Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποίος το θελει απο κυπρο το ξαναλέω που μονο εκει το βλεπω να ψιλό κυκλοφορεί υπαρχει η λύση! πληρωμή με κάρτα η κατάθεση σε λογαριασμό με αιτιολογία για αγορα κινητου τηλεφώνου και μετα τηλέφωνο dhl να παει να παραλάβει για λογαριασμό σας το δέμα απο εκείνο το κατάστημα.εχετε ενημερώσει το κατάστημα να το πακέταρουν και σε δυο μέρες το οχταποδι ειναι στα χεράκια σας.:)εγω αυτήν την διαδικασία θα ακολουθουσα αν δεν είχα συγγενείς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποίος το θελει απο κυπρο το ξαναλέω που μονο εκει το βλεπω να ψιλό κυκλοφορεί υπαρχει η λύση! πληρωμή με κάρτα η κατάθεση σε λογαριασμό με αιτιολογία για αγορα κινητου τηλεφώνου και μετα τηλέφωνο dhl να παει να παραλάβει για λογαριασμό σας το δέμα απο εκείνο το κατάστημα.εχετε ενημερώσει το κατάστημα να το πακέταρουν και σε δυο μέρες το οχταποδι ειναι στα χεράκια σας.:)εγω αυτήν την διαδικασία θα ακολουθουσα αν δεν είχα συγγενείς.

 

sorry αλλα dhl τι ειναι?

 

αυτο το καταστημα το γνωριζει κανενας?http://www.electrostoredirect.com/index.php?route=product/product&path=61&product_id=83

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

αυτο το καταστημα το γνωριζει κανενας?http://www.electrostoredirect.com/index.php?route=product/product&path=61&product_id=83

 

μαλλον μουφα ... μονο και μονο οτι εχει 4g .:wacko:

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Οποίος το θελει απο κυπρο το ξαναλέω που μονο εκει το βλεπω να ψιλό κυκλοφορεί υπαρχει η λύση! πληρωμή με κάρτα η κατάθεση σε λογαριασμό με αιτιολογία για αγορα κινητου τηλεφώνου και μετα τηλέφωνο dhl να παει να παραλάβει για λογαριασμό σας το δέμα απο εκείνο το κατάστημα.εχετε ενημερώσει το κατάστημα να το πακέταρουν και σε δυο μέρες το οχταποδι ειναι στα χεράκια σας.:)εγω αυτήν την διαδικασία θα ακολουθουσα αν δεν είχα συγγενείς.

 

Φίλε μου ελληνικά έχει κανονικά στο μενού;; και φαντάζομαι θα έχει και εγγύηση;; μια και η κύπρος είναι ευρωπαϊκή χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα νεότερα από την αλυσίδα Στεφανής είναι ότι από εβδομάδα θα έχουν ξανά διαθέσιμες συσκευές αλλά πλέον θα είναι οι i9505 κι όχι οι i9500. Άρα και εδώ τετραπύρηνο πλέον...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ελληνικά έχει κανονικά στο μενού;; και φαντάζομαι θα έχει και εγγύηση;; μια και η κύπρος είναι ευρωπαϊκή χώρα.

Ελληνικά έχουν πια όλα τα android στην 4.2.x αν δεν κάνω λάθος. Το δικό μου S4 που είναι ασιατικό έχει κανονικά επιλογή να κατεβάσεις και να ενεργοποιήσεις και στα μενού και στο πληκτρολόγιο.

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο, στην Κύπρο εισάγεται κανονικά? Αλλο αν μπορείς να το αγοράσεις. Γιατί αν δεν εισάγεται κανονικά τότε δεν θα έχει εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

στην Κυπρο εισάγετε δεν εισάγετε κανονικά εδω δεν νομίζω να εχει εγγύηση απο την στιγμή που δεν εισαγετε εδω κανονικα .αν περναμε το 9505 που εισαγετε θα ειχαμε εγγύηση αλλα το 9500 δεν νομιζω .οποίος φυσικα εχει απορία παίρνει τηλ στην samsung hellas και ενημερώνετε.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

στην Κυπρο εισάγετε δεν εισάγετε κανονικά εδω δεν νομίζω να εχει εγγύηση απο την στιγμή που δεν εισαγετε εδω κανονικα .αν περναμε το 9505 που εισαγετε θα ειχαμε εγγύηση αλλα το 9500 δεν νομιζω .οποίος φυσικα εχει απορία παίρνει τηλ στην samsung hellas και ενημερώνετε.

