Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι φιλε μου ακριβως αυτο...παω και απο τις ρυθμισεις και παλι τπτ

 

πες μας λιγα περισσοτερα για το κιν σου.

καταρχας μιλαμε για sgs4 ετσι?

τι ρομ εχεις firmware κλπ κλπ...

Edited by Sol_Ballads

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

απο που πηρες το s4 φιλε μου? μηπως εχεις κανενα κλωνο?γιατι αυτο που εχεις γραψει σχεδον σε ολο το myphone δεν ισχυει με τιποτα .

 

 

Καλήμερα από το Γερμανο φίλε μου και το χάλια είναι λίγο πραγματικά δεν παίζετε δεν ξερό τι να πω καμιά σχέση μ το νοτε δηλαδή εντάξει νόμιζα ότι θα είναι καλύτερο αυτό είναι το μαύρο του το χάλι

Link to comment
Share on other sites

απο που πηρες το s4 φιλε μου? μηπως εχεις κανενα κλωνο?γιατι αυτο που εχεις γραψει σχεδον σε ολο το myphone δεν ισχυει με τιποτα .

Εχει γραφικαρες

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν κάποιος ξέρει να πει μια γνώμη θα το εκτιμούσα.Έχω το κινητο ένα μηνα περίπου εκ του οποίου μήνα τις πρώτες 15 μέρες δεν το πολυχρησιμοποιούσα γτ δεν είχα προλάβει να κάνω backup τις επαφές κ άλλα από το παλιο κινητό.Λοιπόν το κινητό άρχισε σε κάποια φάση να μην επανέρχεται όταν έμπαινε σε αδράνεια για κάποιο τυχαίο χρονικό διάστημα.Δηλαδή μπορεί μια ώρα μετά, μπορεί δυο ώρες μετά μπορεί κ ολόκληρο το βράδυ.Ουσιαστικά παραμένει η μαύρη οθονη της αναμονής κ δεν επανέρχεται παρα μόνο με παρατεταμένη πίεση του Power κ επανεκκίνηση.Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο?το κινητό δεν είναι rooted κ έχει πάνω πολύ γνωστές εφαρμογές, τις οποίες κ απεγκατέστησα για να τεστάρω τι μπορεί να φταίει..Το επόμενο βήμα είναι να κάνω επιστροφή στις εργοστασιακές φαντάζομαι..τι λέτε κ εσείς.Υποψιάζεται κανείς τι μπορεί να είναι ή κάποιο πρόγραμμα για να το εντοπίσω?παίζει να είναι και Hardware related?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα από το Γερμανο φίλε μου και το χάλια είναι λίγο πραγματικά δεν παίζετε δεν ξερό τι να πω καμιά σχέση μ το νοτε δηλαδή εντάξει νόμιζα ότι θα είναι καλύτερο αυτό είναι το μαύρο του το χάλι

 

Δες το βίντεο που σου ανέβασε φίλος στο προηγουμενο ποστ για να έχεις εικόνα σύγκρισης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δες το βίντεο που σου ανέβασε φίλος στο προηγουμενο ποστ για να έχεις εικόνα σύγκρισης.

 

Μπορεί κάποιος με στοκ rooted ή custom rom TW based να ανεβάσει κάπου(dropbox κλπ) σε ένα συμπιεσμένο αρχείο όλο το φάκελο με τους ήχους κλήσεις και ειδοποιήσεων από το root της συσκευής και να μου δώσει το link?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα από το Γερμανο φίλε μου και το χάλια είναι λίγο πραγματικά δεν παίζετε δεν ξερό τι να πω καμιά σχέση μ το νοτε δηλαδή εντάξει νόμιζα ότι θα είναι καλύτερο αυτό είναι το μαύρο του το χάλι

 

τα χαλια φιλε μου δεν ειναι πραγματικα .κατι τρεχει με το δικο σου τοτε.δεν ηρθαμε ουρανοκατεβατοι στο s4 .απο την αρχη τις χρονια ειχα s3-note2-s4 9505 και τωρα 9500 .αυτο που λες δεν ισχυει.προς θεου δεν θελω να σε προσβαλω απλος σου λεω οτι μαλλον κανεις κατι λαθος .στο s4 βλεπεις την καλητερη εκδοχη του real racing.δες και ενα βιντεο που ανεβασε ενας φιλος απο εδω.

