Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

παιδια το εχει κανει κανεις αξιζει ???? απο μπαταρια και επιδοσεις????

 

Τι στο καλο μονο εγω το βρηκα ενδιαφερον????? Κανεις ρε παιδια βοηθεια????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι στο καλο μονο εγω το βρηκα ενδιαφερον????? Κανεις ρε παιδια βοηθεια????

και καλη να ειναι,δεν θα εχει τα προσοντα της γνησιας ρομ,smart stay,air view,κτλ...αν τα εχει να τη βαλω κι εγω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

και καλη να ειναι,δεν θα εχει τα προσοντα της γνησιας ρομ,smart stay,air view,κτλ...αν τα εχει να τη βαλω κι εγω.

 

συμφωνω πως δεν έχει τα μπλιμπλίκια της μαμάς ρομ αλλά εγώ επειδή δε χρησιμοποιώ smart stay , air view κτλ, λόγω ότι όλοι αυτοί οι αισθητήρες καταναλώνουν πολύ μπαταρία και θέλω να αποφύγω όλο το σαβουραριό που έχει εγκατεστημένο η samsung μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον το σενάριο της 4.3. Έτσι λοιπόν θα ήθελα να μάθω αν την έχει δοκιμάσει κάποιος και ποιες οι εντυπώσεις του.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω πως δεν έχει τα μπλιμπλίκια της μαμάς ρομ αλλά εγώ επειδή δε χρησιμοποιώ smart stay , air view κτλ, λόγω ότι όλοι αυτοί οι αισθητήρες καταναλώνουν πολύ μπαταρία και θέλω να αποφύγω όλο το σαβουραριό που έχει εγκατεστημένο η samsung μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον το σενάριο της 4.3. Έτσι λοιπόν θα ήθελα να μάθω αν την έχει δοκιμάσει κάποιος και ποιες οι εντυπώσεις του.

 

Το μονο καλο που βρηκα εγω ειναι στον browser...ολα τα flash sites ανοιγουν κανονικα, δεν κρασαρει και γενικα το flash δουλευει αψογα.Τα αρνητικα ομως ειναι πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο καλο που βρηκα εγω ειναι στον browser...ολα τα flash sites ανοιγουν κανονικα, δεν κρασαρει και γενικα το flash δουλευει αψογα.Τα αρνητικα ομως ειναι πολλα.

 

εχω ακουσει οτι δουλευει χωρις lag με αποδοτικοτερη μπαταρια και σιγουρα χωρις bloatware.. εσυ τι αρνητικα βρηκες???

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ σαν παθών θα σου έλεγα να προσέξεις πάρα πολύ τι θα σβήσεις... Χίλιες φορές καλύτερα να χρησιμοποιήσεις το Titanium και να παγώσεις ότι δε γουστάρεις παρά να αρχίσεις να σβήνεις το ένα, το άλλο και τέτοια και κάποια στιγμή να σβήσεις κάτι που δε θα έπρεπε (πίστεψε με εύκολα γίνεται το λάθος) και να μη λειτουργεί κάτι από το τηλέφωνο... Αυτή είναι η συμβουλή μου η ταπεινή. Εγώ την έπαθα και επειδή έσβησα κάτι που δεν έπρεπε δεν λειτουργούσε το S translator... Αποτέλεσμα; Πέρασμα ξανά όλης της Rom από την αρχή... Και τη συσκευή την είχα δύο μέρες....

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλο μονο εγω το βρηκα ενδιαφερον????? Κανεις ρε παιδια βοηθεια????

 

και καλη να ειναι,δεν θα εχει τα προσοντα της γνησιας ρομ,smart stay,air view,κτλ...αν τα εχει να τη βαλω κι εγω.

 

συμφωνω πως δεν έχει τα μπλιμπλίκια της μαμάς ρομ αλλά εγώ επειδή δε χρησιμοποιώ smart stay , air view κτλ, λόγω ότι όλοι αυτοί οι αισθητήρες καταναλώνουν πολύ μπαταρία και θέλω να αποφύγω όλο το σαβουραριό που έχει εγκατεστημένο η samsung μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον το σενάριο της 4.3. Έτσι λοιπόν θα ήθελα να μάθω αν την έχει δοκιμάσει κάποιος και ποιες οι εντυπώσεις του.

 

Το μονο καλο που βρηκα εγω ειναι στον browser...ολα τα flash sites ανοιγουν κανονικα, δεν κρασαρει και γενικα το flash δουλευει αψογα.Τα αρνητικα ομως ειναι πολλα.

