Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

στειλε μυνημα στον πωλητη οτι δεν ειναι οπως το περιγραφει δλ το οριτζιναλ. και πες του για επιστροφη χρηματων η να σου στειλει το οριτζιναλ. αν δεν σου απαντησει κανε ενα dispute sto paypal.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στειλε μυνημα στον πωλητη οτι δεν ειναι οπως το περιγραφει δλ το οριτζιναλ. και πες του για επιστροφη χρηματων η να σου στειλει το οριτζιναλ. αν δεν σου απαντησει κανε ενα dispute sto paypal.

το γράφω ήδη :)

πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο πάντως και μου αρέσει που είναι και top rated seller...ναι ok,που να μην ήταν δηλαδή :wacko:

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι λεει original? Γιατι ειδικα στο ebay βαζουν φωτο απο original και κατω κατω στο description με μικρα γραμματα γραφουν this is not made by samsung! Το εχω πετυχει πολλες φορες αλλα πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικος!

 

Αν μπορεις στειλε ενα λινκ να το δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι λεει original? Γιατι ειδικα στο ebay βαζουν φωτο απο original και κατω κατω στο description με μικρα γραμματα γραφουν this is not made by samsung! Το εχω πετυχει πολλες φορες αλλα πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικος!

 

Αν μπορεις στειλε ενα λινκ να το δουμε!

έγραφε original αλλιώς δεν θα έκανα την αγορά...

είναι αυτός http://www.ebay.com/itm/271225888085?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#shId

αυτό πήρα κιόλας...και μου κάνει εντύπωση το τωρινό "Does not ship to Greece" μάλιστα...

και το καπάκι δεν έχει καμία σχέση με αυτό της φωτογραφίας...είναι ασημί...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το glass TR και μπορώ να σου πω ότι δεν θα βρεις καλύτερο screen protector..το δικό μου απλά είναι λίγο πιο παχύ από το nano!

έχει απίστευτο touch λες και αγγίζεις την οθόνη (κανένα προβλημα δηλαδή) και η απόδοση χρωμάτων αλλά και της οθόνης είναι όπως θα ήταν αν δεν είχες βάλει τίποτα...

ελπίζω να βοήθησα :)

Κάτι άλλο..θα ήθελα τη συμβουλή σας..παρέλαβα χθες το πίσω καπάκι από Ebay,ο πωλητής με 99% αξιοπιστεία,έγραφε ότι είναι original...παρ'όλα αυτά δεν είναι...παρήγγειλα το black mist...αλλά πέρα από το ότι δεν έχει χτυπημένο νούμερο όπως έχει το αυθεντικό,το χρώμα δεν έχει καμία σχέση με black,silver το λες αλλά με μαύρο καμία σχέση...τι προτείνεται να κάνω?

Και εγω είχα το glass tr εδώ και ένα μήνα, στο συρτάρι όμως. Στο κινητό φορούσα zagg screen protector, και σκεφτόμουν μη κάνω την αλλαγή, αχρηστεψω το zagg και δεν μου αρέσει το tr. Χθες είπα θα βάλω το tr και ότι γίνει. Με το που το έβαλα λέω τι χαζομάρα έκανα τόσο καιρό και το είχα στο συρτάρι. Πραγματικα δεν υπάρχει καλύτερο και όπως λες και εσύ έχει απίστευτο touch.!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Επειδή καλο χρυσό το screen protector της SGP αλλα κατάφερα σε 20 μέρες και του κανά κάποιες μικρές γρατσουνιες που χαλάνε την αίσθηση της οθόνης,προτείνετε το Glass t ή το Glass tR της SPG?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή καλο χρυσό το screen protector της SGP αλλα κατάφερα σε 20 μέρες και του κανά κάποιες μικρές γρατσουνιες που χαλάνε την αίσθηση της οθόνης,προτείνετε το Glass t ή το Glass tR της SPG?:rolleyes:

η διαφορά μεταξύ Τ και ΤR είναι ότι το δεύτερο εχει στρογγυλεμένες άκρες,ενω το άλλο είναι τετραγωνισμένο...προτίμησα το TR προσωπικά :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει την neo hybrid της SGP και παρατηρω πως χανει λιγο στο σημα wifi. Στην δουλεια πιανω οριακα wifi, και με την θηκη τωρα δεν πιανει σημα. Βαζοντας αλλη θηκη το wifi πιανει οριακα οπως πριν. Γιατι να συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

έγραφε original αλλιώς δεν θα έκανα την αγορά...

