Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Google edition up and running εδώ

 

πια απ'όλες τις rom πέρασες??

όλοι έπεσαν με τα μούτρα να φτιάξουν τη rom...μπράβο στα παιδιά :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το full wipe γινεται πριν ή μετα το flash της rom ? (δεν ξερω τι σημαινει full wipe) sory... :(

πριν φλασάρεις...αυτό σημαίνει ότι σβήνουν όλα τα δεδομένα σου από τη συσκευή!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

δεν είδα κανένα πρόβλημα με την omega 7 , εγώ θα την περνούσα πάλι με full wipe , δοκίμασε την χωρίς wipe

 

Εκανα wipe πριν την περασω... Δεν το εθεσα σωστα: Το κινητο μια χαρα παει ουτε lag ουτε τπτ απλα στο restore επαφων/εφαρμογων αργησε πολυ νομιζω...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή αυτονομία με απροβλημάτιστο κινητό....

Και ένα screen shot από την κεντρική μου οθόνη :D

 

Πολυ καλη αυτονομια? Δεν νομιζω...

3.18 λεπτα scrren time με 36% μπαταρια ν'απομενει....στις 4 ωρες scrren time θα σου σβησει το κινητο.

Πολυ καλη αυτονομια θεωρειται 5-5.30 ωρες screen time.

Link to comment
Share on other sites

το full wipe γινεται πριν ή μετα το flash της rom ? (δεν ξερω τι σημαινει full wipe) sory... :(

κάνεις full wipe και μετά επιλέγεις την rom , ρίξε μια ματιά κι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

Εκανα wipe πριν την περασω... Δεν το εθεσα σωστα: Το κινητο μια χαρα παει ουτε lag ουτε τπτ απλα στο restore επαφων/εφαρμογων αργησε πολυ νομιζω...

αν θυμάμαι καλά , έγιναν κανονικά

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη αυτονομια? Δεν νομιζω...

3.18 λεπτα scrren time με 36% μπαταρια ν'απομενει....στις 4 ωρες scrren time θα σου σβησει το κινητο.

Πολυ καλη αυτονομια θεωρειται 5-5.30 ωρες screen time.

 

Με 21 ώρες αφόρτιστο κινητό δεν νομίζω.

Και τελικά έφτασε τις 4.30 ώρες με 25 ώρες αφόρτιστο το κινητό και ήταν στο 15% όταν το έβαλα για φόρτιση.

Οι ώρες που λες βγαίνουν αλλά όχι με 24ωρη αναμονή.

Αν εσύ βγάζεις τόσες ώρες ενεργή οθόνη με ολόκληρη μέρα αφόρτιστο κινητό και δεν εννοώ 12ωρο, ανέβασε ένα screenshot μαζί με τα στοιχεία της ρομ που έχεις.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Google edition s4 και το smoothness δεν περιγράφεται.

Μονο η καμερα μου λείπει αννκαι είναι αρκετά καλη.

s health παντως το δουλεύω μια χαρά

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Google edition s4 και το smoothness δεν περιγράφεται.

Μονο η καμερα μου λείπει αννκαι είναι αρκετά καλη.

s health παντως το δουλεύω μια χαρά

 

Δουλευουν οι αισθητηρες στην google edition?

Link to comment
Share on other sites

Google edition s4 και το smoothness δεν περιγράφεται.

Μονο η καμερα μου λείπει αννκαι είναι αρκετά καλη.

s health παντως το δουλεύω μια χαρά

 

η google edition τη ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Google edition s4 και το smoothness δεν περιγράφεται.

Μονο η καμερα μου λείπει αννκαι είναι αρκετά καλη.

s health παντως το δουλεύω μια χαρά

 

Την πέρασες; Την κατέβασες από xda ;; τα air gestures, view scrolling κτλ, λειτουργούν;;

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Δουλευουν οι αισθητηρες στην google edition?

 

Την πέρασες; Την κατέβασες από xda ;; τα air gestures, view scrolling κτλ, λειτουργούν;;

 

ναι s health δουλευουν παντως.

air gestures air scrolling απλα τα ξεχνας.

η καμερα ειναι καλυτερη απο aosp & cm εχει λειτουργια οπως δραση πχ και hdr αλλα σιγουρα δεν φτανει την καμερα του στοκ s4.

watchon επισης δουλευει κανονικα.

κατι αλλο δεν βλεπω προς το παρον.

