Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ράγισε το τζάμι απο το s4 αλά δουλεύει κανονικά ξέρουμε τιμές αλλαγής και που ; Χωρίς εγγύηση

 

Το κόστος της οθόνης είναι 180+€ άρα υπολόγισε γύρω στα 250!

Προτίμησε την επίσημη αντιπροσωπία της samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συνεχιζω να εχω θεμα το σημα στο κινητο..μεασ στο σπιτι και καμια φορα δεν πιανει καθολου..πολλες φορες με παιρνουν και δεν βλεπω την κληση και μου ερχεται σε μηνυμα μετα απο 10 λεπτα...οσοι με παιρνουν μου λενε οτι χτυπαει 2 φορες και μετα τους λεει οτι η κληση τους προωθειται...ελεος...

 

τους πηρα στο birdphone και μου ειπαν να το παω σε αντιπροσωπεια τις σαμσουνγκ(καλο αυτο αρα ισχυει η εγγυηση αντιπροσωπειας)απλα ηθελα να ρωτησω λογικα δεν θα εχω καποιο θεμα με την αντιπροσωπεια σωστα?

ειχε κανεις ενα παρομοιο συμβαν?

Link to comment
Share on other sites

πηγενε ρυθμισεις-περισσοτερα δικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας και διαλεξε λειτουργια δικτυου wcdma/gsm η και lte αν εχεις.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε το είχα σκέτο GSM τώρα μπαίνω σφαίρα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε το είχα σκέτο GSM τώρα μπαίνω σφαίρα

 

Να ξέρεις μόνο (αν δε το γνωρίζεις ήδη) ότι αν έχεις 4g και συνδέεται εκεί, η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα (πόσο μάλλον αν είναι κακής εμβέλειας το σήμα). Εγώ για αυτό το λόγο αναγκάστηκα να το γυρίσω σε "απλό" gsm/wcdma. Όταν βελτιωθεί η ποιότητα του σήματος στην περιοχή μου θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις μόνο (αν δε το γνωρίζεις ήδη) ότι αν έχεις 4g και συνδέεται εκεί, η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα (πόσο μάλλον αν είναι κακής εμβέλειας το σήμα). Εγώ για αυτό το λόγο αναγκάστηκα να το γυρίσω σε "απλό" gsm/wcdma. Όταν βελτιωθεί η ποιότητα του σήματος στην περιοχή μου θα επανέλθω.

 

Καλησπέρα στους Γαλαξίες να κάνω μια ερώτηση λύθηκε το πρόβλημα με την μικρή μνήμη τηλεφώνου? (αναβάθμιση ) μπορούν να μεταφερθούν οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης ; γιατί το γλυκοκοιτάζω

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα ενα και δεν βρισκω πως κανει αυτα τα περιβοητα κολπα με τις κινησεις,πχ σε αναμονη πως βλεπω τις πληροφ περνωντας το χερι κλπ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους Γαλαξίες να κάνω μια ερώτηση λύθηκε το πρόβλημα με την μικρή μνήμη τηλεφώνου? (αναβάθμιση ) μπορούν να μεταφερθούν οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης ; γιατί το γλυκοκοιτάζω

 

Σε ποιο πρόβλημα αναφέρεσαι? Δεν σου φτάνουν 9 GB για τις εφαρμογές σου?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο πρόβλημα αναφέρεσαι? Δεν σου φτάνουν 9 GB για τις εφαρμογές σου?

