Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εισαι ο μονος (Γερμανικο DBT).Ακριβως το ιδιο και σε εμενα.Εχω μια εντυπωση οτι αυτη που προλαβαν και εκαναν update απο ΜΕΑ σε ΜF8 με Kies η ΟΤΑ εχουν shortcuts κανονικα.Εμεις που δεν προλαβαμε (για καποιο λογο η Samsung κατεβασε την MF8 απο τον server της) και φλασαραμε απο ΜΕΑ σε MF8 (κατεβασμενη απο sammobile) με ODIN δεν εχουμε επιλογη shortcuts.Μπορει να κανω και λαθος.

 

Δεν ισχυει. Εχω κανει και τα δυο. (Απελπισμενος mode :lol:)

Aυτη τη στιγμη εχω ΜGA που προηλθε απο αναβαθμιση με ΚΙΕΣ απο MF8 ή οποια με τη σειρα της προηλθε απο αναβαθμιση με ΟΤΑ απο ΜΕΑ. No shortcuts.

 

Δεν δοκιμάζετε τις official prerooted MGA λέω εγώ? .. Δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο pattern για το συγκεκριμένο πρόβλημα, ακούγεται πολύ κουλό.

 

Hard Reset just in case και μετά με odin από εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2250824

 

Δεν ανεβάζει, counter, status = official, OTA = OK

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρουτερ vigor και σ4 με ΜΕΑ κατι δεν παει καλα με το wifi.

φαινεται κυριως στο facebook.π.χ. κανει loading για πολυ ωρα οταν σκρολαρεις.σε φαση που οταν ανοιγεις το 3g δουλευουν ολα μια χαρα...?!!?!?

Link to comment
Share on other sites

Εχει σε ολα τα καταστηματα τηλεφωνιας ανταπτορες.. γερμανος κλπ

Οσων αφορα τις επαφες, περασε τες στο icloud, παρε ενα backup απο το iphone στον υπολογιστη, και μετα αφου παρεις το galaxy βαλε την εφαρμογη kies στο pc, συνδεσε την συσκευη κ μεσα στην εφαρμογη υπαρχει επιλογη να περασεις ο, τι θες απο το backup του iphone στην καινουρια σου συσκευη... επαφες, ημερολογια, φωτογραφιες κλπ. Αρκει να υπαρχει backup του iphone στον υπολογιστη σου... το βρισκει αυτοματα το kies κ επιλεγεις τι θες να περασεις στο galaxy κ τελειωσες. Ειναι απλο κ ευκολο...

 

σε ευχαριστω παρα πολυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρουτερ vigor και σ4 με ΜΕΑ κατι δεν παει καλα με το wifi.

φαινεται κυριως στο facebook.π.χ. κανει loading για πολυ ωρα οταν σκρολαρεις.σε φαση που οταν ανοιγεις το 3g δουλευουν ολα μια χαρα...?!!?!?

 

Παραδοξως μου το ειχε κανει και μενα. Του εκανα κατι factory defaults και ηρεμησε.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγώ έχω shortcuts....Πάλι με γερμανικό DBT...mea ειχα όταν το πήρα προχτές, μου έκανε ΟΤΑ mf8 και μετά KIES mga....Νο shortcuts!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανανε μεσω ΟΤΑ την MF8 σε Γερμανικη συσκευη,ας δουν λιγο κατι παρακαλω...παω στο μενου,στις ενημερωσεις και μου λεει οτι ''η υπηρεσια ενημερωσης δεν ειναι διαθεσιμη,..............''...σας λεει το ιδιο?? Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργία δικτύου, ποια είναι η σωστή επιλογή σήματος;
Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργία δικτύου, ποια είναι η σωστή επιλογή σήματος;

ανάλογα..

πχ μόνο GSM αν δεν χρησιμοποιείς πολύ τα δεδομένα ή προτιμάς να κάνεις manual την αλλαγή από το 2G σε 3G για εξοικονόμηση μπαταρίας..

διαφορετικά μπορείς να το έχεις είτε σε GSM/WCDMA ώστε το σήμα εναλλάσεται μόνο του ανάλογα με το τι σήμα παρέχει η περιοχή

και αν μένεις σε περιοχή με φουλ σήμα τότε μπορείς να το έχεις σε WCDMA μόνο...

διαλέγεις και παίρνεις ανάλογα με το πια περίπτωση σου ταιριάζει...

υπάρχει και το LTE/4G αλλά αυτό είναι μια άλλη μεγάλη κουβέντα :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Επιτελους η συσκευη μετα το τελευταιο update MGA εδειξε τις πραγματικες της δυνατοτητες,Μετα απο 24 ωρες με update εφαρμογων καμια 15αρια λιγο gaming 15 λεπτα παρα πολυ browsing με ομιλια γυρω στο μισαωρο και κατι,εβγαλε με ανοιχτη οθονη 5μιση ωρες εχοντας ακομη 3% πρωτου μπει για φορτιση.Παρα παλυ καλη δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως γερμανικη συσκευη DBT, με prerooted stock MF8 τις συντομευσεις στην οθονη κλειδωματος τις εχει κανονικα σαν επιλογη. Βεβαια δεν τις χρησιμοποιω, αλλα υπαρχουν.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα που εχουν ολοι, αν καταλαβαινω καλα, ειναι οτι δεν μπορουν να βαλουν συντομευσεις στην επιφανεια κλειδωματος -παραλληλα- με κωδικο πιν, η αλλο τροπο κλειδωματος οθονης!!

