Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

edit: ΚΟΜΠΛΕ! Είμαι στην 4.3 :) Edited by Aristeides Latou

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

edit: ΚΟΜΠΛΕ! Είμαι στην 4.3 :)

 

Καταλαβες τι εφταιγε;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Άντε σήμερα το βράδυ βγαίνει και το root για την 4.3....;-)
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις το προβλημα που εχω εγω? Με ωμεγα 7 ειμαι. Οταν παω στην καμερα και πατησω το γραναζι και μετα εκει που εχει ενα μικροφωνο που γραφει off και το πατησω κολλαει το προγραμμα της καμερας...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ξεζίπαρέ την με το winzip, ώστε να μείνει το αρχείο .tar, χώρις άλλη κατάληξη!

Οσο για το CSC, αλλάζει από EUR σε DBT...

 

Ήταν τελικά θέμα κατάληξης, όλα πήγαν ρολόι. Τώρα που έχει csc Γερμανίας θα

κατεβάζει αυτόματα τις αναβαθμίσεις για γερμανικά s4 ; Προςτο παρόν πάντως

μου γράφει ότι οι τελευταίες αναβαθμίσεις έχουν ήδη εγκατασταθεί. Όμως

γιατί δεν κατεβάζει την τελευταία MF8 ;

Ευχαριστώ πολύ φίλε Άρη .

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβες τι εφταιγε;

 

Ναι... πήγαινα να εγκαταστήσω τα updates 6.0.2.3-2, 3, 4, 5 χωρίς να έχω βάλει πρώτα την 6.0.2.3! Ι5.....

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Ξεζίπαρέ την με το winzip, ώστε να μείνει το αρχείο .tar, χώρις άλλη κατάληξη!

Οσο για το CSC, αλλάζει από EUR σε DBT...

 

Ήταν τελικά θέμα κατάληξης, όλα πήγαν ρολόι. Τώρα που έχει csc Γερμανίας θα

κατεβάζει αυτόματα τις αναβαθμίσεις για γερμανικά s4 ; Προςτο παρόν πάντως

μου γράφει ότι οι τελευταίες αναβαθμίσεις έχουν ήδη εγκατασταθεί. Όμως

γιατί δεν κατεβάζει την τελευταία MF8 ;

Ευχαριστώ πολύ φίλε Άρη .

Link to comment
Share on other sites

Ήταν τελικά θέμα κατάληξης, όλα πήγαν ρολόι. Τώρα που έχει csc Γερμανίας θα

κατεβάζει αυτόματα τις αναβαθμίσεις για γερμανικά s4 ; Προςτο παρόν πάντως

μου γράφει ότι οι τελευταίες αναβαθμίσεις έχουν ήδη εγκατασταθεί. Όμως

γιατί δεν κατεβάζει την τελευταία MF8 ;

Ευχαριστώ πολύ φίλε Άρη .

 

Αν ρουτάρεις τη συσκευή, σταματάνε και τα αυτόματα updates! Οπότε αν είσαι rooted, μονόδρομος να τα κατεβάζεις από το sammobile :)

 

Αν δεν την έχεις ρουτάρει, κάνε έναν χειροκίνητο έλεγχο να δεις πάλι, γιατί το κινητό τσεκάρει κάθε κάποια ώρα, όπου ώρα = μέρες :)

 

Ξερει κανεις το exhange services αμα το kaνω freeze ti επιπτωσεις θα εχει?

 

Αν έχεις εταιρικό λογαριασμό email, δε θα σου κάνει αυτόματα push τα νέα email. Exchange ενδεικτικά χρησιμοποιούν οι SME (μικρομεσαίες εταιρίες), αλλά κυρίως οι HVE (High Volume Enterprises) που ο κάθε υπάλληλος έχει ένα email @εταιρία .κατάληξη. Οπως είχαμε εμείς πχ @vodafone και είχαμε Exchange account. Οπότε, μάλλον δε σε καίει και τόσο!

Edited by Sol_Ballads

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις το προβλημα που εχω εγω? Με ωμεγα 7 ειμαι. Οταν παω στην καμερα και πατησω το γραναζι και μετα εκει που εχει ενα μικροφωνο που γραφει off και το πατησω κολλαει το προγραμμα της καμερας...

όταν το πατάω με πάει εδώ

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αργύρη αυτό ακριβώς προσπαθώ να ακολουθήσω.

