να περασω τις ηχογραφησεις της εφαρμογης του κινητου στον υπολογιστη?

ευχαριστω!!

 

Είτε μέσω δικτύου Wi-Fi εάν έχεις στο σπίτι και μια εφαρμογή τύπου airdroid από το market είτε απλά μπορείς να συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή με το καλώδιο USB και να ψάξεις τους φακέλους του κινητού σου μέσω υπολογιστή.

 

Σχετικά με το KNOX για τους τυχόν ενδιαφερόμενους.. άσχημα νέα.

https://plus.google.com/app/basic/stream/z125s1ujiyyciltfm23wcdp55terwvove

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο 3 μερες αναμονη δεν μπωρο να κατεβασω απο το play store τιποτα ουτε να ενημερωσο της ηδη υπαρχουσες εφαρμογες δοκιμασα τα παντα διαγραφη το play store και ξανα εγγατασταση (ειμαι rout) διαγραφη ρυθμισεων του τελικα να κανω φορματο στο κινητο?? δεν βλεπω αλλη λυση εκτος και αν βγει συντομα το 4.3 που θα αναβαθμιστει ολο το τηλεφωνο και μπορει να δουλευει μετα?? τι να κανω?? καμια γνωμη??

Δοκίμασε να διαγράψεις τον λογαριασμό google ποθ έχεις σπο το κινητό.Θα σβηστούν επαφές μηνύματα και ότι έχεις με αυτόν τον λογσριασμο.restart και μετα ξαναβαζεις τα στοιχεια σου. Σε εμενα δουλεψε .

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να διαγράψεις τον λογαριασμό google ποθ έχεις σπο το κινητό.Θα σβηστούν επαφές μηνύματα και ότι έχεις με αυτόν τον λογσριασμο.restart και μετα ξαναβαζεις τα στοιχεια σου. Σε εμενα δουλεψε .

 

Σωστο ...ισχυει.Το ειχα κανει κι εγω

Link to comment
Share on other sites

Είτε μέσω δικτύου Wi-Fi εάν έχεις στο σπίτι και μια εφαρμογή τύπου airdroid από το market είτε απλά μπορείς να συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή με το καλώδιο USB και να ψάξεις τους φακέλους του κινητού σου μέσω υπολογιστή.

 

Σχετικά με το KNOX για τους τυχόν ενδιαφερόμενους.. άσχημα νέα.

https://plus.google.com/app/basic/stream/z125s1ujiyyciltfm23wcdp55terwvove

 

Ευχαριστω!Σαν νεος στον κοσμο του αντροιντ με τo s4 i9505,επειδη θελω να γινω ροοτ και δεν θελω να χασω την εγγυηση (που δεν ξερω και αν χρησιμοποιηθει ποτε,γιατι πολλες φορες λες ποιος βαριεται να περιμενει κλπ),θελω να ρωτησω: η 4.3 θα εχει μεγαλες διαφορες με την 4.2.2 που ειμαι τωρα?γιατι αν οχι γιατι να μην μεινω σε αυτη με ροοτ(οσονουπο) και με την εγγυηση?

 

Και κατι πιο "δυσκολο" με το knox,knox store που εχω ενα προβλημα μετα απο μια ενημερωση,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΡΟΟΤ Η ΠΑΛΙ ΘΑ ΧΑΣΩ ΕΓΓΥΗΣΗ εφοσον με την ενημερωση μπηκε και το λογισμικο του KNOX???

 

μετα την ενημερωση αυτη εχω ενα προβλημα με ενα μηνυμα που βγαινει στη μπαρα και γραφει οτι καποια εφαρμογη προσπαθησε να μπει σε απαγορευμενα αρχεια συστηματος(και μετα απο ερωτηση μου σε αλλο τοπικ,ειδα απο τη διαχειρηση εφαρμογων το knox,knox store και καποιος μου ειπε οτι πρεπει να ειμαι ροοτ για να τα σβησω)

 

Συγνωμη για τα πολλα...Μια ακομα βοηθεια...σε εκοψα ψαγμενο :D

 

