Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι άλλα έτσι ξαφνικά?

 

Δηλαδή περίμενες να σε ενημερώσει πρώτα; :D

Το πας service και τέλος.Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά έφτιαξε από μόνο του!!!! το μονο που έκανα ήταν να το συγχρονίσω με το kies για να σιγουρέψω τις επαφές και φωτογραφίες πριν το πάω στο aervice και αυτό έφτιαξε!

 

Και ξανά χάλασε πάλι!! Παραιτούμε αύριο σμαρτεκ!

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ειδοποίηση φίλε. Στις ειδοποιήσεις γίνεται αυτό που λες στο notification bar. Αυτές τις δείχνει στη μέση της οθόνης. Αν πατήσεις πάνω είτε στιγμιαία είτε συνεχόμενα σε βάζει στο play store για να κατεβάσεις την εφαρμογή - παιχνίδι

 

Ορίστε και σε φωτογραφία

http://db.tt/cVXJIjMN

 

Το air push detector δεν βρήκε κάτι πάντως

 

Φίλε μου μόλις βρήκα ποίες εφαρμογές το προκαλούν . το είχαμε μπρος στα μάτια μας και δεν το βλέπαμε. Αν δεις το screenshoot που ανέβασες. Λέει install for free because you play ....... (ε μια από αυτές θα έχεις εγκαταστήσει και προκαλεί τις διαφημίσεις)

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βρω μια ρομ που να εχει καλη μπαταρια με πολλα features. μαρεσουν τα χαρακτηριστικα των foxhound k bobcatrom αλλα σε μενα δεν πανε καλα απο μπαταρια. μηπως δεν κανω κατι καλα? να κρατησω καποια απαυτες κ να βαλω καμια εφαρμογη για τη μπαταρια? η wicked rom ειναι καλη?
Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση πριν απο 4 εβδομαδες και απο τοτε το κινητο τα επαιξε!

δεν ανοιγει καθολου το wi fi και μου γραφει " πληροφοριες αποτροπης η συσκευη εντοπισε μια εφαρμογη που επιχειρει να πραγματοποιησει μη επιτρεπομενες ενεργειες και διεκοψε την φορτωση .Συνισταται να κανετε επανακκινηση για να προστατεψετε τη συσκευη σας"

κανω επανακκινηση αλλα παλι τα ιδια

τι μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόλις βρήκα ποίες εφαρμογές το προκαλούν . το είχαμε μπρος στα μάτια μας και δεν το βλέπαμε. Αν δεις το screenshoot που ανέβασες. Λέει install for free because you play ....... (ε μια από αυτές θα έχεις εγκαταστήσει και προκαλεί τις διαφημίσεις)

 

Ναι δεν έχεις άδικο αλλά το θέμα είναι ότι τις έχω τόσο καιρό. Αυτό ξεκίνησε λίγες μέρες τώρα. Λογικά όμως έχεις δίκαιο μια από αυτές είναι

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις άδικο αλλά το θέμα είναι ότι τις έχω τόσο καιρό. Αυτό ξεκίνησε λίγες μέρες τώρα. Λογικά όμως έχεις δίκαιο μια από αυτές είναι

 

Ναι και εγώ τις είχα εγκατεστειμενες πολυ καιρο .ομως οι ποιο πολλές μου είχαν γίνει update και από τότε ξεκίνησε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση πριν απο 4 εβδομαδες και απο τοτε το κινητο τα επαιξε!

δεν ανοιγει καθολου το wi fi και μου γραφει " πληροφοριες αποτροπης η συσκευη εντοπισε μια εφαρμογη που επιχειρει να πραγματοποιησει μη επιτρεπομενες ενεργειες και διεκοψε την φορτωση .Συνισταται να κανετε επανακκινηση για να προστατεψετε τη συσκευη σας"

κανω επανακκινηση αλλα παλι τα ιδια

τι μπορω να κανω ?