 

Κατέβασα τη rom (zip μάλλον, γιατί δεν είναι signed)

Κατέβασα το CWM

Φλάσαρα το CWM από το Odin, και το Recovery στη συσκευή έμεινε το μανίσιο.

Προσπάθησα να φλασάρω το zip από την κάρτα μνήμης, μου έβγαλε fail, not signed file και δεν έκανε τίποτα

 

Γι αυτό λέω... Τι παίζει λάθος;

 

Κανε το εξης: πριν φλασαρεις το cwm με odin, ξετικαρησε το reboot στο odin, οποτε αφου τελειωσει το flashαρισμα θα περιμενει η συσκευη. Ετσι οπως θα εισαι, και χωρις να κανεις reboot, βγαζεις το καλωδιο απο την συσκευη, και πατας volume up+home button και μετα το power. Περιμενεις μεχρι που κανει restart και μολις δεις πανω αριστερα τα μπλε γραμματακια αφηνεις τα κουμπια. Εισαι ετοιμος με cwm.

 

Το προβλημα δημιουργητε με το reboot, η συσκευη περναει αυτοματα απο πανω παλι το stock recovery. Το ιδιο θα κανει και αφου μπεις στο cwm την πρωτη, αν δεν επιλεξεις αυτο που θα ρωτησει βγαινοντας (στο reboot δηλαδη), να fix the problem... Αν πεις οχι, γυριζει παλι σε stock. Αν πεις ναι, fixαρει το cwm recovery και μενεις με αυτο!

 

Δοκιμασε και πες μου!

Link to comment
Share on other sites

εμένα τώρα μόλις παρατήρησα δεν δουλεύει το svoice.... με το που λέω κάτι μου πετάει μύνημα svoice διακόπηκε....

στην κάμερα δουλεύει όμως κανονικά. αλλά είναι σπαστικό να μιλάς στα αγγλικά... θα έπρεπε να υπάρχει και ελληνικό svoice.

 

edit: πατησα την επιλογη voice feedback disabled και δουλευει τωρα.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Κανε το εξης: πριν φλασαρεις το cwm με odin, ξετικαρησε το reboot στο odin, οποτε αφου τελειωσει το flashαρισμα θα περιμενει η συσκευη. Ετσι οπως θα εισαι, και χωρις να κανεις reboot, βγαζεις το καλωδιο απο την συσκευη, και πατας volume up+home button και μετα το power. Περιμενεις μεχρι που κανει restart και μολις δεις πανω αριστερα τα μπλε γραμματακια αφηνεις τα κουμπια. Εισαι ετοιμος με cwm.

 

Το προβλημα δημιουργητε με το reboot, η συσκευη περναει αυτοματα απο πανω παλι το stock recovery. Το ιδιο θα κανει και αφου μπεις στο cwm την πρωτη, αν δεν επιλεξεις αυτο που θα ρωτησει βγαινοντας (στο reboot δηλαδη), να fix the problem... Αν πεις οχι, γυριζει παλι σε stock. Αν πεις ναι, fixαρει το cwm recovery και μενεις με αυτο!

 

Δοκιμασε και πες μου!

 

Κατάφερα το άλλο!

 

Το γύρισα σε στοκ ρομ πάλι (ΑΜΕ2), και μου έχει βγάλει την ψυχή με το Prevention Information τώρα που καθάρισε το CWM και πέρασε πάλι το μαμά recovery..... Επί του παρόντος προσπαθώ να φτιάξω αυτή τη βλακεία

 

 

Εβγαλα την 4.3, έβαλα πάνω στοκ έκδοση (official), μου βγάζει το PREVENTION INFORMATION και δεν ενεργοποιείται το WiFi για κανέναν λόγο... Λύση;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Γυρισες πισω δηλαδη απο 4.3 σε καποια στοκ 4.2.2 και δεν παιζει το wifi? Εγω θα προτεινα μεσω recovery ενα full wipe και ξαναφλασαρισμα την στοκ...
Link to comment
Share on other sites

Γυρισες πισω δηλαδη απο 4.3 σε καποια στοκ 4.2.2 και δεν παιζει το wifi? Εγω θα προτεινα μεσω recovery ενα full wipe και ξαναφλασαρισμα την στοκ...

 

Λύθηκε, αλλά όχι έτσι... Ηταν λίγο πιο μανίκι.

 

Είχα την BMEA DBT. Τη φλάσαρα.

Κατέβασα το NON_HLOS.bin BMEA του djembey (xda). Το φλάσαρα (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ στο ΡΗΟΝΕ!!)

