Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο μένα

 

Ήρθε και σε εμένα το κινητό εχθές και σε σχέση με το s2 που είχα η διαφορά είναι μέρα με την νύχτα!!! :D

Πρίν συνεχίσω με κάποιες απορίες που έχω να πω οτι το κινητό, αγοροσμένο απο skroutz, είναι γερμανικό (DBT) και φοράει την έκδοση

MEA (το είδα με το *#1234^# ).

 

Απορία 1) Όταν κάνω έλεγχo για νεότερη έκδοση απο το κινητό, δεν μου βγάζει τίποτα. Όταν πατήσω απο το Kies αναβάθμιση υλικολογισμικού, μου βγάζει οτι υπάρχει η έκδοση MF8. Είναι όντως πιο καινούρια? Να την κάνω μέσω Kies ή να περιμένω να έρθει OTA?

 

Απορία 2) Το κινητό όταν το πρωτο-άνοιξα άρχισε να κάνει restore (κατέβασε περίπου 150 εφαρμογές) και ταυτόχρονα το έλιωνα στις δοκιμές. Ειδικά όσο έπαιζα με cam/video ζεστάθηκε αρκετά. Απο το μενού που βγάινει με *#0*# είδα θερμοκρασία επεξεργαστή 61 !!!!

Η υπερθέρμανση θα βελτιωθεί αν περάσω την MF8 (κοίτα απορία 1)

 

Απορία 3 και φαρμακερή ) Πήγα στην vodafone για micro-sim και ρώτησα τι γίνεται με το Lte. Μου είπαν να πάρω τηλέφωνo στην εξυπ. πελατών για ενεργοποίηση. Ο υπάλληλος στο τηλέφωνο μου είπε οτι θα το ενεργοποιήσει, αλλά είπε επίσης οτι περιμένουμε αναβάθμιση απο την samsung ( διαβασα και προηγούμενες σελίδες οτι η sam θα ελέγχει αυτή το πότε θα δίνει λτε και πότε όχι.)

Όντως μου ήρθε μήνθυμα απο την vodafone, έκανα και restart, αλλά επιλογή για λτε δεν εμφάνισε.

Με δεδομένο οτι το κινητό είναι γερμανικό, και άρα δεν θα πάρει αναβάθμιση για ελλάδα, παίζει να μην μπορέσουμε να έχουμε Lte (χωρίς να αρχίσουμε να περνάμε άλλα firmwares εννοείται)?? Υπάρχει κάποιος συμφορουμίτης με vodafone και ΟΧΙ ελληνικό τηλέφωνο που να του έχει βγάλει επιλογή για 4g ?????

 

Αυτά τα λίγα... :D :D

Edited by tifoso_111

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα σε γερμανικο (DBT) η τελευταια αναβαθμιση ποια ειναι?Το αγορασα εχθες και ειχε περασμενη την MEA, και δεν μου βγαζει update ουτε στο kies,ουτε στο τηλεφωνο,ενω διαβαζω οτι η τελευταια ειναι η MF8 (το ιδιο και στο sammobile). Μονο μεσω Odin περναει?

 

 

Edit: Στο dropbox σας εδωσε τα 50Gb;Εγω εχω ακομα τα 50Gb απο το S2!Για το S4 δεν μου εδωσε τιποτα!

Edited by spyrosrotary
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα...Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος s4 i9505 και εγώ,και θα θέλα τα φώτα σας.....Είμαι συνδρομητής vodafone, έχω ενεργοποιήσει μέσω δικτύου το 4g, αλλά παρόλο που έχω γυρίσει όλη την Αθήνα, 4g δεν έχω δεί ποτέ μου.....Το galaxy μου είναι γερμανικό, αγορασμένο απο skroutzομάγαζο, και τρέχει την I9505XXUBMEA....Τι πρέπει να κάνω για να διορθωθεί το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σε γερμανικο (DBT) η τελευταια αναβαθμιση ποια ειναι?Το αγορασα εχθες και ειχε περασμενη την MEA, και δεν μου βγαζει update ουτε στο kies,ουτε στο τηλεφωνο,ενω διαβαζω οτι η τελευταια ειναι η MF8 (το ιδιο και στο sammobile). Μονο μεσω Odin περναει?

