Jump to content

Neo N003


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα 2 ghz ram του δικού σου δίνουν με το ζόρι 15000 benchmarks, (κιάν είναι αλήθεια!!!!) το 1 ghz του s3 περνάει τα 18000 άνετα!!!, παιδιά υποστηρίζεται την επιλογή σας επειδή είναι επιλογή σας εγώ σας απέδειξα με νούμερα ότι ο κινέζος σας τον έπιασε λίγο.... ο άλλος πάλι επιμένει ότι το hunday i10 του 2013 είναι ανώτερο από την SL500 του 2008-2012 επειδή είναι πιο νέο μοντέλο, τι να πω?

παρεπιπτόντως από τα 239 του δικού σου μέχρι τα 279 του galaxy s3 πόση είναι η διαφορα? γιατί ο άλλος επιμένει ότι η διαφορα είναι πάνω από 100 ευρώ

 

Καταρχήν ο άλλος το πήρε 203 και όχι 239. Το S3 με τα 32 GB εσύ από που το πήρες με 279 ?

 

είσης ο άλλος δεν είπε ότι είναι καλύτερο, αλλά ότι σε αυτά τα λεφτά δεν βρίσκεις επώνυμο και καλύτερο, έχουν τουλάχιστον διπλάσια τιμή.

 

Δεν σύγκρινα τα 2 κινητά. Δεν μπορούμε όλοι να πάρουμε την SLK, αλλά μπορούμε κατά την κρίση μας να ξοδέψουμε τα χρήματά μας, όπως νομίζουμε καλύτερα.

 

Αυτά, και δεν το συνεχίζω, γιατί ίσως παρεκτραπούμε, και δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by aiakos
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα 2 ghz ram του δικού σου δίνουν με το ζόρι 15000 benchmarks, (κιάν είναι αλήθεια!!!!) το 1 ghz του s3 περνάει τα 18000 άνετα!!!, παιδιά υποστηρίζεται την επιλογή σας επειδή είναι επιλογή σας εγώ σας απέδειξα με νούμερα ότι ο κινέζος σας τον έπιασε λίγο.... ο άλλος πάλι επιμένει ότι το hunday i10 του 2013 είναι ανώτερο από την SL500 του 2008-2012 επειδή είναι πιο νέο μοντέλο, τι να πω?

παρεπιπτόντως από τα 239 του δικού σου μέχρι τα 279 του galaxy s3 πόση είναι η διαφορα? γιατί ο άλλος επιμένει ότι η διαφορα είναι πάνω από 100 ευρώ

 

Καλημέρα κ από εμένα.. μετά απο σύντομη έρευνα στο youtube, stock 3άρια με stock jb βγάζουν περίπου 16 χιλιάδες. Κ σ αυτό αν συνυπολογίσεις ότι είναι αποτέλεσμα 720p οθόνης έναντι των σχεδόν 15000 που βγάζει η κινεζιά μου με fhd καταλαβαίνεις πως τα πράγματα προχώρησαν για όλους. Σ ότο αφορά το παράδειγμα με το αμάξι είναι το ίδιο πράγμα μόνο που το κινέζικο θα ήταν μαλλον κλώνος maseratti κ όχι i10, γιατί αν ήταν απλώς ένα κινητάκι να κάνεις τη δουλειά σου θα κόστιζε 50-60 ευρώ. Όπως κ αν έχει, πιστεύω πως το μέσο επώνυμο είναι πιο ποιοτική κατασκευή. Από την άλλη θεωρώ πως οι εποχές που τα ηλεκτρονικά έβγαιναν με προδιαγραφές να αντέξουν 5+ χρόνια έχουν περάσει. Κοντολογίς αν θέλεις συσκευή που να ισοφαρίζει χαρακτηριστικά που έχουν οι μεγάλες σειρές κινεζων κοιτάς στα 450+ ευρώ. Αν θέλεις κάτι που να χτυπάει σκορ στο antutu πάρε ένα s3 ή κάτι αντίστοιχο, τρέλανέ το στο overclocking κ λέγε ότι είναι το ίδιο με s4 κ αν θέλεις πολύ κινητό για τα λεφτά σου κοίτα σε κινέζο ή καλή περίπτωση μεταχειρισμένου που το σκοτώνουν.

