Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυλάνε λίγο περίεργα τα πράγματα... Παρουσίαση S5 το Φεβρουάριο και νεας σειρας J ενω ακούγονται φήμες για premium σειρα και ακόμα δεν έχει φανεί το I9506 Ελλάδα ενω η τιμή του I9505 παραμένει σταθερή το τελευταίο τρίμηνο...

Απο τη μια θέλω να αναβαθμιστω και απο την αλλη κρατιεμαι με νυχια και με δόντια, έχε χάρη που ο παπουλης I9000 πετάει με την CM11

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχε χάρη που ο παπουλης I9000 πετάει με την CM11

Δεν είσαι ο μόνος...Κι εγώ με το ίδιο κινητό έμεινα αφού το έδωσα το S3 που είχα για χάρη του S4 :)

Χθες είδα ένα αρκετά μεγάλο review-crash test από την Erica Griffin στο οποίο έμαθα πάρα πολλά πράγματα για το S4 που δεν βρήκα σε κανένα άλλο review.

Επειδή είναι αρκετά μεγάλο το έσπασε σε 4 parts και αναλύει διεξοδικότατα όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου κινητού.

Όποιος δεν το έχει δει και σκέφτεται σοβαρά την αγορά του εν λόγω κινητού, του συστήνω να τα δει όπωσδήποτε.

Περισσότερα

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο..Ελληνικους χαρακτηρες υποστηριζει?? Γιατι καπου διαβασα οτι δεν αναγνωριζει ελληνικους.. Επισης καπου διαβασα οτι δεν εχει ραδιο..Αληθευουν αυτα??
Link to comment
Share on other sites

Κυλάνε λίγο περίεργα τα πράγματα... Παρουσίαση S5 το Φεβρουάριο και νεας σειρας J ενω ακούγονται φήμες για premium σειρα και ακόμα δεν έχει φανεί το I9506 Ελλάδα ενω η τιμή του I9505 παραμένει σταθερή το τελευταίο τρίμηνο...

Απο τη μια θέλω να αναβαθμιστω και απο την αλλη κρατιεμαι με νυχια και με δόντια, έχε χάρη που ο παπουλης I9000 πετάει με την CM11

 

με το τελευταιο s5 ολοκληρωνεται η σειρα galaxy s παιδια..οτι εχει αρχη εχει κ τελος...κ εγω ενδιαφερομαι για το i9506 αν κ με το s4 i9500 ειμαι παρα πολυ ευτιχισμενος!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

με το τελευταιο s5 ολοκληρωνεται η σειρα galaxy s παιδια..οτι εχει αρχη εχει κ τελος...κ εγω ενδιαφερομαι για το i9506 αν κ με το s4 i9500 ειμαι παρα πολυ ευτιχισμενος!!!

 

Έχεις καμιά πηγή για την ολοκλήρωση της σειράς S;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχεις καμιά πηγή για την ολοκλήρωση της σειράς S;

Κι εγώ αυτή την απορεία έχω...

Έχεις κανένα γνωστό στο R&D department της Samsung ; :lol:

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι..Ελληνικους χαρακτηρες υποστηριζει?? Γιατι καπου διαβασα οτι δεν αναγνωριζει ελληνικους.. Aληθευει?? Ειμαι αναμεσα στο LG G2 και στο S4..αλλα κατεληξα να παρω το S4 για το λογο οτι δεχεται καρτα SD! Διαβαζω ομως καποια αρνητικα για το S4 και εχω προβληματιστει... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι..Ελληνικους χαρακτηρες υποστηριζει?? Γιατι καπου διαβασα οτι δεν αναγνωριζει ελληνικους.. Aληθευει?? Ειμαι αναμεσα στο LG G2 και στο S4..αλλα κατεληξα να παρω το S4 για το λογο οτι δεχεται καρτα SD! Διαβαζω ομως καποια αρνητικα για το S4 και εχω προβληματιστει... :worry:

 

Φυσικά και υποστηρίζει!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή την απορεία έχω...