 

Εμένα αυτο μου κάνει για ιο η κάποιο πρόγραμμα που εχει μπει...Η επανεκκίνηση φίλε μου δε βοηθαει.Πρέπει να κάνεις "φορματ" το κινητό,να το γυρίσεις δηλαδή πίσω στις εργοστασιακες αρχικές ρυθμισεις..Αν στο κάνει ακομα,τοτε πας για σμαρτεκ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω θεμα δεν μου συνδεετε με το pc .Εχω εγκαταστηση το kies αλλα βλεπει το τηλεφωνο αλλα δεν συνδεετε!!!!

Καμια ιδεε για το τι συμβαινει???

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε και ξανά εγκατέστησε το πρόγραμμα..μου το χει κάνει κ μένα..:)

ME USB το εχεις συνδεσει ή ασυρματα... γιατι ενω βαζψω το usb βλεπει την συσκευη αλλα δεν κανει συχρονισμο αλλα ουτε βλεπω τον αποθηκευτικο χωρο,

Edited by JOHNY5874
Link to comment
Share on other sites

κατα λαθος επελεξα παντα να ανοιγη τα βιντεο με το δικο του πλευερ ενω εχω και το μχ πλευερ πως επαναφερω την επιλογη να διαλεγω? Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο μου κάνει για ιο η κάποιο πρόγραμμα που εχει μπει...Η επανεκκίνηση φίλε μου δε βοηθαει.Πρέπει να κάνεις "φορματ" το κινητό,να το γυρίσεις δηλαδή πίσω στις εργοστασιακες αρχικές ρυθμισεις..Αν στο κάνει ακομα,τοτε πας για σμαρτεκ.

 

Αυτο το μηνυμα οφειλεται σε μισ εφαρμογη...το Knox..καπου ειχα διαβασει πως μπορεις να το σβησεις αυτο και να σταματησει να σε "πρηζει" καθε φορα αυτο το notification!

Δεν ειναι τιποτα παντως...θα το ψαξω και μολις το βρω θα το ποσταρω (αν βιαζεσαι) γραψε το μηνυμα στα αγγλικα στο γουγλη και θα σου βγαλει τη λυση :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

κατα λαθος επελεξα παντα να ανοιγη τα βιντεο με το δικο του πλευερ ενω εχω και το μχ πλευερ πως επαναφερω την επιλογη να διαλεγω?

 

Ρυθμίσεις >διαχείρισή εφαρμογών >όλα >βρες τον stock player και κανε μια εκκαθάριση δεδομένων .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >διαχείρισή εφαρμογών >όλα >βρες τον stock player και κανε μια εκκαθάριση δεδομένων .

 

καταργηση προεπιλογων μαλλον ? εκανα και δεδομενων πειραζη?

Link to comment
Share on other sites

καταργηση προεπιλογων μαλλον ? εκανα και δεδομενων πειραζη?

 

Ναι αυτό ,οχι δεν πειράζει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ,οχι δεν πειράζει .

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση;) στην εκαθαριση δεδομενων τι εκανε ?

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μηνυμα οφειλεται σε μισ εφαρμογη...το Knox..καπου ειχα διαβασει πως μπορεις να το σβησεις αυτο και να σταματησει να σε "πρηζει" καθε φορα αυτο το notification!

Δεν ειναι τιποτα παντως...θα το ψαξω και μολις το βρω θα το ποσταρω (αν βιαζεσαι) γραψε το μηνυμα στα αγγλικα στο γουγλη και θα σου βγαλει τη λυση :)

 

Έχει τρία Knox στο system του τηλεφώνου. Πρέπει να είναι ρουτ για να τα σβήσει. Όμως για να του βγάζει αυτές τις ειδοποιήσεις κάτι το οποίο του έχει δώσει δικαιώματα ρουτ πάει να του κλείσει το wifi. Δεν ευθύνεται το Knox για το κλείσιμο του wifi.