 

 

Edit: Στο dropbox σας εδωσε τα 50Gb;Εγω εχω ακομα τα 50Gb απο το S2!Για το S4 δεν μου εδωσε τιποτα!

 

Ναι μονο odin.

 

Για το dropbox μηπως απλα περασαν 2 χρονια απο οταν πηρες το s2 και ακυρωθηκαν τα αλλα 50?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σε γερμανικο (DBT) η τελευταια αναβαθμιση ποια ειναι?Το αγορασα εχθες και ειχε περασμενη την MEA, και δεν μου βγαζει update ουτε στο kies,ουτε στο τηλεφωνο,ενω διαβαζω οτι η τελευταια ειναι η MF8 (το ιδιο και στο sammobile). Μονο μεσω Odin περναει?

 

 

Edit: Στο dropbox σας εδωσε τα 50Gb;Εγω εχω ακομα τα 50Gb απο το S2!Για το S4 δεν μου εδωσε τιποτα!

 

Περνάει και μέσω KIES αν πας Εργαλεία-> Αναβάθμιση Υλικολογισμικού.

 

Αλλα στην ουσία κάνει το ίδιο πράγμα που κάνει και το odin, αφού σου ζητάει να μπεις σε download mode.

Εγώ μόλις το έκανα και πέρασε κανονικά την mf8

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα...Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος s4 i9505 και εγώ,και θα θέλα τα φώτα σας.....Είμαι συνδρομητής vodafone, έχω ενεργοποιήσει μέσω δικτύου το 4g, αλλά παρόλο που έχω γυρίσει όλη την Αθήνα, 4g δεν έχω δεί ποτέ μου.....Το galaxy μου είναι γερμανικό, αγορασμένο απο skroutzομάγαζο, και τρέχει την I9505XXUBMEA....Τι πρέπει να κάνω για να διορθωθεί το πρόβλημα;

 

 

Και γω το ίδιο με cosmote ενώ ένα Note LTE δίπλα μου έχει συνέχεια...... :(

Link to comment
Share on other sites

Περνάει και μέσω KIES αν πας Εργαλεία-> Αναβάθμιση Υλικολογισμικού.

 

Αλλα στην ουσία κάνει το ίδιο πράγμα που κάνει και το odin, αφού σου ζητάει να μπεις σε download mode.

Εγώ μόλις το έκανα και πέρασε κανονικά την mf8

 

Καλησπερα παιδια.Ετσι ημουν και εγω πριν 3ημερες εχω Γερμανικη συσκευη

(DBT) ουτε ΟΤΑ ουτε με Kies εβγαζε για αναβαθμιση.Βαλτε την MF8 ειναι η καλυτερη ως τωρα σε 8ερμοκρασιες,Lag,Αυτονομια Μπαταριας και ειναι ποιο smooth απο τις προηγουμενες εκδοσεις.Εγω την κατεβασα απο sammobile και την περασα μεσο ODIN χωρις wipe data και cache ολα δουλευουν αψογα και δεν εχασα τιποτα απο εφαρμογες και δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο με cosmote ενώ ένα Note LTE δίπλα μου έχει συνέχεια...... :(

 

Τι μπορούμε να κάνουμε γι αυτό; Ένας απο τους λόγους που αγόρασα το s4 είναι το lte, χρειάζομαι γρήγορο internet λόγω δουλειάς... Πρέπει να επικοινωνήσω με vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κανείς like και comment κανονικά. Πατα πάνω στο ποστ που σ ενδιαφέρει και θα σου βγάλει τα σχετικά.

 

τα βγαζω και μου λεει couldnt like them η coudnt..... τι δεν εκανα σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

Edit: Στο dropbox σας εδωσε τα 50Gb;Εγω εχω ακομα τα 50Gb απο το S2!Για το S4 δεν μου εδωσε τιποτα!

