Jump to content

myphone VERSUS: Samsung Galaxy S4 vs HTC One


DJDB
 Κοινοποίηση

Samsung Galaxy S4 vs HTC One  

1.116 members have voted

  1. 1. Samsung Galaxy S4 vs HTC One

    • Samsung Galaxy S4
      546
    • HTC One
      570


Recommended Posts

Νομιζω γινεσαι υπερβολικος, εγω δεν εχω παρατηρησει κανενα πιξελιασμα-θορυβο και εχω διαβασει αν οχι ολες τοτε σχεδον ολες τις κριτικες που υπαρχουν...

 

Ασε τα reviews.Εβγαλες φωτογραφιες με το κινητό;

Καλό μήνα σε ολους

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 744
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομιζω γινεσαι υπερβολικος, εγω δεν εχω παρατηρησει κανενα πιξελιασμα-θορυβο και εχω διαβασει αν οχι ολες τοτε σχεδον ολες τις κριτικες που υπαρχουν...

 

Καθόλου υπερβολικός φιλε μου,πως ειναι δυνατών να μην το έχεις παρατηρησει? Ακόμα και στο νήμα του ονε στις φώτο που έβαλε ο galanakop κάνει μπαμ.Μονο στις φωτο σε κλειστό χώρο καλύπτετε το προβλημα.Σε ολες τις άλλες φαίνεται χωρίς καν να χρειαστεί να κανεις ζοομ.Για δες τες παλι λιγο...Δες πχ την τελευταία που είναι πάρα πολύ εμφανές.Καλο μήνα και από μένα.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/16282350/one/IMAG0068.jpg

 

Και σε αυτήν,δες τα αυτοκίνητα και δεξιά τους ανθρώπους και τα πλακάκια που δεν φαίνεται καν τι είναι από τον πολύ θόρυβο.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/16282350/one/IMAG0064.jpg

 

και τώρα δες την ίδια και στο νοτε 2...και παρατήρησε τα ίδια πράγματα.Ολη η φώτο έχει θόρυβο αν κάτσεις να το παρατηρήσεις θα το δεις, απλά σου δείχνω τα πιο κραυγαλέα.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/16282350/noteli/20130427_164135.jpg

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ασε τα reviews.Εβγαλες φωτογραφιες με το κινητό;

Καλό μήνα σε ολους

 

Οχι δεν εχω βγαλει γιατι δεν το εχω.

Εσυ τι ακριβως μου προτεινεις δηλαδη ;

Οταν θελω να αγορασω κατι να μην συμβουλευομαι τον ειδικο τυπο αλλα να τα αγοραζω ολα και να τα συγκρινω ο ιδιος αφου τα εχω αγορασει ; ή να εμπιστευομαι στα τυφλα αυτα που λεει ο καθε ανωνυμος φιλος συμφοροιτης;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω βγαλει γιατι δεν το εχω.

Εσυ τι ακριβως μου προτεινεις δηλαδη ;

Οταν θελω να αγορασω κατι να μην συμβουλευομαι τον ειδικο τυπο αλλα να τα αγοραζω ολα και να τα συγκρινω ο ιδιος αφου τα εχω αγορασει ; ή να εμπιστευομαι στα τυφλα αυτα που λεει ο καθε ανωνυμος φιλος συμφοροιτης;

 

 

Σου προτείνουμε να βλέπεις τις φώτο που έχουν βγάλει η συμφορουμιτες σου,αφου υπάρχει αυτή η δυνατότητα στην παρούσα φαση,δες τώρα τις φώτο που έβαλα επάνω και πες μας...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σου προτεινω να μην εισαι ποτε βιαστικος,να διαβαζεις,να αφουγραζεσαι,να ψαχνεις οσο περισσοτερο μπορεις ενα τροπο,να ερθεις σε αμεση επαφη με τις συσκευες !

Να ξερεις το τι θελεις ως χρηστης και ως ανθρωπος !

Και εφοσον το βρεις (?),να ερθεις και να μας το γραψεις με τον πιο αμεροληπτο τροπο !

 

Να εισαι σιγουρος οτι εγω θα σε διαβασω και θα σε εκτιμησω παρα πολυ,για τον κοπο και τον χρονο σου !

