Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ήρθε η νέα αναβάθμιση MH2 μετά την MGA;; Μου ήρθε προχθές, αλλά ακόμη δεν την κατέβασα....
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ήρθε η νέα αναβάθμιση MH2 μετά την MGA;; Μου ήρθε προχθές, αλλά ακόμη δεν την κατέβασα....

 

Δε θέλει πανω απο 2 λεπτα να κατεβει και να περαστει μαζι..στην ουσια διορθωνει καποια μικρα κολληματα που ποτε δε με ενοχλησαν γιατι ηταν στιγμιαια

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να το βρω αυτό που έλεγα...είναι μια γραμμή...από false true...αυτό θυμάμαι...σε εμένα το έβγαζε αυτό στις prerooted roms του Djdempsey (ή κάπως έτσι)...όποια και να είχα περάσει το ίδιο πράγμα...και τότε το έψαξα για να το φτιάξω...το έφτιαξα,αλλά από τότε δεν πέρασα ποτέ ξανα prerooted (τις συγκεκριμένες εννοώ) οπότε και δεν το θυμάμαι

@Italos 7 είσαι rooted?σε πιο firmware είσαι??

 

δεν το εχω πειραξει το κινητο αρα δεν ειμαι root το firware πως το βρισκω?

sorry αλλα ειμαι πρωην iphonakias και δεν ξερω πολλα...

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω πειραξει το κινητο αρα δεν ειμαι root το firware πως το βρισκω?

sorry αλλα ειμαι πρωην iphonakias και δεν ξερω πολλα...

 

Πας στις ρυθμίσεις > περισσότερα > πληροφορίες συσκευής και βρίσκεις όλες τις πληροφορίες για το κινητό...

καλωσήρθες στον κόσμο του android...λίγο διάβασμα θέλει και όλα γίνονται :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα έχει ξανά απαντηθεί. Υπαρχει η δυνατότητα να ακυρώσω την λειτουργία του κινητού όπου σταματάει η κάμερα να λειτουργεί στο 5% και το φλας στο 15;

 

 

Και κατι ακομα, υπάρχει καμία εφαρμογή ημερολογίου που να δείχνει την τρέχουσα ημερομηνία;

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις > περισσότερα > πληροφορίες συσκευής και βρίσκεις όλες τις πληροφορίες για το κινητό...

καλωσήρθες στον κόσμο του android...λίγο διάβασμα θέλει και όλα γίνονται :)

 

firmware μαλλον Ι9505XXUAMDM

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα έχει ξανά απαντηθεί. Υπαρχει η δυνατότητα να ακυρώσω την λειτουργία του κινητού όπου σταματάει η κάμερα να λειτουργεί στο 5% και το φλας στο 15;

 

:O

Και κατι ακομα, υπάρχει καμία εφαρμογή ημερολογίου που να δείχνει την τρέχουσα ημερομηνία;

 

Θα πρεπει να ρουταρεις να βαλεις cwm και να φλασαρεις 3minit framework..

Κανεις παπαδες με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos σήμερα ξαφνικά και ενώ λειτουργούσε κανονικά το τηλέφωνο! Ξαφνικά δείχνει οτι δεν έχει σήμα...(δεν δέχεται ούτε κάνει κλήσεις) Το έκλεισα και το ξανά άνοιξα και δεν διαβάζει την σιμ! ολες οι άλλες οι λειτουργίες λειτουργούν κανονικά! Το κινητό είναι ελληνικής αντιπροσωπείας και φοράει την Ι9505 XXUBMGA.

 

Απο εχθες εχω το ιδιο προβλημα.ΜΙα προσωρινη λυση για να μπορω να δεχομαι κλησεις ειναι να εχω κλειστο το 3G,μολις το ανοιγω το 3g το τηλεφωνο αρχιζει να κανει τρελα δεν δεχεται κλησεις γραφει στην οθονη βαλτε την καρτα sim.Το κακο ειναι οτι ειμαι σε διακοπες και δεν μπορω να παω στην σμαρτεκ που διαβαζω εδω οτι ειναι η θεα για τα samsung galaxy S4.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση μπορω στην notification bar να εχω συντομευσεις εφαρμογω πχ το taptalk και τις εκτελω απο εκει?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.πηρα 2ο σ4 ,το πρωτο μαυρο απο πλαισιο &το δευτερο απο γερμανο ασπρο.ειδα διαφορες και στην version και σε αυτα που εχει μεσα ,επεισης το ασπρο μου βγαζει ειδοποιηση οπως οταν ανοιγουμε wi fi στην μπαρα επανω &στο nfs το μαυρο οχι.να ρωτησω δε αν μπορω να βγαλω ολα αυτα που εχει η cosmote μεσα χωρις να δημιουργησω προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Απο εχθες εχω το ιδιο προβλημα.ΜΙα προσωρινη λυση για να μπορω να δεχομαι κλησεις ειναι να εχω κλειστο το 3G,μολις το ανοιγω το 3g το τηλεφωνο αρχιζει να κανει τρελα δεν δεχεται κλησεις γραφει στην οθονη βαλτε την καρτα sim.Το κακο ειναι οτι ειμαι σε διακοπες και δεν μπορω να παω στην σμαρτεκ που διαβαζω εδω οτι ειναι η θεα για τα samsung galaxy S4.