Νομίζω ότι αν εισάγεται κανονικά στην Κύπρο τότε είναι υποχρεωμένοι να το δεχτούν αφού είναι εντός ΕΕ. Το ίδιο και με όλα τα κινητά από Γαλλία/Γερμανία/Πολωνία κλπ που παίρνουμε από τα διάφορα "σκρουτζομαγαζα". Το θέμα είναι ότι έχω την εντύπωση ότι δεν εισάγεται επίσημα πουθενά στην Ευρώπη. Τουλάχιστον δεν έχω δει εγώ κάπου να το φέρνουν επίσημα.

 

Όπως και νάχει όντως ένα τηλέφωνο στη εδώ αντιπροσωπεία είναι η μόνη σίγουρη οδός.

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν εισάγεται κανονικά στην Κύπρο τότε είναι υποχρεωμένοι να το δεχτούν αφού είναι εντός ΕΕ. Το ίδιο και με όλα τα κινητά από Γαλλία/Γερμανία/Πολωνία κλπ που παίρνουμε από τα διάφορα "σκρουτζομαγαζα". Το θέμα είναι ότι έχω την εντύπωση ότι δεν εισάγεται επίσημα πουθενά στην Ευρώπη. Τουλάχιστον δεν έχω δει εγώ κάπου να το φέρνουν επίσημα.

 

Όπως και νάχει όντως ένα τηλέφωνο στη εδώ αντιπροσωπεία είναι η μόνη σίγουρη οδός.

 

Αυτα που περνουμε φιλε μου απο ευρωπη απο σκρουτζομαγαζα εισάγονται και στην ελλαδα κανονικα γιαυτο εχουμε εγγύηση. Απο την στιγμη που εδω δεν το ξερουν το συγκεκριμένο μοντέλο τη εγγυηση θα σου δοσουν; ενα τηλ στην Samsung κανουμε και να πιστουμε.αλλα οπως λες υπάρχει και το θεμα να μην εχει έρθει επισημα καθολου ευρωπη.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Οτι θα έρθει ευρωπη είναι σιγουρο.Αλλα εγγύηση λογικά θα έχει μονο στις χώρες που θα εισαχθει.Δεν θα υπάρχουν καν ανταλλακτικα εδώ... αφου δεν έχουν το συγκεκριμένο μοντελο.Τι εγγύηση να καλύψουν.Εκτος και αν έρθει εν καιρό και εδω.Εγω παντως αν καποια στιγμη το αγοραζα,δεν θα με πείραζε να το στείλω και πίσω κυπρο έαν πάθει κατι,δεν είναι δα και τόσο μακριά.

 

 

Υγ.Λοιπών μόλις μίλησα με σαμμυ,και όμως έχει...αν είναι από Ευρώπη οποίο μοντέλο και να είναι καλύπτετε,αρκεί να εισάγετε νόμιμα.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ο στεφανης οτι τα έφερε απο ενωμένα αραβικά εμιρατα που ειχε stock σε αυτές τις χώρες μιας και το Dubai κτλ είχανε.αν μου χαλάσει λοιπον εγω θα το παω στον Στεφανη και αυτος με την σειρά του απο εκει που το έφερε.δεν νομίζω να αντιμετωπίσει κανένας πρόβλημα απο την στιγμη που το εχει αγοράσει απο φυσικό κατάστημα,μιας και ο πελάτης θα εχει να κανει με αυτο το κατάστημα και οχι με την χώρα εισαγωγής.σωστα;

 

Πάντως.

