Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άκου Πικάσο φίλε, η google αν θέλει να συλλέξει τα δεδομένα σου, θα το κάνει χωρίς να σε ρωτήσει. Σταματήστε με την τρομοκρατία πια.

 

Επισης φιλε Θανο, που βλεπεις την τρομοκρατια ?

εκανα μια εξαιρετικα απλη και συγκεκριμενη ερωτηση (ισως περισσοτερες ..)

 

"εαν θελω την προηγμενη λειτουργια, ( υποθετω την A-GPS , η οποια χρησιμοποιει τα δεδομενα και τα wifi για την ευρεση της θεσης , Σωστα ?? ). Εαν του πω ΝΑΙ, με ρωταει εαν επιτρεπω στην google να συλλεγει στοιχεια απο τις τοποθεσιες μου !!!!! ( ρε μπας και το εκανε και πριν και δεν το ειχα παρει χαμπαρι ??) Εαν της πω ΟΧΙ δεν ενεργοποιει την προηγμενη αναζητηση!!!

Διορθωστε με εαν κανω λαθος , αλλα η google δεν με αφηνει να χρησιμοποιησω μια λειτουργια του κινητου ΜΟΥ, εαν δεν της δωσω προσβαση σε προσωπικα στοιχεια μου ?? "

 

εαν γνωριζεις την απαντηση εσυ ή καποιος αλλος φιλος , μου την λες , αν οχι ....:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης φιλε Θανο, που βλεπεις την τρομοκρατια ?

εκανα μια εξαιρετικα απλη και συγκεκριμενη ερωτηση (ισως περισσοτερες ..)

 

"εαν θελω την προηγμενη λειτουργια, ( υποθετω την A-GPS , η οποια χρησιμοποιει τα δεδομενα και τα wifi για την ευρεση της θεσης , Σωστα ?? ). Εαν του πω ΝΑΙ, με ρωταει εαν επιτρεπω στην google να συλλεγει στοιχεια απο τις τοποθεσιες μου !!!!! ( ρε μπας και το εκανε και πριν και δεν το ειχα παρει χαμπαρι ??) Εαν της πω ΟΧΙ δεν ενεργοποιει την προηγμενη αναζητηση!!!

Διορθωστε με εαν κανω λαθος , αλλα η google δεν με αφηνει να χρησιμοποιησω μια λειτουργια του κινητου ΜΟΥ, εαν δεν της δωσω προσβαση σε προσωπικα στοιχεια μου ?? "

 

εαν γνωριζεις την απαντηση εσυ ή καποιος αλλος φιλος , μου την λες , αν οχι ....:X

 

 

Πάντως από ότι έβλεπα όλα τα gps apps ζητάνε στις άδειες τους πρόσβαση στην τοποθεσία σου, οπότε δεν μου φαίνεται τόσο περίεργο που το κάνει και η google. Ίσα ίσα που αν το σκεφτείς, όλα γίνονται για το κέρδος. Αν σου βγάλει ενώ σερφάρεις λοιπόν τις κατάλληλες διαφημίσεις, όπως ξενοδοχεία , εστιατόρια κτλ, κοντά σου κερδίζει..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα τρομολαγνια, όχι τρομοκρατία.

Ναι, έτσι κάνει το. συγκεκριμένο software τι να κάνουμε? Έχεις δει εσύ κανένα πρόγραμμα GPS που να μην έχει πρόσβαση στην θέση σου? Θα είσαι δηλαδή στην Αθήνα και θα σε δείχνει στην Μακρακομη?

Είναι πραγματικά τρομολαγνια αυτό το πράγμα. Που φτάνει μάλιστα σε σημεία παραλογισμού πολλές φορές. Μέχρι τώρα που δεν το έλεγε δεν υπήρχε πρόβλημα και ας το έκανε. Τώρα που το λέει ..... πως και γιατί!!!!

ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ πρόγραμμα GPS να μην έχει πρόσβαση στο που ήμαστε? Μιλάμε είναι τρέλα!!!!!!

Είναι σαν να λέμε ότι το word δεν θα έχει πρόσβαση στα κείμενά μας ή το excel δεν θα έχει πρόσβαση στα φύλλα μας!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και εμενα ανοιγει το 3g μονο του τελικα απο την αναβαθμιση ειναι;και κατι αλλο ειμαι βολο και δε μου χει πιασει ποτε 4g ειναι λογικο;
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα τον Google Now Launcher δεν μου αρεσε και τον απεγκατεστησα αμεσως.

μετα ενεργοποιησα το Touchwiz της σαμυ αλλα απο τοτε χτυπαει ο ηχος της ειδοποιησης καθε λιγο χωρις να υπαρχει ειδοποιηση .

