Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με volume up home και start button ?

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα το σ4 γιατί περιμένω την επιδότηση μου αλλά λογικά απο Δευτέρα θα μπορώ να πάρω συσκευή από γερμανό και με απασχολεί πολύ αυτό το θέμα γιατί το GS2 που είχα πάρει από vodafone είναι συσκευή από κίνα και η ποιότητα του είναι πολύ κακή και δεν θέλω να πάθω κάτι αντίστοιχο τώρα, μιας και σκοπεύω να το κρατήσω πολύ καιρό το τεσσάρι.

 

Ακριβως.Θα προτεινα

1.κλεινεις το κινητο με power button

2. με volume up home και start button μεχρι να εμφανιστει το λογοτυπο samsung galaxy s4 gt-i9505.Πρεπει να τα αφησεις αμεσως τα κουμπια.

3.Μολις μπει στο stock recovery (3e) θα δεις τί θα γραψει στα κιτρινα γραμματα,πρωτελευταια γραμμη (Applied the CSC-code : ...... (XEF στη περιπτωση μου,δηλαδη γαλλικο sales code)

4.Δες στο κατω μερος του κουτιου οτι στις χωρες περιλαμβανεται το GR.Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να κανεις κατι αλλο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα ανάμεσα s4 και Z ποιο s4 με προτείνεται άσπρο η μαύρο?

 

εσενα πιο σου αρέσει?ειναι θεμα γουστου και μονο.αλλα πανε δες τα απο κοντα οχι απο φωτογραφίες.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα ανάμεσα s4 και Z ποιο s4 με προτείνεται άσπρο η μαύρο?

το μαύρο, εύκολα!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Σας κολλαει καμοια φορα οταν το εχετε το κινητο σε αδρανεια για πολυ ωρα γιατι εμενα μ το κανει και μ λεει δεν υπαρχει δικτυο η αργει να εμφανιστει....

 

Κανενα τετοιο προβλημα εδω.Με MDΝ γαλλικη

 

 

Για τη τιμη των οπλων το "μαυρο" χρωμα (μονο μαυρο δεν το λες :) )

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα ανάμεσα s4 και Z ποιο s4 με προτείνεται άσπρο η μαύρο?

 

Είναι σα να μας ρωτάς τι χρώμα μαλλιά να έχει η κοπέλα σου. Ξανθά ή μελαχροινά! Δηλαδή αν σου πούμε εμείς ξανθά και εσένα σου αρέσει περισσότερο με σκούρο μαλλί, θα της πάρεις ξανθή βαφή;!

 

Αυτό είναι πάω στο κατάστημα, βλέπω το χρώμα, συγκρίνω και καταλήγω. Το λευκό το βλέπεις σε Cosmote & Vodafone, το μαύρο στη Wind! Για τα live demo λέμε, όχι ποιο πουλάει το κάθε δίκτυο! Και τα 3 δίκτυα έχουν και τα 2 χρώματα!

 

Και μην ξεχνάς πως στην Κορέα και στην Αμερική (για την ΑΤ&Τ μόνο) ήδη παρουσιάστηκε στο Aurora Red, και έρχεται και το πανέμορφο titanium grey. Οπότε αν θέλεις να περιμένεις λίγο καιρό θα το δεις να σκάει σε διάφορα χρώματα! Αλλιώς από το μαύρο και το λευκό, it's up to you! Εγώ σε λευκό το έχω και μου αρέσει πολύ! Το μαύρο πολύ nexus 4 μου θύμιζε το look και ξενέρωσα.

