Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά. Δεν αφήνει τον επεξεργαστή να δουλέψει πάνω απο κάποιο συγκεκριμένο όριο. Είναι σαν να έχεις στο αυτοκίνητο σου κόφτη στις 3000 στροφές.

 

το απενεργοποιησα. εχει μικρη διαφορα. τι αλλο μπορω να κανω? κατι αλλο που κοβει τον επεξεργαστη που πιθανον να εχω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το απενεργοποιησα. εχει μικρη διαφορα. τι αλλο μπορω να κανω? κατι αλλο που κοβει τον επεξεργαστη που πιθανον να εχω?

 

Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. Δεν είναι φυσιολογικό.

Μήπως έχεις βάλει κάνα task killer?

Αφαίρεσε οτι εφαρμογές έχεις που επεμβαίνουν στο σύστημα. Κάνε μια επανεκκίνηση και πες μας.

Οι ρυθμίσεις χρειάζονται 1" να φορτώσουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. Δεν είναι φυσιολογικό.

Μήπως έχεις βάλει κάνα task killer?

Αφαίρεσε οτι εφαρμογές έχεις που επεμβαίνουν στο σύστημα. Κάνε μια επανεκκίνηση και πες μας.

Οι ρυθμίσεις χρειάζονται 1" να φορτώσουν.

 

εχω το easy unistaller και το es file explorer. παιζουν αυτα ρολο? παντως υπαρχει ουσιαστικη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι με την mf8 τουλάχιστον που έχω, ότι όταν κάνω σίγαση ήχου με το εικονίδιο που έχει στην επάνω μπάρα, δεν ενεργοποιείται ξανά όταν το πατώ. Ο ήχος ενεργοποιείται μόνο με το κουμπί έντασης ή από τις επιλογές ήχου. Το έχει προσέξει άλλος αυτό;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι με την mf8 τουλάχιστον που έχω, ότι όταν κάνω σίγαση ήχου με το εικονίδιο που έχει στην επάνω μπάρα, δεν ενεργοποιείται ξανά όταν το πατώ. Ο ήχος ενεργοποιείται μόνο με το κουμπί έντασης ή από τις επιλογές ήχου. Το έχει προσέξει άλλος αυτό;

 

Mga δουλευει κανονικα παντως. Τωρα το δοκιμασα.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι με την mf8 τουλάχιστον που έχω, ότι όταν κάνω σίγαση ήχου με το εικονίδιο που έχει στην επάνω μπάρα, δεν ενεργοποιείται ξανά όταν το πατώ. Ο ήχος ενεργοποιείται μόνο με το κουμπί έντασης ή από τις επιλογές ήχου. Το έχει προσέξει άλλος αυτό;

 

Με ΜF8 σε μενα δουλευει

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Mga δουλευει κανονικα παντως. Τωρα το δοκιμασα.

 

Με ΜF8 σε μενα δουλευει

 

Τώρα πρόεξα ότι ήθελε 2πλο πάτημα, γιατί πάει στην δόνηση, στην συνέχεια στο mute και μετά επανέρχεται πάλι!! ΟπότΕ οκ!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο ήχος κλήσης της συσκευής πως είναι ρε παίδες (καθαρότητα, ποιότητα σήματος) λέω να κάνω τη μετάβαση από μηλόφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Πλέον με τις νέες ROM αν εισαι σε 3g δίκτυο (και ο συνομιλητής σου) έχεις HD Voice στην cosmote.Τί καλύτερο μπορέις να σκεφτείς?:)

 

Βασικά και χωρίς την λειτουργία HD voice είναι πάρα πολύ καλή η συνομιλία σε φίλου S4 που έχω δοκιμάσει με Cosmote.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πλέον με τις νέες ROM αν εισαι σε 3g δίκτυο (και ο συνομιλητής σου) έχεις HD Voice στην cosmote.Τί καλύτερο μπορέις να σκεφτείς?:)

 

Βασικά και χωρίς την λειτουργία HD voice είναι πάρα πολύ καλή η συνομιλία σε φίλου S4 που έχω δοκιμάσει με Cosmote.

 

Και πώς ενεργοποιείται το HD?

Link to comment
Share on other sites

ειχε κανεις αλλος θεμα με την κεραια?γιατι εδω και 2 μερες δεν μου πιανει πολυ σημα..και την μιση μερα ειμαι και με απαγορευτικο..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι και φιλες....οποιος απο εσας ενδιαφερεται να μην κουβαλαει δευτερη συσκευη πανω του λογω δυο αριθμων ας κοιταξει λιγο και αυτο http://www.magic-sim.com/product/id/21/SocBlue_A820_-_2_SIMS_ACTIVE_AT_THE_SAME_TIME!.html

εγω απο εχτες το εχω και αν και ακομα το τεσταρω,μπορω να πω οτι με γλυτωσε απο δευτερο τηλεφωνο καθως επισης και απο την μουρλια μου το να αγοραζω συνεχεια dual sim συσκευες που ποτέ δεν με ικανοποιουσαν γιατι παντα κατι ελειπε....

η τελευτεα μου ηταν το alcatel scribe HD 350 ε τηλεφωνο και δεν του εβαλαν ενα notification led δλδ!!!!!

τωρα και ς4 και σχεδον dual ACTIVE sim:)

 

χωρις σχεδον...κανονικο dual active sim

Edited by jimmyk
Link to comment
Share on other sites

Και πώς ενεργοποιείται το HD?

