Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Βλέπω κάτι μαγαζιά που το πουλάνε 600+. Τώρα η εγώ κάνω λάθος, ή αυτοί λένε π@π@ρ1ες. Ελπίζω η Wind να μου πεί γύρω στα 450.

 

Θοδωρή υπάρχουν eshops καταστήματα πέρα απ τη wind που δέχονται τις επιδοτήσεις της.

To bird phone αν δε κάνω λάθος είναι 1 απ αυτά.

Ρίξε 1 ματιά φίλε :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok ξερεις εσυ και δεν ξερω εγω που τα εχω και τα δυο?με τις αναβαθμισεις σου λεω που εγιναν εχουν ερθει σχεδον στο ιδιο επιπεδο...αν και συνεχιζει να ειναι λιγο καλητερο το 9500.

Δε μου αρέσει το ύφος σου καταρχάς.

Απάντάς πάντως στον εαυτό σου ότι : συνεχιζει να ειναι λιγο καλητερο το 9500.

 

Και η συζήτηση λήγει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάνο παλιόφιλε ευχαριστώ,

 

θα το κοιτάξω. Προς 20 του μηνός θα δω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χουν διαφορά και στον αισθητήρα της κάμερας. R 9505 RS 9500.

Για κάνε μια σύγκριση στις φωτογραφίες.

 

Πολύ σημαντική διαφορά. Εκτός αν κάποιος δεν ασχολείται πολύ με τη φωτογραφία.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4713998#post4713998

 

Δε μου αρέσει το ύφος σου καταρχάς.

Απάντάς πάντως στον εαυτό σου ότι : συνεχιζει να ειναι λιγο καλητερο το 9500.

Και η συζήτηση λήγει εδώ.

 

εσυ χωρις να τα εχεις λες Πολύ σημαντική διαφορά εγω που τα εχω λεω οτι εχουν ελαχιστη διαφορα.και μου λες οτι δεν σου αρεσει και το υφος μου?οκ.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

εσυ χωρις να τα εχεις λες Πολύ σημαντική διαφορά εγω που τα εχω λεω οτι εχουν ελαχιστη διαφορα.και μου λες οτι δεν σου αρεσει και το υφος μου?οκ.

Το ελάχιστη το λες ΜΕΤΑ την όποια αναβάθμιση, το πολύ σημαντική το λέω τη δεδομένη χρονική στιγμή ΠΡΙΝ την όποια αναβάθμιση.

Επίσης λέω: Πολύ σημαντική διαφορά. Εκτός αν κάποιος δεν ασχολείται πολύ με τη φωτογραφία. Αν είσαι γνώστης, τα συνέκρινες σωστά και μιλάς για μικρές διαφορές το δέχομαι. Αλλιώς η κατοχή των κινητών δε λέει απολύτως τίποτα. Και ...νεφρούς έχεις αλλά πολύ αμφιβάλω αν ξέρεις πως δουλεύουν.

 

Τέλος παντων το έχω "ξεπεράσει¨το Σ4 και δεν είδα δείγματα μετά την όποια αναβάθμιση. Μπορεί να αμβλύνθηκαν οι διαφορές που στη σύγκριση που έκανα τότε φαίνονται ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ.

Το μέλος paok4270 που έχει ανεβάσει δεκάδες μπορεί να σε διαβεβαιώσει για τον "καημό" (και συμφωνώ απολύτως) που δεν βάλανε τον RS στο 9505.

 

Μπορείς στο νήμα με τις φωτογραφίες να ανεβάσεις 2 φωτό να συγκρίνουμε τον παλαιότερο αισθητήρα R με τον νεώτερο RS.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα το galaxy s4 mini 4g στα 280ευρω καινουργιο.πιστευετε πως ειναι πολυ καλη η τιμη του. θα ηθελα μια δευτερη γνωμη απο καποιον που το εχει η που γνωριζει καλα τις δυνατοτητες του.
Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα το galaxy s4 mini 4g στα 280ευρω καινουργιο.πιστευετε πως ειναι πολυ καλη η τιμη του. θα ηθελα μια δευτερη γνωμη απο καποιον που το εχει η που γνωριζει καλα τις δυνατοτητες του.

[Επίσημο] Samsung Galaxy S4 Mini (I9190)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκεφτομαι και γω να αγορασω ενα S4. Το χω βρει σε ενα σκρουτζομαγαζο και ειναι απο Πορτογαλια μερια. Πως μπορω να ξερω αν το συγκεκριμενο ειναι branded σε καποιον operator της Πορτογαλιας η unbranded ? Απο το κουτι που ειδα και απο το IMEI που τσεκαρα με Samsung Hellas δεν εμαθα κατι.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το αγοραζεις απο καποιο μαγαζι της ελλαδος?

Οχι απο τις μεγαλες αλυσιδες που το εχουν πανω απο 600 ευρω αλλα απο αλλα που το εχουν 400 κατι.

