Jump to content

[S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Samsung Galaxy S4 Google Play Edition vs Samsung Galaxy S4

 

It could be attributed to the stock experience, but battery life is noticeably better on the Google Play Edition of the Galaxy S4. So much so that we’re able to get close to two days of normal usage out of its battery – whereas the TouchWiz model strains to get us by through a single day.

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S4-Google-Play-Edition-vs-Samsung-Galaxy-S4_id3376/page/4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Samsung Galaxy S4 Google Play Edition vs Samsung Galaxy S4

 

It could be attributed to the stock experience, but battery life is noticeably better on the Google Play Edition of the Galaxy S4. So much so that we’re able to get close to two days of normal usage out of its battery – whereas the TouchWiz model strains to get us by through a single day.

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S4-Google-Play-Edition-vs-Samsung-Galaxy-S4_id3376/page/4

 

Δεν τα πιστεύω εγώ αυτά. Δεν δικαιολογείται από πουθενά κάτι τέτοιο. Έχω στο σπίτι δύο συσκευές της Google με καθαρό android. Και οι δύο πάσχουν στο θέμα αυτονομία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και καμιά rom βασισμένη στη GE rom δεν βγάζει παραπάνω μπαταρία, πόσο μάλλον διπλάσια.
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S4 Google Play Edition vs Samsung Galaxy S4

 

It could be attributed to the stock experience, but battery life is noticeably better on the Google Play Edition of the Galaxy S4. So much so that we’re able to get close to two days of normal usage out of its battery – whereas the TouchWiz model strains to get us by through a single day.

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S4-Google-Play-Edition-vs-Samsung-Galaxy-S4_id3376/page/4

Να δούμε και όταν τα συγκρίνει το gsmarena που βγάζει αυτό με τις ώρες.

(Νομίζω 64 για το Σ4)

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε και όταν τα συγκρίνει το gsmarena που βγάζει αυτό με τις ώρες.

(Νομίζω 64 για το Σ4)

 

Καλά τώρα τα πιάσαμε με το gsmarena.

Έβγαζε το 9505 ότι έχει σχεδόν κατά 25% καλύτερη αυτονομία από το 9500 και όλοι βλέπουμε ότι δεν ισχύει με τίποτά κάτι τέτοιο με βάση τα status που ανεβάζουμε εδώ .

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα τα πιάσαμε με το gsmarena.

Έβγαζε το 9505 ότι έχει σχεδόν κατά 25% καλύτερη αυτονομία από το 9500 και όλοι βλέπουμε ότι δεν ισχύει με τίποτά κάτι τέτοιο με βάση τα status που ανεβάζουμε εδώ .

Το gsmarena υποστηρίζει ότι θέλει η Samsung να υποστηρίξει την δεδομένη στιγμή, το έχουμε δει κατ επανάληψη. Εδώ πέρυσι παραλίγο να βγάλει οθόνη της χρονιάς αυτή του S3! Δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο για το Google edition κάπου διάβαζα μάλιστα ότι μπορεί να έχει και χειρότερη αυτονομία.. Οι χρήστες θα μας πουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα περυσι το S3 ειχε την καλυτερη οθονη γι'αυτο και το επελεξα,οπως και πολλοι αλλοι οποτε δεν καταλαβαινω γιατι αμφισβητεις το συγκεκριμενο site.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

φορτιζω το κινητο παντα ανοικτο και οχι κλειστο.υπαρχει θεμα με την ζωη της μπαταριας φορτιζοντασ με αυτο τον τροπο?οταν φορτιζει ποτε δεν κανω κλησεις ή κατι αλλο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

φορτιζω το κινητο παντα ανοικτο και οχι κλειστο.υπαρχει θεμα με την ζωη της μπαταριας φορτιζοντασ με αυτο τον τροπο?οταν φορτιζει ποτε δεν κανω κλησεις ή κατι αλλο.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας απασχολεί το θέμα αυτό στα s4. Μετά από ένα χρόνο άμα δεν σε ικανοποιεί την αλλάζεις με κόστος 10-15 ευρώ. Για εμένα προσωπικά ήταν ένα από τους λόγους που το αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα περυσι το S3 ειχε την καλυτερη οθονη γι'αυτο και το επελεξα,οπως και πολλοι αλλοι οποτε δεν καταλαβαινω γιατι αμφισβητεις το συγκεκριμενο site.

Κι εσύ αμφισβητείς τα μάτια μας και την κοινή λογική.. Δες την καλύτερη οθόνη κάτω από τον ήλιο της Ελλάδας Απρίλη μήνα.. Τραγική απλά και σε μέγιστη φωτεινότητα πάντα!!

 

http://db.tt/Ap9jbhiX

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ αμφισβητείς τα μάτια μας και την κοινή λογική.. Δες την καλύτερη οθόνη κάτω από τον ήλιο της Ελλάδας Απρίλη μήνα.. Τραγική απλά και σε μέγιστη φωτεινότητα πάντα!!

