Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο μια μέρα πάνω μια μέρα κάτω μικρό το κακό ..

Γιατι προτιμώ από birdphone η αλήθεια που εχει παραγγείλει ένας φίλος..

Τι ειναι το t-mobile ? :o

 

γερμανικη εταιρια κινητης...δηλαδη οπως εδω εχουμε κινητα που φερουν εφαρμογες της κοσμοτε ,βονταφον και δεν αφαιρουνται..κατι τετοιο ειναι και η t-mobile..απ οτι εχω διαβασει δεν τα προτιμουν πολλοι τα branded...

Edit: Μολις εγινε διαθεσιμο στο birdphone , το ''τσιμπησα'' και μολις ξεκινησα να γραφω το μηνυμα εδω χτυπησε το τηλεφωνο για επιβεβαιωση παραγγελιας...

Edited by michaell
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο καιζερ μου ειπαν γερμανικα κυριως οτι εχουν...εκει που κολλησα και δεν εκανα την παραγγελια πριν τις 4:00 για να το εχω αυριο στα χερια μου ηταν και στο οτι δεν παρεχουν doa...δε πιστευω οτι θα μαι τοσο γκαντεμης αλλα ηθελα μια καποια σιγουρια...μετα που αποφασισα να το παρω, το μαυρο δε μου το εβγαζε σε αποθεμα και το ακυρωσα...για σημερα νομιζω τηλειωσε, αυριο αν δεν εχει βγαλει το birdphone μεχρι το μεσημερι θα το παρω απο καιζερ...

 

Νομίζω ότι το birdphone το εχει σε μαύρο τώρα ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Τα μηνύματα περί τιμολόγησης μεταχειρισμένου 4s είναι εκτός θέματος και διαγράφτηκαν. Παρακαλώ να μείνουμε στο θέμα μας :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο σκρουτζομάγαζο αγοράζω παίδες. Βλέπω το birdphone που είναι το πιο γνωστό δεν το έχει διαθέσιμο, τι να κάνω; :worry:
Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο σκρουτζομάγαζο αγοράζω παίδες. Βλέπω το birdphone που είναι το πιο γνωστό δεν το έχει διαθέσιμο, τι να κάνω; :worry:

 

Νομίζω ότι το πιο σημαντικό είναι να διασφαλίσεις ότι δίνουν DOA.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, την ίδια διαδικασία κάνουν όλα τα σκρουτζομάγαζα, εισαγωγή από χωρα ΕΕ, εάν δίνουν DOA 7 ημερών και απόδειξη με ΙΜΕΙ συσκευής για την εγγύηση δύο χρόνων είσαι κομπλέ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Οπως ειπα και σε αλλο ποστ που εκανα για αλλο θεμα,εχω επιδοτηση και μπορω απο οτι μου ειπαν απο τον συνδρομητη που εχω συνδεση,μπορω να παρω απο οπου θελω το κινητο με τα λεφτα της επιδοτησης,γιατι σε καποιο καταστημα μου ειπαν οτι για να μετρησει η επιδοτηση μου θα πρεπει να ειναι συγκεκριμενο καταστημα που να αναγνωριζει ο συνδρομητης μου.Το ερωτημα μου ειναι το εξης:εχω βρει το galaxy S4 απο ελληνικη εταιρια στο ιντερνετ(δεν ξερω αν μπορω να σας γραψω στο forum,αν ναι πειτε μου να γραψω λινκ),στα 468€ και οπως καταλαβαινεται εχει μεγαλη διαφορα απο τα 739€..παιζει κατι?για ποιο λογο τοσο "φτηνα",δηλαδη τετοια μεγαλη διαφορα??πρεπει να προσεχω κατι στην αγορα αυτη(οπως π.χ.τη ROM, η την προελευση του κινητου?)στη σελιδα αυτη,γραφει οτι εχει κανονικα και εγγυηση 2 χρονια και εχει και τηλεφωνα επικοινωνιας.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DOA???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Οπως ειπα και σε αλλο ποστ που εκανα για αλλο θεμα,εχω επιδοτηση και μπορω απο οτι μου ειπαν απο τον συνδρομητη που εχω συνδεση,μπορω να παρω απο οπου θελω το κινητο με τα λεφτα της επιδοτησης,γιατι σε καποιο καταστημα μου ειπαν οτι για να μετρησει η επιδοτηση μου θα πρεπει να ειναι συγκεκριμενο καταστημα που να αναγνωριζει ο συνδρομητης μου.Το ερωτημα μου ειναι το εξης:εχω βρει το galaxy S4 απο ελληνικη εταιρια στο ιντερνετ(δεν ξερω αν μπορω να σας γραψω στο forum,αν ναι πειτε μου να γραψω λινκ),στα 468€ και οπως καταλαβαινεται εχει μεγαλη διαφορα απο τα 739€..παιζει κατι?για ποιο λογο τοσο "φτηνα",δηλαδη τετοια μεγαλη διαφορα??πρεπει να προσεχω κατι στην αγορα αυτη(οπως π.χ.τη ROM, η την προελευση του κινητου?)στη σελιδα αυτη,γραφει οτι εχει κανονικα και εγγυηση 2 χρονια και εχει και τηλεφωνα επικοινωνιας.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DOA???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Dead on arrival. Αυτό σημαίνει το DOA.

