Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Μπορείς να κάνεις disable την εφαρμογή ή να κόψεις τις ειδοποιήσεις από αυτή την εφαρμογή. Το disable είναι καλύτερο αφού δεν την χρησιμοποιείς για να μην είναι καν ορατή στον drawer. 2 τρόποι για να το κάνεις. Ο ένας απαιτεί root.

 

a) Setting > Apps > All Apps και βρίσκεις την εφαρμογή Phone και κάνεις Disable. Υπάρχει περίπτωση πάντως να μην σε αφήνει.

 

b) Titanium Backup και κάνεις freeze πάλι την ίδια εφαρμογή

 

*** Ίσως η Samsung έχει διαφοροποιήσει την ονομασία της εφαρμογής για τις κλήσεις. Αυτό δεν το γνωρίζω. Μιλάω για καθαρό android λειτουργικό.

 

Τους ίδιους τρόπους ακολουθείς και σε περίπτωση που χρησιμοποιείς κάποια third-party εφαρμογή για μηνύματα.

 

Θα έχει πρόβλημα αν διαγράψει ή παγώσει την official εφαρμογή.

Νομίζω αν είναι rooted και κανει τον ex dialer εφαρμογή συστήματος μεσω titanium, σταματούν οι διπλές notifications.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρελειψα λοιπόν να αναφέρω ότι δεν είμαι rooted. Οπότε;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Παρελειψα λοιπόν να αναφέρω ότι δεν είμαι rooted. Οπότε;

 

Στη περιγραφη της εφαρμογης αναφερεται ξεκαθαρα.

 

Known Issues• Missed call notifications remained> Try "xMissedCall Patch" or "xMissedCall Plugin" if your phone is rooted.

 

Και καλο ειναι να μην παγωσεις τη stock εφαρμογη.Μπορει καποια στιγμη να χρειαστεις τη κληση εκτακτης αναγκης

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει πρόβλημα αν διαγράψει ή παγώσει την official εφαρμογή.

Νομίζω αν είναι rooted και κανει τον ex dialer εφαρμογή συστήματος μεσω titanium, σταματούν οι διπλές notifications.

 

Δεν νομίζω ότι έχει πρόβλημα. Αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Και πάλι κάτω από το disable έχει ένα κουτάκι που είναι τσεκαρισμένο που είναι για το notifications. Οπότε μπορεί να δοκιμάσει αυτό.

Στα μηνύματα πάντως που το έχω κάνει γιατί παλιότερα απλώς κατάργησα την μαμά εφαρμογή! Και κανένα απολύτως πρόβλημα. Δεν χάνει να δοκιμάσει πάντως! Δεν είναι και δα κάτι που δεν είναι αναστρέψιμο. Κακώς που δεν το έχει κάνει ήδη όσο ποστάρουμε τόση ώρα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει πρόβλημα. Αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Και πάλι κάτω από το disable έχει ένα κουτάκι που είναι τσεκαρισμένο που είναι για το notifications. Οπότε μπορεί να δοκιμάσει αυτό.

Στα μηνύματα πάντως που το έχω κάνει γιατί παλιότερα απλώς κατάργησα την μαμά εφαρμογή! Και κανένα απολύτως πρόβλημα. Δεν χάνει να δοκιμάσει πάντως! Δεν είναι και δα κάτι που δεν είναι αναστρέψιμο. Κακώς που δεν το έχει κάνει ήδη όσο ποστάρουμε τόση ώρα!

Δεν ειναι οπως τα μηνύματα που ξετικαρεις και τελειωσες.Στο phone δεν ξετικαρεται χωρίς root

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καμια εφαρμογη που να αυξανει τον ηχο στα ηχεια και τα ακουστικα στο official kernel? Volume+ και voodoo sound δεν λειτουργουν....
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τις google edition roms. Υπάρχει καμία 4.2.2 που να είναι ακριβώς όπως την δίνει η google η πρέπει να βάλω κάποια που βασίζεται σε αυτήν αλλά είναι πειραγμενη από κάποιον στο xda (όπως Jamal)?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οπως τα μηνύματα που ξετικαρεις και τελειωσες.Στο phone δεν ξετικαρεται χωρίς root

 

ΟΚ δεν το γνώριζα. Αν και προσωπικά θεωρώ must το root. Ποτέ δεν έχω αφήσει τηλέφωνο έτσι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τις google edition roms. Υπάρχει καμία 4.2.2 που να είναι ακριβώς όπως την δίνει η google η πρέπει να βάλω κάποια που βασίζεται σε αυτήν αλλά είναι πειραγμενη από κάποιον στο xda (όπως Jamal)?

 

Προς το παρον δεν υπαρχει μαμα google stock 4.2.2 για το S4, την περιμενουμε με τρελλα!!! Του jamal για μενα η καλυτερη αυτη τη στιγμη στο συνολο της. Την δοκιμασα 2 εβδομαδες και ειναι αριστη.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον δεν υπαρχει μαμα google stock 4.2.2 για το S4, την περιμενουμε με τρελλα!!! Του jamal για μενα η καλυτερη αυτη τη στιγμη στο συνολο της. Την δοκιμασα 2 εβδομαδες και ειναι αριστη.

