Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολοι στα αγγλικά το έχετε το κινητό σας;

Ας πει κάποιος που το έχει κάνει γιατί τέτοιο μενού εγω δέν εχω

 

Ρυθμισεις - πληροφοριες συσκευης- πατα συνεχομενα πανω εκει που λεει αριθμος κατασκευης και αστο μετα απο λιγο ...μετα 4 απανωτες μολις σου βγαζει το καταλληλο μυνημα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ολοι στα αγγλικά το έχετε το κινητό σας;

Ας πει κάποιος που το έχει κάνει γιατί τέτοιο μενού εγω δέν εχω

 

Εγω ναι :)

Settings -tab More-About device

Πηγαινε στο Βuild Number (προτελευταια επιλογη) και "χτυπα" το build number μεχρι να σου γραψει οτι ενεργοποιηθηκαν τα developer options

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις- περισσότερα -πληροφορίες συσκευής-αριθμος κατασκευής. .

Πατα γρηγορα πανω 6 με 7 φορες και θα δεις θα στο ανοίξει το επιλογές προγραματιστη.

 

Developer. ..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για να καταλαβαίνεις αν είναι συνδεμένο σε GSM ή σε 3G ; γιατί δεν βλέπω κάποιο σύμβολο 3G στην οθόνη η κάνω λάθος;

Αυτό φαίνεται όταν εχεις data ανοιχτα

Link to comment
Share on other sites

Εγω ναι :)

Settings -tab More-About device

Πηγαινε στο Βuild Number (προτελευταια επιλογη) και "χτυπα" το build number μεχρι να σου γραψει οτι ενεργοποιηθηκαν τα developer options

 

Τι πετυχενουμε αν το ενεργοποιησουμε αυτό?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

οταν πεφτει κατω απο το 5% και (τραβαω) για να βγουν οι γρηγορες επιλογες to brightness slider δεν υπαρχει σε εμενα

 

Γεγονός. Και σε μένα εξαφανίζεται η μπάρα της φωτεινότητας όταν είμαι από 5% μπαταρία και κάτω. Υπάρχει τρόπος να το φύγουμε αυτό;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Γεγονός. Και σε μένα εξαφανίζεται η μπάρα της φωτεινότητας όταν είμαι από 5% μπαταρία και κάτω. Υπάρχει τρόπος να το φύγουμε αυτό;
Εγω εψαξα και μεσα απο ρυθμισεις αλλα τιποτα δεν βρηκα φιλε μου ! πο ειναι να το σπας εκεινη την ωρα οταν το παθαινεισ
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι κανουμε αυτη τη συζητηση αφου τα κινητα απλα ΔΕΝ πρεπει να φτανουν σε τοσο χαμηλη σταθμη μπαταριας? Καλα κανει το κινητο και τα ριχνει ολα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Aυτό μόνο ως root αλλάζει, αλλά δε θα το συνιστούσα καθόλου, όπως είπε και ο icy αν είναι τόσο χαμηλά η μπαταρία θέλει φόρτιση.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γιατι κανουμε αυτη τη συζητηση αφου τα κινητα απλα ΔΕΝ πρεπει να φτανουν σε τοσο χαμηλη σταθμη μπαταριας? Καλα κανει το κινητο και τα ριχνει ολα...

 

Aυτό μόνο ως root αλλάζει, αλλά δε θα το συνιστούσα καθόλου, όπως είπε και ο icy αν είναι τόσο χαμηλά η μπαταρία θέλει φόρτιση.

