Jump to content

[S4] Προβλήματα υπερθέρμανσης


teo_notis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΠΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΡΙΤΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ Σ4 Κ ΤΟ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 3ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΧΡΗΣΗ DOA Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΖΕΜΑΤΑΕΙ....ΑΚΟΜΑ Κ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΚΛΗΣΗ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ Κ Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ..ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ SAMSUNG MOY EIΠΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΗΤΑΝ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΑ....ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ?ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 621
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΠΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΡΙΤΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ Σ4 Κ ΤΟ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 3ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΧΡΗΣΗ DOA Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΖΕΜΑΤΑΕΙ....ΑΚΟΜΑ Κ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΚΛΗΣΗ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ Κ Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ..ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ SAMSUNG MOY EIΠΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΗΤΑΝ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΑ....ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ?ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

 

Από τη μεγάλη Τρίτη μέχρι σήμερα Κυριακή του Πάσχα, έχουν περάσει 5 μέρες. Και μέσα σε 5 μέρες έχεις αλλάξει 3 τηλέφωνα; Μας κοροϊδεύεις;

Link to comment
Share on other sites

Από τη μεγάλη Τρίτη μέχρι σήμερα Κυριακή του Πάσχα, έχουν περάσει 5 μέρες. Και μέσα σε 5 μέρες έχεις αλλάξει 3 τηλέφωνα; Μας κοροϊδεύεις;

 

για πιο λογο να σε κοροιδεψω φιλε?αυτη ειναι η εννοια του DOA...το βλεπει ο τεχνικος του καταστηματος κ διαπιστωνει οτι ζεματαει το σ4 κ εφοσον δεν υπαρχει καποια ενημερωση απτην samsung μου δινουν καινουργιο...βεβαια 4 συσκευη δεν θα υπαρξει θα περιμενω μηπως βγαλει καποια ανακοινωση η samsung αλλιως θα παω για πιστωτικο...740ε ειναι αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω τι πραγματικα μπορει να παιζει με θερμοκρασια ... Οσο πανε αυξανονται τα κρουσματα
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

οι μερες που καλυπτει το doa ειναι ημερολογιακες η εργασιμες? γιατι αν ειναι ημερολογιακες την πατησα!
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εργάσιμες είναι σε καλύπτει απολυτα.και εμένα καίει σε μεγάλο βαθμο αλλά όταν κάνω πλοήγηση για πάνω από 3 ωρες .πιστευω ότι δεν γίνεται σωστή απαγωγή της θερμότητας λόγω των φθηνών πλαστικών. Θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό όμως. Και το iPad μου μετά από τόση χρήση καίει πίσω αλλά όχι τόσο πολύ.
:)
Link to comment
Share on other sites

Και το S3 θυμάμαι ότι ζεσταινόταν αρκετά μόλις κυκλοφόρησε, αλλά λύθηκε γρήγορα το πρόβλημα με νέο firmware.
Link to comment
Share on other sites

Kαι μας τα νεξους καινε μετα απο πολυ χρηση.Ειναι λογικο ομως γτ εχουν τοσους επεξεργαστες και δεν εχουν ανεμιστηρακια οπως τα pc μας!χαχα
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

52 βαθμούς το έχω δει να φτάνει :p

 

Είναι αισθητά πιο ζεστό από το S3 αλλά δεν με ενοχλεί. Ελπίζω μόνο να μην αποτελέσει πρόβλημα μακροπρόθεσμα.

Link to comment
Share on other sites

52 βαθμούς το έχω δει να φτάννει ...Ελπίζω μόνο να μην αποτελέσει πρόβλημα μακροπρόθεσμα.
Η υψηλή θερμοκρασία ποτέ δεν είναι θεμιτή. Σημαίνει αφενός μεγάλη κατανάλωση ενέργειας και αφετέρου καταπόνηση πλακετων και λοιπών στοιχείων (πχ καμένες κάρτες μνήμης)
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον χρονια πολλά σε όλους ειμαι νεος μέλος και κάτοχος του s4 και πριν είχα το νοτ 2, δεν ειχα προβλημα μεχρη στιγμής θερμοκρασια με 3 ωρες σηνεχομενα πλοήγηση στο internet με ενεργοποιημενη την εξοικονόμηση ενέργειας ανοτατη θερμοκρασία που εφθασε ηταν περιπου 32 βαθμους με βγαλμένη την εξοικονόμηση ενέργειας η ανοτατη 35 με θερμοκρασία δοματιου 23 με 24 και φουλ υγρασία και ουτε στο 3g ειδα αύξηση θερμοκρασιας καλητερο απο το νοτ 2 απο πλευρας θερμοκρασίας στο 3g.καλο κινητό αλλα σε κάποιους τομης ύστερη με το νοτ 2 πρώτον στην μπαταρια και δευτερων στην αναπαραγωγη μουσικής στα ακουστηκα απο αποθηκευμενα τραγούδια που εχω στην καρτα μνήμης απαραδεκτος ο ηχος αδύναμος και με παρασητα ενω στο ηχείο παίζουν κανονικα στο νοτ 2 δεν ειχα κανενα θεμα ηταν άψογo smartfon δεν μπορω να πω οτι είμαι ευχαριστημενος απο την μετάβαση στο s4 ωραίο γρηγορο αλλα στον ήχο ακουστικον απο αποθηκευμένη μουσική απαράδεκτο ενω στο tuneln παίζει live εντάξει το παρατηρησε κανεις αλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

52 βαθμούς το έχω δει να φτάνει :p

 

Είναι αισθητά πιο ζεστό από το S3 αλλά δεν με ενοχλεί. Ελπίζω μόνο να μην αποτελέσει πρόβλημα μακροπρόθεσμα.