Edited by Aristeides Latou

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια! Με λενε Χαρη,και ενδιαφερομαι για αγορα του s4. Θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις. Εχω 3 χρονια το samsung pixon 12,ενα κινητο που την φωτογραφικη του μηχανη δυσκολα την συναντας ως προς την συνεπεια του ειδικα στο σκοταδι,εχοντας xenon φλας αντιστοιχο ψηφιακης φωτο-μηχανης. Οπως καταλαβατε η φωτογραφια σε δυσκολες συνθηκες φωτισμου ειναι πολυ σημαντικη για τα γουστα μου. Οι αποριες μου ειναι οι εξης 1) Στο εν λογω κινητο,περα απο τα διαφορα καλουδια στην καμερα με τις επιλογες που εχεις,το φλας ειναι σε αξιοπρεπη επιπεδα,η μονο στο φως της ημερας θαυμαζεις τα 13 mpixels? και 2)...βλεπω στις διαφορες αγγελιες,καποιους τυπους να πουλανε το κινητο σε πολυ χαμηλη τιμη...350 κτλ..εχοντας τον κωδικο 9500 εχω παρατηρησει και οχι τον 9505 αν δεν κανω λαθος που πουλανε τα γνωστα ελληνικα καταστηματα. Αν υποθεσουμε οτι δεν προκειται για κοροιδια κ δεν ειναι κλωνος, τι πρεπει να προσεχθει σε ενδεχομενη αγορα μεσω πωλητη απο νετ? δεν εχω τετοιο σκοπο,αλλα μου εκανε εντυπωση που συναντησα 3-4 περιστατικα μιας τετοιας τιμης. Αυτα προς το παρον κ παλι σας ευχαριστω εκ των προτερων ολους σας ..!!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια! Με λενε Χαρη,και ενδιαφερομαι για αγορα του s4. Θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις. Εχω 3 χρονια το samsung pixon 12,ενα κινητο που την φωτογραφικη του μηχανη δυσκολα την συναντας ως προς την συνεπεια του ειδικα στο σκοταδι,εχοντας xenon φλας αντιστοιχο ψηφιακης φωτο-μηχανης. Οπως καταλαβατε η φωτογραφια σε δυσκολες συνθηκες φωτισμου ειναι πολυ σημαντικη για τα γουστα μου. Οι αποριες μου ειναι οι εξης 1) Στο εν λογω κινητο,περα απο τα διαφορα καλουδια στην καμερα με τις επιλογες που εχεις,το φλας ειναι σε αξιοπρεπη επιπεδα,η μονο στο φως της ημερας θαυμαζεις τα 13 mpixels? και 2)...βλεπω στις διαφορες αγγελιες,καποιους τυπους να πουλανε το κινητο σε πολυ χαμηλη τιμη...350 κτλ..εχοντας τον κωδικο 9500 εχω παρατηρησει και οχι τον 9505 αν δεν κανω λαθος που πουλανε τα γνωστα ελληνικα καταστηματα. Αν υποθεσουμε οτι δεν προκειται για κοροιδια κ δεν ειναι κλωνος, τι πρεπει να προσεχθει σε ενδεχομενη αγορα μεσω πωλητη απο νετ? δεν εχω τετοιο σκοπο,αλλα μου εκανε εντυπωση που συναντησα 3-4 περιστατικα μιας τετοιας τιμης. Αυτα προς το παρον κ παλι σας ευχαριστω εκ των προτερων ολους σας ..!!

 

το φλας ειναι πολυ δυνατο και πιανει μεγαλη αποσταση.

Τωρα 350 ευρω ο Exynos...για απατη το κοβω...μην ασχολεισαι καν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα ανάμεσα s4 και Z ποιο s4 με προτείνεται άσπρο η μαύρο?

Το μαύρο.

Μετά έριξα κορώνα γράμματα κι ξαναβγήκε το μαύρο!

...

Εσύ πρέπει να το αποφασίσεις αυτό. Το χρώμα είναι το μόνο χαρακτηριστικό που αποτελεί προσωπικό γούστο.

Δεν μπορεί να στο πει κανένας άλλος.

 

Kαλησπερα παιδια! Με λενε Χαρη,και ενδιαφερομαι για αγορα του s4. Θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις. Εχω 3 χρονια το samsung pixon 12,ενα κινητο που την φωτογραφικη του μηχανη δυσκολα την συναντας ως προς την συνεπεια του ειδικα στο σκοταδι,εχοντας xenon φλας αντιστοιχο ψηφιακης φωτο-μηχανης. Οπως καταλαβατε η φωτογραφια σε δυσκολες συνθηκες φωτισμου ειναι πολυ σημαντικη για τα γουστα μου. Οι αποριες μου ειναι οι εξης 1) Στο εν λογω κινητο,περα απο τα διαφορα καλουδια στην καμερα με τις επιλογες που εχεις,το φλας ειναι σε αξιοπρεπη επιπεδα,η μονο στο φως της ημερας θαυμαζεις τα 13 mpixels? και 2)...βλεπω στις διαφορες αγγελιες,καποιους τυπους να πουλανε το κινητο σε πολυ χαμηλη τιμη...350 κτλ..εχοντας τον κωδικο 9500 εχω παρατηρησει και οχι τον 9505 αν δεν κανω λαθος που πουλανε τα γνωστα ελληνικα καταστηματα. Αν υποθεσουμε οτι δεν προκειται για κοροιδια κ δεν ειναι κλωνος, τι πρεπει να προσεχθει σε ενδεχομενη αγορα μεσω πωλητη απο νετ? δεν εχω τετοιο σκοπο,αλλα μου εκανε εντυπωση που συναντησα 3-4 περιστατικα μιας τετοιας τιμης. Αυτα προς το παρον κ παλι σας ευχαριστω εκ των προτερων ολους σας ..!!