 

Και εγώ είχα 50gb από το s3 και δεν πήρα τίποτα. Τους έστειλα mail και μου είπαν ότι δεν δίνουν όταν υπάρχει ήδη ενεργή προσφορά. Το μόνο που γίνεται είναι να βάλω ένα Dropbox από συγγενή η φίλο και να τα πάρει αυτός.

 

Με λιγα λόγια πήρε 50 gb η γυναίκα μου :)

 

Τι μπορούμε να κάνουμε γι αυτό; Ένας απο τους λόγους που αγόρασα το s4 είναι το lte, χρειάζομαι γρήγορο internet λόγω δουλειάς... Πρέπει να επικοινωνήσω με vodafone;

 

Εδώ πάντως με Vodafone είχα μεγάλο πρόβλημα. Ενώ ήξερα ότι υπήρχε Η+ σήμα καμπάνα το κινητό έπιανε μόνο edge. Δοκίμασα κάρτα cosmote και δεν έχει χάσει το h+ ούτε λεπτό.

 

Μίλησα με samsung και μου είπαν ότι έχουν μεγάλο πρόβλημα με την Vodafone και σε κανά μήνα περιμένουν να βγάλει αναβάθμιση η Vodafone.

 

Ολα αυτά για το s4 βέβαια. Τώρα αν ισχύουν και για το 4g και για αλλά κινητά δεν ξέρω

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως με Vodafone είχα μεγάλο πρόβλημα. Ενώ ήξερα ότι υπήρχε Η+ σήμα καμπάνα το κινητό έπιανε μόνο edge. Δοκίμασα κάρτα cosmote και δεν έχει χάσει το h+ ούτε λεπτό.

 

Μίλησα με samsung και μου είπαν ότι έχουν μεγάλο πρόβλημα με την Vodafone και σε κανά μήνα περιμένουν να βγάλει αναβάθμιση η Vodafone.

 

Ολα αυτά για το s4 βέβαια. Τώρα αν ισχύουν και για το 4g και για αλλά κινητά δεν ξέρω

 

Κατάλαβα.... Μπλέξαμε πάλι με τη Vodafone.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα παιδια..μια χαζη ερωτηση...

σημερα το πειρα και εγω και μαλον ειναι απο γαλλια....εχει την ΜΕΑ επανω

διαβασα οτι η ΜF8 ειναι καλητερη αλλά ειναι γερμανικη

εγω αν την κατεβασω μεσω οντιν,μπορω να την περασω ή δεν ειναι συμβατη με το δικο μου?

 

σας ευχαριστω πολυ

 

 

καποια απαντηση σας παρακαλω?....να την περασω ή θα εχω προβλημα?

Edited by jimmyk
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα...Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος s4 i9505 και εγώ,και θα θέλα τα φώτα σας.....Είμαι συνδρομητής vodafone, έχω ενεργοποιήσει μέσω δικτύου το 4g, αλλά παρόλο που έχω γυρίσει όλη την Αθήνα, 4g δεν έχω δεί ποτέ μου.....Το galaxy μου είναι γερμανικό, αγορασμένο απο skroutzομάγαζο, και τρέχει την I9505XXUBMEA....Τι πρέπει να κάνω για να διορθωθεί το πρόβλημα;

 

Φίλε μου και εμένα το κινητό μου ήρθε χθες, γερμανικό με φορτωμένη την MEA.

Είχα ενεργοποιήσει το 4g από vodafone ΑΛΛΑ στις ρυθμίσεις του κινητού δεν μου έβγαζε επιλογή για LTE.

Σήμερα πέρασα μέσω KIES την MF8 και με το που άνοιξα το κινητό η επιλογή υπήρχε και το 4g δουλεύει κανονικά

( και πάει και σφεντόνααα!!!! :D )

 

Οπότε μάλλον το αν έχουμε 4g ή όχι εξαρτάται ΚΑΙ απο την έκδοση του firmware. Ή τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω εγώ...

Edited by tifoso_111

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και με την MF8 σε μένα.... :(

 

Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι θέμα κάρτας sim (έχω τη 2σε1 εδώ και 7 χρόνια) μιας και με άλλη κάρτα Cosmote μου έδειξε 4g.