 

Και η απαντηση στην ερωτηση σου ειναι με βαση το imei του κινητου.

Παιρνεις τηλεφωνο την samsung της λες το imei και σου λεει για που προοριζεται το κινητο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί αυτό το κόλλημα με τον bootloader; Εγώ έχω σκοπό να το πάρω την άλλη εβδομάδα και κατευθείαν να το κάνω root και να του περάσω miui. Δεν πιστεύω να έχω κανένα πρόβλημα έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω γιατί αυτό το κόλλημα με τον bootloader; Εγώ έχω σκοπό να το πάρω την άλλη εβδομάδα και κατευθείαν να το κάνω root και να του περάσω miui. Δεν πιστεύω να έχω κανένα πρόβλημα έτσι;

 

Αν φοράει την 4.2.2 μέχρι MGA τότε όχι δε θα χεις πρόβλημα. Αν φοράει 4.2.2 ΜΗ* και πάνω ή 4.3 τότε θα μπλέξεις με KNOX Counter κτλ... Λογικά θα φοράει την 4.2.2 από μαμά οπότε θα σαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το αγοραζεις απο καποιο μαγαζι της ελλαδος?

Οχι απο τις μεγαλες αλυσιδες που το εχουν πανω απο 600 ευρω αλλα απο αλλα που το εχουν 400 κατι.

 

Και η απαντηση στην ερωτηση σου ειναι με βαση το imei του κινητου.

Παιρνεις τηλεφωνο την samsung της λες το imei και σου λεει για που προοριζεται το κινητο αυτο.

 

Οταν εγραψα σκρουτζομαγαζο εννουσα μαγαζι στην Ελλαδα αλλα το κινητο ειναι απο Πορτογαλια. Ετσι μου ειπε η Samsung Hellas οταν τους εδωσα το IMEI. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να μου πουνε αν το κινητο ειναι branded η οχι και εγω θελω να ειμαι σιγουρος οτι ειναι unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εγραψα σκρουτζομαγαζο εννουσα μαγαζι στην Ελλαδα αλλα το κινητο ειναι απο Πορτογαλια. Ετσι μου ειπε η Samsung Hellas οταν τους εδωσα το IMEI. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να μου πουνε αν το κινητο ειναι branded η οχι και εγω θελω να ειμαι σιγουρος οτι ειναι unbranded.

Νομιζω οτι ειναι σχεδον σιγουρο οτι το κινητο που θα παρεις απο ελλαδα και καποιο σκρουτζομαγαζο ειναι ολα unbranded.

 

Τα branded ειναι μονο αυτα που δινουν οι εκαστοτε εταιριες της ελλαδας ή του εξωτερικου.

 

Ρωτα και το μαγαζι που θα αγοραζες το i9505 και θα σου πουν αν ειναι branded ή unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S4 (I9500) Ενδιαφέρεται ο αδελφός μου, εάν μπορεί κάποιος να δώσει κάποιο λινκ που το αγόρασε με κάρτα προπληρωμένη και στην τελική πόσο ακριβώς του βγήκε .Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο δεν αγοραζει το i9505 που πιστεψε με και πολυ ποιο ευκολα θα βρει και σε πολυ καλυτερη τιμη απο το i9500 και θα ειναι και 4g.

 

Το http://www.skroutz.gr ειναι ο καλυτερος σου φιλος.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο δεν αγοραζει το i9505 που πιστεψε με και πολυ ποιο ευκολα θα βρει και σε πολυ καλυτερη τιμη απο το i9500 και θα ειναι και 4g.

 

Το 4g δεν το ενδιαφέρει, θέλει το οκταπυρινο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται την τελευταία εβδομάδα με το birdphone? από 436 το έχει πάει μέσα σε λίγες μέρες 499.Το είχα κοιτάξει πριν μια εβδομάδα να δω πόσο έχει πάει και τώρα που πήρα την απόφαση να το πάρω το έχει ανεβάσει πάνω από 60 ευρώ.Εν τέλει το παρήγγειλα από kaisershop.Ελπίζω να είναι εντάξει.Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι η τελευταία παραλαβή που έκαναν είναι από Γαλλία και Γερμανία. Τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο κατάστημα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται την τελευταία εβδομάδα με το birdphone? από 436 το έχει πάει μέσα σε λίγες μέρες 499.Το είχα κοιτάξει πριν μια εβδομάδα να δω πόσο έχει πάει και τώρα που πήρα την απόφαση να το πάρω το έχει ανεβάσει πάνω από 60 ευρώ.Εν τέλει το παρήγγειλα από kaisershop.Ελπίζω να είναι εντάξει.Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι η τελευταία παραλαβή που έκαναν είναι από Γαλλία και Γερμανία. Τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο κατάστημα?

 

Είναι μια χαρά το κατάστημα :-)

Με γιές τη καινούργια σου συσκευή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Το 4g δεν το ενδιαφέρει, θέλει το οκταπυρινο.

