Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλα να ξερεις για το black edition οτι θα μπλεξεις με τις θηκες,απ οτι διαβασα οι κλασικες για s4 δεν ταιριαζουν

Βασικα εγω δεν με βλεπω να περνω θηκη αλλα καλα εκανες και το εγραψες.

Ενω ειχα κατασταλαξει στο mist τελικα το edition το κανει να μοιαζει με το S5 γιαυτο αλλαξα γνωμη. Περιμενω 15μερες που λογικα θα παει κατω απο 300€.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν το back cover του black edition είναι το ίδιο με του note 3 σας συστήνω να το προτιμήσετε καθώς είναι πάρα πολύ καλό στην άισθηση όσο και στο κράτημα συγκριτικά με το γυαλιστερό back του black mist. Αν και είχα αγοράσει την s-view για το 4αρι, την έβγαλα σύντομα. Η οθόνη δεν παθαίνει τίποτα, ενώ το μεταλλικό περίβλημα είναι ''σκυλί'', ουδεμία σχέση έχει με το S3 που ξεβάφει με το παραμικρό.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή της συσκευής βρίσκεται σε ελεύθερη πτώση κ υπάρχουν άτομα που το ζητάνε 300-330 στα μεταχειρισμένα...
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Αν το back cover του black edition είναι το ίδιο με του note 3 σας συστήνω να το προτιμήσετε καθώς είναι πάρα πολύ καλό στην άισθηση όσο και στο κράτημα συγκριτικά με το γυαλιστερό back του black mist. Αν και είχα αγοράσει την s-view για το 4αρι, την έβγαλα σύντομα. Η οθόνη δεν παθαίνει τίποτα, ενώ το μεταλλικό περίβλημα είναι ''σκυλί'', ουδεμία σχέση έχει με το S3 που ξεβάφει με το παραμικρό.

 

αυτην την στιγμη το note 3 ειναι το υπερ τηλ....3 gb ram..το μεγεθος με χαλαει λιγο ρε ****το!!!!το σκεφτομαι σοβαρα παντως να το χτυπησω αν κ το i9500 δεν το αποχωριζομαι με τπτ..θα μεινει στην ιστορια!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

SAMSUNG I9505 GALAXY S4 4G BLACK LEATHER LOOK EDITION GR

359 ευρώ στο e-shop http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.002506&sid=1

To κινητό είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.

 

εισαι σιγουρος για Ελληνικη αντιπροσωπεια?

το GR που αναγραφει,πρεπει να δηλωνει οτι υποστηριζει και Ελληνικη γλωσσα.

ολα αυτα βεβαια με επιφυλαξη και με βαση οτι το eshop,κανει δικες του εισαγωγες στα περισσοτερα προιοντα του.

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος για Ελληνικη αντιπροσωπεια?

το GR που αναγραφει,πρεπει να δηλωνει οτι υποστηριζει και Ελληνικη γλωσσα.

ολα αυτα βεβαια με επιφυλαξη και με βαση οτι το eshop,κανει δικες του εισαγωγες στα περισσοτερα προιοντα του.

Γιατι υπαρχει android κινητο που να μην υποστηριζει ολες τις γλωσσες;;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

ετσι τουλαχιστον αναφερει το eshop,για καποια τηλεφωνα που δεν αναγραφουν GR.

π.χ δες εδω http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007934

κατω-κατω στα extra αναφερει μεταξυ αλλων:

"H συσκευή διατίθεται με Αγγλική Γλώσσα μενού και έχει την δυνατότητα αποστολής και λήψεις SMS, Email στα Ελληνικά καθώς διαθέτει Ελληνικό Πληκτρολόγιο...."

Link to comment
Share on other sites

SAMSUNG I9505 GALAXY S4 4G BLACK LEATHER LOOK EDITION GR

359 ευρώ στο e-shop http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.002506&sid=1

To κινητό είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.

 

Αν και αγοραζω διαφορα πραγματα απο eshop, στα κινητα, λογω τιμων και μονο, εχει χασει το τρενο.

