Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Ξερει κανεις πως μπορω να αλλαζω γλωσσα στα μηνυματα απο τα Αγγλικα στα Ελληνικα και αντιστροφα με το πληκτρο διαστηματος?

Τοσο καιρο ετσι το εκανα και σημερα ξαφνικα εφαγε φρικη και δεν λειτουργει. Πειραξα καταλαθος καποια ρυθμιση? Πως το επαναφερω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας. Ξερει κανεις πως μπορω να αλλαζω γλωσσα στα μηνυματα απο τα Αγγλικα στα Ελληνικα και αντιστροφα με το πληκτρο διαστηματος?

Τοσο καιρο ετσι το εκανα και σημερα ξαφνικα εφαγε φρικη και δεν λειτουργει. Πειραξα καταλαθος καποια ρυθμιση? Πως το επαναφερω?

 

Κανε μια εκκαθάριση στο πληκτρολόγιο .

Ρυθμίσεις >διαχείρισή εφαρμογών >όλα > και βρες το πληκτρολόγιο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησεις αριστερα απο το πληκτρο που λες..(το γραναζι με τις ρυθμισεις)...στις γλωσσες εισαγωγης τι σου βγαζει

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησεις αριστερα απο το πληκτρο που λες..(το γραναζι με τις ρυθμισεις)...στις γλωσσες εισαγωγης τι σου βγαζει

 

Αγγλικα-Ελληνικα...

Κανε μια εκκαθάριση στο πληκτρολόγιο .

Ρυθμίσεις >διαχείρισή εφαρμογών >όλα > και βρες το πληκτρολόγιο .

 

Εκανα. Δεν αλλαξε κατι.

 

 

 

Edit. Το εφτιαξα. Καποια εφαρμογη μου την κανει τη ζημια. Εσβησα 3 εφαρμογες που κατεβασα εχθες και εφτιαξε ως δια μαγειας.

Edited by karn
Link to comment
Share on other sites

 

 

Edit. Το εφτιαξα. Καποια εφαρμογη μου την κανει τη ζημια. Εσβησα 3 εφαρμογες που κατεβασα εχθες και εφτιαξε ως δια μαγειας.

 

Εχεις το lightflow??? Αυτο πρεπει να ειναι. Πηγα να ψαξω αν υπαρχει ρυθμιση για το slide to change του spacebar που εψαχνες και παρατηρησα οτι και σε εμενα ειχε χαθει η δυνατοτητα. Και το μονο πραγμα που εγκατεστησα ειναι το lightflow.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το lightflow??? Αυτο πρεπει να ειναι. Πηγα να ψαξω αν υπαρχει ρυθμιση για το slide to change του spacebar που εψαχνες και παρατηρησα οτι και σε εμενα ειχε χαθει η δυνατοτητα. Και το μονο πραγμα που εγκατεστησα ειναι το lightflow.

 

Tι λες τωρα... Αυτο ηταν. Ελεος. Και εβριζα το asphalt8....

 

Αλλη ερωτηση οποιος ξερει να μου πει:

Οταν κατεβαζω μια εφαρμογη (οχι απαραιτητα απ το playstore) το apk της εφαρμογης που αποθηκευεται???

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις εγκατάσταση της εφαρμογής το .apk πηγαίνει στο /data/app.

Για να το δεις το φάκελο πρέπει να είσαι Root.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις εγκατάσταση της εφαρμογής το .apk πηγαίνει στο /data/app.

Για να το δεις το φάκελο πρέπει να είσαι Root.

 

Για ολα τα store ισχυει αυτο? 'H μονο για το playstore?

Γιατι πχ ειχα κατεβασει μια εφαρμογη απο ενα αλλο μαρκετ και το apk υπηρχε κανονικα στον file explorer...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να κατεβάσεις το .apk. Διευκρίνισα ότι στην εγκατάσταση πάνε στο /data/app.

Αν πας στο Play Store η εγκατάσταση γίνεται απευθείας εκεί χωρίς να αποθηκευτεί πουθενά αλλού το .apk. Αν κατεβάσεις ένα .apk από αλλού αυτό θα αποθηκευτεί όπου επιλέξεις (συχνά στον φάκελο Downloads) αλλά όταν πατήσεις πάνω του για να γίνει εγκατάσταση θα πάει στο φάκελο /data/app.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι και εγω κατοχος απο εχθες.. ενα πραγμα μονο, οταν μου στελνουν μηνυμα κανονικο μου ερχεται επισης και στο email Μου.. πως γινεται αυτο? και πως γινεται να μην ερχονται στο email?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι και εγω κατοχος απο εχθες.. ενα πραγμα μονο, οταν μου στελνουν μηνυμα κανονικο μου ερχεται επισης και στο email Μου.. πως γινεται αυτο? και πως γινεται να μην ερχονται στο email?

 

Μήπως κάνει κάποιον συγχρονισμό και σου κάνει backup τα μηνύματα στο mail σου?

 

Δες στις επιλογές συγχρονισμού...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνει κάποιον συγχρονισμό και σου κάνει backup τα μηνύματα στο mail σου?

 

Δες στις επιλογές συγχρονισμού...