Έχεις κανένα γνωστό στο R&D department της Samsung ; :lol:

 

δεν ειναι κ τοσο δυσκολο να το καταλαβετε...απο το s4 κ μετα ανοιχτηκε πολυ τις πολλες παρτιδες...μακαρι να βγω ψευτης αλλα ολα εκει δειχνουν!!τουλαχιστον ας φτιαξει ενα καλο s5 με εναν ομως επεξεργαστη!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτά για το S5 αλλά εμένα μου κάνει εντύπωση που ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ τα κινητά ανεβάζουν έστω και λίγο τιμές. Το LG G2 ήταν κάτω από 400 πήγε 420 όπως και το S4 στα σκρουτζ που έπεσε ένα φεγγάρι στα 403 κράτησε εκεί γύρω τη τιμή με μικρή άνοδο προς τα 411 και σήμερα κι αυτό 420.

 

Και δεν είναι μόνο τα κινητά. Παρακολουθώ διάφορες τιμές τεχνολογίας κυρίως και υπάρχει ανοδική τάση.

Το Νοκια 1020 είχε πάει 510 και είναι πάλι 550. Φωτογραφικές μηχανές, τηλεοράσεις, τα περισσότερα που παρακολουθώ υπολογίσιμη άνοδο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτά για το S5 αλλά εμένα μου κάνει εντύπωση που ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ τα κινητά ανεβάζουν έστω και λίγο τιμές. Το LG G2 ήταν κάτω από 400 πήγε 420 όπως και το S4 στα σκρουτζ που έπεσε ένα φεγγάρι στα 403 κράτησε εκεί γύρω τη τιμή με μικρή άνοδο προς τα 411 και σήμερα κι αυτό 420.

 

Και δεν είναι μόνο τα κινητά. Παρακολουθώ διάφορες τιμές τεχνολογίας κυρίως και υπάρχει ανοδική τάση.

Το Νοκια 1020 είχε πάει 510 και είναι πάλι 550. Φωτογραφικές μηχανές, τηλεοράσεις, τα περισσότερα που παρακολουθώ υπολογίσιμη άνοδο.

 

Σήμερα πήγε στα 437!Βασικά όσοι ακόμα το σκέφτεστε, καλύτερα να περιμένετε την άφιξη του S5. Τότε και μόνο τότε θα δούμε σοβαρή μείωση στην τιμή του S4.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αυτό είδα και ήρθα να το γράψω.

Δε τσέκαρα αν συμβαίνει το ίδιο και έξω.

Αλλά είναι γενικό το κακό όχι μόνο στο S4

Το Νοτε 3 έχει μια μικρή πτώση (πενηνταράκια αλλά πτώση) όλο αυτό το διάστημα. Δύσκολο να ερμηνευτεί αυτή η διαφοροποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγε στα 437!Βασικά όσοι ακόμα το σκέφτεστε, καλύτερα να περιμένετε την άφιξη του S5. Τότε και μόνο τότε θα δούμε σοβαρή μείωση στην τιμή του S4.

Εγω περιμενα στις γιορτες να πεσει και δεν ειδα κατι τρομερο. Σημερα ειχα δει και γω να πηγαινει 437, ξαναεπεσε 420 αλλα και παλι ακριβο ειναι για μενα. Ελπιζω να το κανουν αυτο για να το ριξουν οταν θα ειναι οι εκπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κ τοσο δυσκολο να το καταλαβετε...απο το s4 κ μετα ανοιχτηκε πολυ τις πολλες παρτιδες...μακαρι να βγω ψευτης αλλα ολα εκει δειχνουν!!τουλαχιστον ας φτιαξει ενα καλο s5 με εναν ομως επεξεργαστη!!!

 

Τι σχέση έχει το γεγονός ότι έβγαλε πολλά κομμάτια για το S4 με αυτό που λες ότι θα "κλείσει" η σειρά με το S5;ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει...εδώ τρώει τόσα χρόνια κράξιμο για το πλαστικό η samsung και δεν αλλάζει τακτική, σιγά μην σταματήσει την σειρά S.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε με χαλάει η αύξηση της τιμής, το κρατάω σε άριστη κατάσταση άλλωστε για καλύτερη τιμή μεταπώλησης αύριο, μεθαύριο :-P
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το γεγονός ότι έβγαλε πολλά κομμάτια για το S4 με αυτό που λες ότι θα "κλείσει" η σειρά με το S5;ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει...εδώ τρώει τόσα χρόνια κράξιμο για το πλαστικό η samsung και δεν αλλάζει τακτική, σιγά μην σταματήσει την σειρά S.