είναι αυτός http://www.ebay.com/itm/271225888085?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#shId

αυτό πήρα κιόλας...και μου κάνει εντύπωση το τωρινό "Does not ship to Greece" μάλιστα...

και το καπάκι δεν έχει καμία σχέση με αυτό της φωτογραφίας...είναι ασημί...

 

Περιεργο παντως γιατι στο Feedback του δεν εχει ουτε ενα αρνητικο που να λεει οτι δεν πουλησε κατι που δεν ειναι γνησιο! Και οντως γραφει οτι ειναι 100% γνησιο! Τι να σου πω.. καλα ξεμπερδεματα!

 

ΥΓ: Του εστειλες κανα μυνημα να τον ρωτησεις τι εγινε; Γιατι ειναι απομιμηση και τα λοιπα;

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο παντως γιατι στο Feedback του δεν εχει ουτε ενα αρνητικο που να λεει οτι δεν πουλησε κατι που δεν ειναι γνησιο! Και οντως γραφει οτι ειναι 100% γνησιο! Τι να σου πω.. καλα ξεμπερδεματα!

 

ΥΓ: Του εστειλες κανα μυνημα να τον ρωτησεις τι εγινε; Γιατι ειναι απομιμηση και τα λοιπα;

ναι έστειλα..αλλά απάντηση δεν πήρα ακόμη....

μα και εμένα μου έκανε εντύπωση,δεν περίμενα κάτι τέτοιο...όντως οι αξιολογήσεις του είναι πολύ καλές,αλλά υποθέτω πως για όλα υπάρχει η πρώτη φορά?

***update*** μου ήρθε email από τον πωλητή,ότι θα μου στείλει πίσω τα χρήματα συν τα μεταφορικά...βέβαια θα του στείλω πίσω το κάλυμμα!!

και έρχομαι και αναρωτιέμαι,αν πραγματικά ήταν original όπως έλεγε,θα δεχόταν τόσο εύκολα κάτι τέτοιο??

Τέλοσπαντων...problem solved θα το πάρω από αλλού

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το glass TR και μπορώ να σου πω ότι δεν θα βρεις καλύτερο screen protector..το δικό μου απλά είναι λίγο πιο παχύ από το nano!

έχει απίστευτο touch λες και αγγίζεις την οθόνη (κανένα προβλημα δηλαδή) και η απόδοση χρωμάτων αλλά και της οθόνης είναι όπως θα ήταν αν δεν είχες βάλει τίποτα...

ελπίζω να βοήθησα :)

 

Στα +ότι δεν αφήνει δαχτυλιές πάνω στο screen. Μακράν το καλύτερο scren που έχω βάλει ποτέ σε κινητό. Συνιστάται ανεπιφύλακτα και από θέμα προστασίας και αίσθησης αξίζει όσο τίποτα τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη λίγες μερες,και αν πραγματικά θελετε ταχυτητα αλλα και 64gb χωρητικότητα παρτε την παρακάτω

http://www.expansys.com.gr/sandisk-64-extreme-pro-micro-sdhc-class-10-uhs-i-95-mb-s-251569/

 

Νικολαρα και αυτη βγηκε πολυ καλη ! Αν και δεν εχει σχεση με αυτην που μας δειχνεις !

http://www.ebay.com/itm/MICRO-SDXC-64GB-64-GB-SD-HC-SDHC-CLASSE-CLASS-10-SAMSUNG-PRO-UHS-/360663478393?pt=IT_Accessori_Cellulari_Memory_Card&hash=item53f937f079

 

Νικ για αυτην που μας δινεις,εχεις τιμουλα παιχταρα μου ?

 

Σε ευχαριστω πολυ ! Ευχομαι να εισαι + περνας καλα !

