Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποια ρυθμιση / εφαρμογη που να επιτρεπει οταν εχουμε θηκη s cover να μπορουμε να δουμε τις αναπαντητες κλησεις/μηνυματα..στην μικρη οθονη χωρις να χρειαστει να ανοιξουμε το flip....κατι αντιστοιχο με το λαμπακι led....

γιατι μου φαινεται παω για τρυπα στην θηκη για να βλεπω to ledaki κατι που ειδα στην αντιστοιχη θηκη που ειδα για το lg g2...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια .Ειχα δεν ειχα παλι αλλαξα κιν. Κια πηρα το s4.Πρωτη απορια που εχω .Η καμερα δεν βλεπω να τα πηγαινει καλα.πολυ θορυβο εχουν οι φοτο.Ποιες ειναι οι ρυθμισεις που πρεπει να κανω κσι δεν εχω κανει.Παρεπιπτοντος σημερα το πηρα κσι δεν εκανα το τελευταιο update και επισης η συσκευη ειναι απο birdphone αλλα απο την αρκετη εμπειρια που εχω δεν την βλεπω για μουφα

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια .Ειχα δεν ειχα παλι αλλαξα κιν. Κια πηρα το s4.Πρωτη απορια που εχω .Η καμερα δεν βλεπω να τα πηγαινει καλα.πολυ θορυβο εχουν οι φοτο.Ποιες ειναι οι ρυθμισεις που πρεπει να κανω κσι δεν εχω κανει.Παρεπιπτοντος σημερα το πηρα κσι δεν εκανα το τελευταιο update και επισης η συσκευη ειναι απο birdphone αλλα απο την αρκετη εμπειρια που εχω δεν την βλεπω για μουφα

 

Για τις φωτό διάβασε εδώ το S4 βγάζει άριστες φωτό θέλει όμως να ασχοληθείς και λίγο με τις όποιες ρυθμίσεις ανάλογα τι τραβάς που και πότε :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να δουμε μια μπαταρια που θα παρουμε εξτρα αν ειναι γνησια η οχι?

 

Σε πρωτη φαση τσεκαρεις (εαν μπορεις) το nfc.

Αν σου δουλευει εισαι καλο δρομο.

Στη συνεχεια πολυ προσεκτικα ξεκολλας το αυτοκολλητο της μπαταριας

και κοιτας να δεις αν υπαρχουν γραμματα πανω στην μπαταρια οπου δειχνουν προελευση κλπ.

Αν δεν λεει, ειναι fake για fake. Επισης παιζει ρολο και το εσωτερικο χρωμα της αυτοκολλητης ταινιας.

Δες

το βιντεο για περισσοτερα ινφο

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Από χθες που δοκίμαζα τα προγράμματα που έχει εγκατεστημένα το κινητό και ειδικά αυτά της μουσικής όπως τα ''Μουσική'' και το ''Μουσική Play'', μου έγιναν τα μουσικά αρχεία κ@λος κατά κάποιο τρόπο και σε κάποια (όσα πρόλαβαν) προστέθηκε η κατάληξη dup1, dup2, dup3 κτλ μετά το mp3. Πχ. όνομα τραγουδιού.mp3.dup, όνομα τραγουδιού.mp3.dup1 κτλ!! Χάθηκαν οι ήχοι που είχα σε κάποιες προσωπικές μου επαφές όπως και ο ήχος του κινητού που είχα. Οκ λέω, θα τα βάλω ξανά! Πάω να επιλέξω ξανά ήχο και πλέον έχει συγκεκριμένα αρχεία ήχου (του κινητού προφανώς) και δεν με πάει στα δικά μου, τα οποία υπάρχουν φυσικά. Επίσης αυτό το ηλίθιο πρόγραμμα μουσικής (Μουσική) που έχει το κινητό δεν βρίσκει τα τραγούδια μου, παρά μόνο τα δικά του! Έκανα εκκαθάριση δεδομένων, αλλά τίποτε.