Και το εχω τσεκαρει σε πολλα κινητα, οχι μονο στο s4.

Αν νομιζω οτι μας περισσευουν 30 ευρω για να τους τα δωσουμε, ειναι γελασμενοι.

Για να ειναι 'ελληνικης αντιπροσωπειας'.

Να το παρω απο αλλου, ελλαδα, εξωτερικο, να μου παθει κατι, και να το παω στην ελληνικη αντιπροσωπεια και να μου πουν τιποτε μονο.

Εχουν φαει καρφωτη σε ολη την υφηλιο οπου εχει samsung.

Ακου εκει 'ελληνικης αντιπροσωπειας'.

Βρηκαμε δικαιολογια για τις απλησιαστες τιμες.

Αντε γεια να τους πεις.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δεν παθαίνει τίποτα, ενώ το μεταλλικό περίβλημα είναι ''σκυλί''

 

Είσαι σίγουρος οτι το περίβλημα είναι μεταλλικό; Γιατί έχω την εντύπωση οτι είναι πλαστικό

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι το περίβλημα είναι μεταλλικό; Γιατί έχω την εντύπωση οτι είναι πλαστικό

 

Εννοείται ότι είναι πλαστικό φίλε μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι;; Ακόμα κι έτσι να ναι καθώς δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά, είναι πολύ καλό το υλικό, οτι κι αν είναι και δεν ξεβάφει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι η μαγκιά των πλαστικών της Samsung! Να αναρωτιέσαι για το αν είναι πράγματι πλαστικό! Όσο για ανθεκτικότητα σίγουρα είναι πολύ βελτιωμένο σε σχέση με το s3...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι η μαγκιά των πλαστικών της Samsung! Να αναρωτιέσαι για το αν είναι πράγματι πλαστικό! Όσο για ανθεκτικότητα σίγουρα είναι πολύ βελτιωμένο σε σχέση με το s3...

 

Οχι απλώς βελτιωμένο...επι 8 μήνες τους 7 χώρις θήκη το βάζω σε τσέπες χύμα, όπως να ναι και δεν έχει παθει τίποτα ούτε η οθόνη ούτε το ''μεταλλικό'' περίβλημα.. Στην αντίστοιχη περίπτωση στο S3 το ασημένιο περίβλημα θα ήταν μαύρο καθώς θα είχε φύγει ολη η βαφή. Οταν όμως βλέπω πάρα πολλά iphone 5 ξεβαμένα, δε μπορώ παρά να χαρώ ιδιαίτερα για την ανθεκτικότητα του S4.

Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι;; Ακόμα κι έτσι να ναι καθώς δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά, είναι πολύ καλό το υλικό, οτι κι αν είναι και δεν ξεβάφει.

100% γνήσιο πλαστικό... Αλλά εμένα δεν με χαλάει καθόλου. Το θεωρώ πολύ όμορφο ως σχήμα και εμφάνιση κι ας είναι πλαστικό. Το ομορφότερο Galaxy κατά τη γνώμη μου.

 

Και για να μην είμαστε off-topic, να ρωτήσω σχετικά με την αγορά του. Σκέφτομαι να το πάρω από KaizerShop (3ης Σεπτεμβρίου 1, Ομόνοια). Αυτό που με ανησυχεί είναι το θέμα με τις σφραγίδες στο κουτί. Θα είναι κανονικά σφραγισμένο ή θα είναι διπλοκολλημένο όπως ακούγεται ότι πολλές φορές συμβαίνει στα σκρουτζομάγαζα; Γενικά η εμπειρία/εξυπηρέτηση στο μαγαζί είναι καλή; Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα. Περιμένω ένα black mist s4 σε κάνα 2-3 μέρες.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

100% γνήσιο πλαστικό... Αλλά εμένα δεν με χαλάει καθόλου. Το θεωρώ πολύ όμορφο ως σχήμα και εμφάνιση κι ας είναι πλαστικό. Το ομορφότερο Galaxy κατά τη γνώμη μου.

