Jump to content

[S4] Προβλήματα υπερθέρμανσης


teo_notis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστο το οτι δεν πρεπει να το υπερ σκαλιζουμε το θεμα και οτι η samsung κατι θα κανει, και εγω το πιστευω αυτο. Απλα, στους 54 βαθμους οπως καταλαβαινετε, δεν ειναι απλο το θεμα γιατι ειναι και λιγο δυσκολο να το χαρεις το τηλ.

 

Βλεπωντας τους βαθμους της μπαταριας, και εγω δεν νομιζω να υπαρξει φοβο 'να καει', αλλα οταν δεν μπορω να κανω κληση γιατι μετα απο καποια λεπτα καιει, η μετα απο χρηση game/browsing παλι ειναι δυσαρεστη η χρηση του εεε ειναι λιγο θεμα...

 

Οντος, ειναι γεματο πολλα κ καλα πραγματα, το οποιο το κανει και να ζωριζετε, και σου λενε 'ε τετοιο τηλ. αναμενομενο να ζεματαει - απενεργωποιησε το ενα, απενεργωποιησε το αλλο ' -- αμα ομως δεν μπορω να χρισιμοποιησω αυτα τα πολλα γιατι καιει, τοτε τι να πω?

 

Και παλι, ξερω/ελπιζω οτι η Samsung κατι θα κανει... Απλα ελπιζω να το κανει συντομα...

 

Μεχρι τοτε, hands free και υπομονη γιατι η αληθεια ειναι οτι το αξιζει...

 

 

Δυστηχως ειναι ημιτελες απο θεμα software το 4s. Oλα τα προβληματα του (lags,temps,κ.τ.λ ) ειναι καθαρα θεμα λογισμικου τα οποια πιστευω οτι σε κανα μηνα θα εχουν γινει παρελθον. Η συσκευη ειναι πολυ δυνατη απλα ακομα δεν εχει δειξει τα δοντια της.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 621
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστηχως ειναι ημιτελες απο θεμα software το 4s. Oλα τα προβληματα του (lags,temps,κ.τ.λ ) ειναι καθαρα θεμα λογισμικου τα οποια πιστευω οτι σε κανα μηνα θα εχουν γινει παρελθον. Η συσκευη ειναι πολυ δυνατη απλα ακομα δεν εχει δειξει τα δοντια της.

 

Και το smearing μη το ξεχναμε.Αρκετα ενοχλητικο στην αναγνωση ;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Aς πω εδώ ενδεικτικά ότι στο HTC One έχουν αναφέρει θερμοκρασίες εως και 70 C.

 

!!!!!:!: Eιναι θερμοκρασιες επεξεργαστη αυτες ?? Δεν θα επρεπε να σβηνει το κινητο πριν φτασει σε αυτα τα ορια ?? Καπου πηρε το ματι μου στο xda μεχρι 90c δεν περνουν χαμπαρι αυτοι οι επεξεργαστες αλλα το θεμα ειναι οτι δεν αγγιζεται η οθονη με αυτες της θερμοκρασιες συν την φθορα ολων των υλικων εσωτερικα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν αγγιζεται η οθονη με αυτες της θερμοκρασιες συν την φθορα ολων των υλικων εσωτερικα.

 

Ακριβος, και δεν μπορεις να το χρισιμοποιησεις και υπαρχει πιθανοτητα τα υλικα μεσα να φθαρουν! Φανταζομαι θα σβηνει μετα απο καποια θερμοκρασια, δεν μπορει...!

 

Εχει αναφερθει οτι το θεμα με την θερμοκρασια ειναι θεμα software?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σκέφτομαι να πάρω το κινητό. Να με αποτρέψει αυτό το γεγονός άραγε;

Εγω θα σου ελεγα οχι, ειναι πιο πολλα τα συν, και πολυ λιγα τα μειον.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω και εγω αλλα το θεωρω λιγο ρομπα να εχω απλα ανοιχτη τη φωτογραφικη και να παιζω με dual shot κτλ και να βαραει 50αρια το κινητο...(Σημερα συνεβη αυτο, με θηκη)

 

Aς πω εδώ ενδεικτικά ότι στο HTC One έχουν αναφέρει θερμοκρασίες εως και 70 C.