 

Καμιά ιδέα;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και μια εμβομαδα έχω τεράστιο πρόβλημα με το Galaxy S4 που έχω αγοράσει εδώ και ένα μήνα περίπου. Ενώ δείχνει να έχει φούλ σήμα δε μπορω να κάνω κλήσεις (μου βγάζει κάποιο μνμ για το δίκτυο) και δε μπορω να δεχτώ και κλήσεις. Οταν με παίρνουν τηλ το κιν. στους καλούντες μοιάζει να είναι κλειστό. Ειμαι στην COSMOTE αν αυτο έχει κάποια σχέση. Προχθές το μεσημέρι πήρα στη Samsung τηλέφωνο και αυτο που μου είπαν απο την τεχνική υποστήριξη ήταν να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Το έκανα και για μια μέρα ήταν όλα καλα μέχρι πάλι σημερα το απόγευμα. Έχω μεγάλο πρόβλημα με τη δουλειά μου εξαιτίας αυτού.. Δε μπορω να δεχθώ τις κλήσεις. Χρειάζεται επανεκινηση το κιν. για να δουλέψει και πάλι. Ευχαριστώ για το χρόνο σας και πριν το στείλω σε κάποιο τεχνικό θα ήταν πολυ χρήσιμες κάποιες απο τις συμβουλές σας.

Φιλικά Μάνος.

Edited by Stallion1986
S IV
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και μια εμβομαδα έχω τεράστιο πρόβλημα με το Galaxy S4 που έχω αγοράσει εδώ και ένα μήνα περίπου. Ενώ δείχνει να έχει φούλ σήμα δε μπορω να κάνω κλήσεις (μου βγάζει κάποιο μνμ για το δίκτυο) και δε μπορω να δεχτώ και κλήσεις. Οταν με παίρνουν τηλ το κιν. στους καλούντες μοιάζει να είναι κλειστό. Ειμαι στην COSMOTE αν αυτο έχει κάποια σχέση. Προχθές το μεσημέρι πήρα στη Samsung τηλέφωνο και αυτο που μου είπαν απο την τεχνική υποστήριξη ήταν να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Το έκανα και για μια μέρα ήταν όλα καλα μέχρι πάλι σημερα το απόγευμα. Έχω μεγάλο πρόβλημα με τη δουλειά μου εξαιτίας αυτού.. Δε μπορω να δεχθώ τις κλήσεις. Χρειάζεται επανεκινηση το κιν. για να δουλέψει και πάλι. Ευχαριστώ για το χρόνο σας και πριν το στείλω σε κάποιο τεχνικό θα ήταν πολυ χρήσιμες κάποιες απο τις συμβουλές σας.

Φιλικά Μάνος.

 

Εφόσον δούλεψε για μία μέρα μετά την επαναφορά, υποθέτω ότι εγκατέστησες κάποιες εφαρμογές? (αφού είχες κάνει factory reset) και κάποια από αυτές σου δημιουργεί το πρόβλημα!!!

 

Αν δεν έκανες εγκατάσταση εφαρμογών? Τότε πρέπει να πας τη συσκευή για έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω αγορασει 2 galaxy s4 πριν 2 μηνες(1 ελληνικο και 1 αυστριας) απο μαγαζι του σκρουτζ.Για τα 2 φοραγα απο μια kingston 16gb micro sd hc class10!!To 1(αυστριας) μου "εκαψε" 3 φορες την καρτα micro sd(εβγαζε στα καλα καθουμενα μηνυμα οτι η καρτα sd αφαιρεθηκε απροσμενα και μετα ηταν σαν νεκρη δεν αναγνωριζοταν απο κανενα κινητο αλλα ουτε απο το pc.Oυτε μορφοποιηση μπορουσα να κανω)Το αλλο μου την εκαψε 1 φορα σημερα το απογευμα!Τη μπορει να φταει γνωριζει κανεις;Παιζει να φταινε οι συσκευες και να ειναι ελλατωματικες;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω αγορασει 2 galaxy s4 πριν 2 μηνες(1 ελληνικο και 1 αυστριας) απο μαγαζι του σκρουτζ.Για τα 2 φοραγα απο μια kingston 16gb micro sd hc class10!!To 1(αυστριας) μου "εκαψε" 3 φορες την καρτα micro sd(εβγαζε στα καλα καθουμενα μηνυμα οτι η καρτα sd αφαιρεθηκε απροσμενα και μετα ηταν σαν νεκρη δεν αναγνωριζοταν απο κανενα κινητο αλλα ουτε απο το pc.Oυτε μορφοποιηση μπορουσα να κανω)Το αλλο μου την εκαψε 1 φορα σημερα το απογευμα!Τη μπορει να φταει γνωριζει κανεις;Παιζει να φταινε οι συσκευες και να ειναι ελλατωματικες;

 

Εγώ είχα ένα θέμα με μια sd δεν θυμάμαι αν ήταν Kingston ή Sandisc αλλά μόλις έβαλα την καινουρια της Samsung πάει μαλλιά και είναι σαν να μην έχεις κάρτα μέσα ,λες και την χωρητικότητα την έχει μαμά ...;-)

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ένα θέμα με μια sd δεν θυμάμαι αν ήταν Kingston ή Sandisc αλλά μόλις έβαλα την καινουρια της Samsung πάει μαλλιά και είναι σαν να μην έχεις κάρτα μέσα ,λες και την χωρητικότητα την έχει μαμά ...;-)

εχεις ενα λινκ να δουμε ποια ειναι και ποσο την πηρες??