Link to comment
Share on other sites

το πήρε 203 και όχι 239. Το S3 με τα 32 GB εσύ από που το πήρες με 279 ?

 

είσης ο άλλος δεν είπε ότι είναι καλύτερο, αλλά ότι σε αυτά τα λεφτά δεν βρίσκεις επώνυμο και καλύτερο, έχουν τουλάχιστον διπλάσια τιμή.

 

Δεν σύγκρινα τα 2 κινητά. Δεν μπορούμε όλοι να πάρουμε την SLK, αλλά μπορούμε κατά την κρίση μας να ξοδέψουμε τα χρήματά μας, όπως νομίζουμε καλύτερα.

 

Αυτά, και δεν το συνεχίζω, γιατί ίσως παρεκτραπούμε, και δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

 

καλε μου φιλε μονο και μονο επειδή είσαι κρητικός σε γουστάρω και μη παρεξηγιεσε με το ο άλλος,

ναι φανατίστηκα γιατί μου τι βάρεσε το απόλυτο μέρα με την νύχτα το τάδε με το τάδε, εγώ απλός προσπάθησα να καταλαγιάσω τον τρελό ενθουσιασμό για ένα αμφιβόλου ποιότητας κινητό που στην τελική δεν είναι τόσο θεαματικά φτηνό, για το s3 στα 279 μπες skroutz να με πιστέψεις

και από τα 203 (εγώ από το ίδιο μαγαζί με σένα με payball έδωσα 206,5) είναι 76 ευρω (72,2 για μένα) μέχρι τα 279 δεν ειναι διπλάσια τιμή και πάνω από 100 ευρώ κλπ κλπ, δεν είχε ούτε ακουστικά μέσα και είχε φορτιστή αμερικανικου τύπου που πετάχτηκε κάπου γιατί με το ανταπτορακι πικρα,

το s3 είχε εκπληκτικής ποιότητας ακουστικά που σίγουρα κοστίζουν 10-15 ευρώ εφάμιλλης ποιότητας και φορτιστή ευρωπαϊκό, αναφέρθηκε ότι παίρνεις 2-3 n003 με τα ίδια χρήματα και άλλες υπερβολές που δεν ισχύουν, εάν δεν γινότανε λαθρεμπόριο λόγο εικονικού δώρου από τους κινέζους για να μη πληρώνονται δασμοί και φπα η τιμή του θα ήτανε στου s4 όχι στου s3.

ένα κινητό με το σούπα cpu mtk6589 που το φοράνε κινεζικα των 75 ευρω, ναι όταν είδα τετραπυρινο με 75 ευρω μου βγηκανε τα μάτια, δε παίζει τίποτε στα 75 ευρω και χαλάλι η κινεζια, όταν όμως πας για high-end κινητό συμβουλή μου κοιτάμε και παραπέρα όταν μάλιστα ξεπερνάμε τα 200 ευρώ, τι είπα? απλά ρώτησα εάν ξέρεις που τα δίνεις τα 200+ ευρώ σου, κουρντίσανε τον mtk στο 1,5 βάλανε 2 gb ram γιατί αλλιώς θα σερνότανε βάλανε και μια HD οθόνη (όντως παίζει όμορφα επουδενί όμως ως super amoled) του βάλανε και 1-2 καλούδια MHL κλπ και τέλος, το ότι δεν είναι gorilla το ότι είναι τεράστιο και άβολο στο χέρι, το ότι για να δουλέψει το gps πάντα θέλει επανεκκίνηση και να περιμένεις το ότι βγάζει θολές φωτογραφίες μακράν κατώτερες του galaxy το ότι έχει τους μισους αισθητήρες από το s3 και ένα σορό αρνητικά δε μετράνε? εάν κουρδίσεις το s3 το φτάνεις σε επιδόσεις s4 τι σημασία παλιό μοντέλο κλπ, τι παραπάνω που δεν έχει το s3 έχει το n003? θεωρητικά ναι έχει 13mpixels έναντι 8 full HD οθόνη κλπ πρακτικά όμως απλώς βρείτε κάποιον φίλο που έχει s3 και συγκρίνετε τα, εγώ το έκανα γιαυτο είμαι απόλυτος σε ότι λέω, σύγκριση με 1,5 χρονών s3, το n003 το πήρα για φίλο που και αυτός ενθουσιάστηκε από τα specs και με έβαλε και το παρήγγειλα, (δεν πήραμε χαμπάρι ότι πέσανε οι τιμές και εγώ νόμιζα ότι το s3 μου έχει 350+ ευρώ) ας δούμε μετά 6 μήνες που το s3 μου θα είναι 2 χρονών παλιό πως θα είναι το 6 μηνών n003,