Εχθές το κινητο το άφησα γύρο στις 1 το βράδυ.ηταν σε κατάσταση αναμονής.ανοιχτα wifi κτλ.ειχε 80% μπαταρία.τωρα που σηκώθηκα ειχε πέσει 79%.δηλαδη 8 ώρες αναμονής μονο με 1% πτώση μπαταρίας. Αυτο ειναι τέλειο :cool:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ο στεφανης οτι τα έφερε απο ενωμένα αραβικά εμιρατα που ειχε stock σε αυτές τις χώρες μιας και το Dubai κτλ είχανε.αν μου χαλάσει λοιπον εγω θα το παω στον Στεφανη και αυτος με την σειρά του απο εκει που το έφερε.δεν νομίζω να αντιμετωπίσει κανένας πρόβλημα απο την στιγμη που το εχει αγοράσει απο φυσικό κατάστημα,μιας και ο πελάτης θα εχει να κανει με αυτο το κατάστημα και οχι με την χώρα εισαγωγής.σωστα;

 

Ναι απλά θα κάνει περισσότερο χρόνο για να το πάρεις πίσω :) Πάντως απο ebay κτλπ δεν θα αγόραζα,από φυσικό κατάστημα Ελλάδα η Κυπρο ναι.Έστω και αν δεν ήταν ευρωπαϊκό και εφόσον έχω εμπιστοσύνη στο κατάστημα..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλά και εγω στην αρχή για ebay και αμαζον το έψαχνα.ωσπου μπαίνω σε μια αγγελία με τίτλο SAMSUNG GT-I9500 black brand new new new new και διαβάζω καλα και κατω κατω με μικρά γράμματα έγραφε οτι αυτο δεν ειναι το μοντέλο με τον exynos αλλα ειναι με τον snapdragon. Και λέω φαντασου να μην είχες δώσει σημασία και να την πατάγες.:mad:
Link to comment
Share on other sites

τελικα δοκιμασε κανεις αν δουλευει το ραδιοφωνο με το spirit fm;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4681938#post4681938

 

post 1873

 

και updated statement http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=40952026&postcount=6001

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κοιτάξτε εδώ http://www.sammobile.com/2013/05/09/broken-corner-around-the-display-of-the-galaxy-s4/ να ένας λόγος να μην το αγοράσω το ίδιο έχει πάθει και το s2 σε τρία σημεία και όλα αυτά χωρίς να μου έχει πέσει κάτω εκείνη την στιγμή και να το πάθει, για αυτό δεν πρέπει να αγοράζουμε κινητά χωρίς να έχει περάσει ένα χρονικό διάστημα, εκεί που περίμενα να πέσει η τιμή του και να το πάρω βλέπω πολλά αρνητικά κρίμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν νομίζω ενα τυχαίο γεγονός να στερισει σε κάποιον την απόκτηση του.μην ξεχνάμε και το τι εγινε με το iPhone 5 που επι 4 μήνες οτι μοντέλο και να έπαιρνες το ανοίγες και ηταν kinder έκπληξη μην ξερωντας πόσες γρατζουνιες θα βρεις.
Link to comment
Share on other sites

Οτι θα έρθει ευρωπη είναι σιγουρο.Αλλα εγγύηση λογικά θα έχει μονο στις χώρες που θα εισαχθει.Δεν θα υπάρχουν καν ανταλλακτικα εδώ... αφου δεν έχουν το συγκεκριμένο μοντελο.Τι εγγύηση να καλύψουν.Εκτος και αν έρθει εν καιρό και εδω.Εγω παντως αν καποια στιγμη το αγοραζα,δεν θα με πείραζε να το στείλω και πίσω κυπρο έαν πάθει κατι,δεν είναι δα και τόσο μακριά.

 

 

Υγ.Λοιπών μόλις μίλησα με σαμμυ,και όμως έχει...αν είναι από Ευρώπη οποίο μοντέλο και να είναι καλύπτετε,αρκεί να εισάγετε νόμιμα.

Παιδιά καλησπέρα.

Εγώ δεν συμφωνώ.

Οι αντιπροσωπίες και μάλιστα οι σοβαρές αντιπροσωπίες θα πρέπει να καλύπτουν όλη την γκάμα μοντέλων έστω και αν δεν έχουν εισαχθεί απο την εκάστοτε χώρα χρήσης .