 

Εδώ από titanium

 

http://db.tt/OIN00hQ0

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Έχει τρία Knox στο system του τηλεφώνου. Πρέπει να είναι ρουτ για να τα σβήσει. Όμως για να του βγάζει αυτές τις ειδοποιήσεις κάτι το οποίο του έχει δώσει δικαιώματα ρουτ πάει να του κλείσει το wifi. Δεν ευθύνεται το Knox για το κλείσιμο του wifi.

 

Εδώ από titanium

 

http://db.tt/OIN00hQ0

 

δεν μπορώ να το βρω αυτό που έλεγα...είναι μια γραμμή...από false true...αυτό θυμάμαι...σε εμένα το έβγαζε αυτό στις prerooted roms του Djdempsey (ή κάπως έτσι)...όποια και να είχα περάσει το ίδιο πράγμα...και τότε το έψαξα για να το φτιάξω...το έφτιαξα,αλλά από τότε δεν πέρασα ποτέ ξανα prerooted (τις συγκεκριμένες εννοώ) οπότε και δεν το θυμάμαι

@Italos 7 είσαι rooted?σε πιο firmware είσαι??

Edited by m7ixalis
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να το βρω αυτό που έλεγα...είναι μια γραμμή...από false true...αυτό θυμάμαι...σε εμένα το έβγαζε αυτό στις prerooted roms του Djdempsey (ή κάπως έτσι)...όποια και να είχα περάσει το ίδιο πράγμα...και τότε το έψαξα για να το φτιάξω...το έφτιαξα,αλλά από τότε δεν πέρασα ποτέ ξανα prerooted (τις συγκεκριμένες εννοώ) οπότε και δεν το θυμάμαι

@Italos 7 είσαι rooted?σε πιο firmware είσαι??

 

Εμένα μου το έβγαλε στην official Γερμανική (την τελευταία) στην οποία πέρασα τον Ausdim Kernel και άλλαξα τις συχνότητες της Cpu. Κάθε λίγο και λιγάκι μου έβγαζε αυτό το μήνυμα ώσπου ο @afilopou μου είπε για τα Knox και τα σουταρα.:)

Γι αυτό λέω μήπως είναι ρουτ και κάτι έχει πειράξει.

 

*Δεν ξέρω αν φάνηκε το screenshot στο προηγούμενο ποστ (δεν μου φόρτωνε το myphone το Tapatalk).

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις άδικο αλλά το θέμα είναι ότι τις έχω τόσο καιρό. Αυτό ξεκίνησε λίγες μέρες τώρα. Λογικά όμως έχεις δίκαιο μια από αυτές είναι

 

Τελικά βρέθηκε η εφαρμογή, γιατί κι εμένα τις τελευταίες μέρες μου πετάει διαφημίσεις και δεν ξέρω ποια φταίει! Το air push detector δεν μου βρήκε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έβγαλε στην official Γερμανική (την τελευταία) στην οποία πέρασα τον Ausdim Kernel και άλλαξα τις συχνότητες της Cpu. Κάθε λίγο και λιγάκι μου έβγαζε αυτό το μήνυμα ώσπου ο @afilopou μου είπε για τα Knox και τα σουταρα.:)

Γι αυτό λέω μήπως είναι ρουτ και κάτι έχει πειράξει.

 

*Δεν ξέρω αν φάνηκε το screenshot στο προηγούμενο ποστ (δεν μου φόρτωνε το myphone το Tapatalk).

 

1000 συγνωμη αλλα δεν ειχα δει τη φωτο σου,δεν φαινοταν!!!

Ναι,το ιδιο πραγμα λεμε...απλα ψαχνωντας ειχα βρει να αλλαξεις κατι στο build.prop το οποιο αλλαζε τα φωτα στο knox χωρις να κανεις κατι αλλο...

Και εμενα στην official μου το ειχε βγαλει αλλα με το "καλημερα" σας...ακομη ουτε τις εφαρμογες μου δεν ειχα κανει restore :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδω και 3 μέρες εχω πρόβλημα με το widget του καιρού (το μανισιο).Δεν βρίσκει τοποθεσία και γενικά δεν βγάζει δεδομένα. Καμιά ιδέα?
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...