Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασικά εμένα το mycosmos μου στέλνει με περίεργη κωδικοποίηση σε Gmail ενώ αυτό δεν συμβαίνει για μηνύματα από Hotmail ή Yahoo προς Gmail. Ακόμα το mycosmos δεν έλαβε ποτέ ένα δοκιμαστικό MMS που έστειλα! Άγνωσται αι βουλαί του MyCosmos!
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

καλά τι έχει σχέση και με MMS? για πείτε παιδιά, αν και δεν νομίζω.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

καλά τι έχει σχέση και με MMS? για πείτε παιδιά, αν και δεν νομίζω.. :)

 

Εννοεί έστειλε mms απο το κινητό του σε μια email διεύθυνση του mycosmos.

 

Παιδιά μη το πολυψάχνουμε με το mycosmos,να λέμε και ευχαριστώ που συνεχίζει να δίνει τα sms,ε κι αν καμμιά φορά δεν δουλεύει μην το κάνουμε θέμα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία, γραφούμε κανονικά Ελληνικά ή grekklish?

 

με κανονικό SMS, από Γερμανία, υπάρχει αναφορά παράδοσης;..

 

καλά αφού κάνατε το καλό, το +49170, ποιά εταιρεία κινητής είναι;

 

ευχαριστώ πολύ, να περνάτε καλά..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία, γραφούμε κανονικά Ελληνικά ή grekklish?

 

με κανονικό SMS, από Γερμανία, υπάρχει αναφορά παράδοσης;..

 

καλά αφού κάνατε το καλό, το +49170, ποιά εταιρεία κινητής είναι;

 

ευχαριστώ πολύ, να περνάτε καλά..

Αναφορά παράδοσης δεν υπάρχει ούτως ή άλλως,απλά λέει ότι εστάλει.Στις άλλες ερωτήσεις δεν μπορώ να σε βοηθήσω :)

Link to comment
Share on other sites

όχι εντάξει λίγο offtopic :)

εννοώ με κανονικό SMS από το κινητό, αν έχει αναφορά..

όπως και να χει ευχαριστώ..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καιρός να "καθαρίσουν" τη βάση από ανενεργά νούμερα και να διορθώσουν κάποια προβλήματα όπως αποστολή σε yahoo.com που ακόμα και σήμερα δεν πιάνει;

Επίσης να διορθώσουν τη βάση τους ώστε να δέχεται και άλλα προθέματα δικτύου, δεν φταίει ο συνδρομητής που ήρθε με φορητότητα να μην έχει mycosmos mail επειδή δεν δέχεται το σύστημα 697 πρόθεμα !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή, το mail.mycosmos.gr οδηγεί σε «λευκή» σελίδα !!! Δεν έχει πέσει υποθέτω, μήπως ετοιμάζουν κάτι; Άντε να το φτιάξουν κάποτε !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Όντως, είχε μάλλον πέσει. Για πολλοστή φορά!

Να δούμε πότε θα δεήσουν να ασχοληθούν με την κατά τα άλλα πολύ αξιόλογη μα παρατημένη υπηρεσία mail!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται αλλά εδώ και 2 εβδομάδες δεν μπορώ να σβήσω mails ούτε απο τον i.e ούτε απο ff.. Ε απλά γέμισε η θυρίδα με spam κοντά στα 1500 και απλά τώρα τα κάνει reject.Καλύτερα κιόλας να μην ασχολούμαι καθόλου,τα sms να φεύγουν και όλα καλά :p

Link to comment
Share on other sites

Τί θα λέγατε για τη δημιουργία μιας λίστας με διευθύνσεις/domains όπου ΔΕΝ μπορεί να στείλει το Mycosmos mail? Ξεκινάω από το yahoo.com

Μέχρι να αναβαθμίσουν την υπηρεσία (;;;;) τουλάχιστο να ξέρουμε πού μπορούμε να στείλουμε και πού όχι !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία, γραφούμε κανονικά Ελληνικά ή grekklish?

 

με κανονικό SMS, από Γερμανία, υπάρχει αναφορά παράδοσης;..

 

καλά αφού κάνατε το καλό, το +49170, ποιά εταιρεία κινητής είναι;

 

ευχαριστώ πολύ, να περνάτε καλά..

Deutsche Telekom (D1) ειναι αλλα με την φορητοτητα ποτε δεν ξερεις...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα σύντομο μαζοχιστικό διάλειμμα στο οποίο δοκίμασα ξανά το mycosmos mail, είδα ότι θες και ένα psychic μαζί σου για να μάθεις αν θα φτάσει το μήνυμά σου στον προορισμό του. Και πολλές φορές κάνει πάνω από 1-2 μέρες να σου γυρίσει πίσω το μήνυμα που δεν παραδόθηκε!

Μάλλον θα προτιμήσω το voda mail για ειδοποίηση στο κινητό τελικά !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έκανα τις ρυθμίσεις για το Outlook Express αλλά μου βγάζει σφάλμα!!