(2,5+ χρονων lg e900 gorilla glass κάποτε είχε πέσει από τρίτο όροφο σε μάρμαρο ακούστηκε σαν πιστολιά ούτε που θα κατέβαινα τόσες σκάλες να το πάρω εάν δεν ήτανε η sim και έκπληξη!!! ούτε γρατσουνιά ένα μικρό σημαδάκι ενθύμιο κάτω αριστερά μόνο, το δουλεύει η γυναικα μου ακόμη και το κινητό απλώς πετάει σε όλα, είχε αγοραστεί 199 ευρω (χωρίς συμβόλαιο)σε μια προσφορα τις vodafon τότε.... χαλάλι τα 200 ευρώ τότε), θέλω να πω ότι συχνά πυκνά βγαίνουν αξιόλογες προσφορές που αξίζουν προσοχής δεν είναι μονο τα κινεζικα μονόδρομος

δεν θα επανέλθω στο θέμα συγγνώμη ξανά για το επιθετικό ύφος αλλα ο σκοπός ήτανε για να κάνω καλο και να διευρύνω τις επιλογές σας

τέλος ολόψυχα εύχομαι να βγει καλο κομμάτι το n003 και για τον κολλητό μου που ήδη το πήρε και για οποιονδήποτε το έχει

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

επειδή κανείς δεν πρόκειται να πείσει κανέναν ότι και να λέμε... όλοι είναι μεγάλοι άνθρωποι να κάνουν τις επιλογές τους σύμφωνα με αυτά που ζητάνε και αυτά που δίνουν. Σταματάμε την ψιλή κουβεντούλα εδώ και επιστρέφουμε σε ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ TOPIC
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα πράγμα θα πω.Δε πίστευα πόσο χρήσιμο είναι το dual sim μέχρι που το δοκίμασα.Εχω f2g με τις άριστες μεν προσφορές αλλά το κακο σήμα της wind.Βάζοντας και μια δεύτερη σιμ έλυσα το πρόβλημα επικοινωνίας μου για τα καλά.Αυτό και συν το γεγονός ότι ο σούπα μεν mtk6589 δεν έχει πρόβλημα να λειτουργεί άριστα για καθημερινές εργασίες με κάνει να ξαναπροτιμήσω κινέζικο.Τα επώνυμα δίκαρτα αυτης της κατηγορίας τιμής είναι απλά άχρηστα μπροστά στα εν λόγω κινέζικα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα μου είναι ότι θέλω δίκαρτο. Είχα το S Duos αλλά έπεσε από ύψος 10 cm και μου έκανε η οθόνη μια αράχνη ΝΑΑΑ.....