Άσχετα αν η Cosmote επιμένει ότι δεν είναι θέμα κάρτας αλλά καθαρά θέμα δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα παιδια..μια χαζη ερωτηση...

σημερα το πειρα και εγω και μαλον ειναι απο γαλλια....εχει την ΜΕΑ επανω

διαβασα οτι η ΜF8 ειναι καλητερη αλλά ειναι γερμανικη

εγω αν την κατεβασω μεσω οντιν,μπορω να την περασω ή δεν ειναι συμβατη με το δικο μου?

 

σας ευχαριστω πολυ

 

 

καποια απαντηση σας παρακαλω?....να την περασω ή θα εχω προβλημα?

 

Μπορείς να περάσεις οποιοδήποτε firmware αρκεί να είναι για το τηλέφωνο σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Που λέει ποιο firmware έχω;

Υπάρχει "Αριθμός κατασκευής" που λέει MF4 και "έκδοση βασικού φάσματος" που λέει MF8.

τη wanamlite έχω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με stock rooted Rom και η πυξίδα δεν λέει με τίποτα να δουλέψει. Έχω δοκιμάσει calibration , wipe cache αλλά τίποτα . έχει καμία πρόταση κάνεις η να το πάω στο service

 

Έβαλα δίπλα δίπλα ένα Note 2 και ένα sgs1 και σε μένα το magnetic field ήταν από 160 έως 650 ενώ σε αυτά στο 30 με 60

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Περνάει και μέσω KIES αν πας Εργαλεία-> Αναβάθμιση Υλικολογισμικού.

 

Αλλα στην ουσία κάνει το ίδιο πράγμα που κάνει και το odin, αφού σου ζητάει να μπεις σε download mode.

Εγώ μόλις το έκανα και πέρασε κανονικά την mf8

 

Κι έτσι που πήγα την MEA μου έβγαζε πάλι!Δεν βγάζω άκρη!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εμένα το κινητό μου ήρθε χθες, γερμανικό με φορτωμένη την MEA.

Είχα ενεργοποιήσει το 4g από vodafone ΑΛΛΑ στις ρυθμίσεις του κινητού δεν μου έβγαζε επιλογή για LTE.

Σήμερα πέρασα μέσω KIES την MF8 και με το που άνοιξα το κινητό η επιλογή υπήρχε και το 4g δουλεύει κανονικά

( και πάει και σφεντόνααα!!!! :D )

 

Οπότε μάλλον το αν έχουμε 4g ή όχι εξαρτάται ΚΑΙ απο την έκδοση του firmware. Ή τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω εγώ...

Η sim μου είναι καινούρια, micro sim άρα υποθέτω πως ίσως να μην ευθύνεται για το πρόβλημα.....Ξεκίνησα να κατεβάζω την MF8 και θα δοκιμάσω τη λύση που εφάρμοσες στο δικό σου τηλέφωνο,αν και είμαι ήδη σπασμένος με την όλη κατάσταση....Χτες το βράδυ έφαγα μια ολόκληρη ώρα μιλώντας (και περιμένοντας φυσικά στην ατέλειωτη αναμονή μέχρι να συνδεθώ με το τεχνικό τμήμα) με vodafone, οι οποίοι μου πρότειναν να ξαναπάω απο το Mall, να δοκιμάσω άλλη sim στο τηλέφωνό μου , και αν κ εφόσον εξακολουθώ να μη βλέπω 4g, να μιλήσω με samsung.....Απίστευτο ξενέρωμα για ολοκαίνουρια συσκευή....

Link to comment
Share on other sites

Η sim μου είναι καινούρια, micro sim άρα υποθέτω πως ίσως να μην ευθύνεται για το πρόβλημα.....Ξεκίνησα να κατεβάζω την MF8 και θα δοκιμάσω τη λύση που εφάρμοσες στο δικό σου τηλέφωνο,αν και είμαι ήδη σπασμένος με την όλη κατάσταση....Χτες το βράδυ έφαγα μια ολόκληρη ώρα μιλώντας (και περιμένοντας φυσικά στην ατέλειωτη αναμονή μέχρι να συνδεθώ με το τεχνικό τμήμα) με vodafone, οι οποίοι μου πρότειναν να ξαναπάω απο το Mall, να δοκιμάσω άλλη sim στο τηλέφωνό μου , και αν κ εφόσον εξακολουθώ να μη βλέπω 4g, να μιλήσω με samsung.....Απίστευτο ξενέρωμα για ολοκαίνουρια συσκευή....