ειναι πολυ γρηγορη και απιστευτα smooth.

ναι απο xda το περασα.

κατεβασα μια ρομ google-edition-bg.zip και δουλευει αψογα και το wifi γιατι υπηρχε θεμα στην αρχη.

επειδη δεν θυμαμαι σε ποιο thread ηταν το ανεβαζω στο dropbox μου.

 

αυτην εδω εχω τωρα:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/69861780/google-edition-bg.zip

 

δοκιμαζω και αυτην προς το παρον γιατι αναφερει και για καμερα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2250824

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

ναι s health δουλευουν παντως.

air gestures air scrolling απλα τα ξεχνας.

η καμερα ειναι καλυτερη απο aosp & cm εχει λειτουργια οπως δραση πχ και hdr αλλα σιγουρα δεν φτανει την καμερα του στοκ s4.

watchon επισης δουλευει κανονικα.

κατι αλλο δεν βλεπω προς το παρον.

ειναι πολυ γρηγορη και απιστευτα smooth.

ναι απο xda το περασα.

κατεβασα μια ρομ google-edition-bg.zip και δουλευει αψογα και το wifi γιατι υπηρχε θεμα στην αρχη.

επειδη δεν θυμαμαι σε ποιο thread ηταν το ανεβαζω στο dropbox μου.

 

Μέχρι να την ανεβασεις εδώ είναι το thread (μάλλον το αδερφό thread) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2341085

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ναι s health δουλευουν παντως.

air gestures air scrolling απλα τα ξεχνας.

η καμερα ειναι καλυτερη απο aosp & cm εχει λειτουργια οπως δραση πχ και hdr αλλα σιγουρα δεν φτανει την καμερα του στοκ s4.

watchon επισης δουλευει κανονικα.

κατι αλλο δεν βλεπω προς το παρον.

ειναι πολυ γρηγορη και απιστευτα smooth.

ναι απο xda το περασα.

κατεβασα μια ρομ google-edition-bg.zip και δουλευει αψογα και το wifi γιατι υπηρχε θεμα στην αρχη.

επειδη δεν θυμαμαι σε ποιο thread ηταν το ανεβαζω στο dropbox μου.

 

Αισθητηρες δεν δουλευουν...

Gestures δεν δουλευουν

Η καμερα ειναι χειροτερη απο την stock...

Δηλαδη με λιγα λογια εκανες downgrade το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν δεν δουλεύουν αισθητήρες δεν δουλεύουν τα air gestars και air scrolling και η κάμερα είναι υποδιέστερη τότε δεν μιλάμε για αναβάθμιση έτσι όπως τα ακούω αλλά για υποβάθμιση .Αν είναι να βγάλουμε ότι καλό έχει το κινητό για να γίνει ποιο ελαφρύ δεν έχει νόημα .
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν δεν δουλεύουν αισθητήρες δεν δουλεύουν τα air gestars και air scrolling και η κάμερα είναι υποδιέστερη τότε δεν μιλάμε για αναβάθμιση έτσι όπως τα ακούω αλλά για υποβάθμιση .Αν είναι να βγάλουμε ότι καλό έχει το κινητό για να γίνει ποιο ελαφρύ δεν έχει νόημα .

 

Το ότι κάποιοι δε χρησιμοποιούμε και τους 50 αισθητήρες που έχει βάλει η Samsung, δε σημαίνει ότι υποβαθμίσαμε τη συσκευή μας.

Ωραία τα κολπάκια αλλά ήταν για το 1ο 10ήμερο όπου θέλαμε να το εξερευνήσουμε.

Και η κάμερα (που προσωπικά δε με ενδιαφέρει και πολύ) δε σημαίνει ότι είναι χειρότερη.Δεν αλλάξαμε φακό...Απλά έχει λιγότερες επιλογές (και τα modules της Samsung είναι ειδικά για το S4).

 

Ο καθένας δουλεύει διαφορετικά πράγματα....

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το ότι κάποιοι δε χρησιμοποιούμε και τους 50 αισθητήρες που έχει βάλει η Samsung, δε σημαίνει ότι υποβαθμίσαμε τη συσκευή μας.

Ωραία τα κολπάκια αλλά ήταν για το 1ο 10ήμερο όπου θέλαμε να το εξερευνήσουμε.

Και η κάμερα (που προσωπικά δε με ενδιαφέρει και πολύ) δε σημαίνει ότι είναι χειρότερη.Δεν αλλάξαμε φακό...Απλά έχει λιγότερες επιλογές (και τα modules της Samsung είναι ειδικά για το S4).