Εγώ για παράδειγμα είχα εισάγει απο Αμερική το 1995 ενα TOYOTA PREVIA το οποίο δεν υπήρχε ποτέ στην Ελλάδα .

Είχα όμως όλη την τεχνική υποστήριξη απο την ΤΟΥΟΤΑ HELLAS σε θέματα ανταλλακτίκων και Εγγυήσεων .

Είναι υποχρεωμένοι ,, για ρωτήστε την προστασία καταναλωτών ..

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Εγώ δεν συμφωνώ.

Οι αντιπροσωπίες και μάλιστα οι σοβαρές αντιπροσωπίες θα πρέπει να καλύπτουν όλη την γκάμα μοντέλων έστω και αν δεν έχουν εισαχθεί απο την εκάστοτε χώρα χρήσης .

Εγώ για παράδειγμα είχα εισάγει απο Αμερική το 1995 ενα TOYOTA PREVIA το οποίο δεν υπήρχε ποτέ στην Ελλάδα .

Είχα όμως όλη την τεχνική υποστήριξη απο την ΤΟΥΟΤΑ HELLAS σε θέματα ανταλλακτίκων και Εγγυήσεων .

Είναι υποχρεωμένοι ,, για ρωτήστε την προστασία καταναλωτών ..

 

Βασικά και εμένα σήμερα μου είπαν οτι θα εχω κανονικά εγγύηση απο την σαμμυ αν η συσκευή ειναι αγορασμένη απο ευρωπη!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οποίος το θελει απο κυπρο το ξαναλέω που μονο εκει το βλεπω να ψιλό κυκλοφορεί υπαρχει η λύση! πληρωμή με κάρτα η κατάθεση σε λογαριασμό με αιτιολογία για αγορα κινητου τηλεφώνου και μετα τηλέφωνο dhl να παει να παραλάβει για λογαριασμό σας το δέμα απο εκείνο το κατάστημα.εχετε ενημερώσει το κατάστημα να το πακέταρουν και σε δυο μέρες το οχταποδι ειναι στα χεράκια σας.:)εγω αυτήν την διαδικασία θα ακολουθουσα αν δεν είχα συγγενείς.

 

Βασικά και εμένα σήμερα μου είπαν οτι θα εχω κανονικά εγγύηση απο την σαμμυ αν η συσκευή ειναι αγορασμένη απο ευρωπη!!!

 

Το θέμα είναι ότι πλέον δεν υπάρχει κάπου στην Ευρώπη. Εκτός αν υπάρχει και δεν το έχω ανακαλύψει ακόμα!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι πλέον δεν υπάρχει κάπου στην Ευρώπη. Εκτός αν υπάρχει και δεν το έχω ανακαλύψει ακόμα!

 

Πλέον δεν υπαρχει.εξαντληθηκε αμέσως.και αυτοι που το φερανε τωρα πια θα φέρνουν το 9505;)

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν υπαρχει.εξαντληθηκε αμέσως.και αυτοι που το φερανε τωρα πια θα φέρνουν το 9505;)

Έχουμε μία ακόμη ελπίδα στην Κύπρο στον αηλλιωτη που μου είπε ότι την Παρασκευή, αύριο δηλαδή που θα παραλάβει θα ξέρει ποιο από τα 2 θα έχει. Ας ελπίσουμε λοιπόν να έχει το i9500. Εδώ έχουμε την διάθεση να πληρώσουμε 2 μισθούς για ένα τηλέφωνο και δεν μας φέρνουν αυτό που θέλουμε. Αυτό δεν σας νευριάζει και εσάς? Εμένα πάντως πολύ!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Και τι γίνεται με το θέμα της εγγύησης αν το τηλέφωνο είναι αγορασμένο απο Ευρώπη αλλά προορίζεται για άλλη ήπειρο?

Πες οτι ο Στεφανής αγοράζει απο Ντουμπάι προϊόν που δεν προορίζεται για Ευρώπη. Η Samsung τι κανει σε αυτή τη περίπτωση?

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...