Πιστεψε με δεν θα δει και την τρομερη διαφορα του οκταπυρινου επεξεργαστη με αυτον του i9505 και εκτος αυτου το i9500 με τον οκταπυρινο επεξεργαστη εχει καποια θεματακια γι' αυτο και δεν ερχονται επισημα τουλαχιστον στην ελλαδα.

Εδω σε ποιες χωρες θα κυκλοφορησει επισημα το i9500.

 

Να και η

αυτων που σου λεω σχετικα με τη διαφορα των δυο επεξεργαστων. Edited by Lordoftherings
Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με δεν θα δει και την τρομερη διαφορα του οκταπυρινου επεξεργαστη με αυτον του i9505 και εκτος αυτου το i9500 με τον οκταπυρινο επεξεργαστη εχει καποια θεματακια γι' αυτο και δεν ερχονται επισημα τουλαχιστον στην ελλαδα.

Εδω σε ποιες χωρες θα κυκλοφορησει επισημα το i9500.

 

Να και η

αυτων που σου λεω σχετικα με τη διαφορα των δυο επεξεργαστων.

 

 

 

εισαι πολυ λαθος φιλε μου...το οτι δεν το κυκλοφορισε σε ολες τις χωρες αυτο ειναι αποκλειστικα θεμα τις samsung....οσο για τα θεματακια που λες να μιλησουμε..εγω θα σου ανεβασω 1000 video απο το καθενα να δουμε ποιο εχει τα θεματακια...καταρχην πριν παρει καποιες αναβαθμισεις το i9505 4.2.2 λαγκαρε τρελα.οταν πηρε την 4.3 εστρωσε αρκετα θα ελεγα...το i9500 δεν εχει κολληματα καθολου ακομα κ πριν παρει τις αναβαθμισεις..ι9500 καλυτερο αισθητηρα,καλυτερο ηχο,καλυτερο επεξεργαστη!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Περα του οτι αυτο που λες περι λαγκαρισμα δεν ειναι σωστο γιατι δεν συνέβαινε σε ολους αλλα σε μια μειοψηφία ατομων.

 

Δεν νομιζω οτι κανω λαθος γιατι αν θυμαμαι καλα η ιδια η samsung ειχε ανακοινωσει οτι σε καποιες χωρες εχει θεματακια ο octa-8 με τα δικτυα τους γι' αυτο και θα κυκλοφορησει την εναλλακτυκη εκδοση του i9505.

Edited by Lordoftherings
Link to comment
Share on other sites

Περα του οτι αυτο που λες περι λαγκαρισμα δεν ειναι σωστο γιατι δεν συνέβαινε σε ολους αλλα σε μια μειοψηφία ατομων.

 

Δεν νομιζω οτι κανω λαθος γιατι αν θυμαμαι καλα η ιδια η samsung ειχε ανακοινωσει οτι σε καποιες χωρες εχει θεματακια ο octa-8 με τα δικτυα τους γι' αυτο και θα κυκλοφορησει την εναλλακτυκη εκδοση του i9505.

 

Μην κάνετε παραπληροφόρηση.

Ο Octa είχε πρόβλημα μονο στην προσθήκη του LTE. Αλλοι λένε ότι έβγαινε ακριβός με την προσθήκη και άλλοι ότι παρουσίαζε προβλήματα όπως μεγαλύτερη κατανάλωση, κακό σήμα κλπ. Κανείς δεν ξέρει την αλήθεια.

Γι' αυτό κυκλοφόρησε μόνο σε χώρες που δεν διαθέτουν LTE.

 

Απο εκεί και πέρα ο Exynos Ταίριαξε καλύτερα απο την αρχή λογο ότι τον ήξεραν καλύτερα οι μηχανικοί της Samsung.

0 snapdragon χρειάστηκε να φτάσει στην 4.3 για να λυθούν ολα του τα προβλήματα.

 

Πλέον λογο εγγύησης και μόνο συμφέρει η αγορά του I 9505 για τους Ευρωπαίους.

Βεβαίως 0 αισθητήρας του 9500 είναι σαφώς καλύτερος αλλά δεν αξίζει μόνο γι 'αυτό να μείνεις χωρίς εγγύηση για δυο χρόνια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειτε οτι ο αισθητηρας του i9500 ειναι καλυτερος απο αυτον του i9505?

 

Μπορειτε να το εξηγησετε λιγο περισσοτερο?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειτε οτι ο αισθητηρας του i9500 ειναι καλυτερος απο αυτον του i9505?

 

Μπορειτε να το εξηγησετε λιγο περισσοτερο?

 

Εννοώ την κάμερα. Το 9500 διαθέτει τον νεότερο αισθητήρα ο οποίος δίνει καλύτερες φώτο χωρίς θόρυβο και λίγο καλύτερα αποτελέσματα στις βραδινές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...