Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από full wipe τα πάντα πέρασα cm11 και βλέπω την συνολική χωρητικότητα του κινητού (total space) στα 9.13 GB. Έχω το 16αρι. είναι λογικό αυτό? Αφού έχω ξηλώσει εντελώς το TouchWiz.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχεις ξηλώσει αλλά το system partition μένει σταθερό. Στην ουσία έχεις περισσότερο κενό χώρο εκεί μέσα. Σωστά βλέπεις τόσο χώρο.
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις ξηλώσει αλλά το system partition μένει σταθερό. Στην ουσία έχεις περισσότερο κενό χώρο εκεί μέσα. Σωστά βλέπεις τόσο χώρο.

 

Δηλαδή πάει χαμένος ο χώρος που κερδίζω ξηλώνοντας το TouchWiz?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!

 

Σημερα εντελως ξαφνικα το κινητο αρχισε να κανει ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ απο μονο του...

 

- δεν ειχα τα ακουστικα , ελεγε πως εχω ακουστικα (οχι το jack δεν ειναι χαλασμενο δε τα εχω χρησιμοποιησει ποτε)

- σαν καποιος να κουναει την οθονη πηγαινουν οι καρτελες περα δωθε μονες τους!!!!!

- κατω κατω η αφη δε πιανει για να μπω στο μενου ενω αν γυρισω το κινητο πιανει...

- παω να μπω καπου κ πατιουνται μονα τους κουμπια...οτι επιλογη ειναι μπροστα μου κ κυριως κατω χαμηλα

τικαρεται κ ξετικαρεται μονο του

-πριν λιγο τραβηξε μονο του στιγμιοτυπο!!!!

 

το κινητο εχει βουληση κανει οτι γουσταρει...παιδια τι να κανω???βοηθειστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

το κινητο εχει βουληση κανει οτι γουσταρει...παιδια τι να κανω???βοηθειστε!!!!

Αγιασμό;;;;;; Βγάλε για λίγο την μπαταρία και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πάει χαμένος ο χώρος που κερδίζω ξηλώνοντας το TouchWiz?

 

Ναι! Δεν καταλαβαίνεις κάτι! Είναι δύο διαφορετικά partitions. Το ένα είναι αποθηκευτικός χώρος(virtual SD card) και ο άλλος το system partition και ότι άλλα partition υπάρχουν. Είτε βάλεις ένα κουκί μέσα είτε 10 που χωράει δεν έχει σημασία! ο χώρος είναι ο ίδιος.

Τώρα αν κάπου στο xda έχουν καταφέρει να κάνουν re-partition στην συνολική μνήμη δεν ξέρω και να σου πω δεν με ενδιαφέρει. Για αυτό έχουμε την SD card.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

@Georgepsr για χαλασμένο digitizer ακούγεται και θέλει service.

 

@amanwithaplan

Σκέψου τα partitions σαν 2 δωμάτια στο ίδιο σπίτι. Εσύ απλά έβαλες λιγότερα πράγματα μέσα στο system δωμάτιο, δε σημαίνει ότι και το δωμάτιο άλλαξε μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό λέμε ότι με αυτό που κάνουν πολλοι, να σβήνουν εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούν ή που δεν τις θέλουν, ουσιαστικά δεν κερδιζουν τίποτα παραπάνω από το να τις παγωνουν.

Το αντίθετο μάλιστα διακινδυνεύουν να σβήσουν κάτι που δεν θα πρέπει και έτσι να δημιουργήσουν πρόβλημα από το πουθενά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεεις τα ακουστικα και κατεβασεις την μπαρα ειδοποιησεων, τοτε σου εμφανιζεται μια σειρα μεα εφαρμογες που γραφει "Προτεινομενες εφαρμογες (ακουστικα)"