 

αν ειναι να βαλει modern combat 4 και nova 3 και αντε ενα need for speed παπαλα η μνημη ;)

 

εμενα προσωπικα δεν με φτανουν ουτε καν τα 32gb...οταν βγει με το καλο το 64gb s4 θα δωσω το δικο μου το 9gb free space και στο καλο...γιατι ολο ψαχνω τι να βγαλω και τι να κρατησω!!εμεινα με 0.9gb ελευθερα...!κολλαει ολο το συμπαν..!αυριο φορματ ολο το κινητο και θα βαλω 3 εφαρμογες να χαιρομαι το κινητο!fb ,viber,nova launcher...!να χαιρομαι κινητο 500 ευρω και να μην εχω μνημη..καλα που εχει και καρτα μνημης και μπορουμε να βαζουμε εκει φωτο και βιντεο..ουφ παλι καλα!!υπομονη λοιπον οοοταν με το καλο βγει το 64αρι..!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα ενα και δεν βρισκω πως κανει αυτα τα περιβοητα κολπα με τις κινησεις,πχ σε αναμονη πως βλεπω τις πληροφ περνωντας το χερι κλπ

Για να δεις τις πληροφοριες οταν ειναι σε αναμονη πρεπει να ειναι ακουμπισμενο σε ενα τραπεζακι π.χ και απλα περνας το χερι σου απο πανω , αν το κρατας στο χερι δε μπορεις να το κανεις, δεν υπαρχει και λογος δηλαδη..για να ενεργοποιησεις ολες τις ''κινησεις'' πηγαινε ρυθμισεις-η συσκευη μου-κινησεις και χειρονομιες και ενεργοποιησε τα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με πιο σκεπτικό η Samsung αφαίρεσε αυτή τη δυνατότητα από τον stock browser στο s4.

Βάλε τον chrome και θα έχεις συγχρονισμό bookmark.

 

Γιατί πολύ απλά προωθούν το δικό τους οικοσύστημα. Όλο και περισσότερο προσπαθούν να σε αναγκάσουν όπως και η Apple να χρησιμοποιείς μόνο δικές τους συσκευές.

Έτσι θα αναγκαστείς να αγοράσεις Samsung tablet για να συγχρονίζει τα πάντα μεταξύ τους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους Γαλαξίες να κάνω μια ερώτηση λύθηκε το πρόβλημα με την μικρή μνήμη τηλεφώνου? (αναβάθμιση ) μπορούν να μεταφερθούν οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης ; γιατί το γλυκοκοιτάζω

περνας πλεον τις εφαρμογες σχεδον ολες και στην καρτα μνημης χωρις κανενα προβλημα.

 

αν ειναι να βαλει modern combat 4 και nova 3 και αντε ενα need for speed παπαλα η μνημη ;)

 

εμενα προσωπικα δεν με φτανουν ουτε καν τα 32gb...οταν βγει με το καλο το 64gb s4 θα δωσω το δικο μου το 9gb free space και στο καλο...γιατι ολο ψαχνω τι να βγαλω και τι να κρατησω!!εμεινα με 0.9gb ελευθερα...!κολλαει ολο το συμπαν..!αυριο φορματ ολο το κινητο και θα βαλω 3 εφαρμογες να χαιρομαι το κινητο!fb ,viber,nova launcher...!να χαιρομαι κινητο 500 ευρω και να μην εχω μνημη..καλα που εχει και καρτα μνημης και μπορουμε να βαζουμε εκει φωτο και βιντεο..ουφ παλι καλα!!υπομονη λοιπον οοοταν με το καλο βγει το 64αρι..!

εκτος απο φωτο και βιντεο περνας και τις εφαρμογες.αυτο γινετε απο την MEA και μετα στο s4.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους Γαλαξίες να κάνω μια ερώτηση λύθηκε το πρόβλημα με την μικρή μνήμη τηλεφώνου? (αναβάθμιση ) μπορούν να μεταφερθούν οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης ; γιατί το γλυκοκοιτάζω

 

Ναι μπορούν σχεδόν όλες οι εφαρμογές που θα περάσεις εσύ, εκτός από της SAMSUNG.

 

Σήμερα ξημερώματα που το είχα να φορτίζει με ανοιγμένο WIFI μου έκανε αυτόματα αναβάθμιση σε MGA, κάτι που απεύφευγα για να αποφύγω την επαναφορά εργοστασιακών. Δεν θα την κάνω προς το παρόν γιατί δεν μπορώ να στήνω ξανά το τηλέφωνο, άσχετα αν τα περισσότερα γίνονται σχεδόν αυτόματα. Θα το κάνω μόνο αν δω ότι δημιουργήθηκε κάποιο θέμα! Τελικά ποιες είναι διαφορές ανάμεσα MF8 & MGA. γιατί εκ πρώτης όψεως δεν αντιλήφθηκα κάτι....