εκανα 2 φορες επανεκινηση αλλα συνεχιζει και τελικα αναγκαστηκα να απενεργοποιησω τον ηχο απο τις ειδοποιησεις. καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα τον Google Now Launcher δεν μου αρεσε και τον απεγκατεστησα αμεσως.

μετα ενεργοποιησα το Touchwiz της σαμυ αλλα απο τοτε χτυπαει ο ηχος της ειδοποιησης καθε λιγο χωρις να υπαρχει ειδοποιηση .

εκανα 2 φορες επανεκινηση αλλα συνεχιζει και τελικα αναγκαστηκα να απενεργοποιησω τον ηχο απο τις ειδοποιησεις. καμια ιδεα κανεις?

 

Μάλλον δεν μιλαω καλα ελληνικά, εννοω αυτο που λέει στο screenshothttp://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=postreply&t=363564#editpost

Πιο πολύ θα έπρεπε να σε ενοχλεί που μετά την αναβάθμιση βγάζει θολά τα screenshot πάρα το GPS που ούτως ή άλλος καταγράφουν τα πάντα ρωτήσουν δεν ρωτήσουν.. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το galaxy s4 και εχω ενα θεμα,εχω παρατηρησει οτι μου ανοιγουν καμια φορα μονα τους τα δεδομενα κινιτου(mobile internet)και μου τρωνε την καρτα αν δεν το παρω χαμπαρι...αυτο συμβαινει συνηθως οταν ανοιξω το wifi και μετα το κλεισω αυτοματος μου ανοιγουν τα δεδομενα..εχει κανεις αυτο το προβλημα?θελει καπια ρυθμιση?πατησα το κουμπι δεδομενα κινιτου συνεχομενα να μου βγαλει τις επιλογες αλλα δεν εβγαλα ακρη αν εχει κατι για να μην μπαινει μονο του...αν ξερει καποιος ας με βοηθησει...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και γω κατι γιατι το χω απορια αν γινεται σε ολα τα s4.Αν οπως το βλεπεις απο τη πισω μερια το χτυπησεις με το δακτυλο σου στο αριστερο μερος εκει που ειναι το φλας ακουω ενα συντονισμο.Σε αλλο μερος της πλατης δεν ακουγεται.Ειναι καποιος αισθητηρας εκει?Σας κανει και εσας ετσι?Επισης αν εχω τερμα την ενταση του ακουστικου οταν μου μιλανε νιωθω σ αυτο το σημειο τον συντονισμο.Δεν μου εχει πεσει ποτε αν ρωτατε
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ θα έπρεπε να σε ενοχλεί που μετά την αναβάθμιση βγάζει θολά τα screenshot πάρα το GPS που ούτως ή άλλος καταγράφουν τα πάντα ρωτήσουν δεν ρωτήσουν.. ;)

 

να σου πω οτι εχεις αδικο, θα ειναι ψεμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να αποθηκευσω τις επαφες μου.υπαρχει καπιο apps??

Ευχαριστω!!

 

Ο καλύτερος τρόπος, είναι να τις συγχρονίσεις με το gmail σου.

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τρόπος, είναι να τις συγχρονίσεις με το gmail σου.

 

μπορεις να μου πεις πως φιλε μου,γιατι δεν το εχω ξανακανει ποτε!!

Σε ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις πως φιλε μου,γιατι δεν το εχω ξανακανει ποτε!!

Σε ευχαριστω!!

 

http://www.nextsmartphone.gr/showthread.php?t=156

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις πως φιλε μου,γιατι δεν το εχω ξανακανει ποτε!!

Σε ευχαριστω!!

 

 

Άλλος ένας τρόπος είναι να τις κάνεις εξαγωγή στην κάρτα μνήμης και από εκεί μπορείς να τις περνάς και σε όποιο άλλο τηλέφωνο που δεν έχεις βάλει το gmail σου :) (απαιτεί οπωσδήποτε κάρτα μνήμης αλλιώς δεν σου βγάζει επιλογή για εξαγωγή)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας τρόπος είναι να τις κάνεις εξαγωγή στην κάρτα μνήμης και από εκεί μπορείς να τις περνάς και σε όποιο άλλο τηλέφωνο που δεν έχεις βάλει το gmail σου :) (απαιτεί οπωσδήποτε κάρτα μνήμης αλλιώς δεν σου βγάζει επιλογή για εξαγωγή)

 

Η εξαγωγή σε καρτα μνημης παιρνει όλα τα στοιχεια που εχει μια επαφη σε gmail όπως φωτογραφια , διευθυνση κλπ ?Μετα ειαγωγη μπορει να γινει μονο σε android κινητο ?