Μπορουμε να αλλαξουμε αυτες τις εφαρμογες και να ορισουμε εμεις καποιες αλλες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το S4 Zoom και έχω τα εξής προβλήματα: 1. Όταν γράφω sms στην ελληνική γλώσσα τα γράμματα βγαίνουν μόνο καφαλαία !!!! Δεν γίνονται μικρά.... 2.Στα μνμτα δεν βρίσκω που βρίσκονται ή που μπορώ να δω τα εισερχόμενα-τα εξερχόμενα-τα σταλθέντα-τις αναφορές παράδοσεις κ.τ.λ. 3.δέν ξέρω πως ενεργοποιούνται οι αναφορές παράδοσεις.... Παρακαλώ όπως με βοηθήσει κάποιος και ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το S4 Zoom και έχω τα εξής προβλήματα: 1. Όταν γράφω sms στην ελληνική γλώσσα τα γράμματα βγαίνουν μόνο καφαλαία !!
μηνύματα, ρυθμίσεις ,εισαγωγή λειτουργείας ,unicode.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολλύ !!!!! αλλά.... πού μπορώ να δω τα εισερχόμενα μου-τα σταλθέντα μου-τα πρόχειρα μου-τις αναφορές μου κ.τ.λ ή τί μπορώ να κάνω γι΄αυτό ???? Υπάρχει κάποια ρύθμισει, κάτι ??? Ευχαριστώ πολλύ !!!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

 

Παλι εχω το προβλημα που ειχα αναφαιρει σε προηγουμενο ποστ σχετικα με το volume rocker.. συγκεκριμενα το UP δεν δουλευει... το πηγα σερβις και μου το αλλαξανε πριν 1-2 εβδομαδες και τωρα ΠΑΛΙ δεν δουλευει.. τι μπορει να ειναι??? (εννοειτε οτι δεν εχει πεσει και δεν εχω πειραξει τιποτα!)...

 

 

HELP!

 

Καποιος ξερει κατι γι'αυτο το θεμα? μπορειτε να βοηθεισετε? παει παλι σερβις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι...εννοειται παλι service ,,,,,,και αν ΟΝΤΩΣ το κινητο δεν επεσε κατω ριξε τους και μερικες ψιλες

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας !!!! Τί ρυθμίσεις μπορώ να κάνω ώστε να μου εμφανίζει η camera του samsung galaxy s4 zoom μου ώρα και ημερομηνία στις pictures???? Ευχαριστώ πάρα πολλύ εκ των πρωτέρων !!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολλύ !!!!! αλλά.... πού μπορώ να δω τα εισερχόμενα μου-τα σταλθέντα μου-τα πρόχειρα μου-τις αναφορές μου κ.τ.λ ή τί μπορώ να κάνω γι΄αυτό ???? Υπάρχει κάποια ρύθμισει, κάτι ??? Ευχαριστώ πολλύ !!!!!!

 

θα πατήσεις μηνύματα μετά το κουμπί αριστερά του φυσικού κεντρικού και θα δεις τα πρόχειρα.αν θέλεις να δεις αναφορές παράδοσης σε κάθε μήνυμα πρέπει να κρατήσεις πατημένο πάνω του για 2 δευτερόλεπτα και θα σου βγάλει κάποιες επιλογές και εκεί πατάς στοιχεια μηνύματος.αλλά για να στις δείχνει θα πρέπει να τις έχεις ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις που σου έγραψα πρώτα πρώτα(κουμπί αριστερά του φυσικού κεντρικού) και πατάς αναφορές παράδοσης ενεργές.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι και συγνώμη που σας ενοχλώ ξανά. Οι πανωραμικές foto στα samsung galaxy s4 βγαίνουν πολλύ μαζεμένες και δέν φαίνονται καλά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις ανοίξουμε στο pc και να φαίνονται καλύτερα εκεί. Να είναι δηλ. ποιό μεγάλες. Άρα και ποιό ευκρινέστερες. Ευχαριστώ πολλύ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι...εννοειται παλι service ,,,,,,και αν ΟΝΤΩΣ το κινητο δεν επεσε κατω ριξε τους και μερικες ψιλες

 

ναι δεν εχει πεσει καθολου (επισης, εχω διαβασει σε φορουμς οτι εχει συμβει σε αρκετους), εξαλου στο ιδιο σημειο θα χαλαγε? απλα σκεφτομαι μηπως κατι αλλο μπορει να το πρωκαλει, και για καποιο λογο να μην κανει σωστα επαφη, κλπ (χθες για λιγη ωρα "επανηλθε" αλλα παλι μετα απο λιγο και μεχρι στιγμης τιποτα!)