Ευχαριστω

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση, κάπου, ώστε να μην βγάζει το χαζο-παράθυρο με τις συζευγμένες συσκευές όταν ενεργοποιώ το Bluetooth? Μου έχει σπάσει τα νεύρα!!!!:mad:

 

Το ενεργοποιώ από την lock screen και θα πρέπει να το ξεκλειδώνω, να επιλέγω "άκυρο" γιατί αλλιώς το βλαμένο κάθεται εκεί και δεν ενεργοποιεί το BT!!!! :wacko:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση, κάπου, ώστε να μην βγάζει το χαζο-παράθυρο με τις συζευγμένες συσκευές όταν ενεργοποιώ το Bluetooth? Μου έχει σπάσει τα νεύρα!!!!:mad:

 

Το ενεργοποιώ από την lock screen και θα πρέπει να το ξεκλειδώνω, να επιλέγω "άκυρο" γιατί αλλιώς το βλαμένο κάθεται εκεί και δεν ενεργοποιεί το BT!!!! :wacko:

 

Δυστυχώς...όχι :(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Σαν νεος στον κοσμο του αντροιντ με τo s4 i9505,επειδη θελω να γινω ροοτ και δεν θελω να χασω την εγγυηση (που δεν ξερω και αν χρησιμοποιηθει ποτε,γιατι πολλες φορες λες ποιος βαριεται να περιμενει κλπ),θελω να ρωτησω: η 4.3 θα εχει μεγαλες διαφορες με την 4.2.2 που ειμαι τωρα?γιατι αν οχι γιατι να μην μεινω σε αυτη με ροοτ(οσονουπο) και με την εγγυηση?

 

Και κατι πιο "δυσκολο" με το knox,knox store που εχω ενα προβλημα μετα απο μια ενημερωση,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΡΟΟΤ Η ΠΑΛΙ ΘΑ ΧΑΣΩ ΕΓΓΥΗΣΗ εφοσον με την ενημερωση μπηκε και το λογισμικο του KNOX???

 

μετα την ενημερωση αυτη εχω ενα προβλημα με ενα μηνυμα που βγαινει στη μπαρα και γραφει οτι καποια εφαρμογη προσπαθησε να μπει σε απαγορευμενα αρχεια συστηματος(και μετα απο ερωτηση μου σε αλλο τοπικ,ειδα απο τη διαχειρηση εφαρμογων το knox,knox store και καποιος μου ειπε οτι πρεπει να ειμαι ροοτ για να τα σβησω)

 

Συγνωμη για τα πολλα...Μια ακομα βοηθεια...σε εκοψα ψαγμενο :D

 

Ευχαριστω

 

Αρχικά καλώς ήρθες στο κόσμο του Android, μην βιάζεσαι να μπεις κατευθείαν στα βαθιά.

Στο λέω με βάση τη πρώτη σου ερώτηση αυτό..

 

Η 4.3 θα αξίζει σίγουρα μιας και θα προσφέρει διορθώσεις σε διάφορους τομείς αλλά εάν είσαι με τον παλιό bootloader χωρίς τον KNOX μετρητή προσωπική μου συμβουλή είναι να ΜΗΝ τη περάσεις. Θα μπορέσεις αργότερα να περάσεις την deodexed έκδοση του χωρίς τον bootloader.

 

Πρέπει να μπεις σε download mode να δεις εάν γράφει πουθενά Knox. Εάν γράφει μην κάνεις root εάν όχι ξανά μιλάμε γιατί έτσι όπως τα έγραψες με μπέρδεψες και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλώς ήρθες στο κόσμο του Android, μην βιάζεσαι να μπεις κατευθείαν στα βαθιά.

Στο λέω με βάση τη πρώτη σου ερώτηση αυτό..

 

Η 4.3 θα αξίζει σίγουρα μιας και θα προσφέρει διορθώσεις σε διάφορους τομείς αλλά εάν είσαι με τον παλιό bootloader χωρίς τον KNOX μετρητή προσωπική μου συμβουλή είναι να ΜΗΝ τη περάσεις. Θα μπορέσεις αργότερα να περάσεις την deodexed έκδοση του χωρίς τον bootloader.

