Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Για κάρτα μνήμης καλη αυτή? http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/memory-cards-kartes-mnimis/Transcend-MicroSDHC-Class-10-with-SD-adapter-32GB-TS32GUSDHC10.htm

 

Πέρσι που το είχα παλι είχα skandisk και συνέχεια έκανε αποσύνδεση η κάρτα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κάρτα μνήμης καλη αυτή? http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/memory-cards-kartes-mnimis/Transcend-MicroSDHC-Class-10-with-SD-adapter-32GB-TS32GUSDHC10.htm

 

Πέρσι που το είχα παλι είχα skandisk και συνέχεια έκανε αποσύνδεση η κάρτα!!!

Ακριβουτσικη μου φαινεται....για ριξε και καμμια ματια στις samsung στο e-shop.

Link to comment
Share on other sites

 

Μια χαρα εισαι, αυτην εχω κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θήκη S View αλλά να είναι μπρος πίσω 'όπως το Black Edition?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

οι θηκες κανουν κανονικα στο black edition η εχουν θεμα εφαρμογης με το διαφορετικο πισω καπακι? Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μου ''χτύπησε '' η κάρτα μνήμης sandisk 64gb class 10 που έχω. Συγκεκριμένα το κατάλαβα όταν ενώ έβγαζα φωτογραφίες μετά από λίγο δεν υπήρχε τίποτε. Έστελνα για δοκιμή αρχεία στην κάρτα και τα έχανε. Όλα τα υπόλοιπα αρχεία πριν το πρόβλημα παραμένουν και το κινητό δουλεύει κανονικά. Τα ίδια κάνει και όταν την συνδέω στον υπολογστή. Την διαβάζει κανονικά, αλλά όταν πάω να στείλω ένα αρχείο λέει ότι καταστράφικε ο τόμος! Αυτό τι σημαίνει; Αν την κάνω φορμάτ θα διορθωθεί ή πάω για καινούρια;;; Άλλη κάρτα που δοκίμασα στο κινητό δουλεύει κανονικά. Ήδη έχω πάρει backup φυσικά. Διαφορετικά πάω για αυτή. Τη λέτε; Καλή η τιμή κτλ;;;

http://www.e-photoagora.gr/mesa-apo8hkeyshs/kartes-mnimhs/samsung-microsdxc-pro-64gb-class-10-mb-mgcgb-eu.html

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, το έχω απορεία:

Τι διάλο βάζετε μέσα στις κάρτες και δεν σας χωράει ο τόπος και θέλετε 64άρες;

Εγώ με μια 32άρα και έχω μέσα τα άπειρα βιβλία-περιοδικά, και μένει και αρκετός χώρος να βάζω HD ταινίες και ντοκυμανταίρ που βλέπω.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, το έχω απορεία:

Τι διάλο βάζετε μέσα στις κάρτες και δεν σας χωράει ο τόπος και θέλετε 64άρες;

Εγώ με μια 32άρα και έχω μέσα τα άπειρα βιβλία-περιοδικά, και μένει και αρκετός χώρος να βάζω HD ταινίες και ντοκυμανταίρ που βλέπω.

Κοίτα, ως γνωστό η μνήμη ποτέ δεν είναι αρκετή! Μόνο οι φωτογραφίες-βίντεο που έχω από τότε που το πήρα είναι κάπου στα 14 gb, χώρια οι άλλες φωτογραφίες-βίντεο που έχω. Βάλε κάποιες ταινίες για τα παιδιά, βάλε παιχνίδια (μόνο το rr3 θέλει πάνω από 2 gb), βάλε σχέδια της δουλειάς μου, μουσική πολλά GB, αρχεία-αρχεία-αρχεία και νάτα! Έχω βέβαια πάνω από 15 gb χώρο ακόμη! Πλέον τα 64 gb με υπερκαλύπτουν, τα 32 όχι.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, το έχω απορεία:

Τι διάλο βάζετε μέσα στις κάρτες και δεν σας χωράει ο τόπος και θέλετε 64άρες;

Εγώ με μια 32άρα και έχω μέσα τα άπειρα βιβλία-περιοδικά, και μένει και αρκετός χώρος να βάζω HD ταινίες και ντοκυμανταίρ που βλέπω.