 

Θα περιμένω τότε. Έβαλα λίγο την 4.3 αλλά μετά ξαναγύρισα σε tw. Σε αναμονή τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Προχθές παρέλαβα το δικό μου από το γνωστά μαγαζιά και είναι γερμανικό.

Το θέμα μου είναι ότι είμαι cosmote και δε συνδέεται καθόλου σε 4G ενώ το έχω επιλέξει από τις επιλογές. Επίσης έχω ενεργοποιήσει και την υπηρεσία στο δίκτυο. Υποθέτω ότι πρέπει να είναι θέμα Modem. Από πού μπορώ να βρω το αντίστοιχο και να το φλασαρω? Είμαι rooted.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι εκεί που είσαι υπάρχει κάλυψη 4g;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Προχθές παρέλαβα το δικό μου από το γνωστά μαγαζιά και είναι γερμανικό.

Το θέμα μου είναι ότι είμαι cosmote και δε συνδέεται καθόλου σε 4G ενώ το έχω επιλέξει από τις επιλογές. Επίσης έχω ενεργοποιήσει και την υπηρεσία στο δίκτυο. Υποθέτω ότι πρέπει να είναι θέμα Modem. Από πού μπορώ να βρω το αντίστοιχο και να το φλασαρω? Είμαι rooted.

Ευχαριστώ

 

Αν σου πιανει 3G και H δε νομιζω οτι ειναι θεμα modem...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνα tweak για odexed official rooted Rom που να κάνει hide το εικονίδιο στο ξυπνητήρι από την notification bar?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνα tweak για odexed official rooted Rom που να κάνει hide το εικονίδιο στο ξυπνητήρι από την notification bar?

 

Με nottach xposed σου δίνει τη δυνατότητα να κρύψεις κάποια εικονίδια αλλά δυστυχώς όχι αυτό που θες κάνει πολλά όμως, οπότε αν δεν βαριέσαι ρίξτου μια ματιά.

Έχει για τον ήχο κλήσης να μην δυναμώνει σταδιακά... και αρκετά άλλα χωρίς να χρειάζεται να βάλεις έξτρα μοντάκια :D

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Με nottach xposed σου δίνει τη δυνατότητα να κρύψεις κάποια εικονίδια αλλά δυστυχώς όχι αυτό που θες κάνει πολλά όμως, οπότε αν δεν βαριέσαι ρίξτου μια ματιά.

Έχει για τον ήχο κλήσης να μην δυναμώνει σταδιακά... και αρκετά άλλα χωρίς να χρειάζεται να βάλεις έξτρα μοντάκια :D

 

Ευχαριστώ.

 

Και κάτι άλλο. Έχει κανείς το Perseus σε στο rom?

Υπάρχουν τίποτα προβλήματα?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω τότε. Έβαλα λίγο την 4.3 αλλά μετά ξαναγύρισα σε tw. Σε αναμονή τώρα!

 

Κι εγω αυτη τη στιγμη ειμαι με σχεδον stock. Εχω την battery king απο xda, η οποια ειναι η MF8 χωρις τα πολλα ασχετα apps της samy, με ολα τα καλουδια ομως της οθονης, κλπ, και battery life διπλασια απο την μαμα. Επισης ειναι και ετοιμη prerooted, με τον stock kernel παντα. Με λιγο λογια ειναι η MF8 "ελαφρωμενη", με root access, πολυ καλη μπαταρια και χωρις θερμοκρασιες υψηλες! Την προτεινω ανεπιφυλακτα. Δουλευουνε κυριολεκτικα τα παντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες διπλάσια μπαταρία από την μαμά, πόσες ώρες screen time έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες διπλάσια μπαταρία από την μαμά, πόσες ώρες screen time έχεις;

 

Με πρόλαβες, θεωρώ υπερβολή την διπλάσια μπαταρία που λέει ο φίλος, ας μας γράψει screen time, εγώ με μανησια MF8 έχω από 4:30 έως 6 ώρες οθόνη, αναλόγως με την ώρα idle αναμονής. (με παγωμένες 5-6 χαζές εφαρμογές)

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί αυτό που γράφει ο κάθε developer σε κάθε αναβάθμιση rom "better battery life, faster κτλ κτλ" τα ακούω βερεσέ. Οι μόνες διαφορές που υπάρχουν για μένα είναι τα διάφορα mods και το τυχόν theme του καθενός.

Από εκεί και πέρα όλα είναι στην βάση της ίδιας της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερεστε σε μενα, εννοουσα καλυτερη battery life. Εχω προσωπικα απο 100% φορτιση, 3 ωρες screen time περιπου. Τωρα ειμαι με 54% μπαταρια, με 16 ωρες 49 λεπτα λειτουργιας. Ανοιχτα δεδομενα, καιρος, emails 4 λογαριασμους λογω δουλειας, whatsapp και viber μεσα στην μερα, tapatalk και xda premium app... Αυτο δεν ειναι καλο battery life? Με την stock MF8 αν ξεκινουσα το πρωι με 100% το βραδυ θα ειχα κατω απο 25%...οποτε, συν το γεγονος οτι δεν ζεστενεται καθολου η συσκευη (ητε με wifi, ητε 3G ητε παιζοντας subway surfers) εγω ειμαι υπερ-ευχαριστημενος!!! Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...