Πρώτη φορά το είδα το Pixon. Περίεργο που ενώ η κάμερα είναι 12 ΜΡ βγάζει βίντεο (όπως διαβάζω) μόνο 480ρ.

Δείγματα να βγάλεις τα συμπεράσματα σου υπάρχουν εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364821

Παρόλα αυτά αν δεν θές ανδροιδ και κύριο μέλημα σου είναι η κάμερα (που με νοιάζει πάρα πολύ κι εμένα) βρες το Νοκια 808 πριν εξαντληθεί από προσώπου γης!

Το Πιξον είδα ότι είναι και μικρό σε μέγεθος. Ταιριάζει περισσότερο με το 808.

Το Σ4 μην σου φανεί πλατύ.

 

Υ.Γ. Σορι από τους μοντ. Τώρα είδα ότι ήταν 2 συνεχόμενα μηνύματα. Νόμιζα το προηγούμενο ήταν σε άλλο τόπικ.

Edited by Logi
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Ναι η αληθεια ειναι η καμερα του δεν ειχε την ιδια συνεπεια με τις φωτο. Καμμια επαφη.... ασε που ειχε ενα θεμα με θαμπωμα,σε ολες μα ολες τις συσκευες. Αυτο το κινητο το εγκατελειψε η samsung,κριμα γιατι η καμερα του κ το φλας ειναι φοβερες,σε απολυτο σκοταδι σου κανει την νυχτα μερα κυριολεκτικα. Στο θεμα μας τωρα,το εχω δει το κινητο,ειναι μεγαλυτερι αρκετα βεβαιως,αλλα μ αρεσει πολυ,δεν με πειραζει αυτο καθολου,και επιπροσθετος ενδιαφερομαι και για το android και για ολα οσα παρεχει το s. Eιναι λειτουργικα πολλα σκαλια πιο πανω.Απλα σταθηκα και στην καμερα,για να μην απογοητευτω,ξερω οτι το φλας δεν θα ειναι οπως το pixon,εδω με iphone5 και δεν υπαρχει συγκριση,η μερα με την νυχτα,αλλα τουλαχιστον να ειναι αξιοπρεπες την νυχτα,γιατι ειναι κριμα να εχεις δωσει ενα σκασμο λεφτα,και να θες να τραβηξεις μια φωτο με μια παρεα κτλ,και να επαναλαμβανεις 4-5 φορες,επειδη βγηκε σκοτεινη,ή εκανε συννεφακια κτλ κτλ..

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.Θα προτεινα

1.κλεινεις το κινητο με power button

2. με volume up home και start button μεχρι να εμφανιστει το λογοτυπο samsung galaxy s4 gt-i9505.Πρεπει να τα αφησεις αμεσως τα κουμπια.

3.Μολις μπει στο stock recovery (3e) θα δεις τί θα γραψει στα κιτρινα γραμματα,πρωτελευταια γραμμη (Applied the CSC-code : ...... (XEF στη περιπτωση μου,δηλαδη γαλλικο sales code)

4.Δες στο κατω μερος του κουτιου οτι στις χωρες περιλαμβανεται το GR.Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να κανεις κατι αλλο

 

Με το sales code από ότι κατάλαβα φαίνεται η χώρα για την οποία προορίζεται το κινητό, επομένως όλα τα ελληνικά ανάλογα την εταιρία κινητής θα έχουν ίδιο sales code. Πως μπορούμε όμως να καταλάβουμε την χώρα κατασκευής για να δούμε την ποιότητα τις συσκευής ?