οντως αυτο ηταν ειχε μια επιλογη μεσα στο mail.. ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αγορασα το samsung s4 πριν απο δυο εβδομαδες ειχα την ατυχια να πεση απο τα χερια μου να χτυπησει στην γωνια και να σπασει η οθονη και το τηλεφωνο λειτουργη αλλα χωρις καμια ενδειξη στην οθονη μονο διαφορα πιξελ αναβοσβηνουνε !

Τωρα τι γινεται ?

Παω αντιπροσωπια ?

Η σε καποιο εξωτερικο μαγαζι ?

Και αν ξερετε ποσο κοστιζει η οθονη ?

Link to comment
Share on other sites

Το πας για Service. Σου προτείνω την Smartec.

Πάρε ένα τηλέφωνο πρώτα για να ρωτήσεις το κόστος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να εισαι ηδη καραφλος.Αν δεν εισαι με την τιμη που θα σου πουνε θα καραφλιασεις στανταρ!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καπου εδω ειχα διαβασει 140ε

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να εισαι ηδη καραφλος.Αν δεν εισαι με την τιμη που θα σου πουνε θα καραφλιασεις στανταρ!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλε Πανο πραγματικα γελασα με το σχολιο σου....μην παρεξηγηθω δεν γελαω με τον πονο του παιδιου αλλα μου φανηκε αστειο το σχολιο σου...

Οσο για το παιδι με την οθονη ευχομαι να σου στοιχισει λιγα φιλε μου και αλλη φορα μια θηκη οπωςδηποτε...Ειναι μεγαλο το κινητο και γλυστραει ειναι ευκολο σχετικα να σου πεσει.

Και μια ερωτηση για μεμβρανη μου αρεσει πολυ η ματ αλλα με χαλανε τα πιξελακια που εμφανιζει...εχετε να προτεινετε καμια ultra clear?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερες είναι η ματ...η άλλες γεμίζουν δαχτυλιές συνεχώς και είμαι με ένα πανάκι στο χέρι...Αν θέλεις clear καλύτερα αγόρασε την γυάλινη και όχι τις πλαστικές.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι και εγω κατοχος απο εχθες.. ενα πραγμα μονο, οταν μου στελνουν μηνυμα κανονικο μου ερχεται επισης και στο email Μου.. πως γινεται αυτο? και πως γινεται να μην ερχονται στο email?

 

 

Φίλε Kostelo για πες μια ακριβώς πως το διόρθωσες το πρόβλημα με τα sms-email γιατι έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο

!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Πανο πραγματικα γελασα με το σχολιο σου....μην παρεξηγηθω δεν γελαω με τον πονο του παιδιου αλλα μου φανηκε αστειο το σχολιο σου...

Οσο για το παιδι με την οθονη ευχομαι να σου στοιχισει λιγα φιλε μου και αλλη φορα μια θηκη οπωςδηποτε...Ειναι μεγαλο το κινητο και γλυστραει ειναι ευκολο σχετικα να σου πεσει.

Και μια ερωτηση για μεμβρανη μου αρεσει πολυ η ματ αλλα με χαλανε τα πιξελακια που εμφανιζει...εχετε να προτεινετε καμια ultra clear?

 

Καλύτερες είναι η ματ...η άλλες γεμίζουν δαχτυλιές συνεχώς και είμαι με ένα πανάκι στο χέρι...Αν θέλεις clear καλύτερα αγόρασε την γυάλινη και όχι τις πλαστικές.

 

 

Καλημέρα!

 

Σχετικά με μεμβράνη, αγόρασα μία από MediaMarkt και ενώ δεν το πολυέψαξα, μου βγήκε απρόσμενα καλή. :p

Είναι γυαλιστερή, έχει καλή αίσθηση και κυρίως είναι oleophobic. Δεν κρατάει δακτηλιές! :D

Δεν θυμάμαι την μάρκα αλλά μπορώ να το δω το απόγευμα το φακελάκι και να ενημερώσω για την μάρκα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι την μάρκα αλλά μπορώ να το δω το απόγευμα το φακελάκι και να ενημερώσω για την μάρκα.

 

Για ριξε μια ματια και πες μας, γιατι εχω media markt διπλα μου.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά την Πέμπτη την κάνω για Νέα Υόρκη και ήθελα να μάθω αν θα έχω πρόβλημα με τον φορτιστή, επειδή διάβασα ότι ο φορτιστής είναι dual charger, δηλαδή ότι φορτίζει ακόμη και σε 110V.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kostelo για πες μια ακριβώς πως το διόρθωσες το πρόβλημα με τα sms-email γιατι έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο

!!

Αν πας στις ρυθμισεις του mail θα δεις τον λογαριασμο σου, θα τον επιλεξεις μετα θα πας περισσοτερες ρυθμισεις και εχει μια επιλογη συγχρονισμος sms, ξετικαρε το και εισαι ετοιμος!

Να ρωτησω και κατι αλλο.. Το δικο μου ειναι αγγλικο και εχει τον αγγλικο ανταπτορα..μπορω να το φορτιζω απο τον ανταπτορα του ipad που εχω μεχρι να παραγγειλω εναν απο ebay?

Link to comment
Share on other sites

οντως αυτο ηταν ειχε μια επιλογη μεσα στο mail.. ευχαριστω πολυ!

 

Ωραία!

Χαίρομαι που βοήθησα! :)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...