υπαρχουνε ομως περιπτωσεις αναγκης που συμβαινει και θα χρειαζοτανε εστω να δεις για να μπορεσεις να κανεις μια κληση ! τεσπα

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε όλoι οτι το 3G απο το 2G εχει μεγαλη διαφορα στην καταναλωση μπαταρίας , Συμβαινει το ίδιο όμως και στο 4G με το 3G. Μόλις ενεργοποιηθηκε η υπηρεσία και στην περιοχη μου και σκεφτομαι να την ενεργοποιησω. Αλλα επειδη η ταχυτητες 3G που έχω ειναι πολυ καλες 9054kbps /1628kbps και δεν πιστευω ότι θα δω διαφορώ στην ταχυτητα στην καθημερινη χρηση, θέωρω οτι θα αξίζει η μετάβαση μόνο στην περιπτωση που η καταναλωση μπαταρίας ειναι η ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε όλoι οτι το 3G απο το 2G εχει μεγαλη διαφορα στην καταναλωση μπαταρίας , Συμβαινει το ίδιο όμως και στο 4G με το 3G. Μόλις ενεργοποιηθηκε η υπηρεσία και στην περιοχη μου και σκεφτομαι να την ενεργοποιησω. Αλλα επειδη η ταχυτητες 3G που έχω ειναι πολυ καλες 9054kbps /1628kbps και δεν πιστευω ότι θα δω διαφορώ στην ταχυτητα στην καθημερινη χρηση, θέωρω οτι θα αξίζει η μετάβαση μόνο στην περιπτωση που η καταναλωση μπαταρίας ειναι η ίδια.

 

Η κατανάλωση είναι φυσικά μεγαλύτερη από 3G...Αρκετά θα έλεγα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση είναι φυσικά μεγαλύτερη από 3G...Αρκετά θα έλεγα...

 

Αυτο πιστευα και έγω ,αλλα ειχα διαβάσει σε κάποια forum οτι το καλο σημα 4G καει λιγότερο!!! σε σχέση με το 3G ,και αυτό που καταναλώνει την μπαταρια είναι η συνεχη αναζητηση 4G σε μερη που δεν υπάρχει καλυψη

Αρα μια χαρά είναι το 3G τι να τα κάνω τα 50 mbps download? Και πραγματικα σε ποιον χρειαζεται αυτή η ταχυτητα . Δεν πιστευω ότι υπαρχει κανεις που κατεβάζει ταινιες από το κινητο του .

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πιστευα και έγω ,αλλα ειχα διαβάσει σε κάποια forum οτι το καλο σημα 4G καει λιγότερο!!! σε σχέση με το 3G ,και αυτό που καταναλώνει την μπαταρια είναι η συνεχη αναζητηση 4G σε μερη που δεν υπάρχει καλυψη

Αρα μια χαρά είναι το 3G τι να τα κάνω τα 50 mbps download? Και πραγματικα σε ποιον χρειαζεται αυτή η ταχυτητα . Δεν πιστευω ότι υπαρχει κανεις που κατεβάζει ταινιες από το κινητο του .

 

Συμφωνω απολυτα!

Οταν εχουμε 1gb / μηνα και με 4g μπορεις να το εξαντλησεις σε μερικα λεπτα υπαρχει αραγε νοημα?

Επιπλεον με Wind 3g πιανω 13-14mbps download/ 3 mbps upload και νομιζω ειναι πολυ καλα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα!

Οταν εχουμε 1gb / μηνα και με 4g μπορεις να το εξαντλησεις σε μερικα λεπτα υπαρχει αραγε νοημα?

Επιπλεον με Wind 3g πιανω 13-14mbps download/ 3 mbps upload και νομιζω ειναι πολυ καλα.

 

Παιδιά μη τα λέμε αυτά δημόσια και μπερδεύουμε κόσμο...

Δε καταναλώνει σε καμία περίπτωση περισσότερα mb το 4G!

Τον ίδιο όγκο κατεβάζει/ανεβάζει, απλά πιο γρήγορα!