 

Πριν το S4 είχα Galaxy Nexus. Η διευκόλυνση που παρέχει σε μερικά σημεία το UI της Sammy καθώς και η εφαρμογή της κάμερας είναι για μένα αξεπέραστα προβλήματα. Καμία εφαρμογή δεν φτάνει τα toggles της Samsung και κανένα gravity box δεν σου παρέχει αρκετά tiles και παραμετροποιήσημα σε σημείο ικανοποιητικό. Αν θες να πας σε στοκ εμπειρία θα πρότεινα καλύτερα να βάλεις μία custom AOSP rom και να δεις την διαφορά. Αν και πολέμιος των εταιρικών UI μέχρι το κόκαλο έχω κολλήσει με τις διευκολύνσεις στη Samsung και χρησιμοποιώ custom rom μεν αλλά TW based δε. Η κάμερα πάντως είναι μεγάλο πρόβλημα.

 

*** Ούτε εγώ χρησιμοποιώ air gestures και τέτοιες βλακείες τις οποίες τις θεωρώ και τελείως άχρηστες έτσι και αλλιώς και απλά είναι δημιουργίες για θέματα marketing.

 

edit1: Διαφορά σε μπαταρία εγώ δεν είδα τεράστια! το πολύ 5-10%

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλο μονο εγω το βρηκα ενδιαφερον????? Κανεις ρε παιδια βοηθεια????

 

Εγώ είχα την GE του coolboy. Ούτε ένα κόλλημα και πάει σφαίρα. Δοκίμασε τη άφοβα. Πολύ καλή. Με gravity box θα μπορέσεις να παραμετροποιησεις αρκετά πράγματα. Αν θες να μπορείς να πειράζεις ακόμα περισσότερα πράγματα από την αρχή χωρίς να βάλεις κάποιο mod προτείνω την carbon rom 4.3. Αυτή έχω αυτόν τον καιρό και κάνει παπάδες. Εξαιρετική aokp. Θα μείνω εδώ για καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την GE του coolboy. Ούτε ένα κόλλημα και πάει σφαίρα. Δοκίμασε τη άφοβα. Πολύ καλή. Με gravity box θα μπορέσεις να παραμετροποιησεις αρκετά πράγματα. Αν θες να μπορείς να πειράζεις ακόμα περισσότερα πράγματα από την αρχή χωρίς να βάλεις κάποιο mod προτείνω την carbon rom 4.3. Αυτή έχω αυτόν τον καιρό και κάνει παπάδες. Εξαιρετική aokp. Θα μείνω εδώ για καιρό.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις αν δουλεύει το wifi-direct?

Παρατήρησα ότι με καμία google edition δεν έστελνε αρχεία μέσω wifi-direct. Το ίδιο το έπαθα και με προσπάθεια από S4 σε Galaxy Nexus.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις αν δουλεύει το wifi-direct?

Παρατήρησα ότι με καμία google edition δεν έστελνε αρχεία μέσω wifi-direct. Το ίδιο το έπαθα και με προσπάθεια από S4 σε Galaxy Nexus.

 

Δεν την έχω πιά. Είμαι με carbon. Γενικά πότε δεν μου δούλεψε πολύ καλά. Ούτε με το s3. Χρησιμοποιώ το εξαιρετικό superbeam https://play.google.com/store/apps/details?id=com.majedev.superbeam

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω πιά. Είμαι με carbon. Γενικά πότε δεν μου δούλεψε πολύ καλά. Ούτε με το s3. Χρησιμοποιώ το εξαιρετικό superbeam https://play.google.com/store/apps/details?id=com.majedev.superbeam

 

Αυτή ειναι η carbon?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2370375

Σκεφτομαι να την κανω και εγω τη δοκιμη

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ειναι η carbon?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2370375

Σκεφτομαι να την κανω και εγω τη δοκιμη

 

αυτή είναι :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το s4 ενος φιλου επαψε να λειτουργει..ηταν root και περασμενη η paranoid android. Ξαφνικα χθες του μαυρισαν ολα και το τηλ. δεν ανοιγε. Οταν περασαμε μεσω odin την εργοστασιακη 4.2.2, εκανε boot στο logo της samsung, ακουγοντουσαν οι ηχοι αλλα η οθονη ηταν ολομαυρη. Δε λεει να ανοιξει με τπτ. Τα πληκτρα αφης πατιουνται κανονικα και ακουγεται ο ηχος. Σα να μπαινει στο seutp menu αλλα εικονα δε δειχνει. Καποια συμβουλη παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Αυτή ειναι η carbon?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2370375

Σκεφτομαι να την κανω και εγω τη δοκιμη

 

Ναι αυτή είναι. Εγώ φοράω την 11.9 και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι. Εγώ φοράω την 11.9 και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Λέω να δοκιμάσω την τελευταία nightly 15/9 και να δώ!!! Ελπίζω να βρώ μία AOSP να μείνω!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λέω να δοκιμάσω την τελευταία nightly 15/9 και να δώ!!! Ελπίζω να βρώ μία AOSP να μείνω!