Σε αξιόλογο δίκαρτο βλέπω ή το ίδιο με 140 ευρώ ή πιάνω τα 200+. Αν βάλεις το S4 mini πάμε στα 350. Γι' αυτό είπα να δοκιμάσω κινέζικο. Δεν το κάνω τρελλή χρήση το κινητό. Μια απλή καθημερινή χρήση που όμως χρειάζομαι 2 κάρτες. Ας πει κανένας που το έχει, εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα μου είναι ότι θέλω δίκαρτο. Είχα το S Duos αλλά έπεσε από ύψος 10 cm και μου έκανε η οθόνη μια αράχνη ΝΑΑΑ.....

Σε αξιόλογο δίκαρτο βλέπω ή το ίδιο με 140 ευρώ ή πιάνω τα 200+. Αν βάλεις το S4 mini πάμε στα 350. Γι' αυτό είπα να δοκιμάσω κινέζικο. Δεν το κάνω τρελλή χρήση το κινητό. Μια απλή καθημερινή χρήση που όμως χρειάζομαι 2 κάρτες. Ας πει κανένας που το έχει, εντυπώσεις.

 

φίλε μου τέτοιες ερωτήσεις σε αυτό το νήμα Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες. Εκτός εάν θέλεις να ρωτήσεις κάτι για το Νεο Ν003

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν η συσκευασία περιλαμβάνει ακουστικά ή θα πρέπει να αγοραστούν ξεχωριστά; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας προκαταβολικά!!
Link to comment
Share on other sites

Έχουν καταργηθεί πλέον από το πακέτο. Κ να διαβάσεις ότι έχει από όπου αγοράσεις κάνε μια ερώτγση πριν το πάρεις μη βρεθείς προ εκπλήξεως.
Link to comment
Share on other sites

1. εμενα δεν είχε

2. λειτουργούν οποιαδήποτε ακουστικά δεν χρειάζονται ειδικά handsfree ακουστικά

3. θεωρώ πολύ τραβηγμένο να επηρεάζει την απόφαση τις αγοράς αν έχει ακουστικά η όχι τι στιγμή που με 2-3 ευρώ αγοράζεις ότι ακουστικά θέλεις και με 6-7 ευρώ high-end ποιότητας

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω τους κατόχους του μοντέλο 3 πράγματα:

Και αν μπορούν να μου απαντήσουν,

α. Η Φωτεινότητα της οθόνης αν είναι ικανοποιητική και το contrast των χρωμάτων αξιόλογη;

β. Το Gps του κινητού με ένα τυπικό πρόγραμμα πλοήγησης(sygic,igo,navigon) σε πόση ώρα κλειδώνει και αν η ανταπόκριση της πλοήγησης είναι ικανοποιητική;

γ. Η μπαταρία με μια καθημερινή και τυπική χρήση πόσο διαρκεί και αν είναι ικανοποιημένοι από την απόδοση και την διάρκεια της;

Και ότι άλλο νομίζουν οτι είναι σημαντικό και άξιο μνεία για το Νeo Noo3.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω τους κατόχους του μοντέλο 3 πράγματα:

Και αν μπορούν να μου απαντήσουν,

α. Η Φωτεινότητα της οθόνης αν είναι ικανοποιητική και το contrast των χρωμάτων αξιόλογη;

β. Το Gps του κινητού με ένα τυπικό πρόγραμμα πλοήγησης(sygic,igo,navigon) σε πόση ώρα κλειδώνει και αν η ανταπόκριση της πλοήγησης είναι ικανοποιητική;

γ. Η μπαταρία με μια καθημερινή και τυπική χρήση πόσο διαρκεί και αν είναι ικανοποιημένοι από την απόδοση και την διάρκεια της;

Και ότι άλλο νομίζουν οτι είναι σημαντικό και άξιο μνεία για το Νeo Noo3.

 

Οντως ρε παιδια οσοι το εχετε πειτε μας την αποψη σας σε αυτα τα 3 θεματα! Οχι μονο ενας ή δυο αλλα οσοι πιο πολλοι μπορειτε....