Δηλαδή μια συσκευή προβληματική κατά την αγορά. Τώρα το 'κατά την αγορά' πιάνει ένα διάστημα 7-14 μέρες. Στο διάστημα αυτό γίνεται αντικατάσταση της συσκευής με άλλη σφραγισμένη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Doa δεν έχει το birdphone;

Αν και το ψιλοφοβάμαι καθώς μένω επαρχία και με το που θα παραλάβω θα πρέπει να το λιώσω για να δώ αν έχει κάποιο πρόβλημα + τον χρόνο που θα πάρει για να το παραλάβουνε αυτοί αν τυχόν και δω πως πραγματικά έχει κάτι.

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

το Bird ΕΧΕΙ doa

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

μάγκες καλησπέρα,βρίσκομαι στην τελική ευθεία δευτέρα-τρίτη πληρώνομαι και είμαι έτοιμος για την αγορά του galaxy S4.χρειάζομαι την γνώμη σας, εσείς που είστε κατοχή του S4 δεν ξέρω πιο από τα 2 να πάρω 9500 η 9505, είδη πείρα 2 πολύ καλές γνώμες από 2 πολύ καλούς συμφορουμίτες.
Link to comment
Share on other sites

To 9500 δεν κυκλοφορεί στην Ευρώπη, αλλά όλοι συμφωνούν ότι είναι καλύτερο και με πολύ καλύτερη κάμερα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

To 9500 δεν κυκλοφορεί στην Ευρώπη, αλλά όλοι συμφωνούν ότι είναι καλύτερο και με πολύ καλύτερη κάμερα.

 

Είμαι Κύπριος και γενικά στην Κύπρο κυκλοφορούν και τα 2 μοντελάκια i9500-i9505(και σε όλα τα χρώματα)κανονικότατα και με εγγύηση 2 χρονάκια :)

Edited by Andreas69k
Link to comment
Share on other sites

Είμαι Κύπριος και γενικά στην Κύπρο κυκλοφορούν και τα 2 μοντελάκια i9500-i9505(και σε όλα τα χρώματα)κανονικότατα και με εγγύηση 2 χρονάκια :)

 

Τότε εγώ σίγουρα θα προτιμούσα το 9500 με τον καλύτερο αισθητήρα!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τότε εγώ σίγουρα θα προτιμούσα το 9500 με τον καλύτερο αισθητήρα!

 

9500 τέλος:) έμεινε το χρώμα τώρα,με τραβάει το άσπρο η αλήθεια δεν είχα ποτέ, πάντα όλα τα κινητά τα έπαιρνα μαύρο χρώμα.το κατά πόσο θα του πηγαίνει με την θήκη(otterbox defender)που του παρήγγειλα που είναι μαύρη δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

9500 τέλος:) έμεινε το χρώμα τώρα,με τραβάει το άσπρο η αλήθεια δεν είχα ποτέ, πάντα όλα τα κινητά τα έπαιρνα μαύρο χρώμα.το κατά πόσο θα του πηγαίνει με την θήκη(otterbox defender)που του παρήγγειλα που είναι μαύρη δεν ξέρω.

 

 

Πριν προβείς σε αγορά ρώτα για την εγγύησή στο 9500....δεν νομίζω οτι έχει 2 χρονιά.Γιατι αν έχει όντως 2 χρονια σημαίνει οτι προορίζεται για ευρωπαϊκή ένωση,και θα έχει ακόμα και εδώ...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Πριν προβείς σε αγορά ρώτα για την εγγύησή στο 9500....δεν νομίζω οτι έχει 2 χρονιά.Γιατι αν έχει όντως 2 χρονια σημαίνει οτι προορίζεται για ευρωπαϊκή ένωση,και θα έχει ακόμα και εδώ...