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν κάποιος ξέρει να πει μια γνώμη θα το εκτιμούσα.Έχω το κινητο ένα μηνα περίπου εκ του οποίου μήνα τις πρώτες 15 μέρες δεν το πολυχρησιμοποιούσα γτ δεν είχα προλάβει να κάνω backup τις επαφές κ άλλα από το παλιο κινητό.Λοιπόν το κινητό άρχισε σε κάποια φάση να μην επανέρχεται όταν έμπαινε σε αδράνεια για κάποιο τυχαίο χρονικό διάστημα.Δηλαδή μπορεί μια ώρα μετά, μπορεί δυο ώρες μετά μπορεί κ ολόκληρο το βράδυ.Ουσιαστικά παραμένει η μαύρη οθονη της αναμονής κ δεν επανέρχεται παρα μόνο με παρατεταμένη πίεση του Power κ επανεκκίνηση.Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο?το κινητό δεν είναι rooted κ έχει πάνω πολύ γνωστές εφαρμογές, τις οποίες κ απεγκατέστησα για να τεστάρω τι μπορεί να φταίει..Το επόμενο βήμα είναι να κάνω επιστροφή στις εργοστασιακές φαντάζομαι..τι λέτε κ εσείς.Υποψιάζεται κανείς τι μπορεί να είναι ή κάποιο πρόγραμμα για να το εντοπίσω?παίζει να είναι και Hardware related?

Ευχαριστώ

 

Έχεις κάνει diasable μήπως κάποιες εφαρμογές ;

Link to comment
Share on other sites

τα χαλια φιλε μου δεν ειναι πραγματικα .κατι τρεχει με το δικο σου τοτε.δεν ηρθαμε ουρανοκατεβατοι στο s4 .απο την αρχη τις χρονια ειχα s3-note2-s4 9505 και τωρα 9500 .αυτο που λες δεν ισχυει.προς θεου δεν θελω να σε προσβαλω απλος σου λεω οτι μαλλον κανεις κατι λαθος .στο s4 βλεπεις την καλητερη εκδοχη του real racing.δες και ενα βιντεο που ανεβασε ενας φιλος απο εδω.

 

Εσυ που εχεις κ τα 2 (9505 9500) για κανε μας ενα vs...

Ταχυτητα, εχει κ το 9500 τα σκρατσαρισματα?

Μπαταρια, οντως κραταει πολυ λιγοτερο?

Καμερα, καθως εχουν διαφορετικο αισθητηρα

Υποστηριξη...

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα από το Γερμανο φίλε μου και το χάλια είναι λίγο πραγματικά δεν παίζετε δεν ξερό τι να πω καμιά σχέση μ το νοτε δηλαδή εντάξει νόμιζα ότι θα είναι καλύτερο αυτό είναι το μαύρο του το χάλι

 

Αν το πήρες από το Γερμανό όπως είπες αποκλείουμε την περίπτωση να είναι κλώνος. Αλλά μήπως έχει κάποιο πρόβλημα ή συσκευή σου γιατί οι υπόλοιποι δε βλέπουμε αυτά που λες. Δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεις πάλι τα ίδια επέστρεψε το ειδικά αν το έχεις λίγες μέρες πήγαινε το πίσω μήπως σου το αλλάξουν

Link to comment
Share on other sites

τα χαλια φιλε μου δεν ειναι πραγματικα .κατι τρεχει με το δικο σου τοτε.δεν ηρθαμε ουρανοκατεβατοι στο s4 .απο την αρχη τις χρονια ειχα s3-note2-s4 9505 και τωρα 9500 .αυτο που λες δεν ισχυει.προς θεου δεν θελω να σε προσβαλω απλος σου λεω οτι μαλλον κανεις κατι λαθος .στο s4 βλεπεις την καλητερη εκδοχη του real racing.δες και ενα βιντεο που ανεβασε ενας φιλος απο εδω.