 

Οσο αφορα την καμερα,που εγω ειμαι απλα ενας ασχετος (δυο ματια..),αλλα εχω εναν φιλο που θεωρω ειδικο σε αυτο το θεμα !

Τα εγραψα εδω:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4678864#post4678864

 

Σε ευχαριστω,να εισαι καλα !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω βγαλει γιατι δεν το εχω.

Εσυ τι ακριβως μου προτεινεις δηλαδη ;

Οταν θελω να αγορασω κατι να μην συμβουλευομαι τον ειδικο τυπο αλλα να τα αγοραζω ολα και να τα συγκρινω ο ιδιος αφου τα εχω αγορασει ; ή να εμπιστευομαι στα τυφλα αυτα που λεει ο καθε ανωνυμος φιλος συμφοροιτης;

 

Να συμβουλεύεσαι τον ειδικό τύπο αλλά μπορείς να δείς τις φωτός που έχουν βάλει τα παιδιά.Γνώστης φωτογραφίας δεν είμαι και δεν με απασχολεί υπερβολικά στο κινητό.Έτυχε να το δώ live και πράγματι σε φώς και μακρινές πάσχει.Μη με πείς fanboy, μόλις παρέλαβα το one

Για τον ειδικό τύπο, αναφέρει κανείς το εμφανέστατο λαγκάρισμα στο s4? Δεν νομίζω....ο άσχετος Αργύρης το γονάτισε χθές και το lag ήταν εμφανέστατο

Για να τελειώνω, η γνώμη μου είναι : και ο ειδικός τύπος (με φοβερές επφυλάξεις) αλλά πάνω από όλα όσο το δυνατόν περισσότερες γνώμες χρηστών

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Να συμβουλεύεσαι τον ειδικό τύπο αλλά μπορείς να δείς τις φωτός που έχουν βάλει τα παιδιά.Γνώστης φωτογραφίας δεν είμαι και δεν με απασχολεί υπερβολικά στο κινητό.Έτυχε να το δώ live και πράγματι σε φώς και μακρινές πάσχει.Μη με πείς fanboy, μόλις παρέλαβα το one

Για τον ειδικό τύπο, αναφέρει κανείς το εμφανέστατο λαγκάρισμα στο s4? Δεν νομίζω....ο άσχετος Αργύρης το γονάτισε χθές και το lag ήταν εμφανέστατο

Για να τελειώνω, η γνώμη μου είναι : και ο ειδικός τύπος (με φοβερές επφυλάξεις) αλλά πάνω από όλα όσο το δυνατόν περισσότερες γνώμες χρηστών

 

 

+10

 

(........)

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνουμε να βλέπεις τις φώτο που έχουν βγάλει η συμφορουμιτες σου,αφου υπάρχει αυτή η δυνατότητα στην παρούσα φαση,δες τώρα τις φώτο που έβαλα επάνω και πες μας...

 

Καταρχην η συγκεκριμενη φωτο που ανεβασες ειναι η χειροτερη απο τις φωτο που τραβηξε ο φιλος γαλανακοπ, ο οποιος δεν ηταν και σιγουρος αν ειχε χρησιμοποιησει τις σωστες ρυθμισεις.

Επισης, η συγκεκριμενη φωτο δεν εχει προβλημα πιξελιασματος ή θορυβου οπως εγραψες αλλα focus στο κεντρο και οχι στα ακρα.

 

Εν παση περιπτωση, εμενα επετρεψε μου δινω μεγαλυτερη βαρυτητα στους ειδημονες. Οποιο φιλος ενδιαφερεται μπορει να να διαβασει τα παρακατω αρθρα σχετικα με την καμερα:

 

http://www.anandtech.com/show/6747/htc-one-review/4

http://connect.dpreview.com/post/9219904986/shootout-samsunggalaxys4-vs-htcone-vs-iphone5-vs-lumia920?page=4

 

Να συμβουλεύεσαι τον ειδικό τύπο αλλά μπορείς να δείς τις φωτός που έχουν βάλει τα παιδιά.Γνώστης φωτογραφίας δεν είμαι και δεν με απασχολεί υπερβολικά στο κινητό.Έτυχε να το δώ live και πράγματι σε φώς και μακρινές πάσχει.Μη με πείς fanboy, μόλις παρέλαβα το one