 

Και εγω το ιδιο θεμα εχω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα βλεπω οτι υπαρχει γενικο <<προβλημα>> με τα shortcuts το εχουν πολλοι και ιδιως οσοι εχουμε γερμανικη συσκευη!!!

Κουλα πραγματα περιεργα... Παντος οχι οτι θα σκασουμε αλλα ο πρωτος που θα βρει λυση ας μας το σφυριξει!!! :p :p

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από topet >

 

Σήμερα το παρέλαβα από skroutz, είναι το Γερμανικό και έκανα και την αναβάθμιση. Γιατί άραγε δεν μου διαβάζει την 64 CB κάρτα μνήμης που έβαλα της SANDISK CLASS 10; Μου λέει ότι είναι κατεστραμμένη! Ο υπολογιστής την βλέπει. Φορμάτ δεν την έκανα. Την χρησιμοποίησα όπως ακριβώς ήταν.

 

Αν εισαι root απο recovery mount ext sdcart - unmount extsdcart και μετα format extsdcard και εισαι οκ

 

Δεν είμαι root...ακόμη, αλλά κάνει τα εξής. Έκανα την κάρτα φορμάτ μέσω του τηλεφώνου και πλέον την αναγνωρίζει το τηλέφωνο, αλλά όχι ο υπολογιστής! Χώρια ότι κάνει 10 ώρες να μεταφέρει τα αρχεία (16 gb πήρε ΟΛΟ το πρωί), και στο τέλος κάποια έγινε διακοπή σύνδεσης! Χωρίς root τι φορμάτ πρέπει να κάνω την κάρτα για να την διαβάζει ο υπολογιστής όταν την βγάζω από το κινητό, αλλά και το κινητό;; ΜΕ το SII δεν είχα τέτοιο θέμα. Επίσης έβαλα την κάρτα του SII (32 GB) και λέει ότι είναι κατεστραμμένη. Μια από τα ίδια δηλαδή!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως γερμανικη συσκευη DBT, με prerooted stock MF8 τις συντομευσεις στην οθονη κλειδωματος τις εχει κανονικα σαν επιλογη. Βεβαια δεν τις χρησιμοποιω, αλλα υπαρχουν.

 

Το θέμα είναι ότι με γερμανική ΜΕΑ είχα συντομεύσεις στην κύλιση αλλά όχι στο μοτίβο ενώ με MGA ούτε στη κύλιση.....

Μήπως με τις pre-rooted διορθώνεται το πρόβλημα;;;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι με γερμανική ΜΕΑ είχα συντομεύσεις στην κύλιση αλλά όχι στο μοτίβο ενώ με MGA ούτε στη κύλιση.....

Μήπως με τις pre-rooted διορθώνεται το πρόβλημα;;;

 

Και εγώ με per-rooted mf8 και τώρα mga έχω συντομευσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη το συζητατε. Oλες οι prerooted εχουν τις συντομευσεις. Το προβλημα ειναι σε ολα τα υπολοιπα. Και αυτα που εχεις περασει με kies τις αναβαθμισεις και σε αυτα που τις εχεις βαλει με odin.
Link to comment
Share on other sites

Aν φλασαρω firmware MGA αλλης χωρας παιζει να αλλαξει κατι? Ή επειδη το csc θα μεινει ιδιο θα κανω μια τρυπα στο νερο?
Link to comment
Share on other sites

Aλεξη σε εμενα δεν εχει. Δεν ειχε ουτε η ΜΕΑ ουτε η ΜF8 ουτε η MGA.. Σε DBT τηλεφωνο παντα.

 

εχω γερμανικο, ειχα MF8 και χθες έβαλα ΟΤΑ την MGA και εχω κανονικα shortcuts..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

εχω γερμανικο, ειχα MF8 και χθες έβαλα ΟΤΑ την MGA και εχω κανονικα shortcuts..

 

Μπορεις να πατησεις στον dialer *#1234# και να μου πεις τι σου βγαζει?

Link to comment
Share on other sites

Aν φλασαρω firmware MGA αλλης χωρας παιζει να αλλαξει κατι? Ή επειδη το csc θα μεινει ιδιο θα κανω μια τρυπα στο νερο?

 

Ακόμα κατεβαίνει η γερμανική, κάτσε να ελέγξω και θα σου πω αν είναι εκεί το θέμα. Μπορείς να ανεβάσεις το screenshot από τις ρυθμίσεις εκεί που λείπει η επιλογή;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κατεβαίνει η γερμανική, κάτσε να ελέγξω και θα σου πω αν είναι εκεί το θέμα. Μπορείς να ανεβάσεις το screenshot από τις ρυθμίσεις εκεί που λείπει η επιλογή;

 

Βεβαια:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4809029#post4809029

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που ήμουν έτοιμος για το S4 να το 9506, εδώ θα μιλάμε και για το συγκεκριμένο η θα γίνει άλλο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

 

Ακριβως το ιδιο ειχα ρωτησει και εγω και δεν εβγαλα ακρη. Ειχα την ΜΕΑ πηγα σε ΜF8 και τιποτα παλι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...