Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα! :D

 

Πήρα πρόσφατα το S4, πανέμορφο και ισχυρό κινητό.

 

Επί της ουσίας: Έχω μπροστά μου μεγάλο ταξίδι το οποίο θα το περάσω ακούγοντας όμορφη μουσικούλα. Όμως θα ήθελα να δω και καμιά ταινία στη διαδρομή μου.

 

Πώς θα το κάνω αυτό; Κατεβάζω μία κανονικά πχ από torrent, τη περνάω στο S4 και πατάω play; Και όταν θέλω να δω άλλες σβήνω αυτήν και περνάω άλλη; Σκέφτομαι πως αυτό το "γράψε - σβήσε" μπορεί να καταπονήσει το κινητό.

 

Wi-Fi δε ξέρω αν θα έχω στη διαδρομή. Γενικά για να δείτε ταινίες, αν το κάνετε, τι κάνετε; Ποια διαδικασία ακολουθείτε; (και ακολουθείται;) :P

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Οι τρεις εφαρμογές που σου πρότεινε ο vag74 παραπάνω είναι για να κατεβάζεις τις ταινίες κατ' ευθείαν στο κινητό μέσω internet (προφανώς wi-fi).

Αν όμως ετοιμάζεσαι για ταξίδι κατέβασε αυτές που θες στον υπολογιστή σου και μετά πέρασέ τες στην μνήμη του κινητού ή στην εξωτερική κάρτα μνήμης. Κανένα πρόβλημα το γράψε-σβήσε.

Κατέβασε, αν δεν τους έχεις ήδη, τον mxplayer ή τον bsplayer από το playtstore, που είναι από τους καλύτερους και παίζουν τα πάντα, και θα είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο μενα! Ξερει κανεις το "headset connect counter" που μου δειχνει "2" στο "phone info samsung" τι σημαινει? Ειναι φυσιολογικο το νουμερο "2"?

 

Δεν είναι τίποτε σπουδαίο. Σου δείχνει πόσες φορές έχεις συνδέσει τα... handsfree. Πολύ σημαντική πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Να ρωτησω αν καποιος γνωριζει.... επειδη βρηκα να πουλησω το S4 και με επιπλεον 40 euro να αγορασω καινουργιο το Note3 τι λετε αξιζει? Εκτος απο την μεγαλυτερη οθονη και το πενακι το οποιο θα με εξυπηρετουσε σε σκιτσα που θελω να κανω λογω δουλειας θα δω αλλες σημαντικες διαφορες σε καθημερινη χρηση?

Ευχαριστω

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Να ρωτησω αν καποιος γνωριζει.... επειδη βρηκα να πουλησω το S4 και με επιπλεον 40 euro να αγορασω καινουργιο το Note3 τι λετε αξιζει? Εκτος απο την μεγαλυτερη οθονη και το πενακι το οποιο θα με εξυπηρετουσε σε σκιτσα που θελω να κανω λογω δουλειας θα δω αλλες σημαντικες διαφορες σε καθημερινη χρηση?

Ευχαριστω

Εγώ αναγκάστηκα να κάνω σχεδόν το αντίθετο, δηλαδή να πάω από το Note II στο S4, λόγω του τεράστιου μεγέθους του Note II. Επειδή έρχεται καλοκαίρι και οι τσέπες θα είναι λίγες και στενές, σου λέω να πας να το δεις και να το δοκιμάσεις σε ένα μαγαζί πριν αγοράσεις... Ντύσου καλοκαιρινά, βάλτο στην τσέπη σου και ανέβα σκάλες, κάτσε σε καρέκλα κ.α. για να δεις αν το δέχεται το σώμα σου. Εγώ άντεξα ένα καλοκαίρι με το Note II αλλά δεν θα την πάλευα με τίποτα για δεύτερο. Το όριό μου πλέον είναι το S4, ούτε χιλιοστό παραπάνω!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

190 ευρω εχει ρε παιδια η επισκευη(αλλαγη) της οθονης του s4?

 

Είναι αλλαγή οθόνης και digitizer μαζί αν δεν κάνω λάθος. Σε όλα τα κινητά περίπου τόσο έχει. Και στο galaxy nexus που είχα παλιά τόσο είχε παρά κανα 20αρι. Εκτός και πιάνουν τα χέρια σου οπότε μπορείς να βρεις με ένα 100αρι(ίσως και λιγότερο) το ανταλλακτικό και το βάζεις μόνο σου

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Pfff μου φτιαξατε τη μερα χεχεχε το νεο s4 black edition εχει τπτ αλλο διαφορετικο εκτος το καπακι στο πισω μερος?

...

Εν τω μεταξυ η τιμη του οσο παει και ανεβαίνει? ?? Wtf...

Edited by Leoniums
~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

και θα ανεβει και αλλο, το S3 περυσι ειχε ακολουθησει την ιδια πορεια και το καλοκαιρι ειχε 360 ευρω, θα μειωνονται τα αποθεματα και η ζητηση θα αυξανεται οσο το Σ5 θα ειναι αρκετα πιο ακριβο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Pfff μου φτιαξατε τη μερα χεχεχε το νεο s4 black edition εχει τπτ αλλο διαφορετικο εκτος το καπακι στο πισω μερος?