 

ειναι πολυ καλη. δες εδω

.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, σε aokp* η και σε 4.3 jb είναι ελεύθερα μόνο τα 9gb η ελευθερονονται περισσότερα από την εσωτερική μνήμη;;; και από ram είναι μόνο το 1gb ελευθερο;;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, σε aokp* η και σε 4.3 jb είναι ελεύθερα μόνο τα 9gb η ελευθερονονται περισσότερα από την εσωτερική μνήμη;;; και από ram είναι μόνο το 1gb ελευθερο;;

 

Στην καθαρή Google edition πχ η μνήμη ειναι στα 480-510mb με ελευθερη 1.3GB και απο αποθηκευτικό χώρο γύρω στα 8.7 με 9GB.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, δλδ το μόνο που κερδίζω είναι ram, απορω τοσο πολλα GB τι τα θέλουν..... Και να ρωτήσω απο 4.3 γυρίζω πισω σε 4.2.2;;; η έχω θέμα;; οπως με κατι 4.2.2 νομιζω την mgg που δεν μπορώ να πάω σε παλιότερη rom;; Edited by Tas6s
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλη. δες εδω
.

 

Δεν μου έκατσε η εγκατάσταση με την 15/9... Ούτε καν μπούταρα και αν το έκανε ήθελε τουλάχιστον 10+ λεπτά να μπει. Δοκίμασα με 4 διαφορετικά κατεβάσματα για να βεβαιωθώ πιθανό broken zip αλλά δεν! προς το παρόν ξαναέβαλα FH 1.7

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το s4 ενος φιλου επαψε να λειτουργει..ηταν root και περασμενη η paranoid android. Ξαφνικα χθες του μαυρισαν ολα και το τηλ. δεν ανοιγε. Οταν περασαμε μεσω odin την εργοστασιακη 4.2.2, εκανε boot στο logo της samsung, ακουγοντουσαν οι ηχοι αλλα η οθονη ηταν ολομαυρη. Δε λεει να ανοιξει με τπτ. Τα πληκτρα αφης πατιουνται κανονικα και ακουγεται ο ηχος. Σα να μπαινει στο seutp menu αλλα εικονα δε δειχνει. Καποια συμβουλη παιδια?

 

Αν μπορεις αφου περασες την επισημη ρομ(ελπιζω να περασατε αυτη που ηταν για την χωρα που προοριζετε το κινητο) τοτε πηγαινε το στο σερβις στην σμαρτεκ και παρακαλα να μην ανοιξει η οθονη.

Το λεω γιατι δεν επανεφερες το κινητο με triangle away.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις αφου περασες την επισημη ρομ(ελπιζω να περασατε αυτη που ηταν για την χωρα που προοριζετε το κινητο) τοτε πηγαινε το στο σερβις στην σμαρτεκ και παρακαλα να μην ανοιξει η οθονη.

Το λεω γιατι δεν επανεφερες το κινητο με triangle away.

 

Δεν νομιζω οτι ειναι αναγκαιο να περασει αυτο που ειναι για τη χωρα του και μονο για να καλυπτεται... Ομως το triangle ισως θα ηταν καλα να το ειχε τρεξει. Χωρις οθονη βεβαια δεν γινεται... Αρα νομιζω δεν θα εχεις προβλημα εφοσον δεν θα ανοιγει η οθονη μαλλον θα στην αλλαξουν...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω το kernel του adam v1.6 και μέχρι στιγμής δεν εχω κανένα θέμα,δείχνει πολυ καλό,χωρίς πολλά φορτωμένο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έκατσε η εγκατάσταση με την 15/9... Ούτε καν μπούταρα και αν το έκανε ήθελε τουλάχιστον 10+ λεπτά να μπει. Δοκίμασα με 4 διαφορετικά κατεβάσματα για να βεβαιωθώ πιθανό broken zip αλλά δεν! προς το παρόν ξαναέβαλα FH 1.7

 

Εγώ με cwm κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ενω έχω την foxhound 1.8 που είναι με MGG , στις ρυθμίσεις στο φάσμα γράφει MF8. Το μόντεμ είναι; πειράζει που είναι mf8; αλλάζει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...