Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γτ να την περασεις με odin εφοσον εχεις DBT?!? εγω τωρα την περναω με Kies...

 

Να στε καλα παιδια που το αναφερατε γτ εγω ουτε που πηρα χαμπαρι οτι βγηκε νεο update...

 

Γιατι αν διαβασες ποιο πανω μου εβγαλε προβλημα το Kies το οποιο ειναι μια μπουρδα και μιση τησ Samsung. Να έχεις υπόψιν σου ότι τα καινούρια releases έχουν κλειδωμένο download/recovery mode και δεν μπορείς να μπεις μετά ή να φλασάρεις πάλι με ODIN.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, μας κοροιδευει η samsung?!? εβαλα μεσω Kies την τελευταια αναβαθμιση αλλα κ παλι δεν μπορω να βαλω shortcut στην lockscreen :wacko:

 

Δεν μ εμφανιζει την επιλογη στισ ρυθμισεις! Γιατι?!?

Link to comment
Share on other sites

updates κάνουμε μόνο μέσω του kies?

Και με OTA (over the air) ή χρησιμοποιώντας το odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

updates κάνουμε μόνο μέσω του kies?

Kies,OTA και χειροκινητα με το ODIN.

 

Ρε παιδια, μας κοροιδευει η samsung?!? εβαλα μεσω Kies την τελευταια αναβαθμιση αλλα κ παλι δεν μπορω να βαλω shortcut στην lockscreen :wacko:

 

Δεν μ εμφανιζει την επιλογη στισ ρυθμισεις! Γιατι?!?

 

Μην περιμενεις να δεις shortcut στην δικη μας συσκευη το θεμα το εχουν αναλυσει σε προηγουμενες σελιδες.Εκτος βεβαια αν η Samsung σε επομενο update που ελπιζω να ειναι η 4.3 εκδοση να προσθεση και αυτη την επιλογη.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενεις να δεις shortcut στην δικη μας συσκευη το θεμα το εχουν αναλυσει σε προηγουμενες σελιδες.Εκτος βεβαια αν η Samsung σε επομενο update που ελπιζω να ειναι η 4.3 εκδοση να προσθεση και αυτη την επιλογη.

 

Μα τι λες?!? αλλα S4 το εχουν! Και η επιλογη εμφανιζεται στο "κλειδωμα οθονης" πανω απο το "κειμενο βοηθειας"

Link to comment
Share on other sites

Μα τι λες?!? αλλα S4 το εχουν! Και η επιλογη εμφανιζεται στο "κλειδωμα οθονης" πανω απο το "κειμενο βοηθειας"

 

Ξερω καλα τι λεω.Το λες και μονος σου αλλα S4 εχουν οχι ομως τα δικα μας που ειναι Γερμανικα.Εχω μια εντυπωση οτι shotcut εχουν αυτα που ειναι brandεd αυτα που ανοικουν σε καποιο παροχο.Ειχα και αλλο S4 branded Romania Cosmote ε αυτο ειχε shortcut.Ειναι καθαρα θεμα ROM.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Ξερω καλα τι λεω.Το λες και μονος σου αλλα S4 εχουν οχι ομως τα δικα μας που ειναι Γερμανικα.Εχω μια εντυπωση οτι shotcut εχουν αυτα που ειναι brandεd αυτα που ανοικουν σε καποιο παροχο.Ειχα και αλλο S4 branded Romania Cosmote ε αυτο ειχε shortcut.Ειναι καθαρα θεμα ROM.

 

Σιγουρα ειναι θεμα ρομ... Ελεος αυτη η samsung, μια εννιαια ρομ δεν μπορει να βγαλει?!? εστω να βαλει καποιες βασικες αρχες ωστε να τις υιοθετουν ολες οι ρομ?!?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγάζει αυτό οταν παω για την αναβαθμιση μεσω OTA, δε θελω να την κανω με kies ειναι πιο αργο κι απ την καθυστερηση https://www.dropbox.com/s/j9vbdzrd1ikjpgp/2013-09-06%2014.03.29.png

*Προσπάθησα και μέσω κιες , λεει οτι υπαρχει καινουρια εκδοση για το γερμανικο μου, κανει την προετοιμασια και σταματαει.Πιο αχρηστο προγραμμα απ το kies δεν εχω συναντησει ποτε μου

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγάζει αυτό οταν παω για την αναβαθμιση μεσω OTA, δε θελω να την κανω με kies ειναι πιο αργο κι απ την καθυστερηση https://www.dropbox.com/s/j9vbdzrd1ikjpgp/2013-09-06%2014.03.29.png

*Προσπάθησα και μέσω κιες , λεει οτι υπαρχει καινουρια εκδοση για το γερμανικο μου, κανει την προετοιμασια και σταματαει.Πιο αχρηστο προγραμμα απ το kies δεν εχω συναντησει ποτε μου

 

Σε ολους το ιδιο βγαζει μην σκας εγω προσπαθησα μια φορα με Kies εφαγε κολλημα στο 100%.Ε μετα η μονη λυση ειναι το ODIN.Κατεβαζεις την ROM MH5 για Γερμανικες Συσκευες απο Sammobile ειναι ακριβως 1.6 γιγα και μετα φλασαρεις με το ODIN η συσκευη μου εδω και κανα 3ωρο μετα το update ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολους το ιδιο βγαζει μην σκας εγω προσπαθησα μια φορα με Kies εφαγε κολλημα στο 100%.Ε μετα η μονη λυση ειναι το ODIN.Κατεβαζεις την ROM MH5 για Γερμανικες Συσκευες απο Sammobile ειναι ακριβως 1.6 γιγα και μετα φλασαρεις με το ODIN η συσκευη μου εδω και κανα 3ωρο μετα το update ειναι μια χαρα.