 

Ο καθένας δουλεύει διαφορετικά πράγματα....

 

Το κόψιμο λειτουργειών δε παύει να είναι υποβάθμιση των δυνατοτήτων της συσκευής, ανεξάρτητα από το αν τα δουλεύεις εσύ ή όχι.

Μιλάμε για τη συσκευή και όχι τις προσωπικές μας ανάγκες. :)

Link to comment
Share on other sites

Το κόψιμο λειτουργειών δε παύει να είναι υποβάθμιση των δυνατοτήτων της συσκευής, ανεξάρτητα από το αν τα δουλεύεις εσύ ή όχι.

Μιλάμε για τη συσκευή και όχι τις προσωπικές μας ανάγκες. :)

 

Οι προσωπικές ανάγκες υποβαθμίζουν ή αναβαθμίζουν τα πάντα...:)

 

Δηλαδή αν δεν έχουμε όλες τις λειτουργίες ''on'' έχουμε υποβαθμίσει τη συσκευή???Όποιος έχει παγώσει τα μισά προεγκατεστημένα apps την έχει υποβαθμίσει?Και δεν είναι αναβάθμιση τότε το lag free, το πιο γρήγορο άνοιγμα browser/εφαρμογών κτλ?

 

Θα επιμείνω λοιπόν στο ότι ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και αυτό θα είναι το τελευταίο μου post επί του θέματος. Τόσο καιρό η σειρά galaxy έπαιζε (ένα μέρος της) με cm,aokp,pa κτλ με τα διάφορα προβλήματα και αυτοί που τις έτρεχαν είχαν τα θέματά τους (προτιμήσεις είναι αυτές).Τώρα λοιπόν ανοίγεται ένας καινούργιος δρόμος με τη google edition γιατί και οι aosp custom roms είναι πιθανό να λύσουν τα όποια προβήματα τους (να σας θυμήσω επί galaxy s εποχή που το tw ήταν τρισάθλιο και η S είχε το δικό της πανάθλιο file system, για να τρέξουμε τη cm και να καταλάβουμε ότι έχουμε τηλέφωνο και όχι σαλίγκαρο έπρεπε να κάνουμε on/off την οθόνη για να δούμε τα data του τηλεφώνου). Οι βασικοί αισθητήρες του τηλεφώνου παίζουν (θερμοκρασία,υγρασία) και το IR και αυτό είναι ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ, αναβάθμιση για τους ανθρώπους που θέλουν να δουλέψουν σωστά το τηλέφωνο τους με strip λειτουργικό. Οι άλλοι που πάντα τους άρεσε να τρέχουν tw και τους αρέσουν τα εφέ μπορούν να το θεωρήσουν ΑΔΙΑΦΟΡΟ, αλλά όχι ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που η συσκευή κάνει 100 λειτουργίες και τώρα κάνει 95, αναβάθμιση δε το λέω.

Εγώ μπορεί να μη χρησιμοποιώ την κάμερα.Αν δηλαδή μου την αφαιρέσουν μπορεί να μη δίνω δεκάρα.

Είναι όμως εντελώς διαφορετικό του να μη χρησιμοποιώ εγώ κάτι ή να μη μου αρέσει κάτι και να το παγώσω-αφαιρέσω, από το να μη μου παρέχεται η λειτουργία καν.

Ότι πλέον ανοίγει μια επιπλέον πόρτα για τη συσκευή είναι αναμφισβήτητο.

Άλλο όμως οι προσωπικές προτιμήσεις του καθενός (pure, samsung) και άλλο οι λειτουργίες της συσκευής.

Για την ίδια τη συσκευή είναι υποβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Οι προσωπικές ανάγκες υποβαθμίζουν ή αναβαθμίζουν τα πάντα...:)

 

Δηλαδή αν δεν έχουμε όλες τις λειτουργίες ''on'' έχουμε υποβαθμίσει τη συσκευή???Όποιος έχει παγώσει τα μισά προεγκατεστημένα apps την έχει υποβαθμίσει?Και δεν είναι αναβάθμιση τότε το lag free, το πιο γρήγορο άνοιγμα browser/εφαρμογών κτλ?

 

Θα επιμείνω λοιπόν στο ότι ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του...