Έχει αναφερθεί πάλι και έχει λυθεί η απορία αυτή...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι έτοιμος να αγοράσω το κινητό. Ωστόσο η μη-υποστήριξη ραδιοφώνου με φρενάρει. Αναρωτιέμαι αν βρήκατε κάποια λύση όσοι είστε κάτοχοι και θα θέλατε να ακούσετε ραδιόφωνο (κάποια εφαρμογή ίσως?). Στον δρόμο για παράδειγμα χρειάζεται και άμα δεν έχεις internet τι γίνεται; Είχα παραλείψει αυτήν την λεπτομέρεια. Κρίμα πάντως να αφήσω το κινητό για αυτόν τον λόγο... Πιστεύω αυτό το θέμα απασχολεί αρκετό κόσμο. Τί άποψη έχετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη τα λέμε αυτά δημόσια και μπερδεύουμε κόσμο...

Δε καταναλώνει σε καμία περίπτωση περισσότερα mb το 4G!

Τον ίδιο όγκο κατεβάζει/ανεβάζει, απλά πιο γρήγορα!

Έχει αναφερθεί πάλι και έχει λυθεί η απορία αυτή...

 

Μα και εγω αυτο ακριβως λεω.Με 50mbps download κατεβαζεις τα δεδομενα σου 4 φορες πιο γρηγορα απο 3G πχ που ειμαι εγω σε Wind . Η αυξηση της ταχυτητας των δεδομενων θα επρεπε να συναδει και με την αυξηση του ογκου που μπορουμε να κατεβαζουμε το μηνα.Οποτε εφοσον ειτε με 3G ειτε με 4G εχω παλι 1GB/μηνα δεν με απασχολει προσωπικα η ταχυτητα.Το μονο που αξιζει πιστευω ειναι το upload του 4G.

Οfftopic end.:cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση για να ακούς ραδιόφωνο στο S4 χωρίς να καταναλώνεις δεδομένα από τον πάροχο σου, είναι να αγοράσεις ένα bluetooth που έχει βγάλει η sony το MW1 που έχει και ραδιόφωνο. Αλλιώς πρέπει να κοιτάξεις για άλλο τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη τα λέμε αυτά δημόσια και μπερδεύουμε κόσμο...

Δε καταναλώνει σε καμία περίπτωση περισσότερα mb το 4G!

Τον ίδιο όγκο κατεβάζει/ανεβάζει, απλά πιο γρήγορα!

Έχει αναφερθεί πάλι και έχει λυθεί η απορία αυτή...

 

Δεν φταιει ο κοσμος που μπερδευτε αλλα η ιδια η cosmote .

Πηρα τηλεφωνο να ρωτησω για την ενεργοποιηση του 4G

και μου λενε επι λεξη

"Αν ενεργοποιησεται το 4G , να προσεχεται γιατι οι ταχυτητες ειναι πολυ μεγάλες και τα δεδομενα κατεβαινουν πολυ γρηγορα και ισως δεν σας καλυψουν τα δεδομενα που εχετε"

Φανταστειτε να ησασταν ψιλοασχετος τι συμπερασμα θα βγαζατε ?

Οτι το 4G καταναλωνει περισσοτερα δεδομενα αρα (και εδω ειναι το ζουμι) χρειαζομαι μεγαλυτερο πακετο δεδομενων για να ειμαι ενταξει.

θεωρω οτι η cosmote εχει δημιουργήσει επειτηδες αυτην την συγχηση για να πουλήσει τα πακετάκια που θέλει .

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το μαυρακι μου απο expansys! τι πρεπει να προσεξω παιδια ? ειχα το ασπρο απο ελλαδα και ητνα τελειο ! πρεπει να δω κατι συγκεκριμενο τωρα σε αυτο ? καποιος ειχε γραψει εναν κωδικο καπου εδω για ενα τεστ στο κινητο αλλα δεν μπορω να βρω που ειναι ! ευχαριστω
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πως κανω hard reset ωστε να σβησουν ολα και να ερθει στην εργοστασιακη κατασταση?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πως κανω hard reset ωστε να σβησουν ολα και να ερθει στην εργοστασιακη κατασταση?

my accounts>backup data>factory reset

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...