 

Επίσης ένα back up να πάρεις όλη τη Rom μαζί με της εφαρμογές από custom recovery είναι γύρω στα 5 γιγα. Για εμάς που παίζουμε με mods είναι απαραίτητο ώστε αν πάει κάτι στραβά να γυρνάμε αμέσως στην προτερα κατάσταση. Μην νομίζεις μαζεύονται τα γιγα..

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Αν βάλω καινούρια κάρτα και περάσω ότι είχα στην παλιά, τότε οι εφαρμογές που έχω μεταφέρει στην προβληματική κάρτα θα παίζουν στην καινούρια ή θα πρέπει να τις εγκαταστήσω ξανά. Πχ έχω το ''χ'' APP και το έχω μεταφέρει στην εξωτερική μνήμη. Αυτό θα παίζει αν μεταφέρω ΟΛΑ τα αρχεία στη νέα κάρτα ή θα πρέπει να το εγκαταστήσω ξανά; Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ηθελα να ρωτησω καποιον που εχει black edition αν η nano slim της spigen εφαρμοζει καλα η εχει προβλημα.

Επισης δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα εχω μεινει ευχαριστημενος σε αλλα κινητα απο θηκες της casemate που ηταν πολυ λεπτες και δεν αλλαζουν καθολουν τον ογκο της συσκευης

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

για τη συσκευη φίλης, οι θηκες του i9500 κάνουν και για το i9505;

 

Ναι. Έχουν ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις. Μόνο εσωτερικά χαρακτηριστικά (επεξεργαστής) αλλάζουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παίδες, το έχω απορεία:

Τι διάλο βάζετε μέσα στις κάρτες και δεν σας χωράει ο τόπος και θέλετε 64άρες;

Εγώ με μια 32άρα και έχω μέσα τα άπειρα βιβλία-περιοδικά, και μένει και αρκετός χώρος να βάζω HD ταινίες και ντοκυμανταίρ που βλέπω.

 

Τότε προφανώς δε χρησιμοποιείς το τηλέφωνο ως κάμερα γιατί αν το χρησιμοποιείς τότε ούτε τα 64 σου φτάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Αν βάλω καινούρια κάρτα και περάσω ότι είχα στην παλιά, τότε οι εφαρμογές που έχω μεταφέρει στην προβληματική κάρτα θα παίζουν στην καινούρια ή θα πρέπει να τις εγκαταστήσω ξανά. Πχ έχω το ''χ'' APP και το έχω μεταφέρει στην εξωτερική μνήμη. Αυτό θα παίζει αν μεταφέρω ΟΛΑ τα αρχεία στη νέα κάρτα ή θα πρέπει να το εγκαταστήσω ξανά;

Θεωρητικά ναι, δεν βλέπω το λόγο να μην δουλέψουν σωστά. Θα σου συνιστούσα όμως να το κάνεις με κλειστή τη συσκευή (μεταφορά δηλαδή πρώτα σε ένα pc πχ, κλείσιμο της συσκευής, αντιγραφή στη νέα κάρτα, αλλαγή κάρτας).

Καλού κακού σιγουρέψου ότι πήρες και τα κρυφά αρχεία (τα οποία συνήθως έχουν μία τελεία μπροστά απ'το όνομα του αρχείου/φακέλου).

για τη συσκευη φίλης, οι θηκες του i9500 κάνουν και για το i9505;

Ναι κάνουν εκτός και αν πρόκειται για black edition. Εκεί νομίζω μερικές που εφαρμόζουν καλά δεν κάνουν, ας με διορθώσει καλύτερα βέβαια κάποιος κάτοχος του black edition.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνουν εκτός και αν πρόκειται για black edition. Εκεί νομίζω μερικές που εφαρμόζουν καλά δεν κάνουν, ας με διορθώσει καλύτερα βέβαια κάποιος κάτοχος του black edition.