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/HD-Voice

 

Στίς νεώτερες ROM του S4 είναι ενεργοποιημένη by default.Δεν είναι στήν παραπάνω λίστα το S4 γιατί προφανώς αργούν να το ανανεώσουν.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο ήχος κλήσης της συσκευής πως είναι ρε παίδες (καθαρότητα, ποιότητα σήματος) λέω να κάνω τη μετάβαση από μηλόφωνο...

 

Θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος. Να διευκρινίσω φυσικά ότι το συγκρίνω με το 4 και όχι 4s ή 5 αλλά γενικά θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο ήχος κλήσης της συσκευής πως είναι ρε παίδες (καθαρότητα, ποιότητα σήματος) λέω να κάνω τη μετάβαση από μηλόφωνο...

Σε σχέση με το 4s πολύ πιο δυνατός, το ίδιο καθαρός.

Επίσης δεν χάνεις κλήσεις γιατί έχει δυνατό ήχο ο οποίος δυναμώνει αυτόματα όταν η συσκευή ει αι στην τσέπη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ειχε κανεις αλλος θεμα με την κεραια?γιατι εδω και 2 μερες δεν μου πιανει πολυ σημα..και την μιση μερα ειμαι και με απαγορευτικο..[/quote

 

και σε εμενα... οταν βαζω lte 4g το σημα παει στο μισο,, οταν βαζω για wcdma to σημα ειναι καλο..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Με ενδιαφέρει η αγορά του s4...αλλά απορώ με τη διαφορά τιμής σε διάφορα καταστήματα....δλδ μαγαζιά τύπου plaisio κλπ ακόμα και στα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας στα 740...και στα skroytz stores 470.

Έχω διαβάσει περί παράλληλης εισαγωγής κλπ κλπ....είναι safe η αγορά τους?

Έχουν διαφορά από τα υπόλοιπα?Διαβάζω για snapdragon επεξεργαστή αλλά και για Cortex-A9.....άρα μιλάμε για διαφορετικά versions του ίδιου κινητού?

 

Σας ευχαριστώ

Κωνσταντίνος

Link to comment
Share on other sites

Mga μπαινει απο Kies? δεν επιρρεαζει τιποτα στο κινητο απο αποψη εφαρμογων που εχω περασει κτλ ετσι?

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι δεν μου αρκεί η μπαταρία αλλά έχει δει πολλή ώρα λειτουργίας του Google Services? Μου κάνει εντύπωση. Πριν στο Galaxy Nexus δεν ήταν ποτέ τόσο ψηλά και πάντα είχα sync on. Το ποσοστό αυτό παραμένει εκεί ή είναι και μεγαλύτερο σε μία μέρα χρήσης.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι δεν μου αρκεί η μπαταρία αλλά έχει δει πολλή ώρα λειτουργίας του Google Services? Μου κάνει εντύπωση. Πριν στο Galaxy Nexus δεν ήταν ποτέ τόσο ψηλά και πάντα είχα sync on. Το ποσοστό αυτό παραμένει εκεί ή είναι και μεγαλύτερο σε μία μέρα χρήσης.

 

ποια έκδοση Google play έχεις? Αναβάθμισε σε 4.2.3 ή 4.2.6 και θα είσαι καλύτερα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση Google play έχεις? Αναβάθμισε σε 4.2.3 ή 4.2.6 και θα είσαι καλύτερα.

 

Να προσθέσω οτι επειδή και στα δικά μου stats το έχω δει κατα καιρους,εκανα reboot το τηλέφωνο και εστρωσε

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Με ενδιαφέρει η αγορά του s4...αλλά απορώ με τη διαφορά τιμής σε διάφορα καταστήματα....δλδ μαγαζιά τύπου plaisio κλπ ακόμα και στα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας στα 740...και στα skroytz stores 470.

Έχω διαβάσει περί παράλληλης εισαγωγής κλπ κλπ....είναι safe η αγορά τους?

Έχουν διαφορά από τα υπόλοιπα?Διαβάζω για snapdragon επεξεργαστή αλλά και για Cortex-A9.....άρα μιλάμε για διαφορετικά versions του ίδιου κινητού?

 

Σας ευχαριστώ

Κωνσταντίνος

Το μοντέλο 9500 με τον επεξεργαστή Cortex νομίζω δε θα έρθει καθόλου στην Ελλάδα. Το 9505 με τον Snapdragon εισάγεται και από τη Samsung Hellas και από τα σκρουτζομαγαζα από τις αντίστοιχες ευρωπαϊκές Samsung. Το δικό μου το πήρα από σκρουτζομαγαζο στα 470 και αν εξαιρέσεις 4-5 γερμανικές εφαρμογές Android που είχε προεγκατεστημενες και τις αφαιρεσα δεν έχει καμία διαφορά από το μοντέλο της ελληνικής αντιπροσωπείας. Αυτό που είναι καλό να προσέξεις είναι να μην πάρεις κάποια κλειδωμενη branded συσκευή από τηλεφωνική εταιρεία (π.χ Vodafone). Αν δεν είναι branded πάρε από σκρουτζομαγαζο δεν το συζητώ. Σχεδόν 300 ευρώ κάτω σε σχέση με τις μεγάλες αλυσίδες ηλεκτρονικών και καμία διαφορά σε ποιότητα κινητού ή κάλυψη εγγύησης.

Edited by thouvou13

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...