 

Ετσι μου το είχε κανει και στην προηγουμενη ,την MGA νομιζω, την επομενη μερα την εκανα κανονικα μεσω OTA, βασικα ολες τις αναβαθμισεις και στο S2 μεσω ΟΤΑ τις εκανα. Οποτε περιμενω μεχρι αυριο να δω, απ οτι διαβαζω, δε προσφερει και καποια τρομερη αλλαγη οποτε δε καιγομαι. Καποιος που να ειδε καποια αλλαγη??

Link to comment
Share on other sites

Τερμα αριστερα παντως ειναι οι επαφες για ασηρματη φορτιση.τα αλλα δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν καινούρια γερμανική αλλά με προβληματάκια στο ρουτ. Τρέχει βούτυρο όμως.

 

καλησπερα παιδια...

κατεβαζω τωρα την τελευταια γερμανικη...

τι προβλημα υπαρχει στο ροοτ?..αλλαζει κατι?

Edited by jimmyk
κανενας?
Link to comment
Share on other sites

Ξερω καλα τι λεω.Το λες και μονος σου αλλα S4 εχουν οχι ομως τα δικα μας που ειναι Γερμανικα.Εχω μια εντυπωση οτι shotcut εχουν αυτα που ειναι brandεd αυτα που ανοικουν σε καποιο παροχο.Ειχα και αλλο S4 branded Romania Cosmote ε αυτο ειχε shortcut.Ειναι καθαρα θεμα ROM.

 

Το δικο μου δεν ανηκει σε παροχο ειναι unbranded...και οποια rom κι αν περασα παντα ειχα shortcuts.

οποτε το επιχειρημα σου δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δεν ανηκει σε παροχο ειναι unbranded...και οποια rom κι αν περασα παντα ειχα shortcuts.

οποτε το επιχειρημα σου δεν ισχυει.

 

Πες του τα :p

 

Kies Lite παιδια, το φουλ ειναι gtp!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αφαιρείς τα bloatware της Sammy. Μπορείς να αφαιρέσεις σχεδόν τα πάντα χωρίς να δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα.

 

Εχεις δικιο αλλα πρεπει να γινω root και το φοβαμαι συν οτι δεν ξερω τι να ξηλωσω...

Εχει βγει καινουργια αναβαθμιση?

Εγω τωρα εχω UBMGA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση. Γίνεται το home button να το κάνουμε να εμφανίζει το multitasking με 2πλο πάτημα? Να γίνει το αντίστροφο δηλαδή.

 

Υπάρχει καμία λύση γι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο αλλα πρεπει να γινω root και το φοβαμαι συν οτι δεν ξερω τι να ξηλωσω...

Εχει βγει καινουργια αναβαθμιση?

Εγω τωρα εχω UBMGA

 

Απλα απενεργοποιησε τα απο τις ρυθμισεις! Βελτιωνεται η αποδοση της συσκευης κ ετσι...

 

Ναι βγηκε! Κ βλεπω οτι εχει βελτιωθει αρκετα η ληψη σηματος..!! Αλλα κ η διαχειριση της ραμ...

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχει βρει κανεις εφαρμογη για το θερμομετρο που εχει το S4 και να εχει και widget;

 

(μην το μεταφερετε το ποστ μου στις Android εφαρμογες γιατι θερμομετρο δεν ξερω αν εχει αλλο κινητο αλλιως θα ρωταγα εκει)

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχει βρει κανεις εφαρμογη για το θερμομετρο που εχει το S4 και να εχει και widget;

 

(μην το μεταφερετε το ποστ μου στις Android εφαρμογες γιατι θερμομετρο δεν ξερω αν εχει αλλο κινητο αλλιως θα ρωταγα εκει)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.envyandroid.tempsens&hl=en

 

Δυστυχώς εχει μόνο θερμοκρασία στο widget

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Η οθόνη μου πάνω πάνω ειναι γκρι (εκει που γραφει ωρα,σημα κλπ) ενς το υπολειπο ειινα καθαρο μαυρο!!!! http://imageshack.us/photo/my-images/853/rj9.png/...Δεν φενεται καλα στη φώτο αλλα ειναι εμφανές στο κινιτό!!Σε ολα τα αλλα σημεια η οθονη ειναι μια χαρα !!Τι μπορεί να ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Η οθόνη μου πάνω πάνω ειναι γκρι (εκει που γραφει ωρα,σημα κλπ) ενς το υπολειπο ειινα καθαρο μαυρο!!!! http://imageshack.us/photo/my-images/853/rj9.png/...Δεν φενεται καλα στη φώτο αλλα ειναι εμφανές στο κινιτό!!Σε ολα τα αλλα σημεια η οθονη ειναι μια χαρα !!Τι μπορεί να ειναι ?

 

Αυτο ειναι το χρωμα της μπαρας.Δεν ειναι πισσα μαυρο.Το εχουν κανει γκρι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το χρωμα της μπαρας.Δεν ειναι πισσα μαυρο.Το εχουν κανει γκρι.

 

Α κατάλαβα !!Επειδη έβλεπα τα προβλήματα των αλλων με την οθονη τους και ελεγα να ρωτησω!Ευχαριστώ για την γρήγορη απαντηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...