Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

HATHIKAN TA E-MAIL MOU :mad: :mad: :mad: Avrio tha ginei oti den ehei ginei pote sto tmima exipiretisis. An den ginei tipota tha ginei o hamos...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγώ μάλλον τότε είμαι από τους τυχερούς! Δεν χάθηκε κανένα mail και όλα είναι όπως τα άφησα! :) Φυσικά δε δικαιολογείται η παρουσία τόσο συχνών προβλημάτων, ιδίως σε άτομα που χρησιμοποιούν την εν λόγω υπηρεσία και ως βασική διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας...
jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

όντως υπάρχει μεγάλο πρόβλημα..

η σελίδα άρχισε να λειτουργεί κανονικά πριν από κάνα 30'

 

μπορείς να στείλεις και να λάβεις e-mail..

 

πολύ κρίμα για αυτούς που έχασαν e-mails...

εγώ ευτυχώς τη γλύτωσα (αυτή τη φορά τουλάχιστον)

 

το σύστημα έχει καταντήσει αναξιόπιστο ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tranquillity (29 Απρ. 2004 , 21:07)

 

re pedia ti ginete????pali dne mu anigei i mamimeni i selida!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pu exun grafeia na pao na tus bombardiso???

 

 

pali fasolada efages? :rolleyes:

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid (29 Απρ. 2004 , 22:59)

 

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

An den ginei tipota tha ginei o hamos...

 

 

Πες μας τελικα τι θα γινει αυριο να ξερουμε ε! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid (29 Απρ. 2004 , 22:59)

 

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

HATHIKAN TA E-MAIL MOU :mad: :mad: :mad: Avrio tha ginei oti den ehei ginei pote sto tmima exipiretisis. An den ginei tipota tha ginei o hamos...

 

 

Και δίκιο θα έχεις..Εμένα η απορία μου είναι η εξής: το ποιος φταίει για την κατάσταση αυτή. Είτε είναι άχρηστος ο υπεύθυνος, είτε για τα μπάζα ο εξοπλισμός.

 

Η δικαιολογία ότι είναι δωρεάν υπηρεσία απλώς δε στέκει: δηλαδή την κοσμοτέ δεν την πειράζει που κάθε 3 και λίγο μας σπάνε τα νεύρα?

 

Ας μας το ξεκαθαρίζανε εξ αρχής, ας μας έλεγαν "ξέρετε, βολική υπηρεσία θα είναι, αλλά επειδή θα είναι και λίγο για τον *** να το έχετε ως δεύτερο mail και όχι ως βασικό".

 

Δηλαδή αν αυτές τις μέρες που κρέμασε, κάποιος περίμενε απάντηση για το αν θα τον προσλάβουν σε μια δουλεία ή για το αν θα τον δεχτούν σε ένα πανεπιστήμιο ή ένα σημαντικό mail για τη δουλεία του ή mail από κάποιο καθηγητή του ή ακόμα και από την κοπέλα που γουστάρει, τι θα κάνει τώρα??

 

Στο κάτω κάτω υπηρεσία email είναι, όχι πυρηνικός αντιδραστήρας. :cry:

"Είναι αδύνατο να υπάρξουν ιπτάμενες μηχανές, πιο βαριές από τον αέρα"

> Lord Kelvin, πρόεδρος της Royal Society, 1895

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (T630: SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Kai egw exasa ena email kai shmantiko malista :angry:

Ti paei na pei einai dwrean?Giati to yahoo kai ola ta free mails dhmiougoun tetoia provlhmata?

Ektos autou mou dhmiourgeitai kai provlhma sto log in.Mou grafei 'telous xronou syndeshs' enw exei anagnwrisei ta stoixeia mou kai panw deksia emfanizei to email mou.Omws molis paw se mia allh selida kai epeita epistrepsw sthn mail.mycosmos.gr mou to anoigei kanonika :wacko:

 

the whore of babylon is here

http://briefcase.pathfinder.gr/download/anoim/18932/271109/0/size.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα e-mail που είχα στα απεσταλμένα έμειναν όπως τα είχα αφήσει. Όσα όμως ήταν να έρθουν πριν σταματήσει να λειτουργεί ( τελευταία φορά πήρα τα e-mail μου στις 27/4 γύρω στο μεσημέρι αν θυμάμαι καλά ) δεν έχουν έρθει ως τώρα στα εισερχόμενα. Μάλιστα, για την ακρίβεια το πρώτο e-mail μετά την ανάσταση της υπηρεσίας ήρθε στις: 29/04/04 21:52 . Αύριο θα έχουμε ξέχεσμα στο τμήμα εξυπηρέτησης και μόλις έχω νέα θα γράψω εδώ :)
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Telika den hreiastike na tous vriso giati ta e-mail pou erhontousan oso itan down, einai tora sta eiserhomena. Tora skeftomai tin periptosi na allaxo e-mail...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο mycosmos πριν 5 λεπτά και κάνω forward ένα mail, ξαναγυρνάω στα εισερχόμενα και έχουν ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ και τα 2 mail που είχα εκεί :wacko:

 

Οίκτοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

"Είναι αδύνατο να υπάρξουν ιπτάμενες μηχανές, πιο βαριές από τον αέρα"

> Lord Kelvin, πρόεδρος της Royal Society, 1895

Link to comment
Share on other sites

loipon pedia exo ena p900 kai apofasisa axiopoiiso tis "e-mail" dinatotites tou.exo cosmocarta what's up kai sindethika sto my cosmos mail meso epak otenet. Epidi me @##%&*#@$se ligo sti xreosh

mporite na mou pite kapoion alon tropo gia internet poio ikonomiko xoris na alakso paketo?

 

 

rij_gr@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Egw thn Kyriakh kai th Deytera oti sms esteila phge me 1-2 wres ka8ysterhsh kai apo Deytera brady (an 8ymamai kala) mexri Tetarth den mporoysa na mpw ka8oloy...

Apo Tetarth empaina alla den estelne tipota kai apo xtes arga arxise na ftiaxnei an kai akoma trowei kapoia kolhmata kai kapoia argoyne akoma kai 1.30 wra na pane...!!! :mad: :mad:

 

Oso gia ta email den exasa tipota kai malista 2 mail poy ta exw unread paremeinan unread...

Eytyxws poy den to xrhsimopoiw gia primary email alla mono gia registrations se site klp.... eytyxws!

 

Oso gia ayto gia to free einai h pio gelia kai aney8hnh dikiologia poy exw akoysei twra teleytaia genika...

An exei parapono h cosmote ti na pei h Hotmail kai h Yahoo poy exoyne EKATOMYRIA ACCOUNTS kai toses dekades alles etairies????

Ntroph! tipota allo!

Link to comment
Share on other sites

ehm, mad13 i yahoo kai i hotmail den einai katholou free...

 

avatar, den eheis mycosmos view? den einai free to wap over gprs kai sti cosmocarta? gia dokimase to...

den tha einai free gia panta, alla mporeis na paikseis twra na deis ti ginetai kai meta na to douleyeis otan kai oso to hreiazesai...

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβε να δουλέψει σωστά μερικές μέρες και ξαναχάλασε :mad: :mad: :mad: :mad: Κάνω κανονικά Login αλλά δεν μπορώ να λάβω e-mail ( δοκίμασα και έστειλα ένα στον εαυτό μου ), δεν μπορώ να στείλω e-mail, δεν μπορώ να τα κατεβάσω από το Outlook express... Πήρα στο 1313 και μου είπαν ότι δεν μπορούν να με συνδέσουν με το τμήμα του mycosmos και να καλέσω αύριο. Τότε του έβαλα λίγο τις φωνές και του είπα: "Τόσες μέρες ο server δεν λειτουργούσε και ξαναχάλασε μέσα σε 2 μέρες;" . Είπα και άλλα και τότε ρώτησε το νούμερό μου. Μετά από λίγη ώρα αναμονής μου είπε ότι μου έστειλε e-mail και ότι είδε ότι δεν παραδόθηκε. Άρχισε πάλι να λέει να καλέσω αύριο και ότι δεν μπορεί να με συνδέσει με κάποιον και τότε είπα: "Ευχαριστώ πολύ, γεια σας" και του το έκλεισα. Μόνο μην έχουμε πάλι τα ίδια ( να πέσει τελείως ) :mad: :mad:
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Den kserw paidia alla egw mia xara empaina mesw wap aytes tis meres pou den xrhsimopoiousa to pc!Mono mia fora pou to xrhsimopoihsa den mporousa na mpw.Apo mena pantws kai apo tous 2 logariasmous pou exw den xathike oute 1 mail!Kai genika oses fores exei ginei proswrino "problima" den mou xathike POTE OUTE 1 MAIL!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πες τε μου γαμω την ..... τους στο mycosmos εχουμε χασει εκατομυρια με τα χαμενα mail μας. Πες τε μου τα τηλεφωνα να τους παρω για να δω αν ειναι να τους κανω και μηνυσεις!