Edited by giannisfo
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει γιατί βάζεται ζελατίνες σε gorilla glass 3; To S4 δεν χρειάζεται αλλα μόνο μια θήκη για την προφύλαξη τις πίσω μεριάς.χαλαρωστε παιδιά δεν έχετε iPhone,τα iphonakia χρειαζονται ζελατινες.

Το έχω απο τις αρχες το κινητό σε τσέπη με κλειδια-κερματα στη δουλεια και η οθονη δεν εχει το παραμικρό.

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει γιατί βάζεται ζελατίνες σε gorilla glass 3; To S4 δεν χρειάζεται αλλα μόνο μια θήκη για την προφύλαξη τις πίσω μεριάς.χαλαρωστε παιδιά δεν έχετε iPhone,τα iphonakia χρειαζονται ζελατινες.

Το έχω απο τις αρχες το κινητό σε τσέπη με κλειδια-κερματα στη δουλεια και η οθονη δεν εχει το παραμικρό.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ πολυ σωστος

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει γιατί βάζεται ζελατίνες σε gorilla glass 3; To S4 δεν χρειάζεται αλλα μόνο μια θήκη για την προφύλαξη τις πίσω μεριάς.χαλαρωστε παιδιά δεν έχετε iPhone,τα iphonakia χρειαζονται ζελατινες.

Το έχω απο τις αρχες το κινητό σε τσέπη με κλειδια-κερματα στη δουλεια και η οθονη δεν εχει το παραμικρό.

θα μπορούσες να το πεις και θέμα συνήθειας :p

πάντως στο πίσω μέρος δεν έχω βάλει ποτέ τίποτα σε κανένα κινητό μου,μόνο οθόνη και ας έχει και Gorilla 5...ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται και επιπλέον,θέλω να το καθαρίζω αυτοστιγμεί (1) και (2) όταν τα δίνω απλά είναι άψογα :)

Τώρα με το Spigen Glass απλά δεν μπορείς να φανταστείς πόσο τέλειο είναι,ξεφεύγεις από το απλό screen...είναι αλλού και πολύ το χαίρομαι...προσωπικά μιλώντας πάντα :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσες να το πεις και θέμα συνήθειας :p

πάντως στο πίσω μέρος δεν έχω βάλει ποτέ τίποτα σε κανένα κινητό μου,μόνο οθόνη και ας έχει και Gorilla 5...ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται και επιπλέον,θέλω να το καθαρίζω αυτοστιγμεί (1) και (2) όταν τα δίνω απλά είναι άψογα :)

Τώρα με το Spigen Glass απλά δεν μπορείς να φανταστείς πόσο τέλειο είναι,ξεφεύγεις από το απλό screen...είναι αλλού και πολύ το χαίρομαι...προσωπικά μιλώντας πάντα :)

 

Στο θέμα συνήθειας που λες μου θυμίζεις τους χρήστες των windows που αγοράζουν Macintosh και το πρώτο τους ερώτημα ειναι "Τι αντιβιοτικό να βάλω;:lol: anyway.Σε προσωπικό επίπεδο ενας λόγος που αγόρασα το S4 είναι για την οθόνη του και δυστυχώς ότι ζελατίνα να βάλεις επάνω χάνεις τα χρώματα, δεν υπάρχει καμία μα καμία ζελατίνα ώστε να μην σου κόβει την άριστη οθόνη του S4 είτε λέγεται SGP είτε incipio είτε κινεζιά στο ebay.

Στα iPhones που είχα πάντα το πρώτο πράγμα ναι όντως ηταν το θέμα "τι ζελατίνα να βάλω και τη θήκη να πάρω" ειδικά στο iPhone 5 είχα πάρει και εξτρα πιστόλι βαψίματος σαν αυτο εδώ :p

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νέος χρήσης και εγώ. Προέρχομαι απο iPhone 4S και ψάχνω μια κάρτα μνήμης. Έχω παραγγείλει μια 64 sandisk αλλά ένας γνωστός μου είπε να την ακυρώσω και να πάω για samsung γιατί λέει αυτές είχαν θέματα με συμβατότητα. Ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νέος χρήσης και εγώ. Προέρχομαι απο iPhone 4S και ψάχνω μια κάρτα μνήμης. Έχω παραγγείλει μια 64 sandisk αλλά ένας γνωστός μου είπε να την ακυρώσω και να πάω για samsung γιατί λέει αυτές είχαν θέματα με συμβατότητα. Ισχύει;

 

Να την ακυρώσεις γρηγορα κιολας.... και εγω SanDisk εχω και κάνει πολλα νερα.... εκει που βλέπεις πχ φώτο στην πετάει την κάρτα εξω....