Για τον ειδικό τύπο, αναφέρει κανείς το εμφανέστατο λαγκάρισμα στο s4? Δεν νομίζω....ο άσχετος Αργύρης το γονάτισε χθές και το lag ήταν εμφανέστατο

Για να τελειώνω, η γνώμη μου είναι : και ο ειδικός τύπος (με φοβερές επφυλάξεις) αλλά πάνω από όλα όσο το δυνατόν περισσότερες γνώμες χρηστών

 

Και τα 2 τα κανω για αυτο αλλωστε και με βλεπεις να συμμετεχω. Απο την αλλη ειναι εμφανεστατο οτι ορισμενοι εχουν κανει κλικα και θελουν να περασουν τις δικες τους αποψεις...Καλο μηνα!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην η συγκεκριμενη φωτο που ανεβασες ειναι η χειροτερη απο τις φωτο που τραβηξε ο φιλος γαλανακοπ, ο οποιος δεν ηταν και σιγουρος αν ειχε χρησιμοποιησει τις σωστες ρυθμισεις.

Επισης, η συγκεκριμενη φωτο δεν εχει προβλημα πιξελιασματος ή θορυβου οπως εγραψες αλλα focus στο κεντρο και οχι στα ακρα.

 

Εν παση περιπτωση, εμενα επετρεψε μου δινω μεγαλυτερη βαρυτητα στους ειδημονες. Οποιο φιλος ενδιαφερεται μπορει να να διαβασει τα παρακατω αρθρα σχετικα με την καμερα:

 

http://www.anandtech.com/show/6747/htc-one-review/4

http://connect.dpreview.com/post/9219904986/shootout-samsunggalaxys4-vs-htcone-vs-iphone5-vs-lumia920?page=4

 

Διάβασε φιλε μου οσα άρθρα θελεις... όταν το πάρεις όμως και τα δεις,μην πεις οτι δεν στα είπαμε....Εβαλα 2 φώτο οχι μια,αλλα αφου εσυ δεν βλέπεις προβλημα ολα οκ :) Και καλό θα ήταν να μην βλέπεις παντού μαγισες...Εχεις να πεις κάτι για την δεύτερη φώτο που δεν εχει πρόβλημα φοκους?

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην η συγκεκριμενη φωτο που ανεβασες ειναι η χειροτερη απο τις φωτο που τραβηξε ο φιλος γαλανακοπ, ο οποιος δεν ηταν και σιγουρος αν ειχε χρησιμοποιησει τις σωστες ρυθμισεις.

Επισης, η συγκεκριμενη φωτο δεν εχει προβλημα πιξελιασματος ή θορυβου οπως εγραψες αλλα focus στο κεντρο και οχι στα ακρα.

 

Εν παση περιπτωση, εμενα επετρεψε μου δινω μεγαλυτερη βαρυτητα στους ειδημονες. Οποιο φιλος ενδιαφερεται μπορει να να διαβασει τα παρακατω αρθρα σχετικα με την καμερα:

 

http://www.anandtech.com/show/6747/htc-one-review/4

http://connect.dpreview.com/post/9219904986/shootout-samsunggalaxys4-vs-htcone-vs-iphone5-vs-lumia920?page=4

Σε ευχαριστω ,μολις τα διαβασα..!

Αλλα δεν αλαξαν καθολου την αποψη μου και την δικη μου,αλλα και του εμπειροτατου φιλου μου στο θεμα καμερες One vs S4 !

 

Να εισαι καλα !

 

Εμαθα ομως αξιολογα πραγματα εκει μεσα,που εχουν την δικη τους βαση και ουσια !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ,μολις τα διαβασα..!

Αλλα δεν αλαξαν καθολου την αποψη μου και την δικη μου,αλλα και του εμπειροτατου φιλου μου στο θεμα καμερες One vs S4 !

 

Να εισαι καλα !

 

Εμαθα ομως αξιολογα πραγματα εκει μεσα,που εχουν την δικη τους βαση και ουσια !

 

Σε 8 λεπτα; Μπραβο σου! Πολυ γρηγορος και αμεροληπτος!