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορούν σχεδόν όλες οι εφαρμογές που θα περάσεις εσύ, εκτός από της SAMSUNG.

 

Σήμερα ξημερώματα που το είχα να φορτίζει με ανοιγμένο WIFI μου έκανε αυτόματα αναβάθμιση σε MGA, κάτι που απεύφευγα για να αποφύγω την επαναφορά εργοστασιακών. Δεν θα την κάνω προς το παρόν γιατί δεν μπορώ να στήνω ξανά το τηλέφωνο, άσχετα αν τα περισσότερα γίνονται σχεδόν αυτόματα. Θα το κάνω μόνο αν δω ότι δημιουργήθηκε κάποιο θέμα! Τελικά ποιες είναι διαφορές ανάμεσα MF8 & MGA. γιατί εκ πρώτης όψεως δεν αντιλήφθηκα κάτι....

 

Γιατι να το στεινεις ξανα ? αφου δεν σου κανει wipe

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να το στεινεις ξανα ? αφου δεν σου κανει wipe

 

Ναι, δεν μου έκανε wipe, αλλά ο σωστός τρόπος λένε μετά από αναβάθμιση είναι αυτός για να κάτσει καλά το πρόγραμμα. Από την άλλη η ίδια η SAMSUNG δεν το προτείνει και από την μικρή μου εμπειρία στο παρελθόν δεν μου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα η μη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (wipe) μετά από αναβάθμιση, οπότε συνεχίζω έτσι.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ έβαλα το κινητό να φορτίσει. Το πρωί το κινητό ήταν ζεστό και είχε κλείσει. Έβγαλα το φορτιστή και την μπαταριά και μετά απο 1 λεπτό το άνοιξα και όλα οκ. Καμιά ιδέα γιατί να το έκανε?
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις μόνο (αν δε το γνωρίζεις ήδη) ότι αν έχεις 4g και συνδέεται εκεί, η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα (πόσο μάλλον αν είναι κακής εμβέλειας το σήμα). Εγώ για αυτό το λόγο αναγκάστηκα να το γυρίσω σε "απλό" gsm/wcdma. Όταν βελτιωθεί η ποιότητα του σήματος στην περιοχή μου θα επανέλθω.

 

Ναι το ξέρω αλλά μένω Χίο και δεν έχουμε 4G εγώ που το είχα σκέτο gsm δεν επιανα Ίντερνετ ; Εκεί που το έχω τώρα στο gsm / wcdma τι κάνει ;

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είσαι άνετος, γυρνάει από 2G σε 3g όπου βρει.
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ έβαλα το κινητό να φορτίσει. Το πρωί το κινητό ήταν ζεστό και είχε κλείσει. Έβγαλα το φορτιστή και την μπαταριά και μετά απο 1 λεπτό το άνοιξα και όλα οκ. Καμιά ιδέα γιατί να το έκανε?

 

Δε νομιζω οτι ειναι κατι σοβαρο..το ιδιο μου ειχε συμβει για 1 μοναδικη φορα στο s2 στον 1,5 χρονο..Μηχανηματα ειναι, καμια φορα κανουν κι αυτα τα δικα τους.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είσαι άνετος, γυρνάει από 2G σε 3g όπου βρει.

 

Να ρωτήσω μία διευκρίνιση.Αν δεν βρίσκει 4G γυρνάει αυτόματα σε 3G για οικονομία μπαταρίας?Με φυσιολογική χρήση(χωρίς σερφάρισμα,έλεγχος email μόνο και μερικά τηλέφωνα)κρατάει κανά 2ημερο η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Μετά το ν8 πρέπει να άλλαξα τουλάχιστον 4 με 5 τηλέφωνα χωριςνα είμαι από κανενα ικανοποιημενος. (Ενδεικτικα νόκια 800, 920, σ3). Τώρα πλέον με το σ4 το μόνο που σκέφτομαι είναι πόσα χρονια θα το κρατήσω :)!!! Το μόνο σημείο που δεν με ικανοποιεί είναι οι βραδινές φωτογραφίες, αλλά γιˊ αυτες κουβαλάω μαζί μου το ν8...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

παιδιά..αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα!!!