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεεις τα ακουστικα και κατεβασεις την μπαρα ειδοποιησεων, τοτε σου εμφανιζεται μια σειρα μεα εφαρμογες που γραφει "Προτεινομενες εφαρμογες (ακουστικα)"

Μπορουμε να αλλαξουμε αυτες τις εφαρμογες και να ορισουμε εμεις καποιες αλλες;

 

Αυτές είναι υποτίθεται οι εφαρμογές που χρησιμοποιείς πιο πολύ όταν έχεις συνδεδεμένα τα ακουστικά. Νομίζω αλλάζουν αλλά θες Xposed Framework κάτι το οποίο προϋποθέτει root...

 

Παιδιά εχω το S4 Zoom και έχω τα εξής προβλήματα: 1. Όταν γράφω sms στην ελληνική γλώσσα τα γράμματα βγαίνουν μόνο καφαλαία !!!! Δεν γίνονται μικρά.... 2.Στα μνμτα δεν βρίσκω που βρίσκονται ή που μπορώ να δω τα εισερχόμενα-τα εξερχόμενα-τα σταλθέντα-τις αναφορές παράδοσεις κ.τ.λ. 3.δέν ξέρω πως ενεργοποιούνται οι αναφορές παράδοσεις.... Παρακαλώ όπως με βοηθήσει κάποιος και ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!!!

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολλύ !!!!! αλλά.... πού μπορώ να δω τα εισερχόμενα μου-τα σταλθέντα μου-τα πρόχειρα μου-τις αναφορές μου κ.τ.λ ή τί μπορώ να κάνω γι΄αυτό ???? Υπάρχει κάποια ρύθμισει, κάτι ??? Ευχαριστώ πολλύ !!!!!!

 

Γειά σας !!!! Τί ρυθμίσεις μπορώ να κάνω ώστε να μου εμφανίζει η camera του samsung galaxy s4 zoom μου ώρα και ημερομηνία στις pictures???? Ευχαριστώ πάρα πολλύ εκ των πρωτέρων !!!!

 

Γειά σας και πάλι και συγνώμη που σας ενοχλώ ξανά. Οι πανωραμικές foto στα samsung galaxy s4 βγαίνουν πολλύ μαζεμένες και δέν φαίνονται καλά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τις ανοίξουμε στο pc και να φαίνονται καλύτερα εκεί. Να είναι δηλ. ποιό μεγάλες. Άρα και ποιό ευκρινέστερες. Ευχαριστώ πολλύ !!!!!

 

Γιατί δεν τα ρωτάς αυτά στο επίσημο θέμα για το Zoom που θα ξέρουν πιο πολύ να σε βοηθήσουν?

Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα στην παρέα του s4.. :)

 

δυστυχώς θα ξεκινήσω τα μηνύματά μου εδώ με προβλήματα που προέκυψαν και τα δύο σήμερα και δεν ξέρω τι να κάνω..

1) έβαλα από χθες το ξυπνητήρι για σήμερα στις 9,30 όμως δεν χτύπησε. ξύπνησα 10 λεπτά αργότερα, το έβαλα για τις 10 και το αποτέλεσμα ήταν να ξυπνήσω 10,30 και να αργήσω σε σημαντικό ραντεβού. το θέμα όμως είναι ότι το ξυπνητήρι, αντί για 10, έδειχνε πάλι 9,30 και ήταν απενεργοποιημένο. επίσης, πριν από λίγο, έβαλα αντίστροφη μέτρηση για κάτι και το κινητό δεν έκανε απολύτως τίποτα! το κοίταξα μετά από ώρα και είδα ότι έδειχνε τον χρόνο που είχα πληκτρολογήσει στην αρχή.

