Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο ποιο μαγαζι αν επιτρεπεται?

καλοταξιδο κιολας:p

Eυχαριστω! http://www.kaizershop.gr/samsung_i9505_16gb_black_mist_eu

Σφραγισμενο με ολα τα αυτοκολλητα και τα πλαινα:p

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eυχαριστω! http://www.kaizershop.gr/samsung_i9505_16gb_black_mist_eu

Σφραγισμενο με ολα τα αυτοκολλητα και τα πλαινα:p

 

και εγω black mist εδω και μια εβδομαδα,ο καλυτερος συνδυασμος χρωματων για s4,ειδικα το καπακι πισω,αλλο επιπεδο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

και εγω black mist εδω και μια εβδομαδα,ο καλυτερος συνδυασμος χρωματων για s4,ειδικα το καπακι πισω,αλλο επιπεδο

Το καπακι πισω ειναι απλα τραγικο,το χρωμα ειναι οκ , αλλα το πλαστικο και αυτο το glossy δεν παλευεται. Το σαγρε του optimus 4x κλασεις ανωτερο απο το λεπτο σαν τσιγαροχαρτο πλαστικο του s4. Eπισης το hard button θα μου παρει καιρο να το συνηθισω και την ανωμαλια της samsung να βαζει αναποδα τα capacitive buttons. Για να μην ακουστω καπως δηλωνω γοητευμενος απο την καμερα, τις γωνιες θεασης της οθονης και το εξωτερικο ηχειο που ειναι πολυ ανωτερο σε ενταση και ηχο απο αυτον του 4Χ. Η οθονη του 4Χ ανωτερη σε φωτεινοτητα ομως. Για να ειμαι ειλικρινεις αν το LG g2 επερνε sd δε θα επερνα το s4.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι παίζει με το birdphone που σήμερα ξαφνικά από 316 το ανέβασε 334; Έχει ξαναγίνει, γνωρίζετε;
Link to comment
Share on other sites

και εγω το επαθα οταν ηταν να το αγρασω το κινητο..στο birdphone..το ειχα δει στα 450 και την επομενη που ειχα αποφασισει να παω να το παρω πηγε 470...:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι παίζει με το birdphone που σήμερα ξαφνικά από 316 το ανέβασε 334; Έχει ξαναγίνει, γνωρίζετε;

Πάμε στοίχημα ότι κοντά στο Πάσχα θα ανέβει η τιμή του S4? Έχει ξαναπαιχθεί το έργο. Βασικά μόλις κυκλοφορήσει το S5 (epic fail) θα ανέβει σίγουρα!:lol:

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει ψυχολογικό όριο τα 300, αλλά τελικά θα το πάρω με 312 γιατί αφενός βαρέθηκα και αφετέρου φοβάμαι μη δεν βρω τελικά στην τιμή που θέλω και τις μέρες που το θέλω! Πάντως δεν έχουν πολλά χρωματιστά στο απόθεμά τους... όλο ξεμένουν !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Για όσους έχουν αγοράσει πρόσφατα το S4 από το KaizerShop (3ης Σεπτεμβρίου 1, Ομόνοια), μπορείτε να μου πείτε τη χώρα προέλευσης της συσκευής σας (CSC);

 

Διαβάζω ότι στις γερμανικές ROMs έχουν απενεργοποιήσει τη συντόμευση της κάμερας στην οθόνη κλειδώματος και για τον λόγο αυτό θέλω να αποφύγω τις γερμανικές συσκευές.

 

Επίσης, αν ρωτήσω στο μαγαζί τη χώρα προέλευσης θα ξέρουν να μου πουν ή είναι θέμα τύχης τι θα μου έρθει; Φαίνεται κάπου πάνω στο κουτί να το τσεκάρω πριν αγοράσω;

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Για όσους έχουν αγοράσει πρόσφατα το S4 από το KaizerShop (3ης Σεπτεμβρίου 1, Ομόνοια), μπορείτε να μου πείτε τη χώρα προέλευσης της συσκευής σας (CSC);

 

Διαβάζω ότι στις γερμανικές ROMs έχουν απενεργοποιήσει τη συντόμευση της κάμερας στην οθόνη κλειδώματος και για τον λόγο αυτό θέλω να αποφύγω τις γερμανικές συσκευές.

 

Επίσης, αν ρωτήσω στο μαγαζί τη χώρα προέλευσης θα ξέρουν να μου πουν ή είναι θέμα τύχης τι θα μου έρθει; Φαίνεται κάπου πάνω στο κουτί να το τσεκάρω πριν αγοράσω;

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

με την samsung hellas με ενα τηλ.. τους δινεις το email η s/n κ θα σου πουν με σιγουρια...μπορει απο το kaizer να μν ειναι το σωστο csc

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

με την samsung hellas με ενα τηλ.. τους δινεις το email η s/n κ θα σου πουν με σιγουρια...μπορει απο το klaize να μν ειναι το σωστο csc

 

εγω που πηρα απο kaizershop πριν μια εβδομαδα ηταν γαλλικο XEF

Link to comment
Share on other sites

με την samsung hellas με ενα τηλ.. τους δινεις το email η s/n κ θα σου πουν με σιγουρια...μπορει απο το kaizer να μν ειναι το σωστο csc

Ωραία, ευχαριστώ. Το θέμα είναι αν θα μπορέσω να πάρω τηλ. στη Samsung Hellas ενώ είμαι στο μαγαζί. Αν είναι γρήγοροι και δεν με καθυστερήσουν τότε OK. Νομίζω πως υπάρχουν και κάποια sites που στο λένε, θα το ψάξω.

