Jump to content

[S4] Προβλήματα υπερθέρμανσης


teo_notis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον το εκανα και εγω γαλληκο...θα το στυσω και θα σας πω εντυπωσεις....

 

παιδια απολυτος τιποτα...η θερμοκρασια ανεβαινει πιο γρηγορα οσο για την μπαταρια ηταν στο 62% και ως δια μαγειας πηγε στο 19%...ΠΩς μπορω να επαναφερω τα αρχηκα μαζι και την εγγυηση δηλαδη...?????

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 621
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον το εκανα και εγω γαλληκο...θα το στυσω και θα σας πω εντυπωσεις....

 

παιδια απολυτος τιποτα...η θερμοκρασια ανεβαινει πιο γρηγορα οσο για την μπαταρια ηταν στο 62% και ως δια μαγειας πηγε στο 19%...ΠΩς μπορω να επαναφερω τα αρχηκα μαζι και την εγγυηση δηλαδη...?????

Εγκαθιστάς μέσω Odin τη γνήσια ROM που είχε αρχικά το κινητό σου και είσαι οκ. Μετά αν θέλεις κάνεις κι ένα μηδενισμό του μετρητή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σώθηκα με την γαλλική + cf auto root :)

 

http://i257.photobucket.com/albums/hh214/dream21/Screenshot_2013-05-25-19-05-37_zps741e4935.png

 

http://i257.photobucket.com/albums/hh214/dream21/Screenshot_2013-05-25-19-05-20_zps39c9eec2.png

 

http://i257.photobucket.com/albums/hh214/dream21/Screenshot_2013-05-25-19-05-24_zpsd9c8dd8f.png

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σώθηκα με την γαλλική + cf auto root :)

 

 

τι να πω φιλε εμενα χειροτερα εγινε...αν μπορεις κανε μου μια χαρη και δοκιμασε να παιξεις εναν αγωνα στο real football για πλακα εμενα επιασε 58 με το γαλλικο ενο με το ελληνικο ηταν 52-54 και μετα κανα 15λεπτο επιανε 58

 

Εγκαθιστάς μέσω Odin τη γνήσια ROM που είχε αρχικά το κινητό σου και είσαι οκ. Μετά αν θέλεις κάνεις κι ένα μηδενισμό του μετρητή.

 

με τον μηδενισμο πως καταλαβαινω οτι μηδενιστηκε?γιατι εκανα οτι γραφει στις οδηγιες αλλα το ιδιο εγραφε και πρην και μετα...φεναιτε απο καπου οτι ειναι 0?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων / Αφαίρεση εικόνων
Link to comment
Share on other sites

με τον μηδενισμο πως καταλαβαινω οτι μηδενιστηκε?γιατι εκανα οτι γραφει στις οδηγιες αλλα το ιδιο εγραφε και πρην και μετα...φεναιτε απο καπου οτι ειναι 0?

 

Δες στο triangle away, γράφει νούμερο. Εναλλακτικά μπες σε download mode χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο και δες πάνω αριστερά. Μετά κράτα πατημένο το power μέχρι να κάνει reboot.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δες στο triangle away, γράφει νούμερο. Εναλλακτικά μπες σε download mode χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο και δες πάνω αριστερά. Μετά κράτα πατημένο το power μέχρι να κάνει reboot.

 

na υποθεσω ειναι αυτο που λεει csb-oem_confing_lsb:0x30...?

Edited by teo_notis
Link to comment
Share on other sites

na υποθεσω ειναι αυτο που λεει 0στα38?

 

Δεν ξέρω τι να υποθέσω ότι υποθέτεις... :p αν μπορείς γράψε καθαρότερα

- Alex
Link to comment
Share on other sites

na υποθεσω ειναι αυτο που λεει csb-oem_confing_lsb:0x30...?

διαβασε 2 γραμμες παραπανω απο εκει που διαβαζεις.......(samsung counter)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να υποθέσω ότι υποθέτεις... :p αν μπορείς γράψε καθαρότερα

 

:D:) εβγαλα τα ματια μου αδερφε το μονο νουμερο που ειδα ειναι αυτο που εγραψα...μπηκα στο download εκει δεν εγραφε κατι πατησα το up και με εβγαλε μοντελο κλπ και αυτο που εγραψα<χρειαζετε μεγενθυτικο φακο αλλιως>...:happy:

 

current binary:samsung official?????αυτο ειναι ειμαι οκ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

τι να πω φιλε εμενα χειροτερα εγινε...αν μπορεις κανε μου μια χαρη και δοκιμασε να παιξεις εναν αγωνα στο real football για πλακα εμενα επιασε 58 με το γαλλικο ενο με το ελληνικο ηταν 52-54 και μετα κανα 15λεπτο επιανε 58

 

 

 

με τον μηδενισμο πως καταλαβαινω οτι μηδενιστηκε?γιατι εκανα οτι γραφει στις οδηγιες αλλα το ιδιο εγραφε και πρην και μετα...φεναιτε απο καπου οτι ειναι 0?