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε δεν έψαξα εξωτερικό γιατί την βιαζόμουν .Λογικά θα βρεις πολύ ποιο φτηνα έξω .
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Ναι με odin ,διάβασε τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

 

ειναι με καταληξη *.zip , το κανω unzip η κατευθειαν στο odin ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι με καταληξη *.zip , το κανω unzip η κατευθειαν στο odin ?

 

Το κάνεις unzip και το αρχείο ( tar)που υπάρχει μέσα βάζεις στο odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και μια εμβομαδα έχω τεράστιο πρόβλημα με το Galaxy S4 που έχω αγοράσει εδώ και ένα μήνα περίπου. Ενώ δείχνει να έχει φούλ σήμα δε μπορω να κάνω κλήσεις (μου βγάζει κάποιο μνμ για το δίκτυο) και δε μπορω να δεχτώ και κλήσεις. Οταν με παίρνουν τηλ το κιν. στους καλούντες μοιάζει να είναι κλειστό. Ειμαι στην COSMOTE αν αυτο έχει κάποια σχέση. Προχθές το μεσημέρι πήρα στη Samsung τηλέφωνο και αυτο που μου είπαν απο την τεχνική υποστήριξη ήταν να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Το έκανα και για μια μέρα ήταν όλα καλα μέχρι πάλι σημερα το απόγευμα. Έχω μεγάλο πρόβλημα με τη δουλειά μου εξαιτίας αυτού.. Δε μπορω να δεχθώ τις κλήσεις. Χρειάζεται επανεκινηση το κιν. για να δουλέψει και πάλι. Ευχαριστώ για το χρόνο σας και πριν το στείλω σε κάποιο τεχνικό θα ήταν πολυ χρήσιμες κάποιες απο τις συμβουλές σας.

Φιλικά Μάνος.

 

 

φιλε μανο και εγω οταν το πηρα ακριβως αυτο το προβλημα ειχα...(αγορασμενο απο birdphone) το πηγα στην smartec(επισημη αντιπροσωπο της samsung) και μου αλλαξαν κεντρικη πλακετα...κανε το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δούλεψε για μία μέρα μετά την επαναφορά, υποθέτω ότι εγκατέστησες κάποιες εφαρμογές? (αφού είχες κάνει factory reset) και κάποια από αυτές σου δημιουργεί το πρόβλημα!!!

 

Αν δεν έκανες εγκατάσταση εφαρμογών? Τότε πρέπει να πας τη συσκευή για έλεγχο.

Εγκατέστησα τις ποιο γνωστές εφαρμογές που υπάρχουν όπως fb tweeter και τπτ παράξενο ή άγνωστο που να μπορεί να θεωρηθεί ύποπτο. Δηλαδή η μόνη λύση είναι να το πάω για service.. Κατάλαβα.

Υ.Γ. Μεγάλη απογοήτευση να δίνεις 750€ και μετά απο ένα μήνα να κάνει τέτοια πράγματα.. Μου φένεται θα γυρίσω στην apple πάλι.

S IV
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τις ποιο γνωστές εφαρμογές που υπάρχουν όπως fb tweeter και τπτ παράξενο ή άγνωστο που να μπορεί να θεωρηθεί ύποπτο. Δηλαδή η μόνη λύση είναι να το πάω για service.. Κατάλαβα.

Υ.Γ. Μεγάλη απογοήτευση να δίνεις 750€ και μετά απο ένα μήνα να κάνει τέτοια πράγματα.. Μου φένεται θα γυρίσω στην apple πάλι.

 

Εγω θα σου πρότεινα πριν το πας για service να δοκιμάσεις και με sim κάποιας άλλης εταιρίας .

Υποθέτω οτι η δικιά σου sim είναι καινούργια .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πρότεινα πριν το πας για service να δοκιμάσεις και με sim κάποιας άλλης εταιρίας .