 

εγω που πηρα απο kaizershop πριν μια εβδομαδα ηταν γαλλικο XEF

Μακάρι να έχουν ακόμα γαλλικά, γιατί τους βλέπω και πουλάνε σαν τρελοί. Φίλε lambgeo, σε τι χρώμα το πήρες;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ. Το θέμα είναι αν θα μπορέσω να πάρω τηλ. στη Samsung Hellas ενώ είμαι στο μαγαζί. Αν είναι γρήγοροι και δεν με καθυστερήσουν τότε OK. Νομίζω πως υπάρχουν και κάποια sites που στο λένε, θα το ψάξω.

 

 

Μακάρι να έχουν ακόμα γαλλικά, γιατί τους βλέπω και πουλάνε σαν τρελοί. Φίλε lambgeo, σε τι χρώμα το πήρες;

 

μαυρο το πηρα

Link to comment
Share on other sites

μαυρο το πηρα

Το Black Mist εννοείς φαντάζομαι, όχι το Black Edition, σωστά;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

ναι το black mist αλλα βγηκαμε λιγο οφτοπικ:p

Δεν πειράζει, όλα μετράνε, για να αποκτά ο αγοραστής καλύτερη εικόνα. Τώρα όλοι ξέρουν ότι πριν μια βδομάδα το KaizerShop πούλαγε S4 (Black Mist) γαλλικά (XEF). Είναι σημαντική και on-topic πληροφορία.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να σου πουν τιποτα..να τσεκαρω το imei απο την samsung να τους πεις!!!2 λεπτα δουλεια ειναι..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έγω είχα πάρει 2 συσκευές από το birdphone και στο αυτοκόλλητο είχε μόνο το IMEI και τίποτα άλλο. Επίσης είχαν δεύτερη ταίνία ασφαλίας κολλημένη (είπαν ότι ανοίχτηκε από τη samsung για έλεγχο/αναβάθμιση και ότι μόνο η samsung μπορεί να βάλει ίδια ταινία) και οι συσκευές είχαν screen protector (είπαν ότι έτσι τα βάζει πλέον η εταιρία που τους τα στέλνει).

Η ζελατίνα στο καπάκι ήταν κάπως πειραγμένη (και στις 2). Οι ζελατίνες στα πλάγια και στο κάτω μέρος ήταν κανονικά

 

Έδωσα πίσω τις συσκευές για έλεγχο (ζεσταινόταν με το 3G) και εγκρίθηκε αντικατάσταση. Λόγω έλειψης (αλλά και στο διάστημα αυτό μειώθηκε η τιμή) πήρα τα λεφτά πίσω.

 

Σκέφτομαι να ξανακάνω παραγγελία από το ίδιο, αλλά τα παραπάνω που περιέγραψα με βάζουν σε δεύτερες σκέψεις. Λέτε να είναι resale;

Edited by ShadowReaper
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έγω είχα πάρει 2 συσκευές από το birdphone και στο αυτοκόλλητο είχε μόνο το IMEI και τίποτα άλλο. Επίσης είχαν δεύτερη ταίνία ασφαλίας κολλημένη (είπαν ότι ανοίχτηκε από τη samsung για έλεγχο/αναβάθμιση και ότι μόνο η samsung μπορεί να βάλει ίδια ταινία) και οι συσκευές είχαν screen protector (είπαν ότι έτσι τα βάζει πλέον η εταιρία που τους τα στέλνει).

Η ζελατίνα στο καπάκι ήταν κάπως πειραγμένη (και στις 2). Οι ζελατίνες στα πλάγια και στο κάτω μέρος ήταν κανονικά

 

Έδωσα πίσω τις συσκευές για έλεγχο (ζεσταινόταν με το 3G) και εγκρίθηκε αντικατάσταση. Λόγω έλειψης (αλλά και στο διάστημα αυτό μειώθηκε η τιμή) πήρα τα λεφτά πίσω.

 

Σκέφτομαι να ξανακάνω παραγγελία από το ίδιο, αλλά τα παραπάνω που περιέγραψα με βάζουν σε δεύτερες σκέψεις. Λέτε να είναι resale;

 

Πολυ περίεργο, εγω δεν θα επερνα ξανα απο το ιδιο μαγαζι. αυτα ετσι οπως το λες μπορει να ειναι και μεταχειρισμένα..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περίεργο, εγω δεν θα επερνα ξανα απο το ιδιο μαγαζι. αυτα ετσι οπως το λες μπορει να ειναι και μεταχειρισμένα..