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα να το παραγγείλω. Μπορεί κάποιος να μου πεί τί ακριβώς κάνω γιατί είναι η πρώτη φορά που θα παργγείλω από κινέζικο σαίτ? Από το minideal θα το πάρω και μου είπαν για κάποια επιπλέον δώρα. ( OTG και MHL καλώδιο, ακουστικά και θήκη). Αυτά πως θα τα ζητήσω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Αν υπάρχει κάποιο θέμα στο φόρουμ, στείλτε το μου, να το διαβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα να το παραγγείλω. Μπορεί κάποιος να μου πεί τί ακριβώς κάνω γιατί είναι η πρώτη φορά που θα παργγείλω από κινέζικο σαίτ? Από το minideal θα το πάρω και μου είπαν για κάποια επιπλέον δώρα. ( OTG και MHL καλώδιο, ακουστικά και θήκη). Αυτά πως θα τα ζητήσω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Αν υπάρχει κάποιο θέμα στο φόρουμ, στείλτε το μου, να το διαβάσω.

 

άνοιξε λογαριασμό στο minideal (εγγραφη) εάν δεν το έχεις ήδη κάνει, άνοιξε και στο payPAL εάν θέλεις πιο μεγάλη ασφάλεια εάν κάτι πάει στραβά να πάρεις τα χρήματα σου πίσω, θα πάρει 2-3 ευρω το payPAL για την συναλλαγή αλλα δίνεις τα στοιχεια τις πιστωτικής σου μόνο στο payPAL και αυτοί επιβεβαιώνουν την συναλλαγή στο minideal (αυτοί τους στέλνουν τα χρήματα η τα περνούν πίσω εάν κάτι στραβώσει) ανέφερε στην παραγγελια ότι είσαι member του myphone.gr και να σου δώσουν τα extra gifts, δεν θα κάνουν εξαιρέσεις όσο και να παρακαλάς για κάτι επιπλέον, θα σου στείλουν ότι είναι στο πακέτο για τους myphone.gr τώρα και otg και ακουστικά και θήκη και mhl? σαν πολλά μου φαίνονται, συνήθως καμια σιλικονούχα θήκη και κανένα screen protector στέλνουν επιπλέον στους myhone.gr, πάντως στο http://www.to2c.com δίνουν πολλά δώρα otg, γνήσια θήκη σε λευκό χρώμα η κατ' επιλογή δερμάτινη και το mhl καλώδιο στη μιση τιμή, και το κινητό είναι στην ίδια τιμή με το minideal. κανε την παραγγελια σου αύριο το πρωί μέχρι τις 12 που σίγουρα δουλεύουν και θα τους βρείς on line για να επιβεβαιώσεις τις λεπτομέρειες. μην αγχώνεσαι για τίποτε θα σου σταλεί email και από το payPAL και από το minideal για την πραγματοποίηση τις συναλλαγής και σε 15 μέρες το πολύ..... πασχαλιά, ανάσταση και πανηγύρια.... πάντως μεγειάσου προκαταβολικά

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Το paypal δεν το συστήνεις?

 

χάχάχά, έριξα κροτίδα όπως είδα, ναι το paypal εννοούσα γράψε ορθογραφικό λάθος χάχά... κλαίω από τα γέλια με το λάθος μου

μάλλον δεν υπάρχει payball (πληρωμή μπάλας χάχάχά)

έβλεπα τον αγώνα ΠΑΟΚ ΑΣΤΕΡΑΣ μάλλον γιαυτο παρασύρθηκα και το pal το έκανα ball

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

Οι "επώνυμες" εταιρίες τα έχουν κάνει πλακάκια με τις εταιρίες κινητής τηλ και ενώ η τεχνολογία έχει προχωρήσει μας κρατάνε ακόμα στην μια κάρτα sim. Να ζήσουν οι κινέζοι με τα δίκαρτα και τρίκαρτα(!) κινητά τους που "αναγκάζουν" τις μεγάλες εταιρίες να βγάζουν ΚΑΠΟΙΑ μοντέλα (όχι τα high-end!!!) με 2 κάρτες.

Και λίγο ανταγωνισμός δεν βλάπτει...