 

Οπως ειχα γραψει και πριν απο καμια εβδομαδα..., ειχα και εγω τρελο προβλημα με vodafone. Εμενα δεν επιανε καθολου H+ (επιανε μια φορα και αν πηγαινε στο edge μια φορα δεν ξαβαπηγαινε H+ ενω υπηρχε σημα.)

 

Ημουν σιγουρος οτι παιζει ******* με το κινητο. Του αλλαξα 40 rom, εβαλα αλλα modems, εβαλα την MF8, εβαλα την google edition, εβαλα, εβαλα εβαλα εβαλα εβαλα.....αλλα το προβλημα το ιδιο. Εφαγα το προηγουμενο σ-κ να αλλαζω roms.

 

Ημουν ετοιμος να το σπασω...και μετα λεω δεν δοκιμαζω και μια cosmote sim. Αγοραζω μια καρτοκινητη, την κοβω και ΤΣΟΥΠ σημα καμπανα και δεν το χανει ΠΟΤΕ. Οπως επρεπε να λειτουργει το κινητο. Η+ ολη την ωρα απροβληματιστα.

 

Μακρια απο vodafone και μην ξενερωνεται με το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Η sim μου είναι καινούρια, micro sim άρα υποθέτω πως ίσως να μην ευθύνεται για το πρόβλημα.....Ξεκίνησα να κατεβάζω την MF8 και θα δοκιμάσω τη λύση που εφάρμοσες στο δικό σου τηλέφωνο,αν και είμαι ήδη σπασμένος με την όλη κατάσταση....Χτες το βράδυ έφαγα μια ολόκληρη ώρα μιλώντας (και περιμένοντας φυσικά στην ατέλειωτη αναμονή μέχρι να συνδεθώ με το τεχνικό τμήμα) με vodafone, οι οποίοι μου πρότειναν να ξαναπάω απο το Mall, να δοκιμάσω άλλη sim στο τηλέφωνό μου , και αν κ εφόσον εξακολουθώ να μη βλέπω 4g, να μιλήσω με samsung.....Απίστευτο ξενέρωμα για ολοκαίνουρια συσκευή....

 

Κι εγώ με καινούρια sim ήμουν και δεν μου εβγαζε καν επιλογή για το 4g. Με το που έβαλα την MF8 όλα δουλέυουν όπως πρέπει.

Απλά να ξέρεις οτι αν πας να κάνεις την αναβάθμιση απο το KIES ( απο την αναβάθμιση υλικολογισμικου) θα διαγραφούν τα πάντα απο το κινητό σου, οπότε πάρε και ένα backup αν του έχεις περάσει ήδη πράγματα.

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα γραψει και πριν απο καμια εβδομαδα..., ειχα και εγω τρελο προβλημα με vodafone. Εμενα δεν επιανε καθολου H+ (επιανε μια φορα και αν πηγαινε στο edge μια φορα δεν ξαβαπηγαινε H+ ενω υπηρχε σημα.)

 

Ημουν σιγουρος οτι παιζει ******* με το κινητο. Του αλλαξα 40 rom, εβαλα αλλα modems, εβαλα την MF8, εβαλα την google edition, εβαλα, εβαλα εβαλα εβαλα εβαλα.....αλλα το προβλημα το ιδιο. Εφαγα το προηγουμενο σ-κ να αλλαζω roms.

 

Ημουν ετοιμος να το σπασω...και μετα λεω δεν δοκιμαζω και μια cosmote sim. Αγοραζω μια καρτοκινητη, την κοβω και ΤΣΟΥΠ σημα καμπανα και δεν το χανει ΠΟΤΕ. Οπως επρεπε να λειτουργει το κινητο. Η+ ολη την ωρα απροβληματιστα.

