Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Είχα την 4.2.2 DBT. Μόνο με root. Ήταν άψογη από ταχύτητα, αυτονομία, χωρίς κολλήματα. Έβγαλε ένα update μέσω kies η Samsung και μόλις το πέρασα.... Δράμα! Στην εκκίνηση κρασαρανε οι εφαρμογές και κολλούσε το σύμπαν... Έκτοτε έβαλα 2-3 custom αλλά έμεινα με την omega.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες!

 

Είμαι με foxhound 1.6 και βλέπω ότι φτάσαμε στην 2.0. Την έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει αν έχει νόημα μια μετάβαση ή να κάτσω στα αυγά μου??

May the force be with us :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Είμαι με foxhound 1.6 και βλέπω ότι φτάσαμε στην 2.0. Την έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει αν έχει νόημα μια μετάβαση ή να κάτσω στα αυγά μου??

 

Και εγώ με αυτήν είμαι, κάτσε στα ωά σου.... αν δεν έχεις περάσει adam kernel, κάντο, θα δεις αρκετή διαφορά στην μπαταρία σου :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και παλι αν βαλω την Omega θα εχω θεμα με τον counter , knox ?

 

Αν δεν τα εχεις ηδη αυτα με στοκ ρομ, τοτε σιγουρα με custom δεν τα αποκτας...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τα εχεις ηδη αυτα με στοκ ρομ, τοτε σιγουρα με custom δεν τα αποκτας...

 

Εχω mga rom οποτε δεν τα εχω σιγουρα . Σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι με Echoe 3.1 + Adam 1.6 + Comadose 2.1 και το κινητο πεταει αλλα και η μπαταρια ειναι τελεια...

Σε 35 ωρες χωρις φορτιση, ειχα 3 ωρες οθονη με 4g μονιμα ανοιχτο και ενεργο!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι με Echoe 3.1 + Adam 1.6 + Comadose 2.1 και το κινητο πεταει αλλα και η μπαταρια ειναι τελεια...

Σε 35 ωρες χωρις φορτιση, ειχα 3 ωρες οθονη με 4g μονιμα ανοιχτο και ενεργο!

 

4g???

δηλαδη με 3g που θα επαιζες???

 

μονιμα ανοιχτο γιου μιν ατ λιστ 25ωρες απο τις 35 'η ησουν σερι 35ωρες?

 

βασικα και τυπογραφικο να εχει παιξει και να εννοεις 3g ανοιχτο 25 ωρες τουλαχιστον ειναι διαστημικοι οι χρονοι που εχεις.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

4g???

δηλαδη με 3g που θα επαιζες???

 

μονιμα ανοιχτο γιου μιν ατ λιστ 25ωρες απο τις 35 'η ησουν σερι 35ωρες?

 

βασικα και τυπογραφικο να εχει παιξει και να εννοεις 3g ανοιχτο 25 ωρες τουλαχιστον ειναι διαστημικοι οι χρονοι που εχεις.

 

35 ωρες! Και 3 οθονη... 4g απο την αρχη ανοιχτο... αλλά δεν ειχα ποτε εναλλαγή δικτυου! Ισως για αυτο. Δλδ δεν εχανε ποτε το 4g. Επισης wifi το πολυ μια ωρα. Data-sync on φυσικα και BT-GPS off.

Ειναι η πρωτη φορα που βκεπω αυτους τους χρονους και ειναι με την καινουρια μπαταρια καθως η παλια φουσκωσε και χαλασε και απο Παρασκευη ειμαι με την καινουρια. Οπως επισης με την παλια εβλεπα και μεγαλη καταναλωση αν ημουν σε wifi

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , αν και δεν εχω την συσκευη εχω μια απορια , αν περαστει custom rom , πχ cyanogen , η 8ηκη view δουλευει σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι με Echoe 3.1 + Adam 1.6 + Comadose 2.1 και το κινητο πεταει αλλα και η μπαταρια ειναι τελεια...

Σε 35 ωρες χωρις φορτιση, ειχα 3 ωρες οθονη με 4g μονιμα ανοιχτο και ενεργο!

Συγνώμη τι κάνει το Comadose ακριβώς, γιατί δεν έχω καταλάβει.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Προσεχώς δικός σας!

 

Έχει δοκιμάσει κανείς custom τύπου Pac man?

Ευχαριστημένος σε σχέση με stock Samsung based?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη τι κάνει το Comadose ακριβώς, γιατί δεν έχω καταλάβει.

Ευχαριστώ.

 

Ριξε μια ματια εδω. Αυτο πρεπει να'ναι.

 

Ας με διορθωσει ο Κωστας αν κανω λαθος.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να περάσω την Google edition κανονικά η θα έχω πρόβλημα? Υπάρχει σε επίσημη cm για το i9505?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

35 ωρες! Και 3 οθονη... 4g απο την αρχη ανοιχτο... αλλά δεν ειχα ποτε εναλλαγή δικτυου! Ισως για αυτο. Δλδ δεν εχανε ποτε το 4g. Επισης wifi το πολυ μια ωρα. Data-sync on φυσικα και BT-GPS off.

Ειναι η πρωτη φορα που βκεπω αυτους τους χρονους και ειναι με την καινουρια μπαταρια καθως η παλια φουσκωσε και χαλασε και απο Παρασκευη ειμαι με την καινουρια. Οπως επισης με την παλια εβλεπα και μεγαλη καταναλωση αν ημουν σε wifi

 

Μπορεις να μου δωσεις το link απο εκει που πηρες την μπαταρια;;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω και τις δυο (Blackbox και echoe)...Το βραδακι θα ειναι η ωρα του παιδιου...!

 

BlackBox έχω τώρα. Πολύ καλή. Είναι και συμβατή με xposed framework και wanam xposed άσχετα που λέει ότι δεν είναι. Τα έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Προτείνεται. Happy flashing.

 

 

 

 

 

 

Μπορώ να περάσω την Google edition κανονικά η θα έχω πρόβλημα? Υπάρχει σε επίσημη cm για το i9505?

 

Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις. Και πάει και σφαίρα. Εγώ είχα του CoolBoy.

Link to comment
Share on other sites

μου έιχε γυαλίσει πριν απο καιρό η BlackBox αλλα δεν έτυχε να τη δοκιμάσω,θα την βάλω μιας και ακούω καλά λόγια να δω διαφορές απο fox

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

μου έιχε γυαλίσει πριν απο καιρό η BlackBox αλλα δεν έτυχε να τη δοκιμάσω,θα την βάλω μιας και ακούω καλά λόγια να δω διαφορές απο fox

 

Με την foxhound είχα διάφορα προβλήματα. Η BlackBox είναι σαν stock σε θέμα σταθερότητας. Και είναι και πιο ωραία themed. Δοκίμασε άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδω. Αυτο πρεπει να'ναι.

 

Ας με διορθωσει ο Κωστας αν κανω λαθος.

 

Σωστά αυτό είναι! Στο Galaxy Nexus είχα δει διαφορά με Crossbreeder και Supercharger.

 

Μπορεις να μου δωσεις το link απο εκει που πηρες την μπαταρια;;

 

Από κάποιο σκρουτζομάγαζο. Δεν θυμάμαι κάτι με μπαταρία μέσα. Την δικιά του πήρα! Την στοκ... Δεν πήρα κάποια άλλη μάρκα ή μεγαλύτερη.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, διαβαζα το change log της 3.1 και βλεπω οτι βασιζεται στα τελευταια fw της sammy (ΜΙ8?). Δεν εχει μεσα τον καινουργιο bootloader ετσι? Προχωραω αφοβα σε φλασαρισμα ετσι?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...