 

Και για να μην είμαστε off-topic, να ρωτήσω σχετικά με την αγορά του. Σκέφτομαι να το πάρω από KaizerShop (3ης Σεπτεμβρίου 1, Ομόνοια). Αυτό που με ανησυχεί είναι το θέμα με τις σφραγίδες στο κουτί. Θα είναι κανονικά σφραγισμένο ή θα είναι διπλοκολλημένο όπως ακούγεται ότι πολλές φορές συμβαίνει στα σκρουτζομάγαζα; Γενικά η εμπειρία/εξυπηρέτηση στο μαγαζί είναι καλή; Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;

 

Ευχαριστώ παιδιά!

 

Τα περισσότερα που βλέπεις με πολλές και θετικές κριτικές είναι μια χαρά μαγαζιά. Kaizershop, birdphone, cityshop και πολλά ακόμα είναι ολα μια χαρά. Δεν εχω πάρει ποτέ συσκευή με διπλά αυτοκόλλητα απο σκρουτζ, αντιθέτως έχω πάρει συσκευή με διπλά αυτοκόλλητα απο επίσημο κατάστημα :confused: .. Οπως κι αν ακούγεται αυτό. Ακόμα και διπλό αυτοκόλλητο να έχει, μην τρελαίνεσαι, πάει να πει οτι για κάποιο λόγο ανοίχτηκε(π.χ μπορεί να ήταν αγγλική παρτίδα και να έπρεπε να ανοιχτεί για γίνει αλλαγή του φορτιστή).

Link to comment
Share on other sites

'Ηρθε η μεγάλη στιγμή, μέσα στην εβδομάδα θα το παραγγείλω.

Δε κρατιέμαι. :ninja:

Έχει να προτείνει κανείς κανά αξιόπιστο skroutz - o - site, που να το έχει και σε μπλε?

Καλό θα ήταν να έχει και το Γερμανικό με την OTA αναβάθμιση σε kit kat, αλλά στην ανάγκη το περνάω και με odin το 4.4.2.

Το tokinito.gr http://tokinito.gr/page/default.asp?id=64&la=1&prID=344 είναι αξιόπιστο?

Έχει καλές κριτικές πάντως.

Έχει γερμανικό ή γενικά μοντέλο χώρας με ΟΤΑ αναβάθμιση?

Το kaizer από οπού έχω παραγγείλει για άλλους το S4, και ήταν και γερμανικό, δεν έχει το μπλε...

Thanks

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο απο καποιο σκρουτζομαγαζο..ξερετε καποιο που να ειναι αξιοπιστο και να μην υπαρχει ρισκο για την αγορα του?επισης επειδη σε ολα αυτα τα μαγαζια ειναι ευρωπαικης αντιπροσωπειας γνωριζει κανεις αν ειναι απο αλλη χωρα τι γινεται με αναβαθμισεις και την ελληνικη γλωσσα ως μενου αλλα και για τις γενικοτερες λειτουργιες του(χαρακτηρες μυνηματων κλπ)?
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο απο καποιο σκρουτζομαγαζο..ξερετε καποιο που να ειναι αξιοπιστο και να μην υπαρχει ρισκο για την αγορα του?επισης επειδη σε ολα αυτα τα μαγαζια ειναι ευρωπαικης αντιπροσωπειας γνωριζει κανεις αν ειναι απο αλλη χωρα τι γινεται με αναβαθμισεις και την ελληνικη γλωσσα ως μενου αλλα και για τις γενικοτερες λειτουργιες του(χαρακτηρες μυνηματων κλπ)?

 

Διάλεξε κάποιο μαγαζί με αρκετές θετικές αξιολογήσεις και επικοινώνησε μαζί τους για λεπτομέρειες ,όσον αφορά τα υπόλοιπα που αναφέρεις δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Standard Int’l Shipping,FedEx International Priority,Expedited Int’l Shipping

τι διαφορα εχουν αυτα τα τρια μεταξυ του;

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχης κατοχος γερμανικου black mist s4 εδω και 2 ωρες. Βρηκα το φως μου- τι καμερα ειναι αυτη!:D

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...