 

http://db.tt/Ap9jbhiX

 

Κοίτα φίλε ή αλήθεια είναι ότι και εσύ αμφισβητείς τα μάτια μας γιατί εγώ με το s4 βλέπω ακριβώς κάτω από ήλιο ιούλιο και με γυαλιά ηλίου. Και έρχομαι από iPhone. Οπότε αυτό ας το αφήσουμε λοιπόν να το κρίνει ο καθένας με τα μάτια του γιατί δεν βγάζουμε άκρη και δεν έχει και νόημα

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε ή αλήθεια είναι ότι και εσύ αμφισβητείς τα μάτια μας γιατί εγώ με το s4 βλέπω ακριβώς κάτω από ήλιο ιούλιο και με γυαλιά ηλίου. Και έρχομαι από iPhone. Οπότε αυτό ας το αφήσουμε λοιπόν να το κρίνει ο καθένας με τα μάτια του γιατί δεν βγάζουμε άκρη και δεν έχει και νόημα

 

Αναφέρονται στην οθονη του s3.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σωστα!

Το S3 ειναι ετσι οπως τα λεει ο Ευθυμης.

Το S4 απ την αλλη εχει αρκετα καλυτερη απεικονιση σε ολες τις συνθηκες(και στον ηλιο)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σωστα!

Το S3 ειναι ετσι οπως τα λεει ο Ευθυμης.

Το S4 απ την αλλη εχει αρκετα καλυτερη απεικονιση σε ολες τις συνθηκες(και στον ηλιο)

Μάνο θυμάσαι πέρυσι τι κράξιμο είχε πέσει με την οθόνη του S3..ομαδικό! Τo S4 είναι αρκούντως καλό στον τομέα αυτό, μου έκανε ευχάριστη έκπληξη, καλύτερο από ότι το περίμενα. Η μπαταρία επίσης είναι μεγάλη αποκάλυψη αφού πραγματικά βγάζει την μέρα άνετα αφου πάω για ύπνο με 30%

Link to comment
Share on other sites

Μάνο θυμάσαι πέρυσι τι κράξιμο είχε πέσει με την οθόνη του S3..ομαδικό! Τo S4 είναι αρκούντως καλό στον τομέα αυτό, μου έκανε ευχάριστη έκπληξη, καλύτερο από ότι το περίμενα. Η μπαταρία επίσης είναι μεγάλη αποκάλυψη αφού πραγματικά βγάζει την μέρα άνετα αφου πάω για ύπνο με 30%

 

Ευθύμη συμφωνώ απολύτως. Το S4 έχει πολύ καλύτερη συμπεριφορα.

Αν μπορέσω θα ανεβάσω φωτογραφίες να το δείτε κάτω από τον ήλιο δίπλα στο Nexus4.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ αμφισβητείς τα μάτια μας και την κοινή λογική.. Δες την καλύτερη οθόνη κάτω από τον ήλιο της Ελλάδας Απρίλη μήνα.. Τραγική απλά και σε μέγιστη φωτεινότητα πάντα!!

 

http://db.tt/Ap9jbhiX

 

Η περισσοτερη χρηση γινεται υπο σκια η' μεσα σε δωματιο,παντως οχι κατω απο τον ηλιο οποτε εγω την καταευχαριστηθηκα την οθονη.Και βραδινα μονο με του iphone μπορουσα να την συγκρινω την εποχη που βγηκε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ αμφισβητείς τα μάτια μας και την κοινή λογική.. Δες την καλύτερη οθόνη κάτω από τον ήλιο της Ελλάδας Απρίλη μήνα.. Τραγική απλά και σε μέγιστη φωτεινότητα πάντα!!

 

http://db.tt/Ap9jbhiX

 

Μην κρίνουμε με τα σημερινά δεδομένα. Οντως τώρα η οθόνη του s3 δεν ικανοποιεί. Ομως όταν βγήκε ήταν η μονη με τέτοιο μέγεθος (4.8) σε 720p με τα amoled χρώματα που άλλοι λατρεύουν και άλλοι σιχανονται. Σίγουρα είχε προβλήματα αλλά κάποιος που είχε ένα iPhone 4S 3.5" και έβλεπε τις 4.8" πάθαινε μια πλάκα!

Link to comment
Share on other sites

Μάνο θυμάσαι πέρυσι τι κράξιμο είχε πέσει με την οθόνη του S3..ομαδικό! Τo S4 είναι αρκούντως καλό στον τομέα αυτό, μου έκανε ευχάριστη έκπληξη, καλύτερο από ότι το περίμενα. Η μπαταρία επίσης είναι μεγάλη αποκάλυψη αφού πραγματικά βγάζει την μέρα άνετα αφου πάω για ύπνο με 30%

 

:)Πως να μη το θυμάμαι, φυσικά και το θυμάμαι

Αλλά το S4 απ τη 1η φορά που το είδα είπα ότι έχει βελτιωθεί η ευκρίνεια του αισθητά σε σχέση με το S3 αλλά θυμάμαι κάποιοι ήταν αντίθετοι! :-)