Κατέβασα το MODEM.bin BMEA του djembey. Επίσης το φλάσαρα (όπως και το από πάνω, στο ΡΗΟΝΕ!!)

Wipe Cache, ΝΕΑ ρομ (XXUAME2 που είναι και Multi-CSC και μου αρέσει κι όλας!), και όλα ρολόι :)

 

Βασικό κολπάκι; ΞΕΤΙΚΑΡΟΥΜΕ ΤΟ AUTO REBOOT στο odin, και από το κάθε φλασάρισμα στο επόμενο κάνουμε χειροκίνητο power off/on!

 

Μπαμ και κάτω :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

όταν το πατάω με πάει εδώ

 

ειναι για να ενεργοποιησεις τισ φωνητικες εντολες...δηλαδη βγαζεις φωτογραφιες μεσω φωνητικων εντολων...στην ομεγα μαλον το εχουν αφαιρεσει γι αυτο σε πεταει εξω.

Link to comment
Share on other sites

ειναι για να ενεργοποιησεις τισ φωνητικες εντολες...δηλαδη βγαζεις φωτογραφιες μεσω φωνητικων εντολων...στην ομεγα μαλον το εχουν αφαιρεσει γι αυτο σε πεταει εξω.

είπα ότι στην omega 7 δουλεύει σωστά (αρκεί να ενεργοποιήσουμε το voice control)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά έβαλα το system tuner pro μαζί με το addon που δείχνει την θερμοκρασία cpu στη μπάρα, γιατί πλέον με την omega 7 που έχει το τελευταίο firmware δεν μπορώ να δω θερμοκρασία πατώντας *#0228#. Το περίεργο είναι ότι όταν έτρεξα ένα antutu μου έδειξε 86 βαθμούς. Είναι αξιόπιστο αυτό το πρόγραμμα? Έχω και screenshot να ανεβάσω. Το max που είχα δει πατώντας το κωδικό της samsung, ήταν μετά από 3-4 antutu 57 βαθμούς. Edited by ankokdog
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά έβαλα το system tuner pro μαζί με το addon που δείχνει την θερμοκρασία στη μπάρα, γιατί πλέον με την omega 7 που έχει το τελευταίο firmware δεν μπορώ να δω θερμοκρασία πατώντας *#0228#. Το περίεργο είναι ότι όταν έτρεξα ένα antutu μου έδειξε 86 βαθμούς. Είναι αξιόπιστο αυτό το πρόγραμμα? Έχω και screenshot να ανεβάσω. Το max που είχα δει πατώντας το κωδικό της samsung, ήταν μετά από 3-4 antutu 57 βαθμούς.

 

Εγώ είχα αγοράσει το Battery Percentage Pro όταν είχα πάρει το Nexus 4 και δεν έβλεπα το ποσοστό της μπαταρίας. Δεν ξέρω αν το έχει και η δωρεάν έκδοση, αλλά η επί πληρωμή σου έχει πόσα mV υπόλοιπο μπαταρίας έχεις, και σε τι θερμοκρασία δουλεύει :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αγοράσει το Battery Percentage Pro όταν είχα πάρει το Nexus 4 και δεν έβλεπα το ποσοστό της μπαταρίας. Δεν ξέρω αν το έχει και η δωρεάν έκδοση, αλλά η επί πληρωμή σου έχει πόσα mV υπόλοιπο μπαταρίας έχεις, και σε τι θερμοκρασία δουλεύει :)

 

Δεν λέω για θερμοκρασία μπαταρίας αλλά για cpu.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω για θερμοκρασία μπαταρίας αλλά για cpu.

 

A Σορρυ! Γιου φάουλ..

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

πια σειρα να ακολουθησουμε ωστε να την κανουμε τελευταιο firmware γερμανικο την συσκευη μας αλλα να γινει κανονικα με csc και ολα για να περνει και ota update και απο το kies.δεν με ενδιαφερη το root.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

πια σειρα να ακολουθησουμε ωστε να την κανουμε τελευταιο firmware γερμανικο την συσκευη μας αλλα να γινει κανονικα με csc και ολα για να περνει και ota update και απο το kies.δεν με ενδιαφερη το root.

 

Σε ποια ROM είσαι τώρα?Επίσης πες αν σου αλλάζει το CSC μεσω stock recovery αν κανεις wipe data factory reset,υστερα απο flash μέσω PC Odin μιας stock ROM (στο λέω γιατί φαντάζομαι δεν θες root και σε εμένα αρνείται να αλλάξει με wipe data/factory reset)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...