 

 

 

φίλε μου τ ίδια τηλεφωνά είχα κ εγώ ακριβώς απλά έχω το 9505 και είναι άθλια το νοτε είχε τελεία γραφικά... δεν είμαι στραβός κ δεν εχει ρυθμίσεις γιατί γραφικά κ μόνο σε αυτο το παρουσιάζει σε μένα σε φώτο κ άλλα είναι πεντακάθαρα ότι έδειχνε

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου τ ίδια τηλεφωνά είχα κ εγώ ακριβώς απλά έχω το 9505 και είναι άθλια το νοτε είχε τελεία γραφικά... δεν είμαι στραβός κ δεν εχει ρυθμίσεις γιατί γραφικά κ μόνο σε αυτο το παρουσιάζει σε μένα σε φώτο κ άλλα είναι πεντακάθαρα ότι έδειχνε

 

Φιλε ανεβασε ενα δικο σου βιντεακι στο youtube με το εν λογο παιχνιδι για να δουμε και εμεις τι προβλημα λες!!!

Δες ειναι δυσκολο ανεβασε το για να δουμε ολοι να μας φυγει η απορεια.... ;) ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση πριν το παω στο service.

 

Εχω το s4 2 μηνες σχεδον και δουλευε απροβληματιστα. Προχθες ειπα να δοκιμασω να βαλω την GE 4.3. Την εβαλα και μετα ειπα να κανω και ενα battery calibration. Κατεβασα την εφαρμογη,φορτισα το κινητο στο 100% και μετα εκανα το calibration.

 

Απο τοτε το κινητο σβηνει σε ασχετες στιγμες, ενω εχει μπαταρια και δεν ανοιγει ουτε αν βγαλω την μπαταρια. Πρεπει να το βαλω για 2 δευτερολεπτα στον φορτιστη, οποτε δειχνει οτι ειναι αδειο και μετα δειχνει την μπαταρια που ειχε. ΠΧ κλεινει στο 70%, το βαζω στον φορτιστη δειχνει 0 και αμεσως 70. Και μετα το κινητο λειτουργει κανονικα μεχρι να σβησει παλι.

 

Κυριως μου το κανει κατω απο 35% συνεχεια αλλα σημερα το εκανε και στο 75.

 

Δοκιμασα εβαλα και μια official prerouted και το ιδιο παλι. Τωρα το κανω restore απο το KIES.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα? Η το εχει παθει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου ακριβως αυτο...παω και απο τις ρυθμισεις και παλι τπτ

 

Εγω φιλε το ειχα παθει καμποσες φορες στο s3 που ειχα παντα με μαμα ρομ κανα 2

φορες με το wifi και κυριος με το bluetooth οταν πηγενα να το βαλω στου αμαξιου

κολλαγε και εκανε αυτο που κανει και σε σενα και εφτιαχνε μονο με restart του

κινητου αρα μηπως καποια συσκευη σε κανει το προβλημα?? Κουλο οντως !!!:wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

να πω την αλήθεια σήμερα το σκεφτόμουν αλλα κάπου διάβασα ότι υπάρχει ψιλοθέμα οπότε δεν έχω απενεργοποιήσει καμία
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου τ ίδια τηλεφωνά είχα κ εγώ ακριβώς απλά έχω το 9505 και είναι άθλια το νοτε είχε τελεία γραφικά... δεν είμαι στραβός κ δεν εχει ρυθμίσεις γιατί γραφικά κ μόνο σε αυτο το παρουσιάζει σε μένα σε φώτο κ άλλα είναι πεντακάθαρα ότι έδειχνε

Κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.hitex.rr3graphics&hl=el , επέλεξε το Extra High και ξαναδοκίμασε!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εσυ που εχεις κ τα 2 (9505 9500) για κανε μας ενα vs...