 

Πιστευω εχεις ελλατωματικη συσκευη...52 βαθμοι ειναι παρα πολυ υψηλη θερμοκρασια.

Εμενα παιζοντας βαρια παιχνιδια πιανει maximum 36-37.Ψαξτο λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για θερμοκρασίες; Επειδή τα περισσότερα apps στο Play Store διαβάζουν θερμοκρασία μπαταρίας.

 

Να ξέρετε ότι υπάρχει ο κωδικός *#0228# που γράφετε στον dialer και μας δείχνει τόσο την θερμοκρασία της μπαταρίας όσο και του επεξεργαστή.

 

Πριν λίγο η θερμοκρασία είχε φτάσει στους 56 βαθμούς, η μπαταρία όμως ήταν στους 36-37.

 

Για κοιτάξτε το και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε σιγουροι οτι αυτο το external thermistor που μαλλον σε αυτο αναφερεσαι ειναι η θερμοκρασια του επεξεργαστη? Γιατι αν ειναι πραγματι αυτη τοτε μαλλον ολα ζεσταινονται.. Σε 5 λεπτα χρησης μου ελεγε 48 και την μπαταρια γυρω στο 37-38. Στο χερι παντως δεν ηταν απαλευτα ζεστο.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τύχει να παίξω για ώρα κάποιο παιχνίδι οπότε αυτές τις θερμοκρασίες δεν τις έχω δει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή φορτίζω το κινητό. Θερμοκρασία δείχνει 61 βαθμούς και θερμοκρασία μπαταρίας 41.5. Είναι πολύ ζεστό στο άγγιγμα. Σίγουρα πρόκειται για την θερμοκρασία του επεξεργαστή. Αν η θερμοκρασία του τηλεφώνου ήταν 35-40 βαθμούς, θα το νιώθαμε ελαφρώς ζεστό στο χέρι, δεν θα ήταν κάτι αισθητό.
Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα και εγω δεν το ήξερα αυτόν τον μετρητή με 1:30 χρήση πλοήγηση στο ηντερνετ και παράλληλα ανοιχτή η εφαρμογή του Facebook μηνυματα τα καθιερωμένα και ταυτοχρονα συνδεμενα τα ακούστηκα ακούγοντας μουσική απο το ίντερνετ με θερμοκρασια δωματίου 24 και 62% υγρασία δεν περασε η θερμοκρασία μπαταρίας τους 32 βαθμους και 40 βαθμους επεξεργαστή με ενεργοποιμενη πάντα την εξοικονόμηση ενεργιας. Νομίζω ολλα φησιολογικα, πριν το νοτ 2 ειχα το siii το ζωηρά στο 3g δίκτυο το καλοκαίρι στη διακοπες πέρυσι προσπαθώντας να ανεβάσω φωτο.στο Facebook στο λιγοστό σήμα που είχα το ανάγκασα να φθάσει η θερμοκρασία μπαταρίας 49 βαθμούς φαντάσου πόσους βαθμούς θα είχε ο επεξεργαστής? Μετά απο λίγες μέρες μου καίεικε απο τοτε μέχρι πριν μια βδομάδα δεν κατάφερε η Samsung το φτιάξει οποτε το αφησα στο public μαζί με το νοτ και πείρα το s4 και παρατηρο τουλάχιστον στιν θερμοκασια μπαταρίας το s4 σε σχέση με το s3 και θα ελεγα και με το νοτ2 στο 3g δίκτυο ειναι κλάσης ανοτερο θέλει λίγο προσοχή απλά το καλοκαίρι στης ακραίες θερμοκρασίες του καλοκαιριού.Α και τι άλλο το πρόβλημα με την μουσική στα ακούστηκα λύθηκε έκανα χαζομάρα με το adapt sound.το μονο προβληματάκι που έχω είναι οταν έχω το φωτισμό τέρμα χαμηλό σε συνθήκες πληρος νύχτα το μαύρο δεν ειναι μαύρο εχει ενα χρώμα προς σκούρο καφέ σαν να κοκκινίζει με χαμηλό φωτισμό έξω το βλέπεις μαύρο τι να κάνουμε ετσι ειναι η amoled όλες σε κάτι διαφέρουν με της αλλες amoled στο s3 ειχα θεμα με το λευκό αλο λευκό έμενα και άλλο του αδερφού μου και το είχαμε πάρει την ίδια μέρα τελος παντον εγινα κουραστικος ελπίζω σε κάτι να βοηθησα.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παίζει ρόλο μεγάλο εάν δουλεύεις το κινητό με θήκη σιλικόνης υπάρχει μια μεγάλη πιθανότητα η θερμοκρασία να είναι πάντα σε υψηλά στάδια!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

ξερετε αν με το καινουργιο update που μολις βγηκε αν διορθώνετε το θεμα με το overheating?

 

Αναφερει stability update αλλα δεν λεει τι διορθώνει ακριβως...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

ξερετε αν με το καινουργιο update που μολις βγηκε αν διορθώνετε το θεμα με το overheating?

 

Αναφερει stability update αλλα δεν λεει τι διορθώνει ακριβως...

 

Το κατέβασα κι εγώ και την έκανε,πάνω από 33 βαθμούς δεν έχω δει προς το παρόν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Προβλήματα υπερθέρμανσης

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...