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα ως νεοφερμενος εδω εχω χασει λιγο την μπαλα...βλεποντας το αρθρο που επισυναπτετε κ συγκρινετε φωτογραφιες,λετε οτι η μια φωτο ειναι με την συσκευη 9500 και η αλλη με την 9505,και το ερωτημα μου ειναι το εξης..δεν κυκλοφορει ενας κωδικος στην Ελλαδα? το ενα εχει τα + και τα - του βεβαιως,αλλα τι στο καλο συμβαινει? Πχ αν εγω την Δευτερα παω να αγορασω ενα s4 ποιο θα ειναι? (παντος στα μαγαζια τα γνωστα που βλεπω αναφερουν το 9505) Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλα ως νεοφερμενος εδω εχω χασει λιγο την μπαλα...βλεποντας το αρθρο που επισυναπτετε κ συγκρινετε φωτογραφιες,λετε οτι η μια φωτο ειναι με την συσκευη 9500 και η αλλη με την 9505,και το ερωτημα μου ειναι το εξης..δεν κυκλοφορει ενας κωδικος στην Ελλαδα? το ενα εχει τα + και τα - του βεβαιως,αλλα τι στο καλο συμβαινει? Πχ αν εγω την Δευτερα παω να αγορασω ενα s4 ποιο θα ειναι? (παντος στα μαγαζια τα γνωστα που βλεπω αναφερουν το 9505)

 

Αν το παρεις απο Ελλαδα...99% θα ειναι το 9505.

Για βραδινες φωτο ...εχω ποσταρει εγω αρκετες εδω στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τις βλεπω,και μπορω να πω ειναι πολυ ομορφες! Αυτο που καταλαβαινω ειναι πως αυτο το κινητο οσον αφορα τις φωτογραφιες του θελει να το μαθεις καλα...θελει την τεχνη του που λεμε...και οχι απλα τραβαω κ βγαζω.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα στο σπιτι μου για μια μερα.

Δουλευεται σχετικα ευκολα με το ενα χερι. Δεν ειναι τεραστιο δηλαδη.

Εντυπωσιακη οθονη , αλλα οχι καλος κορεσμος χρωματων.

Καποιο κολληματακια ετρωγε κατα διαστηματα και το scrolling οχι ιδιαιτερα smooth. Σε καμια περιπτωση δεν προσεγγιζει την apple σε αυτο.

Οι κραχτες με την κινηση με το ματι δεν ειναι απολυτα σταθεροι και μετα απο λιγο σε κουραζει αυτο και τους απενεργοποιεις.

Καλο βαρος και μεγεθος.

Μου φανηκε αξιολογοτατη η μπαταρια.

Δειτε και ενα βιντεακι που τραβηξα:

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες τώρα έχω ενεργοποιησει το 4g.όλα καλά με την ταχύτητα αλλά ρε παιδιά σε περιοχές με 4g μου καταναλώνει 12-15% την ώρα. Δεν βλέπω κάποιο wake lock στην συσκευή ενώ σε 3g το drain μου είναι 1%ανά 1,30 ώρα. Λέτε να φταίει η COSMOTE επειδή μόλις ήρθε το 4g στην Κρήτη?
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες τώρα έχω ενεργοποιησει το 4g.όλα καλά με την ταχύτητα αλλά ρε παιδιά σε περιοχές με 4g μου καταναλώνει 12-15% την ώρα. Δεν βλέπω κάποιο wake lock στην συσκευή ενώ σε 3g το drain μου είναι 1%ανά 1,30 ώρα. Λέτε να φταίει η COSMOTE επειδή μόλις ήρθε το 4g στην Κρήτη?

Η κατανάλωση είναι αντιστρόφως ανάλογη της ποιότητας του σήματος.

Αναφέρθηκε ότι το 4G καταναλώνει περισσότερο από το 3G.

Αν σε αυτό προσθέσεις και την επιπλέον "προσπάθεια"΄του κινητού σου να πιάσει 4G σήμα σε περιοχές με λίγο ή χωρίς, εύκολα καταλαβαίνεις το αποτέλεσμα.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος κι εγώ S4 δε μπορώ να διαφωνήσω μαζί σου Βαγγέλη.

Η επιλογή (για ικανοποίηση της περιέργειας μου και μόνο) μετά το Note ii ήταν πολύ δύσκολη ανάμεσα στις 2 ναυαρχίδες.

Τώρα γιατί κατέληξα σε S4;;;

α)Μεγαλύτερη οθόνη, έτσι, για να μη μου κακοφανεί μετά το Note.

β)Ξεκλείδωτος bootloader μιας και για μένα το android είναι παιχνίδι.