Ταχυτητα, εχει κ το 9500 τα σκρατσαρισματα?

Μπαταρια, οντως κραταει πολυ λιγοτερο?

Καμερα, καθως εχουν διαφορετικο αισθητηρα

Υποστηριξη...

τα γραφουμε και στο θεμα του 9500.

ταχυτητα ειναι παντου λιγο πιο γρηγορο το 9500 και δεν βλεπεις τα ψιλοκοληματακια του 9505.μπαταρια τα ιδια ακριβως με την ιδια χρηση ιδιες ωρες οθονης.καμερα ειναι καλητερη στα σημεια.

υποστηριξει αν εννοεις xda απο οτι λενε μαλλον ειναι κατωτερη αλλα δεν ασχολουμε πολυ με το αθλημα τον ρομς και δεν ξερω.

θερμοκρασια αρκετα κατω απο το 9505.γενικος επρεπε να το εχουν το 9500 με 4g και να κυκλοφορουν μονο αυτην την εκδοση.χωρις να υστερη συμαντικα σε καποιον τομεα το 9505.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

τα γραφουμε και στο θεμα του 9500.

ταχυτητα ειναι παντου λιγο πιο γρηγορο το 9500 και δεν βλεπεις τα ψιλοκοληματακια του 9505.μπαταρια τα ιδια ακριβως με την ιδια χρηση ιδιες ωρες οθονης.καμερα ειναι καλητερη στα σημεια.

υποστηριξει αν εννοεις xda απο οτι λενε μαλλον ειναι κατωτερη αλλα δεν ασχολουμε πολυ με το αθλημα τον ρομς και δεν ξερω.

θερμοκρασια αρκετα κατω απο το 9505.γενικος επρεπε να το εχουν το 9500 με 4g και να κυκλοφορουν μονο αυτην την εκδοση.χωρις να υστερη συμαντικα σε καποιον τομεα το 9505.

Να σε καλα... Ειμαι νεος με το S4 και δεν εχω διαβασει και τα 2 threads... Για 9500 εψαχνα να βρω αλλα δεν το βρηκα καπου να το παρω...

 

Οντως τωρα εχει ιδια μπαταρια? στην ομιλια η samsung δινει 18 ωρες ομιλιας στο 9505 και 11.5 για το 9500...

Περιμενα να χει κ μεγαλυτερες θερμοκρασιες μιας κ ειναι κ πιο γρηγορο...

 

Αυτα τα σκρατσαρισματα πρεπει να τα διορθωσουν οπωσδοιποτε!

Ποτε αναμενεται να αναβαθμιστουμε στην 4.3;;

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα... Ειμαι νεος με το S4 και δεν εχω διαβασει και τα 2 threads... Για 9500 εψαχνα να βρω αλλα δεν το βρηκα καπου να το παρω...

 

Οντως τωρα εχει ιδια μπαταρια? στην ομιλια η samsung δινει 18 ωρες ομιλιας στο 9505 και 11.5 για το 9500...

Περιμενα να χει κ μεγαλυτερες θερμοκρασιες μιας κ ειναι κ πιο γρηγορο...

 

Αυτα τα σκρατσαρισματα πρεπει να τα διορθωσουν οπωσδοιποτε!

Ποτε αναμενεται να αναβαθμιστουμε στην 4.3;;

Ειναι πιο χαμηλα χρονισμενος ισως ο exynos γιαυτο η χαμηλότερες θερμοκρασίες δεν ξερω.παντος η μπαταρια απο αυτα που ειχα δει και γω στο gsmarena την περιμενα χειροτερη ...αλλα ειναι ακριβως η ιδια με την χρηση που κανω ετσι.μου βγαζει την ιδια οθονη.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση πριν το παω στο service.