 

Εκει που πας να κάνεις εγγραφη βίντεο στην καρτα μνήμης θα στο πετάξει....

Και με νευρίασε και τωρα παράγγειλα μια Samsung class 10 32gb plus

Περιμενω να ερθει και ελπιζουμε να δουλεύει ολα οκ..

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

την ακύρωσα, ευτυχώς δεν ειχε φυγει ακομα απο το amazon (να δω ποτε θα μπουν πισω τα λεφτα χαχα).

 

http://www.skroutz.gr/s/2856361/Samsung-microSDXC-Pro-64GB-Class-10.html Για αυτη τι γνωμη εχετε?

Link to comment
Share on other sites

@ & galanakop / still waiting.. :google:

 

Nα φιλε μου, απο πισω ακριβως το ειχα γραψει !

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4809072#post4809072

 

Πολυ καλη,δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα,εδω και αρκετο καιρο !

Edited by giannisfo
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα συνήθειας που λες μου θυμίζεις τους χρήστες των windows που αγοράζουν Macintosh και το πρώτο τους ερώτημα ειναι "Τι αντιβιοτικό να βάλω;:lol: anyway.Σε προσωπικό επίπεδο ενας λόγος που αγόρασα το S4 είναι για την οθόνη του και δυστυχώς ότι ζελατίνα να βάλεις επάνω χάνεις τα χρώματα, δεν υπάρχει καμία μα καμία ζελατίνα ώστε να μην σου κόβει την άριστη οθόνη του S4 είτε λέγεται SGP είτε incipio είτε κινεζιά στο ebay.

Στα iPhones που είχα πάντα το πρώτο πράγμα ναι όντως ηταν το θέμα "τι ζελατίνα να βάλω και τη θήκη να πάρω" ειδικά στο iPhone 5 είχα πάρει και εξτρα πιστόλι βαψίματος σαν αυτο εδώ :p

 

Αν επαιρνα ποτε mac το πρωτο που θα έλεγα θα ηταν "χμμμ..για να δουμε αν όλα είναι συμβατά" :p

Δεν παίζω με αυτά και αν έβλεπες το protector θα καταλαβαινες οτι παιζει μονο του :)

Το iphone τα ήθελε τα πολλά κάτιτις του,ειλικρινά δεν μπορω να καταλάβω γιατί κυκλοφορούν τοοοοσες πολλές "βλακειουλες" για αυτό...μάλλον με την απορία θα μείνω :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

εβγαλε η spigen νεο γυαλινο screen protector ακομα πιο λεπτο http://www.spigen.com/galaxy-s4-screen-protector-glas-t-nano-slim-premium-tempered-glass.html το παρηγγειλα για ενα ξαδερφο μου οταν ερθει θα γραψω εντυπωσεις και διαφορες με αυτο που εχω http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-s4-cases/galaxy-s4-screen-protector-glas-tr-slim-premium-tempered-glass.html
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εβγαλε η spigen νεο γυαλινο screen protector ακομα πιο λεπτο http://www.spigen.com/galaxy-s4-screen-protector-glas-t-nano-slim-premium-tempered-glass.html το παρηγγειλα για ενα ξαδερφο μου οταν ερθει θα γραψω εντυπωσεις και διαφορες με αυτο που εχω http://www.spigen.com/cell-phone/samsung/galaxy-s4-cases/galaxy-s4-screen-protector-glas-tr-slim-premium-tempered-glass.html

Ναι να μας πεις εντυπώσεις και διάφορες, γιατί και γω από χθες που το είδα ψήθηκα να το πάρω.:)

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω wireless charger για το s4 και το Note ii.Πιο ενα παρω? Στο ebay εχει ενα qi αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο και συμβατο.

Επισης θελω και ενα αυτοκολλητο για το wirless charging.

 

Οποιος γνωριζει ας δωσει κανα λινκ!

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...