 

 

Επαιξα ένα ημίχρονο

 

http://i257.photobucket.com/albums/hh214/dream21/Screenshot_2013-05-25-20-25-39_zpsf161c5b3.png

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Επαιξα ένα ημίχρονο

 

http://i257.photobucket.com/albums/hh214/dream21/Screenshot_2013-05-25-20-25-39_zpsf161c5b3.png

και ζεματουσε η οθονη και αν χτυπουσε το τηλ...τα κλασικα...οκ σευχαριστω φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

:D:) εβγαλα τα ματια μου αδερφε το μονο νουμερο που ειδα ειναι αυτο που εγραψα...μπηκα στο download εκει δεν εγραφε κατι πατησα το up και με εβγαλε μοντελο κλπ και αυτο που εγραψα<χρειαζετε μεγενθυτικο φακο αλλιως>...:happy:

 

current binary:samsung official?????αυτο ειναι ειμαι οκ?

 

Ok είσαι :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε..

 

φιλος με ς4 σε fw MDM κοντευει να παρει φωτια .. εχουμε καμια ιδεα για το τι παιζεται ??

 

μου φαινεται παμε για DOA :(:(

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε..

 

φιλος με ς4 σε fw MDM κοντευει να παρει φωτια .. εχουμε καμια ιδεα για το τι παιζεται ??

 

μου φαινεται παμε για DOA :(:(

 

5 φορες εκανα doa ολα το ιδιο αδερφε..

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμηση μου ειναι οτι υπαρχει καποιο προβλημα στις ελληνικες παρτιδες...οσον αφορα την υπερθερμανση.

Εμενα το κινητο ειναι ρωσικο...δεν εχω κανενα προβλημα με θερμοκρασιες

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου θερμοκρασίες σε κατάσταση σχεδόν αδράνειας (λίγο browsing πριν πάρω το screenshot):

 

[ATTACH]32816[/ATTACH]

Η πρώτη στήλη είναι ο επεξεργαστής, η δεύτερη το GPU και η τρίτη η μπαταρία.

 

Και πάλι μετά από ενα εικοσάλεπτο heavy gaming.

 

[ATTACH]32818[/ATTACH]

 

 

Aν και ο επεξεργαστής όντως θερμαίνεται πολύ (έφτασε 50 βαθμούς), δεν είναι τραγικά ενοχλητικός, και όπως βλέπετε, η μπαταρία παραμένει σε χαμηλές συγκριτικά θερμοκρασίες (δε θα σκάσει). Θέλω να πιστεύω ότι ακόμα και αυτή η υπερθέρμανση που έχουμε τώρα θα διορθωθεί με firmware update.

Αν βλέπετε πιο υψηλές θερμοκρασίες, στείλτε το για service, κάτι δεν πάει καλά.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Και εγω με την σειρα μου, σας δειχνω τα τρελλα ευρηματα...

 

 

1o.

[ATTACH]32823[/ATTACH]

 

2o.

[ATTACH]32825[/ATTACH]

 

Με λιγα λεπτα game, bad piggies...

 

Τις σκεψεις σας...

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα μας απασχολεί.αν δώσουμε σημασία θα πρέπει να τα γυρίσουμε πίσω.από την στιγμή πού δεν έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα σοβαρό τότε μην σκάμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα μας απασχολεί.αν δώσουμε σημασία θα πρέπει να τα γυρίσουμε πίσω.από την στιγμή πού δεν έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα σοβαρό τότε μην σκάμε.

+1, και να είστε σίγουροι ότι και πρόβλημα να παρουσιαστεί η μαμά Samsung δεν θα απογοητεύσει κανέναν με το service της. :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα βρεθεί οριστική λύση στο πρόβλημα. Το θέμα είναι αν οι υπάρχουσες συσκευές θα επιδέχονται βελτίωσης μέσω νεότερου firmware ή αν τελικά αλλάξουν κάποια εξαρτήματα σε μελλοντικές παρτίδες παραγωγής.
Link to comment
Share on other sites

+1, και να είστε σίγουροι ότι και πρόβλημα να παρουσιαστεί η μαμά Samsung δεν θα απογοητεύσει κανέναν με το service της. :)

 

Σωστο το οτι δεν πρεπει να το υπερ σκαλιζουμε το θεμα και οτι η samsung κατι θα κανει, και εγω το πιστευω αυτο. Απλα, στους 54 βαθμους οπως καταλαβαινετε, δεν ειναι απλο το θεμα γιατι ειναι και λιγο δυσκολο να το χαρεις το τηλ.

 

Βλεπωντας τους βαθμους της μπαταριας, και εγω δεν νομιζω να υπαρξει φοβο 'να καει', αλλα οταν δεν μπορω να κανω κληση γιατι μετα απο καποια λεπτα καιει, η μετα απο χρηση game/browsing παλι ειναι δυσαρεστη η χρηση του εεε ειναι λιγο θεμα...

 

Οντος, ειναι γεματο πολλα κ καλα πραγματα, το οποιο το κανει και να ζωριζετε, και σου λενε 'ε τετοιο τηλ. αναμενομενο να ζεματαει - απενεργωποιησε το ενα, απενεργωποιησε το αλλο ' -- αμα ομως δεν μπορω να χρισιμοποιησω αυτα τα πολλα γιατι καιει, τοτε τι να πω?

 

Και παλι, ξερω/ελπιζω οτι η Samsung κατι θα κανει... Απλα ελπιζω να το κανει συντομα...

 

Μεχρι τοτε, hands free και υπομονη γιατι η αληθεια ειναι οτι το αξιζει...

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Προβλήματα υπερθέρμανσης

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...