Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Συμφωνω απολυτως με τον @elthis ειναι το καλυτερο firmware μεχρι τωρα.Μονο για Germany (DBT) και Spain (Yoigo) εχει βγει η εκδοση Ι9505XXUBMF8.;)

 

Καλημερα εμενα στο KIES λεει current & latest phone:MEA

 

Το κινητο μου ειναι (DBT) Γερμανικο! Αυτο το MF8 που το βρισκω και γιατι δεν το βγαζει το KIES σαν αναβαθμιση;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Συμφωνω απολυτως με τον @elthis ειναι το καλυτερο firmware μεχρι τωρα.Μονο για Germany (DBT) και Spain (Yoigo) εχει βγει η εκδοση Ι9505XXUBMF8.;)

 

 

Μηπως ξερεις αν σε αυτή την εκδοση διορθωσε την οθονη κλειδωματος με τις συντομευσεις? Με κωδικο πιν δεν μπορεις να βαλεις συντομευσεις μεχρι στιγμης όπως μπορουσες στο s3!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εμενα στο KIES λεει current & latest phone:MEA

 

Το κινητο μου ειναι (DBT) Γερμανικο! Αυτο το MF8 που το βρισκω και γιατι δεν το βγαζει το KIES σαν αναβαθμιση;;;:confused:

Και εμενα ετσι ελεγε.Πρεπει να μπεις Sammobile και να κατεβασεις το επισημο firmware Ι9505XXUBMF8 για Γερμανια (DBT) και να το φλασαρεις μεσω ODIN χειροκινητα γιατι μεσω KIES και ΟΤΑ δεν γινεται πλεον μαλλον την εχει κατεβασει ο Server της Samsung αυτη την εκδοση για αυτο.

 

Μηπως ξερεις αν σε αυτή την εκδοση διορθωσε την οθονη κλειδωματος με τις συντομευσεις? Με κωδικο πιν δεν μπορεις να βαλεις συντομευσεις μεχρι στιγμης όπως μπορουσες στο s3!

Αν εννοιεις στην αρχικη οθονη ξεκλειδωματος να εχεις PIN και επιπλεον συντομευσεις δεν γινεται.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις την περασα την mf8...εκανα και επαναφορα ρυθμισεων και εχουνε σβηστει και οολες οι εφραμογες που ηταν αποθηκευμενες στην καρτα μνημης ! τι παιχτηκε ρε παιδια ? που τισ βρισκω τωρα αυτες τις εφαρμογες?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά ρυθμίσεων διαγράφει τα πάντα. Όταν περάσεις τον λογαριασμό σου στο Google play θα στις περάσει ξανά χωρίς όμως τα δεδομένα τους.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε απο google τις περασε. Κατι εχω κανει λαθος

 

Ίσως δεν είχες ενεργοποιήσει από πριν στις ρυθμίσεις να κάνει backup.

Πήγαινε στο google play / οι εφαρμογές μου/ κάνε σκρολινγκ δεξιά στο Όλες και θα τις βρεις εκεί άλλα θα πρέπει να τις κατεβάσεις μια μια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το TB ?

 

Θα σου συνιστουσα να διαβασεις λιγο :)

Μετεφερες εφαρμογες στην εξωτερικη καρτα μεσω της ρομ.Εκανες factory reset και φυσικα πρεπει να τις ξαναμεταφερεις μεσω της ρομ.Σου εχει απαντησει ηδη ο Μιχαλης στο αλλο θεμα που ρωτας τα ιδια

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

...και κάτι εντελώς τρελό: χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάτι περίεργο (τελευταία μου εφαρμογή είναι το Pxlr Xpress) , το πλέγμα απεικόνισης των εικονιδίων του menu, αν και είναι στο αλφαβητικό, φέρνει πάντα πρώτη την πιο πρόσφατη εφαρμογή! Πιο συγκεκριμένα, δοκίμασα κάποιους "φακούς" (torch) και ανεξάρτητα απο το όνομά τους, μου τους φέρνει πρώτους-πρώτους στο menu. Καμια ιδέα τι μπορεί να έχει συμβεί? (PS: unrooted + stock)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το TB ?