 

Ρε παιδιά, έγω είχα πάρει 2 συσκευές από το birdphone και στο αυτοκόλλητο είχε μόνο το IMEI και τίποτα άλλο. Επίσης είχαν δεύτερη ταίνία ασφαλίας κολλημένη (είπαν ότι ανοίχτηκε από τη samsung για έλεγχο/αναβάθμιση και ότι μόνο η samsung μπορεί να βάλει ίδια ταινία) και οι συσκευές είχαν screen protector (είπαν ότι έτσι τα βάζει πλέον η εταιρία που τους τα στέλνει).

Η ζελατίνα στο καπάκι ήταν κάπως πειραγμένη (και στις 2). Οι ζελατίνες στα πλάγια και στο κάτω μέρος ήταν κανονικά

 

Έδωσα πίσω τις συσκευές για έλεγχο (ζεσταινόταν με το 3G) και εγκρίθηκε αντικατάσταση. Λόγω έλειψης (αλλά και στο διάστημα αυτό μειώθηκε η τιμή) πήρα τα λεφτά πίσω.

 

Σκέφτομαι να ξανακάνω παραγγελία από το ίδιο, αλλά τα παραπάνω που περιέγραψα με βάζουν σε δεύτερες σκέψεις. Λέτε να είναι resale;

 

Για το αυτοκόλλητο δε ξέρω, αλλά όντως πλέον φοράνε screen protector από το εργοστάσιο. Τις ζελατίνες στραβοφορεμένες τις έχω δει σε αρκετά μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από στραβοφορεμένες δεν ήταν και καλά κολλημένες. Δηλαδή δεν ήταν αυτό που το ξεκολλάς σιγα σιγα από όλη την επιφάνεια. Λίγο την ακούμπησα και βγήκε.

 

Επίσης το καπάκι ήταν ψιλοκουμπωμένο (στο S1 που είχα παρει πριν χρόνια ήταν σε χωριστή ζελατίνα το καπάκι). Η συσκευή δεν ήταν μέσα σε κάποια ζελατίνα, ήταν χύμα στο κουτί.

 

Νομίζω ότι η μπαταρία ήταν μέσα στο κουτί (όχι στη συσκευή) χωρίς ζελατίνα. Αλλά δεν είμαι και σίγουρος για το τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Για όσους έχουν αγοράσει πρόσφατα το S4 από το KaizerShop (3ης Σεπτεμβρίου 1, Ομόνοια), μπορείτε να μου πείτε τη χώρα προέλευσης της συσκευής σας (CSC);

 

Διαβάζω ότι στις γερμανικές ROMs έχουν απενεργοποιήσει τη συντόμευση της κάμερας στην οθόνη κλειδώματος και για τον λόγο αυτό θέλω να αποφύγω τις γερμανικές συσκευές.

 

Επίσης, αν ρωτήσω στο μαγαζί τη χώρα προέλευσης θα ξέρουν να μου πουν ή είναι θέμα τύχης τι θα μου έρθει; Φαίνεται κάπου πάνω στο κουτί να το τσεκάρω πριν αγοράσω;

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Εγώ το αγόρασα απο το kaizershop και ενώ νόμιζα ότι ήταν γερμανικό, μόλις έμαθα δια μέσω τηλεφώνου από τη samsung hellas ότι προέρχεται από την Σλοβακία! Την 4.3 έχω ακόμα, δε μου έχει έρθει το update.

Edited by streetwise_23
ορθογραφικό

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από στραβοφορεμένες δεν ήταν και καλά κολλημένες. Δηλαδή δεν ήταν αυτό που το ξεκολλάς σιγα σιγα από όλη την επιφάνεια. Λίγο την ακούμπησα και βγήκε.

 

Επίσης το καπάκι ήταν ψιλοκουμπωμένο (στο S1 που είχα παρει πριν χρόνια ήταν σε χωριστή ζελατίνα το καπάκι). Η συσκευή δεν ήταν μέσα σε κάποια ζελατίνα, ήταν χύμα στο κουτί.

 

Νομίζω ότι η μπαταρία ήταν μέσα στο κουτί (όχι στη συσκευή) χωρίς ζελατίνα. Αλλά δεν είμαι και σίγουρος για το τελευταίο.

 

Σίγουρα μεταχειρισμένο για μένα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντως οπως ειπα στο φιλο shadowreaper σε pm ηταν ολα σφραγισμενα, με μονα αυτοκολλητα στο κουτι, η μπαταρια στη ζελατινα της, ακουστικα κτλ. Φορουσε screen protector, το καπακι κουμπωμενο στη συσκευη. Στo αυτοκολλητo στο κουτι εγραφε μονο το imei.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά σκέφτομαι να πάρω το S4. Βρήκα αυτή http://www.ebay.com/itm/Sa...item2ecdf41a3d. Ή να προτιμήσω την i9505?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...