 

φιλε μου με τα 4 το παρακανε!!!ηδη παει στο 5!!!μακαρι να μν σταματησει η σειρα..θα υπαρξει μεγαλος ανταγωνισμος απο εδω κ περα!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου με τα 4 το παρακανε!!!ηδη παει στο 5!!!μακαρι να μν σταματησει η σειρα..θα υπαρξει μεγαλος ανταγωνισμος απο εδω κ περα!!!

Εαν είναι χαζή η Samsung θα τη σταματήσει τη σειρά...Πάντως δεν την κόβω για τόσο χαζή τη στιγμή που πουλάει...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Tο κανονικο....εχει περισσοτερους υποστηρικτες και περισσοτερες πωλησεις πραγμα που σημαινει οτι θα εχει μεγαλυτερη διαρκεια ζωης και υποστηριξης.
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν με τα ίδια χρήματα ομως παίρνω ενα κινητό πιο ανθεκτικό και με σχεδόν ελάχιστα μείον...
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα σωστο ειναι το σκεπτικο σου, και αλλωστε αυτα ειναι και τα προτερηματα του απεναντι στο αλλο, αν δεν σ'ενδιαφερει το πολυ σκαλισμα ειδικα τωρα που παιζει και το knox τοτε προχωρας αφοβα, εγω απλως σου επισημανα οτι το πολυ σκαλισμα το εχει το αλλο που σημαινει περισσοτερο παιχνιδι.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Πρόκειται σύντομα να αγοράσω το s4 από κάποιον γνωστό μου ο οποίος θα μου το φέρει καινούριο από Κίνα (350 ευρώ).

Εχω λοιπόν 2 απορίες.

1ον πως θα μπορέσω να καταλάβω με το που το πιάσω στα χέρια μου αν είναι αυθεντικό η κλώνος (σκέφτομαι ενα app το samsung genuine)

2ον αν υποστηρίζει ελληνικά

και 3ον αν με καλύπτει η εγγύηση (φαντάζομαι πως όχι)

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , σημερα φευγει το s3 για παντα!Και ετοιμαζομαι για s4 ποιο μοντελο μου προτεινεται γιατι παιζουν διαφορα απο οτι βλεπω.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Πρόκειται σύντομα να αγοράσω το s4 από κάποιον γνωστό μου ο οποίος θα μου το φέρει καινούριο από Κίνα (350 ευρώ).

Εχω λοιπόν 2 απορίες.

1ον πως θα μπορέσω να καταλάβω με το που το πιάσω στα χέρια μου αν είναι αυθεντικό η κλώνος (σκέφτομαι ενα app το samsung genuine)

2ον αν υποστηρίζει ελληνικά

και 3ον αν με καλύπτει η εγγύηση (φαντάζομαι πως όχι)

Ευχαριστώ πολύ.

 

1)αν εχεις πιασει αλλο s4 στα χερια σου, θα το καταλαβεις αμεσως (φαινεται κι απο τις πληροφοριες συσκευης βεβαια).

3) Οχι.Υπαρχουν ομως εφαρμογες που μπορουν να σου εμφανισουν την γλωσσα παντου οπως πχ το language enabler,αλλα θελει ρουτ. (Παιζει και το morelocale2 αλλα δεν θα σου βγαζει Ελληνικα παντου).

3) Οχι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Πρόκειται σύντομα να αγοράσω το s4 από κάποιον γνωστό μου ο οποίος θα μου το φέρει καινούριο από Κίνα (350 ευρώ).

Εχω λοιπόν 2 απορίες.

1ον πως θα μπορέσω να καταλάβω με το που το πιάσω στα χέρια μου αν είναι αυθεντικό η κλώνος (σκέφτομαι ενα app το samsung genuine)

2ον αν υποστηρίζει ελληνικά

και 3ον αν με καλύπτει η εγγύηση (φαντάζομαι πως όχι)

Ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν αξίζει για μένα να ρισκάρεις με το να μην έχεις εγγύηση για 70-80 ευρώ. Το S3 μου εμένα χάλασε από μόνο του χωρίς να το πειράξω.Αν δεν είχα εγγύηση θα έτρωγα χοντρό πακέτο. Και επίσης πες ότι είναι κλώνος, τι θα πεις του φίλου σου;τα λεφτά μου πίσω; έχω δει κλώνο του S4 που εμφανισιακά, αν δεν είχες δίπλα το αυθεντικό δεν φαινόταν η διαφορά.

Edited by Ancient_Flame
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...