πήγα να κάνω copy ένα αρχείο στο κινητό και ενω το κινητό έχει αναγνωριστεί κανονικά από τον υπολογιστή,βλέπω όλα τα αρχεία (σε εσωτερική μνήμη και εξωτερική) τρώω πόρτα και μου λέει "cannot copy item,the device is either stopped responding or it is disconnected" ενω κάτι τέτοιο δεν ισχύει...

άλλαξα και θύρα στον υπολογιστή μπας και...τι μπορεί να φταίει γι'αυτό το θέμα?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μετά το ν8 πρέπει να άλλαξα τουλάχιστον 4 με 5 τηλέφωνα χωριςνα είμαι από κανενα ικανοποιημενος. (Ενδεικτικα νόκια 800, 920, σ3). Τώρα πλέον με το σ4 το μόνο που σκέφτομαι είναι πόσα χρονια θα το κρατήσω :)!!! Το μόνο σημείο που δεν με ικανοποιεί είναι οι βραδινές φωτογραφίες, αλλά γιˊ αυτες κουβαλάω μαζί μου το ν8...

 

Ενεργοποίησε στις ρυθμίσεις την επιλογή αυτόματος εντοπισμός νύχτας και δοκίμασε ξανά σε χώρους με χαμηλό φωτισμό. Εννοείται ότι δεν συγκρίνεις τα αστεία led flash με το xenon. Μιλάμε για πλάνα σε μέτρια απόσταση και με κάποιου είδους φωτισμό έστω ανεπαρκή.

Αν τώρα το πλάνο σου είναι ένας θεοσκοτεινος δρόμος που φωτίζεται από μια λάμπα Ναι δεν θα έχεις καλό αποτέλεσμα.

Όμως πόσες φορές θα χρειαστείς τέτοιες φωτο?

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. το s4 μου καποια μερα σταμάτησε να βγάζει ήχο και δε μπορούσα ούτε κληση να πραγματοποιήσω ούτε να δεχτώ. μαύριζε η οθόνη και έκανε το κινητό επανεκκίνηση. το έστειλα για σερβις εδώ θεσσαλονικη και μου είπαν πως δε μπορούν να καταλαβουν τι πρόβλημα εχει και θα το στείλουν Αθήνα αλλα θα το παραλάβω μετα τις 22 αυγούστου... εχει τύχει κάτι παρόμοιο σε καποιον άλλον; μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση συσκευης; 2 μήνες το έχω... :( (δε ξερω αν εχω ποστάρει σωστα)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. το s4 μου καποια μερα σταμάτησε να βγάζει ήχο και δε μπορούσα ούτε κληση να πραγματοποιήσω ούτε να δεχτώ. μαύριζε η οθόνη και έκανε το κινητό επανεκκίνηση. το έστειλα για σερβις εδώ θεσσαλονικη και μου είπαν πως δε μπορούν να καταλαβουν τι πρόβλημα εχει και θα το στείλουν Αθήνα αλλα θα το παραλάβω μετα τις 22 αυγούστου... εχει τύχει κάτι παρόμοιο σε καποιον άλλον; μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση συσκευης; 2 μήνες το έχω... :( (δε ξερω αν εχω ποστάρει σωστα)

 

Δε νομίζω μετά από 2 μήνες να είσαι σε θέση να ζητήσεις κάτι τέτοιο. Αν σου το διορθώσουν ποιο είναι το πρόβλημα; Μήπως πιστεύεις ότι αυτό που θα σου δώσουν για αντικατάσταση θα είναι καινούριο;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...