 

Αν έχουμε το ίδιο πρόβλημα, εγώ πήγα κατευθείαν σμαρτεκ... Αλλαγή κεντρικής πλακέτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.πηρα 2ο σ4 ,το πρωτο μαυρο απο πλαισιο &το δευτερο απο γερμανο ασπρο.ειδα διαφορες και στην version και σε αυτα που εχει μεσα ,επεισης το ασπρο μου βγαζει ειδοποιηση οπως οταν ανοιγουμε wi fi στην μπαρα επανω &στο nfs το μαυρο οχι.να ρωτησω δε αν μπορω να βγαλω ολα αυτα που εχει η cosmote μεσα χωρις να δημιουργησω προβλημα?

 

Χαλαρα εχουμε και κριση.....μαλλον οχι!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση μπορω στην notification bar να εχω συντομευσεις εφαρμογω πχ το taptalk και τις εκτελω απο εκει?

 

Με την εφαρμογή Custom notification ex :D

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.πηρα 2ο σ4 ,το πρωτο μαυρο απο πλαισιο &το δευτερο απο γερμανο ασπρο.ειδα διαφορες και στην version και σε αυτα που εχει μεσα ,επεισης το ασπρο μου βγαζει ειδοποιηση οπως οταν ανοιγουμε wi fi στην μπαρα επανω &στο nfs το μαυρο οχι.να ρωτησω δε αν μπορω να βγαλω ολα αυτα που εχει η cosmote μεσα χωρις να δημιουργησω προβλημα?

 

Ναι μπορείς.

Πρέπει όμως να είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή Custom notification ex :D

 

μια ερωτηση μπορω στην notification bar να εχω συντομευσεις εφαρμογω πχ το taptalk και τις εκτελω απο εκει?

 

 

Νομίζω ότι το κάνει και το widgetsoid και το notification toggle αν δεν κάνω λάθος. Δοκίμασε και δες

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

μια ερωτηση παλι..

στα sms στις ρυθμισεις στην επιλογη εισαγωγη λειτουργιας εχω επιλεξει το αλφαβητο gsm ειναι η μονη επιλογη που δινει 160 χαρακτηρες σε sms με ελληνικους χαρακτηρες αλλα ειναι μονο με κεφαλαια εχει καπου καποια επιλογη να ειναι με μικρους χαρακτηρες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται 160 χαρακτηρες και μικρα.Δεν το επιτρεπουν οι παροχοι,δεν φταιει το τηλεφωνο.

Μεχρι 70 μπορεις.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια το κινητο μου κολλαει απιστευτα οταν παω να μπω στη συλλογη.

Οταν ανοιγω καποιο φακελο η αμα πατησω σε μια εικονα νεκρωνει οπως και οταν κανω ζουμ σε μια φωτογραφια.

 

Εχει παθει κανενας κατι παρομοιο?

 

Επισης πως μπορω να το επαναφερω και να σβηστουν τα παντα οπως ηταν οταν το αγορασα?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια το κινητο μου κολλαει απιστευτα οταν παω να μπω στη συλλογη.

Οταν ανοιγω καποιο φακελο η αμα πατησω σε μια εικονα νεκρωνει οπως και οταν κανω ζουμ σε μια φωτογραφια.

 

Εχει παθει κανενας κατι παρομοιο?

 

Επισης πως μπορω να το επαναφερω και να σβηστουν τα παντα οπως ηταν οταν το αγορασα?

 

Ρυθμίσεις, λογαριασμοί, αντίγραφα ασφαλείας, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, λογαριασμοί, αντίγραφα ασφαλείας, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων
Ετσι ομως δεν σβηνονται τα παντα.

Εγω θελω να καθαρισει το κινητο να γινει καινουργιο δεν θελω να μεινουν υπολυματα μεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...