 

2) έτυχε απόψε να μπω στο μετρό και μεταξύ Πανεπιστημίου και Συντάγματος χάθηκε το σήμα που όμως δεν επανήλθε ακόμα κι όταν βγήκα έξω από το σταθμό του μετρό. το άφησα για κάνα 3λεπτο και δεν έβρισκε με τίποτα. για να αποφύγω την επανεκκίνηση, το έβαλα σε gsm, βρήκε σήμα και μετά το ξαναγύρισα σε gsm/3g.

 

τι στο καλό??

Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα στην παρέα του s4.. :)

 

δυστυχώς θα ξεκινήσω τα μηνύματά μου εδώ με προβλήματα που προέκυψαν και τα δύο σήμερα και δεν ξέρω τι να κάνω..

1) έβαλα από χθες το ξυπνητήρι για σήμερα στις 9,30 όμως δεν χτύπησε. ξύπνησα 10 λεπτά αργότερα, το έβαλα για τις 10 και το αποτέλεσμα ήταν να ξυπνήσω 10,30 και να αργήσω σε σημαντικό ραντεβού. το θέμα όμως είναι ότι το ξυπνητήρι, αντί για 10, έδειχνε πάλι 9,30 και ήταν απενεργοποιημένο. επίσης, πριν από λίγο, έβαλα αντίστροφη μέτρηση για κάτι και το κινητό δεν έκανε απολύτως τίποτα! το κοίταξα μετά από ώρα και είδα ότι έδειχνε τον χρόνο που είχα πληκτρολογήσει στην αρχή.

 

2) έτυχε απόψε να μπω στο μετρό και μεταξύ Πανεπιστημίου και Συντάγματος χάθηκε το σήμα που όμως δεν επανήλθε ακόμα κι όταν βγήκα έξω από το σταθμό του μετρό. το άφησα για κάνα 3λεπτο και δεν έβρισκε με τίποτα. για να αποφύγω την επανεκκίνηση, το έβαλα σε gsm, βρήκε σήμα και μετά το ξαναγύρισα σε gsm/3g.

 

τι στο καλό??

 

Μήπως δεν είχες επιλέξει την ημέρα που σε ενδιέφερε όπως εδώ που τις έχω επιλεγμένες όλες;; https://www.dropbox.com/s/wnlwxcasofs71z5/2014-02-10%2001.22.06.png Οταν ενεργοποιείς το ξυπνητήρι σου γράφει ''το ξυπνητήρι ορίστηκε σε ''χ'' ώρες απο τώρα''

 

Αυτό με το σήμα το παθαίνουν όλοι ανεξαρτήτου συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είχες επιλέξει την ημέρα που σε ενδιέφερε όπως εδώ που τις έχω επιλεγμένες όλες;; https://www.dropbox.com/s/wnlwxcasofs71z5/2014-02-10%2001.22.06.png Οταν ενεργοποιείς το ξυπνητήρι σου γράφει ''το ξυπνητήρι ορίστηκε σε ''χ'' ώρες απο τώρα''

 

Αυτό με το σήμα το παθαίνουν όλοι ανεξαρτήτου συσκευής

 

όχι, φίλε μου, όλα ήταν εντάξει εδώ και μια βδομάδα που το'χω και χθες θυμάμαι όταν το ενεργοποίησα που μου εμφάνιζε το μήνυμα ότι θα χτυπήσει σε 4 ώρες και το πρωί ότι θα χτυπήσει σε 20 λεπτά, όμως δε χτύπησε.

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησες να του κάνεις μία επανεκκίνηση βγάζοντας και την μπαταρια για λίγο να το τσεκάρεις?
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησες να του κάνεις μία επανεκκίνηση βγάζοντας και την μπαταρια για λίγο να το τσεκάρεις?

 

ναι, του έβγαλα τη μπαταρία και νόμιζα πως θα ναι εντάξει, αλλά μου έκανε και πάλι αυτό με την αντίστροφη μέτρηση .. θα το κοιτάξω κι αύριο να δω τι θα γίνει αν και για καλό και για κακό θα βάλω ξυπνητήρι και στο g. δεν την ξαναπατάω. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...