 

Εχω το s4 2 μηνες σχεδον και δουλευε απροβληματιστα. Προχθες ειπα να δοκιμασω να βαλω την GE 4.3. Την εβαλα και μετα ειπα να κανω και ενα battery calibration. Κατεβασα την εφαρμογη,φορτισα το κινητο στο 100% και μετα εκανα το calibration.

 

Απο τοτε το κινητο σβηνει σε ασχετες στιγμες, ενω εχει μπαταρια και δεν ανοιγει ουτε αν βγαλω την μπαταρια. Πρεπει να το βαλω για 2 δευτερολεπτα στον φορτιστη, οποτε δειχνει οτι ειναι αδειο και μετα δειχνει την μπαταρια που ειχε. ΠΧ κλεινει στο 70%, το βαζω στον φορτιστη δειχνει 0 και αμεσως 70. Και μετα το κινητο λειτουργει κανονικα μεχρι να σβησει παλι.

 

Κυριως μου το κανει κατω απο 35% συνεχεια αλλα σημερα το εκανε και στο 75.

 

Δοκιμασα εβαλα και μια official prerouted και το ιδιο παλι. Τωρα το κανω restore απο το KIES.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα? Η το εχει παθει κανεις?

 

Ασε τα restore απο το kies και τις pre -rooted ,πέρνα ένα official firmware με καθαρή εγκατάσταση και χωρίς εφαρμογές .

Παρακολούθησε το και αν συνεχίζει τότε το πας για service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ασε τα restore απο το kies και τις pre -rooted ,πέρνα ένα official firmware με καθαρή εγκατάσταση και χωρίς εφαρμογές .

Παρακολούθησε το και αν συνεχίζει τότε το πας για service .

 

Το έκανα και αυτό και μόλις άνοιξε το έκανε πάλι. Το θέμα είναι μπορεί να φταίει το κινητό ή είναι θέμα μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και παλι.

Ξερω οτι εχει αναφερθει και σε προηγουμενα ποστ αλλα ειπα να σας ρωτησω ξανα μηπως εχει αλλαξει κατι.

Του αδερφου μου το μαυρο s4, (το εχει 1 μηνα περιπου) ενω δειχνει οτι εχει σημα, το τηλεφωνο οταν τον καλουν δειχνει κλειστο.

Αν βγαλει μπαταρια και κανει restart, παιζει κανονικα.

Δεν εχει δοκιμασει ακομα hard reset, μιας και θα χασει πολλα πραγματα.

Υπαρχει καποια λυση η παμε για αντικατασταση πλακετας? Υπαρχει περιπτωση να ειναι απο software το θεμα?

(η sim ειναι καινουργια)

To δικο μου το λευκο ειναι μια χαρα αγορασμενα απο το ιδιο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο χαμηλα χρονισμενος ισως ο exynos γιαυτο η χαμηλότερες θερμοκρασίες δεν ξερω.παντος η μπαταρια απο αυτα που ειχα δει και γω στο gsmarena την περιμενα χειροτερη ...αλλα ειναι ακριβως η ιδια με την χρηση που κανω ετσι.μου βγαζει την ιδια οθονη.

 

Στο gsmarena η βαθμολογία επηρεάζεται υπερβολικά απο το χρόνο ομιλίας όπου είναι απίθανο να μιλήσει κανείς σε κινητό τόσο πολύ.

Έχω ανεβάσει παρα πολλά screen shots στο θέμα για την αυτονομία του S4 που αποδεικνύουν οτι το 9500 είναι φοβερό. Σε καμία περίπτωση δεν είναι κατώτερο απο το αδελφακι του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό και μόλις άνοιξε το έκανε πάλι. Το θέμα είναι μπορεί να φταίει το κινητό ή είναι θέμα μπαταρίας;

 

Δεν γνωρίζω ,όπως και να έχει το πας στο service και στο καλύπτει η εγγύηση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...