 

Δεν έχω το black edition αλλά έχω πάρει το καπάκι του. Εξαρτάται από τη θήκη. Οι χοντροκομένες γενικά δεν έχουν διαφορά. π.χ. Με την SGP Armor δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Κάτι πολύ λεπτές που κυκλοφορούν όμως με 0.2 χιλ. πάχος εκεί ναι, δεν κάθεται πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το black edition αλλά έχω πάρει το καπάκι του. Εξαρτάται από τη θήκη. Οι χοντροκομένες γενικά δεν έχουν διαφορά. π.χ. Με την SGP Armor δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Κάτι πολύ λεπτές που κυκλοφορούν όμως με 0.2 χιλ. πάχος εκεί ναι, δεν κάθεται πολύ καλά.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :)

Και αν επιτρέπεται από που το καπάκι? Το σκεφτόμουν και εγώ τελευταία..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :)

Και αν επιτρέπεται από που το καπάκι? Το σκεφτόμουν και εγώ τελευταία..

 

Το καπάκι το είχα πάρει από ένα μαγαζί στην Αθήνα και είχε βγει 15€ μαζί με τα μεταφορικά. Ακριβά ήταν αλλά μόλις είχε βγει και δεν είχε κάνει την εμφάνισή του ακόμα στο ebay κι εγώ δεν κρατήθηκα! Αλλά πλέον κυκλοφορεί στο ebay φθηνότερα. πχ http://www.ebay.com/itm/Genuine-Samsung-Galaxy-S4-i9500-i9505-Black-Edition-Leather-Battery-Back-Cover-/281400361723?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item4184c4c2fb

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά ναι, δεν βλέπω το λόγο να μην δουλέψουν σωστά. Θα σου συνιστούσα όμως να το κάνεις με κλειστή τη συσκευή (μεταφορά δηλαδή πρώτα σε ένα pc πχ, κλείσιμο της συσκευής, αντιγραφή στη νέα κάρτα, αλλαγή κάρτας).

Καλού κακού σιγουρέψου ότι πήρες και τα κρυφά αρχεία (τα οποία συνήθως έχουν μία τελεία μπροστά απ'το όνομα του αρχείου/φακέλου).

.

Ευχαριστώ για την απάντηση! Όταν μου έρθει η κάρτα θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

κατ αρχήν αν θες να αγοράσεις τελικά απ το επίσημο σαιτ, είναι προτιμότερο να παραγγειλεις από το uk store της Αγγλίας πάρα από αμερικη... όσον αφορά τη θήκη απ το ebay εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αν είναι αυθεντική... διότι μόνο η θήκη απ το επίσημο σαιτ κάνει 21 ευρώ και το γύρω γύρω της που αλλάζει χρώματα, μόνο του 9 ευρώ! μου φαίνεται λοιπόν σημαντική η διαφορά για να είναι αυθεντική αφού όλο μαζί στο ebay έχει 14!

 

Εχεις παραγγείλει απο το επισιμο site της Spigen;

αν ναι ποσο καιρό έκανε να σου έρθει η θήκη και με τη εταιρεία έγινε η αποστολή με courrier ή με ΕΛΤΑ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι το είχα πάρει από ένα μαγαζί στην Αθήνα και είχε βγει 15€ μαζί με τα μεταφορικά. Ακριβά ήταν αλλά μόλις είχε βγει και δεν είχε κάνει την εμφάνισή του ακόμα στο ebay κι εγώ δεν κρατήθηκα! Αλλά πλέον κυκλοφορεί στο ebay φθηνότερα. πχ http://www.ebay.com/itm/Genuine-Samsung-Galaxy-S4-i9500-i9505-Black-Edition-Leather-Battery-Back-Cover-/281400361723?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item4184c4c2fb

 

Πάνω κάτω με τα μεταφορικά και στο eBay στην ίδια τιμή βγαίνει συν το ότι δεν ξέρεις και αν θα σου βγει καλό οπότε μάλλον και εγώ από κατάστημα θα πάω, ευχαριστώ :-)

Εχεις παραγγείλει απο το επισιμο site της Spigen;

αν ναι ποσο καιρό έκανε να σου έρθει η θήκη και με τη εταιρεία έγινε η αποστολή με courrier ή με ΕΛΤΑ;

Εγώ όταν παρήγγειλα το tempered glass από αυτούς έκανε 4 ημέρες και ήρθε με ΕΛΤΑ αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το i9506 και θέλω να αγοράσω αυτό http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EB-K600BUWESTA αλλά διάβασα ότι παίζει πολύ μαϊμού, ξέρετε που μπορώ να βρω το γνήσιο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...