γ)Αναμονή για pure Android μετά τις 26/6!

 

Η αλήθεια είναι πάντως, κάτι που το λέγαμε όλα τα παιδιά στη παρέα, ότι το S4 έχει θέμα (μεγάλο) στο software...Όποιος δε το βλέπει, τι να πω...

Το software είναι ''κακογραμμένο'' με ανεξήγητα ''κολλήματα'' για το hardware που κουβαλάει, και μεγάλο άσκοπα, προσπαθώντας η sammy να χωρέσει μέσα ότι της κατέβηκε σαν ιδέα, κάτι που εμμέσως παραδέχτηκε και η ίδια λέγοντας ότι θα το κάνει optimazed έτσι ώστε να μικρύνει...

 

 

Γιατί το λες αυτό;;;;Θα διαφωνήσω...

100% agree με Ηλια και Βαγγελη αλα... Καντα μπ...ο μωρι Σαμμυ να έχουν νόημα οι Καστομιες... εεεε ρε δωρακι που μου έκανε οι Σαμμ ,παλιοί καλοί καιροί :)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Με το sales code από ότι κατάλαβα φαίνεται η χώρα για την οποία προορίζεται το κινητό, επομένως όλα τα ελληνικά ανάλογα την εταιρία κινητής θα έχουν ίδιο sales code. Πως μπορούμε όμως να καταλάβουμε την χώρα κατασκευής για να δούμε την ποιότητα τις συσκευής ?

 

Τα περισσοτερα φτιαχνονται στη Κινα (?).Ανοιξε το,βγαλε τη μπαταρια και δες τι γραφει στην ετικετα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση είναι αντιστρόφως ανάλογη της ποιότητας του σήματος.

Αναφέρθηκε ότι το 4G καταναλώνει περισσότερο από το 3G.

Αν σε αυτό προσθέσεις και την επιπλέον "προσπάθεια"΄του κινητού σου να πιάσει 4G σήμα σε περιοχές με λίγο ή χωρίς, εύκολα καταλαβαίνεις το αποτέλεσμα.:)

 

Δηλαδή είναι φυσιολογικό να καταναλώνει 10 με 15% την ώρα σε 4g? Τι να το κάνω τότε αφού διάφορα σε καθημερινές εργασίες όπως browsing δεν έχει, σε σχέση με το 3g. Να το έχω μόνο για να ψαρωνω τους φίλους μου με τα speedtest και να μου τρώει την μπαταρία. Όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Link to comment
Share on other sites

100% agree με Ηλια και Βαγγελη αλα... Καντα μπ...ο μωρι Σαμμυ να έχουν νόημα οι Καστομιες... εεεε ρε δωρακι που μου έκανε οι Σαμμ ,παλιοί καλοί καιροί :)

 

Χαχαχα, α ρε Χαρη, να εχουν νοημα οι customιες λες ε? Δεν εχεις αδικο :lol:

Τελικα παιδια την αυτονομια σε καθημερινοτητα πως τη βλεπετε?

Ειχε κανεις note 2 για συγκριση? Ειναι πανω απο 30% η διαφορα? Εγω τοσο την ειχα προσδιορισει στο συντομο περασμα μου...

Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα,ομως με τοσα λεφτα ρε ****το,τοσο η HTC me to ONE οσο και το S4 για να μην συμπεριλαβω τα apple που ειναι μια κατηγορια μονα τους,μπορει στα mpixels και στα διαφορα κολπα της μηχανης να ειναι super,αλλα εγω θα επιμεινω..ειναι τοσο μεγαλο το κοστος για ενα φλας ΧΕΝΟΝ? παιδια την νυχτα,αυτο κ μονο κανει την διαφορα,οταν απορουμε μα γιατι βγηκε λιγο θολη,μα γιατι το ενα μα γιατι το αλλο,χωρις xenon φλας στην νυχτα οι φωτο δεν θα βγουν λαμπερες και καθαρες,ειδικα οταν ειναι κ φυσικα προσωπα μεσα,δεν πανε να βαλουν και 1.000 mpixels. Αnyway παντος εγω σκεφτομαι να κανω λιγο υπομονη ακομη,για να πεσει λιγο η τιμουλα,γιατι βαραει.Παντος ειναι αξιολογοτατο,το δουλεψα λιγο το πρωι απο ενα καταστημα,εστω και ως demo,και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...