Κάποιος ανάφερε ότι τα κινέζικα είναι φτηνά γιατι δεν έχουν ΦΠΑ... Ίσως και να ισχύει αυτό,ισως και όχι.

Μήπως τα κινέζικα δεν είναι ιδιαίτερα φτηνά αλλά τα επώνυμα ιδιαίτερα ακριβά;;; Μήπως λέω όταν μια μεγάλη εταιρία βγάζει σε μαζική παραγωγή εκατομμύρια κινητά στην τελική το κόστος παραγωγής τους βγαίνει πιο φτηνά από μια μικρή εταιρία που βγάζει μερικές χιλιάδες κομμάτια; Και ρωτάω εγώ ο αφελής, πως γίνεται το samsung s3 που όταν βγήκε το πουλούσαν 600 ευρώ και τώρα έπεσε στα 280;;; Φτήνυναν τα υλικά του;;; Η μήπως επειδή έπεσε η ζήτηση του άρχισε η τιμή του να προσγειώνεται εκεί που το προμηθεύονταν αρχικά οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας;;;

Δυστυχώς ή ευτυχώς ,για εμένα που χρειάζομαι παραπάνω από μια SIM, τα δίκαρτα κινητά όπως το n003 είναι μονόδρομος.

Sorry αν βγήκα λίγο off topic

Edited by goldbird
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα παρακαλέσω να επανέλθουμε στα του Ν003. Υπάρχουν άλλα θέματα για συζήτηση περί κινέζικων κινητών γενικότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είπα και γω ρε φίλε payball..... :lol:

Ας μας πει κανένας που το έχει πάρει και το έχει χρησιμοποιήσει το κινητό τις εντυπώσεις του.

Και κάτι άλλο. Έχει Gorilla Glass ή όχι? Σαν ποιότητα κατασκευής και αντοχή πως φαίνεται σε όσους το έχουν? Ξέρω η αντοχή δεν μπορεί να φανεί σε 1 μήνα αλλά από την χρήση καταλαβαίνει κάποιος αν είναι αντοχής το κινητό. Και κάτι άλλο. Αξίζει τα λεφτά του ή με αυτά μπορώ να πάρω κάτι καλύτερο ή πιο αξιόπιστο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Είπα και γω ρε φίλε payball..... :lol:

Ας μας πει κανένας που το έχει πάρει και το έχει χρησιμοποιήσει το κινητό τις εντυπώσεις του.

Και κάτι άλλο. Έχει Gorilla Glass ή όχι? Σαν ποιότητα κατασκευής και αντοχή πως φαίνεται σε όσους το έχουν? Ξέρω η αντοχή δεν μπορεί να φανεί σε 1 μήνα αλλά από την χρήση καταλαβαίνει κάποιος αν είναι αντοχής το κινητό. Και κάτι άλλο. Αξίζει τα λεφτά του ή με αυτά μπορώ να πάρω κάτι καλύτερο ή πιο αξιόπιστο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στο site του Gorilla Glass πάντως δεν το έχει...

http://www.corninggorillaglass.com/

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Στο site του Gorilla Glass πάντως δεν το έχει...

http://www.corninggorillaglass.com/

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_devices_with_Gorilla_Glass

πιο ολοκληρωμένη λίστα συμπεριλαμβάνει και μοντέλα με gorilla 1+2, το lenovo s750 για παράδειγμα και τα Jiayu

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μια γνώμη για αυτό το σαιτ. Έχει τα αξεσουαρ σε πολύ χαμηλότερη τιμή. Το κινητό το έχει 10 δολ. πιο κάτω, χωρίς όμως δώρο. Λέει και ότι είναι πιστοποιημένο από την ΝΕΟ. Έχει αγοράσει κανένας από εκεί? Το ξέρει?

http://www.yoymart.com/en/smart-phone-tablet-pc/cell-phone-accessories/?pageno=1&style=Grid&pagesize=40&sortby=Bestselling&ship=&freeshipping=&stateprice=0.00&endprice=&goodscateid=428

 

Ρε παιδιά τί έγινε? Ακρίβηνε?

http://www.to2c.com/neo-n003-2g-32g-smart-phone-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-13mp-camera-5-0inch-ips-hd-ogs-screen.html

Στο minideal είναι out of stock.