Πάντως σε πληροφορώ ότι έχοντας τα διπλα δίπλα με τα 2 note που έχω πρόχειρα, το δικό μου το καφέ το νέο, και το άσπρο από πλαίσιο του Δεκέμβρη που έχω πουλήσει στο διευθυντή μου σε ήλιο(ακόμα και σε ντάλα ήλιο)έβλεπες πολύ καλύτερα με το S4 απ το άσπρο νοτε με διαφορά,αλλά όχι τόσο μεγάλη διαφορά απ το καφέ που επιμένω ίσως είναι οι νέες παρτίδες αλλά υστερεί λίγο και μόνο σε κοντράστ και ανάλυση αλλά και με αυτό κάνω 1 χαρά τη δουλειά μου σε αντίθεση με το "παλιό" άσπρο νοτε που εκεί είχα θέμα!!

Και όσο για μπαταρία αν το σεταρης καλά το S4 τα πάει 1 χαρά σαφώς καλύτερα από Sony Z, nexus 4, Nokia 920 που είχα αλλά όχι σα το νοτε.

Αν όμως αφήσεις το 4G να ψάχνει και τις πιο πολλές αηδίες της Samsung on τότε άντε γεια, τη ρουφάει με το μπουρί της σόμπας...

Πάντως για όσους δεν έχουν φάει κόλλημα με το νοτε όπως εγώ το S4 είναι σαφώς πιο πρακτικό και μοντέρνο.

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

http://img62.imageshack.us/img62/8529/8zfc.jpg

S4 vs Nexus 4 brightness.

Το S4 το έχω σε auto +5 και το Nexus 4 σε foul.

Μπείτε να την δείχνετε σε όποιους αμφισβητούν την φωτεινότητα του S4.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

οντως ιδια πανω κατω.με το s4 και γω δεν ειχα κανενα θεμα στον ηλιο ....ενω με το s3 αστα να πανε.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Η μπαταριά κρατάει 3 μέρες αλλά γιατι οταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις στη μπαταριά το σύστημα android ειναι πρώτο με 58% κατανάλωση?Και μεσα βλέπω ενα κάρο εφαρμογές που λενε τι κατανάλωσαν?Είναι φυσιολογικό αυτό?:wacko:
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

λοιπον σε λιγο 1 μηνα στα χερια μου το σ4 !!!

σε 30 λεπτα stand by... με wifi ανοιχτο κατεβενει 97%-96% ελεγα μηπως καποιο προγραμμα μου επιρεαζε την μπαταρια και εχθες το εκανα factory reset .... προγραμματα που εχω .. ( viber,tunein shazaam FB FBmessager cosmote apps skype teamviewer) ΔΕΝ ειναι root το κινητο μου και μου βγαζει περιπου 24-30ωρες. με ΕΞΟΙΚ. ΕΝΕΡΓ. και κλειστα αρκετα απο τα gadgetakia για να μην δουλευουν οι αισθητηρες συνεχεια....

 

το βρησκετε νορμαλ ολο αυτο? αααααααα να πω οτι στην αρχη που το ειχα με κλειστα δεδομενα και ΤΡΕΛΟ ΛΙΩΣΙΜΟ συνεχεια ασχολιομουν μαζι του με πηγενε 2 μερες ΣΤΑΝΤΑΡ τωρα παει περιπου 14-15ωρες χρησης.... απο οτι λεει ο μετρητης της μπαταριας σορρυ δεν εβαλα τους ασσους .....

 

:!::!::!::!:

Edited by ArGy-mObiLe
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Η μπαταριά κρατάει 3 μέρες αλλά γιατι οταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις στη μπαταριά το σύστημα android ειναι πρώτο με 58% κατανάλωση?Και μεσα βλέπω ενα κάρο εφαρμογές που λενε τι κατανάλωσαν?Είναι φυσιολογικό αυτό?:wacko:

 

Για να κρατάει 3 μέρες σημαίνει ότι δεν το χρησιμοποιείς. Άρα λογικό να καταναλώνει το λειτουργικό το μεγαλύτερο μέρος της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Για να κρατάει 3 μέρες σημαίνει ότι δεν το χρησιμοποιείς. Άρα λογικό να καταναλώνει το λειτουργικό το μεγαλύτερο μέρος της μπαταρίας.

Δεν θα έλεγα οτι δεν το χρησιμοποιώ απλά λόγο δουλειάς δεν μπορώ να το δουλεύω συνεχώς. Η ερώτηση μου έγινε γιατί μου έκανε εντύπωση το οτι η οθόνη με χρήση 2 ώρες και 50 λεπτά (τέρμα φωτεινότητα) ηταν δεύτερη με 31% ενω το σύστημα ηταν 1ο με 58% μετα απο 2 ημέρες και 12 ωρες για την ακριβια και για αυτο ρώτησα αν ειναι φυσιολογικό.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω μια δευτερη μπαταρια......καμια ιδεα??(δεν αναφερομαι σε μαμα αλλα του εμποριου και να κραταει λιγο πιο πολυ)

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...