...

Εν τω μεταξυ η τιμη του οσο παει και ανεβαίνει? ?? Wtf...

 

Όχι μόνο το καπάκι είναι η διαφορά. Βρες το κανονικό κινητό φθηνό και πάρε μόνος σου το καπάκι online.

Link to comment
Share on other sites

Pfff μου φτιαξατε τη μερα χεχεχε το νεο s4 black edition εχει τπτ αλλο διαφορετικο εκτος το καπακι στο πισω μερος?

...

Εν τω μεταξυ η τιμη του οσο παει και ανεβαίνει? ?? Wtf...

 

Εχει

Και το μπροστα μερος ειναι εντελως μαυρο και το bezel ειναι πιο σκουρο (μολυβι θα ελεγα)

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος για το συγκεκριμένο θέμα είναι το ζήτημα των προβληματικών μπαταριών που φουσκώνουν/δυσλειτουργούν κτλ.

Πόσοι έχουν μπαταρία Made in Korea, και πόσοι Made in China? Πείτε αν μπορείτε κατάστημα αγοράς και πότε το αγοράσατε. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ, δεν έψαχνα ακριβώς αυτό, αλλά that's helpful (για άλλες περιπτώσεις βέβαια) too! :)

 

Οι τρεις εφαρμογές που σου πρότεινε ο vag74 παραπάνω είναι για να κατεβάζεις τις ταινίες κατ' ευθείαν στο κινητό μέσω internet (προφανώς wi-fi).

Αν όμως ετοιμάζεσαι για ταξίδι κατέβασε αυτές που θες στον υπολογιστή σου και μετά πέρασέ τες στην μνήμη του κινητού ή στην εξωτερική κάρτα μνήμης. Κανένα πρόβλημα το γράψε-σβήσε.

Κατέβασε, αν δεν τους έχεις ήδη, τον mxplayer ή τον bsplayer από το playtstore, που είναι από τους καλύτερους και παίζουν τα πάντα, και θα είσαι μια χαρά.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε, η 2η παράγραφος ήταν αυτό που είχα στο νου μου να κάνω, και αυτό που έκανα! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, δεν έψαχνα ακριβώς αυτό, αλλά that's helpful (για άλλες περιπτώσεις βέβαια) too! :)

 

Οκ φιλε εγω δεν χρησιμοποιω πλεον υπολογιστη τα κανω ολα απο το τηλεφωνο και με αυτες τις εφαρμογες και χωρις τον bs και τον mx player αλλα με τον μαμα player βλεπω καταπλικτικης ποιοτητας ταινιες ειτε στο τηλεφωνο ειτε σε οποιαδηποτε τηλεοραση hdmi με τον ανταπτορα της samsung.:D

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω ενα ξεθωριασμα απο μεσα στο digitizer και οχι στην οθονη απο οτι βλεπω θελω να παρω αυτην...http://www.ebay.co.uk/itm/...item33891edad6

πως την βλεπεται?να το κανω και arcit blue απο black mist ποθ ειναι...το video το εχω δει πως το κανει αλλα θα το παω στην smartec να μου το κανει γιατι το φοβαμαι λιγο!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να συνχρονισω τους σελιδοδεκτες μου απο το Chrome στο stock browser του κινητου?

 

ο λογος ειναι οτι θελω να δουλευω τον stock browser , επειδη ο chrome mobile ειναι ΓΤΠ

 

επειδη το εχω ψαξει πολυ το θεμα,κατεληψα οτι δεν γινεται.δοκιμασα εφαρμογες,κολπα απο το xda,ψαξιμο google σε διαφορα forum, και τιποτα το μονο που καταφερα ηταν να κανω εξαγωγη τα bookmarks απο τον υπολογιστη και το αρχειο αυτο να το κανω ανοιγμα με τον stock browser και μετα χειροκινητα ανοιγμα και αποθηκευση ξεχωριστα καθε bookmark.

αν εχει βρει καποιος αλλη λυση,με ενδιαφερει και μενα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το kies βαζω τον σειριακο και μου λεει δεν υποστηριζει τη λειτουργια

τι συμβαινει?

 

αυτο δεν υποστηριζεται εδω και καιρο..email η τηλ..στην samsung δινεις το imei η s/n για χωρα προελευσης του κινητου σου και σωστο CSC

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Smartec θα πας κι οχι Arvato.

 

Σωστα . Arvato είναι για HTC αν δεν κανω λαθος

Σε Smartec μεγιστη αναμονη επισκευης 4 ωρες αν υπαρχει το ανταλακτικο αλλα συνηθως πολύ λιγοτερο

 

190 ευρω εχει ρε παιδια η επισκευη(αλλαγη) της οθονης του s4?

 

Αν σκεφτω ότι φιλος εδωσε 130 για S3 ... "λογικο" ακουγεται

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα γαλλικο ειναι.....

την πατησα ε? θα κανω χρονια να δω update?

 

Χαλαρωσε, τα γαλλικα παιρνουν κατα κανονα νωρις τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα και εγω εχει 4.4.2 αλλα δεν βρισκω μεσα στην καμερα διπλη ληψη ουτε εφαρμογη για τηλεκοντρολ

 

Xxufnb9 εκδοση λεει

Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...