Υποθέτω οτι η δικιά σου sim είναι καινούργια .

Καινούργια.. Πόσο καινούργια εννοείς? Αυτή την sim την είχα 2 χρόνια σε iPhone. Να δοκιμάσω να αλλάξω sim πρώτα?

S IV
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια.. Πόσο καινούργια εννοείς? Αυτή την sim την είχα 2 χρόνια σε iPhone. Να δοκιμάσω να αλλάξω sim πρώτα?

 

Το πρώτο πράγμα που θα έκανα αν ήμουν στην θέση σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πράγμα που θα έκανα αν ήμουν στην θέση σου .

Σε ευχαριστώ θα πάω να αλλάξω sim πρώτα και θα σας πω.

S IV
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε δεν έψαξα εξωτερικό γιατί την βιαζόμουν .Λογικά θα βρεις πολύ ποιο φτηνα έξω .

 

Κώστα θα μπορουσες να κανεις ενα τεστ με το "sd card tester" για 603mb ώστε να συγκρίνουμε με την απλή της samsung που εχω εγώ,διαφορά στη ταχύτητα;;

Εδώ είμαι εγώ

https://www.dropbox.com/sc/yunc4okztr7vygj/lAb5L2Url_

Link to comment
Share on other sites

πλέον έχω και εγώ στα χέρια μου το s4 και έχω μία απορία όσον αφορά το δίκτυο.

 

όταν θέλω να περιηγηθώ με data, μου βγάζει τις περισσότερες φορές πάνω στη μπάρα ένα έψιλον αλλά δεν φορτώνει τη σελίδα στο browser (δλδ δεν πιάνει internet). κάποιες άλλες φορές όμως μου εμφανίζει ένα H+ (τι είναι αυτό) και τότε έχω internet.

 

παλιά είχα το nexus και ξέρω μόνο το g και το 3g αλλά θυμάμαι πως έπιανα γενικά 3g παντού στην Αθήνα. τώρα με δυκολεύει λίγο το s4.

 

μήπως θέλει κάποια ρύθμισης? το LTE μπορώ να το ενεργοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

πλέον έχω και εγώ στα χέρια μου το s4 και έχω μία απορία όσον αφορά το δίκτυο.

 

όταν θέλω να περιηγηθώ με data, μου βγάζει τις περισσότερες φορές πάνω στη μπάρα ένα έψιλον αλλά δεν φορτώνει τη σελίδα στο browser (δλδ δεν πιάνει internet). κάποιες άλλες φορές όμως μου εμφανίζει ένα H+ (τι είναι αυτό) και τότε έχω internet.

 

παλιά είχα το nexus και ξέρω μόνο το g και το 3g αλλά θυμάμαι πως έπιανα γενικά 3g παντού στην Αθήνα. τώρα με δυκολεύει λίγο το s4.

 

μήπως θέλει κάποια ρύθμισης? το LTE μπορώ να το ενεργοποιήσω?

 

G stands for GPRS and is the slowest standard, used is the GSM network (2G).

 

E is an extension of GPRS, it is called EDGE and it is correspondingly a little faster, but still uses the old GSM network (2G).

 

3G stands for UMTS and is the successor to the GSM network and faster.

 

H and H+ are standing for HSPA and HSPA+. Both use the UMTS network, where H is faster than 3G and H+ is faster than H.

 

4G stands for LTE and is the fastest.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά. πάω για διάβασμα

 

μια χαρά πλέον το mobile network. μία ερώτηση ακόμα που αφορά τις θερμοκρασίες. αυτήν τη στιγμή περνάω λίγη μουσική από pc στο s4 και είδα μέσω του thermistor τις παρακάτω θερμοκρασίες. να ανησυχήσω?

 

Count Ap Pam Batt

1 63 49 38.6

2 59 47 38.6

3 58 47 38.7

4 61 47 38.7

5 58 47 38.8

Edited by maya2011
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κι εγώ κάτοχος του S4. Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το lte - 4G σαν να μην έχει το τηλέφωνο... Πηγαίνω ρυθμίσεις =>περισσότερα δίκτυα =>δίκτυα κινητής τηλεφωνίας =>λειτουργία δικτύου και μου βγάζει μόνο wcdma/gsm εκεί που έπρεπε να έχει και lte. Το τηλέφωνο είναι γερμανικό και έχω κάρτα Wind μέσα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...