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η εξαγωγή σε καρτα μνημης παιρνει όλα τα στοιχεια που εχει μια επαφη σε gmail όπως φωτογραφια , διευθυνση κλπ ?Μετα ειαγωγη μπορει να γινει μονο σε android κινητο ?

Ευχαριστω.

Εγώ αυτόν τον τρόπο χρησιμοποιώ και έχω περάσει έτσι τις επαφές και σε WINDOWS MOBILE! Κρατά τα πάντα και το μόνο που δεν κρατά δυστυχώς είναι οι ομάδες επαφών αν έχεις βάλει βέβαια. Εγώ επειδή βάζω ομάδες αναγκάζομαι να τις περνώ ξανά από την αρχή όποτε αλλάζω κινητό. Το gmail για backup το έχω πάρει στραβά και το αποφεύγω μετά από κάτι χαζά που μου έκανε παλιά.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτόν τον τρόπο χρησιμοποιώ και έχω περάσει έτσι τις επαφές και σε WINDOWS MOBILE! Κρατά τα πάντα και το μόνο που δεν κρατά δυστυχώς είναι οι ομάδες επαφών αν έχεις βάλει βέβαια. Εγώ επειδή βάζω ομάδες αναγκάζομαι να τις περνώ ξανά από την αρχή όποτε αλλάζω κινητό. Το gmail για backup το έχω πάρει στραβά και το αποφεύγω μετά από κάτι χαζά που μου έκανε παλιά.

 

Ευχαριστω .Κι εγω εχω ομαδες επαφων και μεχρι τωρα το gmail δεν με εχει προδωσει αλλα άλλο ένα backup καλο είναι να υπαρχει

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω .Κι εγω εχω ομαδες επαφων και μεχρι τωρα το gmail δεν με εχει προδωσει αλλα άλλο ένα backup καλο είναι να υπαρχει

 

Το gmail τις κρατά τις ομάδες επαφών; Αν ναι μάλλον θα πρέπει να το δοκιμάσω....

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το gmail τις κρατά τις ομάδες επαφών; Αν ναι μάλλον θα πρέπει να το δοκιμάσω....

 

Ναι τις κραταει . Εχω 4 ομαδες ξεχωριστες .

 

Αμμεσα για την οικογενεια σε στενη ενοια

Συναδελφοι

Φιλοι

Οικογενεια σε πιο ευρεια ενοια

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η εξαγωγή σε καρτα μνημης παιρνει όλα τα στοιχεια που εχει μια επαφη σε gmail όπως φωτογραφια , διευθυνση κλπ ?Μετα ειαγωγη μπορει να γινει μονο σε android κινητο ?

Ευχαριστω.

 

 

Μόνο ομάδες δεν κρατάει όπως προείπαν τα παιδιά πιο πάνω, ΟΛΑ τα υπόλοιπα (φωτο, διευθύνσεις, γενέθλια κ.λ.π) τα κρατάει

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ναι τις κραταει . Εχω 4 ομαδες ξεχωριστες .

 

Αμμεσα για την οικογενεια σε στενη ενοια

Συναδελφοι

Φιλοι

Οικογενεια σε πιο ευρεια ενοια

Οκ σε ευχαριστώ!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας τρόπος είναι να τις κάνεις εξαγωγή στην κάρτα μνήμης και από εκεί μπορείς να τις περνάς και σε όποιο άλλο τηλέφωνο που δεν έχεις βάλει το gmail σου :) (απαιτεί οπωσδήποτε κάρτα μνήμης αλλιώς δεν σου βγάζει επιλογή για εξαγωγή)

 

Κανουμε εξαγωγη στην memory που εχουμε,και στη συνεχεια αν θελουμε το περναμε και στο pc για να χουμε save τις επαφες σε καπιο αρχειο που θα τις σωνει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Το κανουμε εξαγωγη στην memory που εχουμε,και στη συνεχεια αν θελουμε το περναμε και στο pc για να χουμε save τις επαφες σε καπιο αρχειο που θα τις σωνει σωστα?

 

 

Σωστά, το σώζεις στο πισι ως έχει, το περνάς σε όποιο άλλο κινητό androind θέλεις, (πάντα στην κάρτα μνήμης) και από τις επαφές μετά επιλέγεις εισαγωγή και έτοιμος :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, το σώζεις στο πισι ως έχει, το περνάς σε όποιο άλλο κινητό androind θέλεις, (πάντα στην κάρτα μνήμης) και από τις επαφές μετά επιλέγεις εισαγωγή και έτοιμος :)

 

Σε ευχαριστω φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...