 

Titanium Backup... Περαιτέρω δεν χρειάζεται να πω. Google it

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εισέρχομαι κι εγώ στο club του επόμενου Galaxy. Το περιμένω σύντομα στο χέρι μου. Ελπίζω να με βγάλει ασπροπρόσωπο μετά το Note II που με άφησε ικανοποιημένο και ο λόγος που το αλλάζω είναι το μέγεθος κυρίως. Άντε να δούμε :rolleyes:

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Χθες βγήκε για το I9500 η MG1.

Πέρασα πριν λίγο την Ρωσική εκδοχή και την δοκιμάζω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αξιζει το κοπο να παω απο omega v7.0 σε Spain (Yoigo) I9505XXUBMF8 ? θα εχω καμια διαφορα ? ή να κατσω οπως ειμαι ?

 

 

Άραξε στα ωά σου.... αλλιώς δοκίμασε και την foxhood, πολύ καλή. :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Χθες βγήκε για το I9500 η MG1.

Πέρασα πριν λίγο την Ρωσική εκδοχή και την δοκιμάζω.

καλησπέρα.

με ενδιαφέρει .. αναμένω νέα σου.

Και διαφορές !!!!..

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

με ενδιαφέρει .. αναμένω νέα σου.

Και διαφορές !!!!..

 

Μάλλον θα ξαναγυρίσω στην ΜΕΑ πού είναι η τελευταία για την περιοχή μου.

Ο λόγος είναι ότι είδα και πάλι υψηλές θερμοκρασίες σε αντίθεση με την ΜΕΑ που είναι πολύ νορμάλ σ αυτό. Πιθανώς στην Ρωσία να μην έχουν πρόβλημα λόγο χαμηλότερων θερμοκρασιών. :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! την τεταρτη δεν αντεξα και πηγα και το πειρα το εργαλειο ...

 

ακομα προσαρμοζομαι .... παιδια εχει το flipboard εβαλα να βλεπω το facebook απο εκει αλλα δεν μου επιτρεπει να κανω like kai comment

υπαρχει καπιος τροπος ? παντως ειναι πολυ πιο ομορφο απο το αντιστοιχο widget toy facebook....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! την τεταρτη δεν αντεξα και πηγα και το πειρα το εργαλειο ...

 

ακομα προσαρμοζομαι .... παιδια εχει το flipboard εβαλα να βλεπω το facebook απο εκει αλλα δεν μου επιτρεπει να κανω like kai comment

υπαρχει καπιος τροπος ? παντως ειναι πολυ πιο ομορφο απο το αντιστοιχο widget toy facebook....

 

Μπορείς να κανείς like και comment κανονικά. Πατα πάνω στο ποστ που σ ενδιαφέρει και θα σου βγάλει τα σχετικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ποσταρω στο σωστο τοπικ(αν οχι sorry),κατοχος απο χθες της συσκευης,σημερα αναμεσα απο το εικονιδιο του wifi+της μπαταριας μου εμφανιζει εναν κυκλο με μια διαγωνιο γραμμη.Τι συμβολιζει μπορει να μου πει καποιος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ποσταρω στο σωστο τοπικ(αν οχι sorry),κατοχος απο χθες της συσκευης,σημερα αναμεσα απο το εικονιδιο του wifi+της μπαταριας μου εμφανιζει εναν κυκλο με μια διαγωνιο γραμμη.Τι συμβολιζει μπορει να μου πει καποιος.

 

Διάβασε εδώ Icons indicators & buttons

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Να ρωτησω αν υπαρχει η λειτουργια easy clip στο galaxy s4;αυτη που υπαρχει στο note 2,που μπορεις να "κοψεις"κατι απο ιστοσελιδα η απο οπουδηποτε και να την στειλεις με mail η να την ποσταρεις κτλ.Και αν υπαρχει πως γινεται;χωρις το πενακι;

Ευχαριστω προκαταβολικα!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...