Ευχαριστω!

Κοστας*

Link to comment
Share on other sites

stous orous pou eheis dehthei hwris na eheis diabasei pote, leei oti h cosmote den eythinetai gia tyxon zimies pou prokalountai apo xrhsh h mh dynatothta xrhshs twn yphresiwn pou prosferei.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thaner ( 2 Μάι. 2004 , 19:24)

 

stous orous pou eheis dehthei hwris na eheis diabasei pote, leei oti h cosmote den eythinetai gia tyxon zimies pou prokalountai apo xrhsh h mh dynatothta xrhshs twn yphresiwn pou prosferei.

 

 

 

Αυτους τους ορους τους βαζουν ολοι,στα δικαστηρια ομως λιγες φορες περνονται σοβαρα υποψην.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 2 Μάι. 2004 , 20:46)

Αυτους τους ορους τους βαζουν ολοι,στα δικαστηρια ομως λιγες φορες περνονται σοβαρα υποψην.

 

Έχω την αίσθηση πως κάνεις λάθος. Ακριβώς γι αυτό υπάρχουν οι όροι. Για να μην μπορείς να τους κάνεις μήνυση.

Για κάθε υπηρεσία υπάρχει ένα δηλωμένο Quality of Service (QoS). Αν η υπηρεσία πέφτει κάτω από το δηλωμένο QoS τότε μπορείς να διεκδικήσεις αποζημίωση.

Το δηλωμένο QoS του mycosmos είναι μηδέν. Συνεπώς δεν μπορείτε να διεκδικήσετε τίποτα.

 

Πάντως σε όλους εσάς που τα email έχουν τόση σημασία πληρώστε το ανάλογο τίμημα να αποκτήσετε 24/7/365 zero failure emails.

 

Τα δωρεάν έτσι είναι. Αααα... και γι αυτούς που λένε ότι το Hotmail δεν πέφτει ποτέ, ας το ξανασκεφτούνε... Για του λόγου το αληθές: Το μεγάλο φιάσκο της Microsoft με το domain της υπηρεσίας passport

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio ( 3 Μάι. 2004 , 00:55)

 

Πάντως σε όλους εσάς που τα email έχουν τόση σημασία πληρώστε το ανάλογο τίμημα να αποκτήσετε 24/7/365 zero failure emails.

 

Τα δωρεάν έτσι είναι.

 

Μα το mycosmos email δεν είναι κατάρα μόνο για αυτούς που το χρησιμοποιούν, αλλά και για αυτούς που επείγονται να στείλουν σε κάποιον που έχει διεύθυνση στο mycosmos...!

 

Πρόβλημα προκύπτει και από το εξής απλοϊκό παράδειγμα:

 

Είμαι γραμμένος σε ένα yahoogroup και κάθε φορά που φτάνει ένα mail στο group, αυτόματα το mail προωθείται στη διεύθυνση mycosmos που έχω. Όταν το mycosmos χαλάει (δηλαδή συχνά), ο λογαριασμός που έχω στο group κάνει bounce, δηλαδή τα mail που προωθούνται στον mycosmos λογαριασμό μου γυρνάνε πίσω στους server της yahoo, πράγμα που ενοχλεί τη yahoo και γι'αυτό βάζει σε καραντίνα αμέσως το λογαριασμό που κάνει bounce. ;)

 

:!: Και μια ακόμα διευκρίνιση για το θέμα του δωρεάν: η υπηρεσία mycosmos email διαφέρει από τις άλλες δωρεάν υπηρεσίες παροχής email για το λόγο ότι αποτελεί "προνόμιο" για τους συνδρομητές της κοσμοτέ, οι οποίοι πληρώνουν λογαριασμούς.

 

:!: Η κοσμοτέ είναι υποχρεωμένη να παρέχει αξιοπρεπείς υπηρεσίες, άσχετα από το αν είναι δωρεάν ή όχι.

"Είναι αδύνατο να υπάρξουν ιπτάμενες μηχανές, πιο βαριές από τον αέρα"

> Lord Kelvin, πρόεδρος της Royal Society, 1895

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος valerio ( 3 Μάι. 2004 , 00:55)

 

Έχω την αίσθηση πως κάνεις λάθος. Ακριβώς γι αυτό υπάρχουν οι όροι. Για να μην μπορείς να τους κάνεις μήνυση.