 

Καλημέρα και αυτό θα είναι το τελευταίο μου post επί του θέματος. Τόσο καιρό η σειρά galaxy έπαιζε (ένα μέρος της) με cm,aokp,pa κτλ με τα διάφορα προβλήματα και αυτοί που τις έτρεχαν είχαν τα θέματά τους (προτιμήσεις είναι αυτές).Τώρα λοιπόν ανοίγεται ένας καινούργιος δρόμος με τη google edition γιατί και οι aosp custom roms είναι πιθανό να λύσουν τα όποια προβήματα τους (να σας θυμήσω επί galaxy s εποχή που το tw ήταν τρισάθλιο και η S είχε το δικό της πανάθλιο file system, για να τρέξουμε τη cm και να καταλάβουμε ότι έχουμε τηλέφωνο και όχι σαλίγκαρο έπρεπε να κάνουμε on/off την οθόνη για να δούμε τα data του τηλεφώνου). Οι βασικοί αισθητήρες του τηλεφώνου παίζουν (θερμοκρασία,υγρασία) και το IR και αυτό είναι ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ, αναβάθμιση για τους ανθρώπους που θέλουν να δουλέψουν σωστά το τηλέφωνο τους με strip λειτουργικό. Οι άλλοι που πάντα τους άρεσε να τρέχουν tw και τους αρέσουν τα εφέ μπορούν να το θεωρήσουν ΑΔΙΑΦΟΡΟ, αλλά όχι ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ.

 

+1

Συμφωνω απολυτα με τις αποψεις αυτες.

Εγω προσωπικα ημουν σε lite Τouchwiz Rom και οσο για air gestures προσωπικα χρηση μονο για επιδειξη.

Τα καλουδια της καμερας αν μπορεσουν και τα βαλουν καποια στιγμη εγω θα ειμαι ευχαριστημενος με την google edition.

Παντως οποιος εχει διαθεση να δει την ρομ και τι σημαινει smooth ας κανει ενα nandroid backup και ας περασει τη ρομ . απλα αλλη αισθηση.προσωπικη αποψη παντα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Google edition up and running εδώ

 

Για ενημέρωσε μας για μπαταρία!!! Κάτοχος Galaxy Nexus και προσεχώς S4 από όταν άκουσα ότι θα βγεί καθαρή google έκδοση και άρα από xda σίγουρα θα κάνανε port.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωσε μας για μπαταρία!!! Κάτοχος Galaxy Nexus και προσεχώς S4 από όταν άκουσα ότι θα βγεί καθαρή google έκδοση και άρα από xda σίγουρα θα κάνανε port.

 

Καλημέρα Κώστα.Η rom τρέχει ήδη, δες στις τροποποιήσεις για λεπτομέρειες.Για μπαταρία είναι νωρίς ακόμα :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κώστα.Η rom τρέχει ήδη, δες στις τροποποιήσεις για λεπτομέρειες.Για μπαταρία είναι νωρίς ακόμα :)

 

Eιδα αυτη εδω και ειπα να την δοκιμασω πιο πολυ για την καμερα.

εγω εχω κατεβασει αυτην εδω .

wifi δουλευει.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/69861780/google-edition-bg.zip

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει δει TW vs Stock Android μπορεί να καταλάβει την διαφορά smoothness του τηλεφώνου. Όχι μόνο στο S4 αλλά και στα υπόλοιπα κινητά! Τώρα αν χάνω λειτουργίες της Sammy δεν με ενδιαφέρει και πολύ αφού προτιμώ το smooth και το look του stock. Αφού δουλεύει το IR, αν δουλεύει και το πρόγραμμα για τον έλεγχο των TV(προσωπικά το θεωρώ σε μερικές περιπτώσεις βαρεμάρας πολύ χρηστικό) τότε δεν βρίσκω κανένα απολύτως downgrade. Κάθε άλλο! Upgrade είναι με την ταχύτητα και την ανταπόκριση του κινητού πλέον να χτυπάνε κόκκινο και βάλε στα extras τον χώρο που πιθανόν γλυτώνεις από τις εφαρμογές της Sammy(air gestures κλπ)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Περασα μολις τωρα την [ROM][JB4.2.2] Galaxy S4 Google Edition v2 [27/06][i9505GUEUAMFD] deoxed σφαιρα το εργαλειο.Αντε να δωσουν το I9505G boot.img για τα Gpu drivers CPU drivers να γλυτωσουμε και τα 700$ :rolleyes:
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...