 

Πρέπει να μπεις σε download mode να δεις εάν γράφει πουθενά Knox. Εάν γράφει μην κάνεις root εάν όχι ξανά μιλάμε γιατί έτσι όπως τα έγραψες με μπέρδεψες και εμένα.

 

Ακριβώς. Το χειρότερο που μπορεί να κάνει κάποιος νεος στο android είναι να ρουταρει και να αρχίσει να περνά ότι βρίσκει στο xda.

Μετά θα φταίει το Android και η χάλια εμπειρία που προσφέρει.

Ακόμα και σκέτο root με την προσθήκη των εφαρμογών που το συνοδεύουν ώστε να έχει νόημα το ρουταρισμα, μπορούν να δημιουργησουν προβληματα σε κάποιον που δεν ξέρει να τα χειριστεί.

 

Οι νέοι θα πρέπει να γνωρίζουν ότι οι custom deodexed rom και οι custom kernels μειώνουν τις επιδόσεις της συσκευής.

Η χρήση τους είναι για να βρίσκει κάποιος έτοιμα εγκατεστημενα tweaks και θέματα.

Οι kernels βελτιώνουν κάποιους τομείς αλλά δημιουργούν προβλήματα σε άλλους.

 

Ο νέος χρήστης μπορεί για αρχη να παραμετροποιησει την συσκευή του με τον Nova Launcher και τα δεκάδες πακέτα εικονιδίων που υπάρχουν στο google play.

 

Μετά από ένα μήνα και εφόσον έχει διαβάσει αρκετά, έχει δει τις πραγματικές δυνατότητες της συσκευής του ώστε να μπορεί να συγκρίνει επιδόσεις και εμπειρία χρήσης προχωρά πιο πέρα αν το θεωρεί αναγκαίο.

Αν δεν δουλέψει πρώτα την συσκευή του πως θα ξέρει τι του χρειαζεται;

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα δεν θα μπορούσα να τα πω +1
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις τις αλλαγές που θελεις μπαίνοντας στο λογαριασμό σου από το pc .

 

Ενημέρωση

Δεν ανοίγουμε καινούργιο θέμα για κάθε πρόβλημα που έχουμε ,απευθυνόμαστε σε ένα από αυτά που ήδη υπάρχουν .

 

Απο τον λογαριασμό στο pc δουλεύει κανονικά!!

 

Αλλα το θέμα είναι οτι δεν κάνω αλλαγές απο το pc αλλα απο το τηλ!! Όπως οι περισσότεροι νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

+1 στον Κώστα!

 

Μιά ερώτηση σχετκή με το θέμα.Όταν (καταφέρω να) πάρω το S4 και ευελπιστώ να το προλάβω χωρίς την 4.3 με παλιό bootloader ,τι θα χάσω από την εμπειρία της χρήσης του κινητού άν περάσω μια prerooted έκδοση της εκάστοτε ROM (MI8 για τώρα) και έχω τον παλιό bootloader?

 

Θα είναι πιό αργό στην χρήση/καθημερινότητα από ένα S4 που θα έχει τον νέο η ο KNOX είναι το μόνο πράγμα που περνιέται με τον νέο bootloader εφόσον για την ταχύτητα εύθύνεται καθαρά ο kernel που θα έχει η prerooted?

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

+1 στον Κώστα!

 

Μιά ερώτηση σχετκή με το θέμα.Όταν (καταφέρω να) πάρω το S4 και ευελπιστώ να το προλάβω χωρίς την 4.3 με παλιό bootloader ,τι θα χάσω από την εμπειρία της χρήσης του κινητού άν περάσω μια prerooted έκδοση της εκάστοτε ROM (MI8 για τώρα) και έχω τον παλιό bootloader?

 

Θα είναι πιό αργό στην χρήση/καθημερινότητα από ένα S4 που θα έχει τον νέο η ο KNOX είναι το μόνο πράγμα που περνιέται με τον νέο bootloader εφόσον για την ταχύτητα εύθύνεται καθαρά ο kernel που θα έχει η prerooted?

 

 

ο KNOX είναι το μόνο πράγμα που περνιέται με τον νέο bootloader εφόσον για την ταχύτητα εύθύνεται καθαρά ο kernel που θα έχει η prerooted?

 

Αυτό....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...