Εχουν ανέβει κάπου οι ρυθμίσεις να τις πάρω ή μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

pop3/smtp: mail.mycosmos.gr

Ο smtp requires authentification (ίδια στοιχεία με pop3). Το κλασσικό λάθος που κάνουν όλοι είναι ότι βάζουν σαν login το alias που έχουν φτιάξει ενώ θέλει τον αριθμό του κινητού σου 697ΧΧΧΧΧΧΧ.

Αν συνεχίζει να μη δουλεύει, ίσως έχει πέσει προσωρινά ο server. Συμβαίνει αρκετά συχνά! Όλοι περιμένουμε την πολυπόθητη αναβάθμιση, το σύστημα ήταν καλό το 2000 που φτιάχτηκε αλλά έχουν περάσει 5 χρόνια από τότε και το έχουν αφήσει στην τύχη του!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

pop3/smtp: mail.mycosmos.gr

Ο smtp requires authentification (ίδια στοιχεία με pop3). Το κλασσικό λάθος που κάνουν όλοι είναι ότι βάζουν σαν login το alias που έχουν φτιάξει ενώ θέλει τον αριθμό του κινητού σου 697ΧΧΧΧΧΧΧ.

Αν συνεχίζει να μη δουλεύει, ίσως έχει πέσει προσωρινά ο server. Συμβαίνει αρκετά συχνά! Όλοι περιμένουμε την πολυπόθητη αναβάθμιση, το σύστημα ήταν καλό το 2000 που φτιάχτηκε αλλά έχουν περάσει 5 χρόνια από τότε και το έχουν αφήσει στην τύχη του!

 

Φίλε Nosferatu δεν μου δουλεύει!!

Ισως κάτι να μην κάνω καλά!!

Λοιπόν πάω λογαριασμοί >προσθήκη>αλληλογραφία>εμφανιζόμενο όνομα το όνομα μου>ηλεκτρονική διεύθυνση fanish2@mycosmos.gr>το ΡΟΡ3 το αφήνω ως έχει>διακομιστής εισερχόμενης αλληλογραφίας mail.mycosmos.gr>εξερχόμενης αλληλογραφίας mail..mycosmos.gr>;όνομα λογαριασμού fanish1>κωδικός πρόσβασης ****>και τέλος!!

Τι δέν κάνω καλά το φελέκι μου γ***ώ!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Nosferatu δεν μου δουλεύει!!

Ισως κάτι να μην κάνω καλά!!

Λοιπόν πάω λογαριασμοί >προσθήκη>αλληλογραφία>εμφανιζόμενο όνομα το όνομα μου>ηλεκτρονική διεύθυνση fanish2@mycosmos.gr>το ΡΟΡ3 το αφήνω ως έχει>διακομιστής εισερχόμενης αλληλογραφίας mail.mycosmos.gr>εξερχόμενης αλληλογραφίας mail..mycosmos.gr>;όνομα λογαριασμού fanish1>κωδικός πρόσβασης ****>και τέλος!!

Τι δέν κάνω καλά το φελέκι μου γ***ώ!!

Μην βαζεις mail.mycosmos.gr ΑΛΛΑ mailsrv.mycosmos.gr

Link to comment
Share on other sites

Μην βαζεις mail.mycosmos.gr ΑΛΛΑ mailsrv.mycosmos.gr

 

1K sorry, είναι όντως mailsrv.mycosmos.gr ! Τα αποτελέσματα ενός βάρβαρου πρωϊνού ξυπνήματος όταν έχεις ξεχάσει ανοιχτό το κινητό σου!

Ευχαριστώ το συνάδελφο για τη διόρθωση!

Login name ΔΕΝ βάζεις το alias που έχεις φτιάξει αλλά το νούμερο του κινητού σου 697ΧΧΧΧΧΧΧΧ. Αν βάζεις το όνομα που έφτιαξες (όνομα@mycosmos.gr) δεν θα μπεις ποτέ!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

fanish1, καλορίζικο αλλά μη βασιστείς αποκλειστικά σε αυτό! Έχει κάποια ψυχολογικά αρκετά συχνά και συνεπώς δεν κάνει για mission critical χρήση !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

fanish1, καλορίζικο αλλά μη βασιστείς αποκλειστικά σε αυτό! Έχει κάποια ψυχολογικά αρκετά συχνά και συνεπώς δεν κάνει για mission critical χρήση !

 

Σίγουρα φίλε. Πιό πολύ το θέλω για το κινητό αφου μπορώ και να στείλω email απο το κινητό μου απεριορίστου μεγέθους κάτι που με βολεύει πάρα πολύ!! Μα να το έχω τόσα χρόνια και να μην το ξέρω ότι κάνει και αποστολή!!

Και πάλι ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ γιατί δεν μπορώ να στείλω sms από τη σελίδα. αλλά αναφέρει μόνο email? :mad:

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...