Για κάθε υπηρεσία υπάρχει ένα δηλωμένο Quality of Service (QoS). Αν η υπηρεσία πέφτει κάτω από το δηλωμένο QoS τότε μπορείς να διεκδικήσεις αποζημίωση.

Το δηλωμένο QoS του mycosmos είναι μηδέν. Συνεπώς δεν μπορείτε να διεκδικήσετε τίποτα.

 

Πάντως σε όλους εσάς που τα email έχουν τόση σημασία πληρώστε το ανάλογο τίμημα να αποκτήσετε 24/7/365 zero failure emails.

 

Τα δωρεάν έτσι είναι. Αααα... και γι αυτούς που λένε ότι το Hotmail δεν πέφτει ποτέ, ας το ξανασκεφτούνε... Για του λόγου το αληθές: Το μεγάλο φιάσκο της Microsoft με το domain της υπηρεσίας passport

 

 

 

Αναφερομουν γενικα σε αυτους τους καταχρηστικους ορους. ΠΧ παλαιοτερα που επισημα δεν επιτρεποταν να σπασεις το συμβολαιο σου με μια εταιρια,τα δικαστηρια (τις περισσοτερες φορες)επετρεπαν στους πελατες να απαλαγουν απο το συμβολαιο,αγνοωντας αυτους τους ορους. Πιστεψε με στα δικαστηρια τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικα,ο καθενας μπορει να λεει οτι δεν φερουμε καμια ευθυνη,ομως στη πραγματικοτητα αυτο δεν ισχυει και αποδικνυεται στα δικαστηρια αν οντως φερει ευθυνη η οχι! Οσο για το τζαμπα που λες,φυσικα και δεν ειναι τζαμπα καθως πρεπει να εισαι συνδρομητης για να εχεις αυτη την υπηρεσια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τσατιστει με το mycosmos email.Απο την παρασκευη οταν στελνω email σε hotmail και yahoo δεν φτανουν.Μα καλα μαμακες ειναι;εχω απογοητευτει με την αναξιοπιστια τους............
Cosmote for ever!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με αυτά που διαβάζω συνέχεια σε αυτό το forum πραγματικά νιώθω προνομιούχος. :cool:

Είμαι συνδρομητής στην CosmOTE εδώ και 3 χρόνια και ΠΟΤΕ δεν είχα πρόβλημα με το myCosmos. :rolleyes:

Χρησιμοποιώ το Outlook για τα e-mail και όλα πάνε στον προορισμό τους και λαμβάνω από όλους. :D

Πραγματικά εκπλήσσομαι με αυτά που διαβάζω... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Chris2k4 ( 4 Μάι. 2004 , 06:12)

 

Ρε παιδιά με αυτά που διαβάζω συνέχεια σε αυτό το forum πραγματικά νιώθω προνομιούχος. :cool:

Είμαι συνδρομητής στην CosmOTE εδώ και 3 χρόνια και ΠΟΤΕ δεν είχα πρόβλημα με το myCosmos. :rolleyes:

Χρησιμοποιώ το Outlook για τα e-mail και όλα πάνε στον προορισμό τους και λαμβάνω από όλους. :D

Πραγματικά εκπλήσσομαι με αυτά που διαβάζω... :blink:

 

 

Μη νιώθεις προνομιούχος, υπερκωλόφαρδος να νιώθεις :p

 

Πιθανότατα δε χρησιμοποείς συχνά το mycosmos mail σου γιατί δεν είναι δυνατόν να έπεσε ο server τους και αυτό εσένα να μη σε επηρέασε καθόλου.

"Είναι αδύνατο να υπάρξουν ιπτάμενες μηχανές, πιο βαριές από τον αέρα"

> Lord Kelvin, πρόεδρος της Royal Society, 1895

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος beetle ( 4 Μάι. 2004 , 13:43)

 

Πιθανότατα δε χρησιμοποείς συχνά το mycosmos mail σου γιατί δεν είναι δυνατόν να έπεσε ο server τους και αυτό εσένα να μη σε επηρέασε καθόλου.

 

 

Το χρησιμοποιώ καθημερινά, είναι το βασικό μου e-mail. Κάθε μέρα μου έρχονται τουλάχιστον 10-15 e-mail καί στέλνω περίπου τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...