Μιλαμε για μεμονομενο περιστατικο η σε πολλους?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, όταν λέτε ότι καίει, εννοείται δεν αγγίζεται; Κάτι 60αρια που ακούω μου ακούγεται πάρα πολύ. Κανονικά γύρω στους 35 βαθμούς πρέπει να είναι ένα κινητό από όσο ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,μετά από 1,5 ώρα browsing και περίπου 35 λεπτά temple run έχω τα παρακάτω αποτελέσματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλέον πεπεισμένος ότι το πρόβλημα της υπερθέρμανσης έχει να κάνει με τη συσκευή (hardware) κι όχι με το firmware. Πιο πριν είχα άλλα 2 Galaxy S4, το ένα από Γερμανία και το άλλο από Βουλγαρία. Τώρα έχω ένα από Ρουμανία και σε όλα πέρασα την official AME2. Τα 2 πρώτα ανέβαζαν θερμοκρασία πάνω από τους 48 για πλάκα και τώρα σε αυτό από Ρουμανία ο επεξεργαστής δεν φεύγει πάνω από τους 40, όσα λεπτά και να μιλάω, ακόμη κι όταν μπαίνω internet από WiFi ή σύνδεση. Είναι πάντα σε απόλυτα λογικές θερμοκρασίες. Είναι λοιπόν θέμα quality control;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλέον πεπεισμένος ότι το πρόβλημα της υπερθέρμανσης έχει να κάνει με τη συσκευή (hardware) κι όχι με το firmware. Πιο πριν είχα άλλα 2 Galaxy S4, το ένα από Γερμανία και το άλλο από Βουλγαρία. Τώρα έχω ένα από Ρουμανία και σε όλα πέρασα την official AME2. Τα 2 πρώτα ανέβαζαν θερμοκρασία πάνω από τους 48 για πλάκα και τώρα σε αυτό από Ρουμανία ο επεξεργαστής δεν φεύγει πάνω από τους 40, όσα λεπτά και να μιλάω, ακόμη κι όταν μπαίνω internet από WiFi ή σύνδεση. Είναι πάντα σε απόλυτα λογικές θερμοκρασίες. Είναι λοιπόν θέμα quality control;

 

Ειναι θέμα Software διότι και το δικό μου ειναι απο Ρουμανία αλλά έπιανε κάτι 56-61 βαθμούς.

Με το που πέρασα την Γαλλικη δεν ξανά είδα πάνω απο 40 βαθμούς σε 8-10 λεπτά ομιλία μέσω GSM αλλά και με 25 λεπτά μεσω Viber.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλέον πεπεισμένος ότι το πρόβλημα της υπερθέρμανσης έχει να κάνει με τη συσκευή (hardware) κι όχι με το firmware. Πιο πριν είχα άλλα 2 Galaxy S4, το ένα από Γερμανία και το άλλο από Βουλγαρία. Τώρα έχω ένα από Ρουμανία και σε όλα πέρασα την official AME2. Τα 2 πρώτα ανέβαζαν θερμοκρασία πάνω από τους 48 για πλάκα και τώρα σε αυτό από Ρουμανία ο επεξεργαστής δεν φεύγει πάνω από τους 40, όσα λεπτά και να μιλάω, ακόμη κι όταν μπαίνω internet από WiFi ή σύνδεση. Είναι πάντα σε απόλυτα λογικές θερμοκρασίες. Είναι λοιπόν θέμα quality control;

 

Το δικο μου ειναι γερμανικο και 1 εβδομαδα που το εχω τωρα (με την AME2 που του περασα εγω) δεν εχω δει αφυσικες θερμοκρασιες.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβετε, δεν εννοώ ότι όλα από Γερμανία ή όλα από Βουλγαρία κλπ θα έχουν πρόβλημα. Απλώς λέω ότι κάποια μεμονωμένα κομμάτια έχουν πρόβλημα στο hardware.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ειναι προβλημα του Hardware. Αν ηταν θα μας ειχε μεινει στα χερια τωρα κ θα ειχαμε κ καποια ανακοινωση απο την Samsung.Το οτι ανεβαζει θερμοκρασιες που παιζουν 50 με 55 ~ 57 με ζορισμα δεν μου λεει κατι. Οι μισοι κ παραπανω εχουν ¨προβλημα¨ με την θερμοκρασία αν ηταν ολοι επρεπε να αλλαξουμε συσκευη:p Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ειναι προβλημα του Hardware. Αν ηταν θα μας ειχε μεινει στα χερια τωρα κ θα ειχαμε κ καποια ανακοινωση απο την Samsung.Το οτι ανεβαζει θερμοκρασιες που παιζουν 50 με 55 ~ 57 με ζορισμα δεν μου λεει κατι. Οι μισοι κ παραπανω εχουν ¨προβλημα¨ με την θερμοκρασία αν ηταν ολοι επρεπε να αλλαξουμε συσκευη:p

Η διατύπωσή μου είχε άλλο νόημα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

για να μην νιώθετε μόνοι σας μιας από τα ίδια είμαι με το htc one...

έχουν θέμα υπερθέρμανσης και τα Οne?Τι στο καλό..μήπως τελικά είναι θέμα του επεξεργαστή?:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

έχουν θέμα υπερθέρμανσης και τα Οne?Τι στο καλό..μήπως τελικά είναι θέμα του επεξεργαστή?:blink:

 

ο ναι πάνω κάτω τα ίδια φέρονται και τα δυο από θέμα υπερθέρμανσης (μόνο σουβλάκια λείπουν)

 

κατά τα άλλα και τα δύο έχω δει με τα μάτια μου να πλησιάζουν 70!!!!!!!!!! βαθμούς το μόνο καλό είναι πως το one γρήγορα κρυώνει καθώς θερμότητα αποροφατε στο χέρι λόγου αλουμινίου)

 

και τα δυο ρουφάνε μπαταρία σαν ενα τπτ (να αναφέρω και αυτό)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Προβλήματα υπερθέρμανσης

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...