 

ήδη το ρώτησα σε όλα τα μεγάλα μαγαζιά που το πουλάνε και 2 φορές από το μαγαζί που ψωνίζω πάντα τα ηλεκτρονικά.2 χρόνια κανονικότατα.

 

EDIT:δεν πουλάνε τίποτε χωρίς εγγύηση εδώ τα μεγάλα μαγαζιά.(μαγαζιά με όνομα καλό εννοώ πάντα,όχι μικρομάγαζα)

Link to comment
Share on other sites

ήδη το ρώτησα σε όλα τα μεγάλα μαγαζιά που το πουλάνε και 2 φορές από το μαγαζί που ψωνίζω πάντα τα ηλεκτρονικά.2 χρόνια κανονικότατα.

 

EDIT:δεν πουλάνε τίποτε χωρίς εγγύηση εδώ τα μεγάλα μαγαζιά.(μαγαζιά με όνομα καλό εννοώ πάντα,όχι μικρομάγαζα)

 

μπορεις να μάθεις αν εισάγετε κανονικά η είναι παρεισαγωγή...Σε περίπτωση που θέλω να αγοράσω μην εχω προβλήματα εγγυησεις με την εδώ αντιπροσωπεια.Αν είναι ευρωπαϊκό δε θα υπαρχή πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μάθεις αν εισάγετε κανονικά η είναι παρεισαγωγή...Σε περίπτωση που θέλω να αγοράσω μην εχω προβλήματα εγγυησεις με την εδώ αντιπροσωπεια.Αν είναι ευρωπαϊκό δε θα υπαρχή πρόβλημα.

 

φίλε λογικά εισάγεται κανονικά διότι όπως είπα και σε άλλο μήνυμα μου το φέρνουν πάρα πολλά μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

φίλε λογικά εισάγεται κανονικά διότι όπως είπα και σε άλλο μήνυμα μου το φέρνουν πάρα πολλά μαγαζιά.

 

Αν μπορέσεις πάντως ρώτησε το....λογικά εχετε κάποια αντιπροσωπεια/σερβις σαμμυ εκει.Αυτη θα γνωρίζουν σίγουρα.Γιατι αν έφεραν τον οκτα "νόμιμα" θα φέρουν και στο νοτε 3...και αυτο με ενδιαφέρει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις πάντως ρώτησε το....λογικά εχετε κάποια αντιπροσωπεια/σερβις σαμμυ εκει.Αυτη θα γνωρίζουν σίγουρα.Γιατι αν έφεραν τον οκτα "νόμιμα" θα φέρουν και στο νοτε 3...και αυτο με ενδιαφέρει.

 

έγινε φίλε μου εντός εβδομάδας θα το ρωτήσω για να σου πω και εσένα με σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παίδες!

 

Μόλις έκανα παραγγελία black mist από birdphone 469,99€ και περιμένω να με ειδοποιήσουν να πάω από εκεί να το πάρω:P

 

Πρέπει να προσέξω κάτι,παιδιά;Απόδειξη με imei,doa όλα καλά έτσι;Και 2 χρόνια εγγύηση ε;Επίσης,πως θα καταλάβω αν είναι όντως γερμανικό και όχι κάτι άλλο,τι θα πρέπει να γράφει στη rom;

 

Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά..ο ενθουσιασμός και επίσης δεν έχω ψωνίσει άλλη φορά από μαγαζί skroutz:)

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παίδες!

 

Μόλις έκανα παραγγελία black mist από birdphone 469,99€ και περιμένω να με ειδοποιήσουν να πάω από εκεί να το πάρω:P

 

Πρέπει να προσέξω κάτι,παιδιά;Απόδειξη με imei,doa όλα καλά έτσι;Και 2 χρόνια εγγύηση ε;Επίσης,πως θα καταλάβω αν είναι όντως γερμανικό και όχι κάτι άλλο,τι θα πρέπει να γράφει στη rom;

 

Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά..ο ενθουσιασμός και επίσης δεν έχω ψωνίσει άλλη φορά από μαγαζί skroutz:)

 

Ναι όλα καλά από το birdphone. Κι εγώ πρώτη φορά αγόρασα από εκεί κι όλα είναι εντάξει. Θα πρέπει όταν το συνδέσεις με το kies να έχει κωδικό DBT αν είναι γερμανικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...