 

Άκυρο. Είχα ξεχάσει ότι είχα τικάρει δίπλα κάποιες επιλογές που θέλω... Σόρυ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Στο site του Gorilla Glass πάντως δεν το έχει...

http://www.corninggorillaglass.com/

 

Μάλλον το αναφέρουν όλοι σαν Gorilla γιατι μάλλον μόνο αυτό το όνομα είναι γνωστό. Gorilla ειναι "brand" απο συγκεκριμένη εταιρία την Corning. Το ΝΕΟ φοραέι με βάση τα specs ένα αντίστοιχο απο την Asahi, αναφέρετε σαν "Asahi laminated Glass". Το μόνο τέτοιου τύπου που παράγει είναι το DragonTrail (με βάση τις πληροφορίες που μπόρεσα να βρω) ποu με βάση τα specs είναι καλύτερο απο το Gorilla 2.

Δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη και δεν σκοπεύω να το κάνω!

 

http://thegsminsider.blogspot.cz/2013/02/corning-gorilla-glass-2-vs-agc-dragontrail-glass.html

 

Στο site του Gorilla Glass πάντως δεν το έχει...

http://www.corninggorillaglass.com/

 

Μάλλον το αναφέρουν όλοι σαν Gorilla γιατι μάλλον μόνο αυτό το όνομα είναι γνωστό. Gorilla ειναι "brand" απο συγκεκριμένη εταιρία την Corning. Το ΝΕΟ φοραέι με βάση τα specs ένα αντίστοιχο απο την Asahi, αναφέρετε σαν "Asahi laminated Glass". Το μόνο τέτοιου τύπου που παράγει είναι το DragonTrail (με βάση τις πληροφορίες που μπόρεσα να βρω) ποu με βάση τα specs είναι καλύτερο απο το Gorilla 2.

Δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη και δεν σκοπεύω να το κάνω!

 

http://thegsminsider.blogspot.cz/2013/02/corning-gorilla-glass-2-vs-agc-dragontrail-glass.html

 

Edit: Έχω πάρει την Flip-Θήκη (την βρίσκεις από 12e) και την συνιστώ. Η οθόνη είναι πάντα προστατευμένη όταν δεν το έχεις στα χέρια σου. Και extra bonus, η οθόνη ανοίγει αυτόματα όταν ανοίγεις την θήκη.

Την κατασκευή την θεωρώ καλή, έχω δει πολύ χειρότερα επώνυμα (βλέπε sony) .

Edited by gspy_qwe
δες edit
Link to comment
Share on other sites

Θα θελα τη βοήθειά σας για έναν προβληματισμό που έχω. Παράγγειλα 2 Neo N003 2/32, το ένα στις 14 και το άλλο στις 15 του μηνός. Το ένα που παράγγειλα στις 14 είναι στο δρόμο για την Ελλάδα σύμφωνα με το tracking number.Το άλλο που παράγγειλα στις 15 έχει κολλήσει στη Σιγκαπούρη εδώ και 4 μέρες (πάει για πέμπτη) και δεν λέει να ξεκολλήσει. Είναι φυσιολογικό τη στιγμή που το πρώτο με μια μέρα καθυστέρηση είναι από προχθές Despatched to overseas (Country code: GR) και το άλλο Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article) από τις 18 του μηνός. Χρειάζεται να στείλω μήνυμα στο To2c από όπου και το παράγγειλα για να δουν γιατί κόλλησε ή είναι φυσιολογικό. Στις πόσες μέρες πρέπει να ανησυχώ;

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος με 2/32 που εχει δουλεψει το GPS να μας πει εντυπωσεις?

Με ποιο navigator και αν υπαρχει καποια δυσλειτουργια λογω FHD?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...