 

Μακρια απο vodafone και μην ξενερωνεται με το κινητο.

 

Χοντροκομμενο συμπερασμα φιλε.

Ή καθε εταιρια εχει καποιες περιοχες που πιανει καλα και καποιες αλλες που το σημα ειναι χαμηλο.

Το οτι δεν επιανε στην περιοχη σου η Vodafone, δε σημαινει οτι δεν ειναι καλη.

Γιατι εγω εχω το ακριβως αντιθετο παραδειγμα με σενα. Εδω που μενω, ΜΟΝΟ η Vodafone εχει σημα !

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα γραψει και πριν απο καμια εβδομαδα..., ειχα και εγω τρελο προβλημα με vodafone. Εμενα δεν επιανε καθολου H+ (επιανε μια φορα και αν πηγαινε στο edge μια φορα δεν ξαβαπηγαινε H+ ενω υπηρχε σημα.)

 

Ημουν σιγουρος οτι παιζει ******* με το κινητο. Του αλλαξα 40 rom, εβαλα αλλα modems, εβαλα την MF8, εβαλα την google edition, εβαλα, εβαλα εβαλα εβαλα εβαλα.....αλλα το προβλημα το ιδιο. Εφαγα το προηγουμενο σ-κ να αλλαζω roms.

 

Ημουν ετοιμος να το σπασω...και μετα λεω δεν δοκιμαζω και μια cosmote sim. Αγοραζω μια καρτοκινητη, την κοβω και ΤΣΟΥΠ σημα καμπανα και δεν το χανει ΠΟΤΕ. Οπως επρεπε να λειτουργει το κινητο. Η+ ολη την ωρα απροβληματιστα.

 

Μακρια απο vodafone και μην ξενερωνεται με το κινητο.

 

Και εγώ αυτό υποψιάζομαι πως φταίει....Δεν παίζεται γενικά η vodafone, όλο προβλήματα μου δημιουργεί.....Το κακό της όλης κατάστασης είναι, πως έχω καλό πακέτο σύνδεσης,το οποίο δεν μου το προσφέρει αντίστοιχα η cosmote......Αλλιώς θα χε φάει ήδη πόδι η voda....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με stock rooted Rom και η πυξίδα δεν λέει με τίποτα να δουλέψει. Έχω δοκιμάσει calibration , wipe cache αλλά τίποτα . έχει καμία πρόταση κάνεις η να το πάω στο service

 

Έβαλα δίπλα δίπλα ένα Note 2 και ένα sgs1 και σε μένα το magnetic field ήταν από 160 έως 650 ενώ σε αυτά στο 30 με 60

 

Παιδιά τελικά το πρόβλημα ήταν στο s view cover. Το πλαστικό παράθυρο που έχει προκαλεί μεγάλο μαγνητικό πεδίο. έκανα κάποια πειράματα και με το κινητό μακριά από το s view cover και το μαγνητικό πεδίο ήταν από 20 έως 40 . με το που πλησίασα το κινητό στο cover ανέβηκε στο 100 και με το που το ακουμπησα πάνω στο πλαστικό παράθυρο ,εκτοξεύθηκε στο 600.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το πρόβλημα ήταν στο s view cover. Το πλαστικό παράθυρο που έχει προκαλεί μεγάλο μαγνητικό πεδίο. έκανα κάποια πειράματα και με το κινητό μακριά από το s view cover και το μαγνητικό πεδίο ήταν από 20 έως 40 . με το που πλησίασα το κινητό στο cover ανέβηκε στο 100 και με το που το ακουμπησα πάνω στο πλαστικό παράθυρο ,εκτοξεύθηκε στο 600.

 

Όλες οι sview θήκες έχουν κάποιου είδους μαγνήτη η μετάλλου μέσα τους και αυτό για να μπορεί να αναγνωρίζει το κινητό πότε ακριβώς να ενεργοποιησει το s-view! Όπως καταλαβαίνεις ένα κομμάτι πλαστικού δεν θα μπορούσε ποτέ να επηρεάσει το μαγνητικό πεδίο ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...