 

Διάβασε φιλε μου οσα άρθρα θελεις... όταν το πάρεις όμως και τα δεις,μην πεις οτι δεν στα είπαμε....Εβαλα 2 φώτο οχι μια,αλλα αφου εσυ δεν βλέπεις προβλημα ολα οκ :) Και καλό θα ήταν να μην βλέπεις παντού μαγισες...Εχεις να πεις κάτι για την δεύτερη φώτο που δεν εχει πρόβλημα φοκους?

 

Δεν βλέπω καμιά μαγισσα, ειπα εξαρχής οτι συμβιβάζομαι με καλυτερο φωτισμο για λιγοτερη αναλυση.

Δεν ανακυρηξα καμια καμερα ως καλυτερη, απλα ειπα οτι συμφωνα με τις δικες μου αναγκες συμφωνω περισσοτερο με την προσσεγγγιση της HTC.

Εσυ αντιθετω εσπευσες να μιλησεις για κακη υλοποιηση, πιξελιασμα και θορυβο....

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σε 8 λεπτα; Μπραβο σου! Πολυ γρηγορος και αμεροληπτος!

 

Τα εχω διαβασει απο πριν ! Αλλα μολις μας τα ξανα εδωσες,τα εριξα παλι μια ματια !

Γενικοτερα διαβαζω γρηγορα,γιατι ειμαι λατρης του διαβασματος !

 

Δεν ανηκω σε κλικες και σε οτι γραφω μπορει να κανω και λαθος !

Ζηταω συγνωμη για αυτο,αλλα ειμαι απλα ενας χρηστης που προσπαθω να βοηθησω οσο μπορω !

Να εισαι καλα και συγνωμη αν εκανα σε κατι λαθος απεναντι σου,μεσα απο την γραφη μου !

 

Συμφωνα με τις αναγκες σου,θεωρω οτι εχεις αρκετο δικιο ! Αλλα αυτο δεν αλλαζει την αποψη που σου παρεθεσα μεσα απο το προηγουμενο post μου !

Αρα συμφωνουμε!

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 τα κανω για αυτο αλλωστε και με βλεπεις να συμμετεχω. Απο την αλλη ειναι εμφανεστατο οτι ορισμενοι εχουν κανει κλικα και θελουν να περασουν τις δικες τους αποψεις...Καλο μηνα!

Προσωπικα τα αγνοω (οσο μπορω,ενταξει καποια ειναι εκνευριστικα).Φανταζομαι εχεις καταλαβει οτι δεν ειμαι με τη μια ή την αλλη πλευρα.Προσπαθω να ειμαι (οσο μου επιτρεπουν οι γνωσεις μου) οσο πιο αντικειμενικος γινεται

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω καμιά μαγισσα, ειπα εξαρχής οτι συμβιβάζομαι με καλυτερο φωτισμο για λιγοτερη αναλυση.

Δεν ανακυρηξα καμια καμερα ως καλυτερη, απλα ειπα οτι συμφωνα με τις δικες μου αναγκες συμφωνω περισσοτερο με την προσσεγγγιση της HTC.

Εσυ αντιθετω εσπευσες να μιλησεις για κακη υλοποιηση, πιξελιασμα και θορυβο....

 

 

Μιλάω για αυτο που βλέπω φίλε μου,και δεν το βλέπω μόνο εγώ το βλέπουν ολοι.Απο εκει και πέρα αν εσένα σε ικανοποιεί η γενική απόδοση στην καμερα αυτο ειναι αλλο... Δηλαδή τι πρέπει να πω,αχ τι όμορφα που φαίνεται ενώ δεν φαίνεται?Το σοι λογική είναι αυτή... Οτιδήποτε βλέπουμε που δεν είναι σωστό το λέμε.Οπως είδαν τα παιδιά πρόβλημα στο 4αρι με λανκ έτσι και εδώ έχει πρόβλημα για μερικούς με την καμερα.Για άλλους πάλι οχι..

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

HTC One από εμένα. Όταν πληρώνω τόσα λεφτά θέλω να νιώθω τα λεφτά αυτά στη συσκευή που αγόρασα. Όταν το S4 έχει πλαστικό και το άλλο αλουμίνιο είναι εύκολη επιλογή. Συν το καλύτερο design, τα τέλεια ηχεία του και την πάρα πολύ καλή οθόνη. Εκεί που θα το σκεφτόμουν θα ήταν για την κάμερα αλλά δεν είναι τόσο θέμα για εμένα.

 

Υ.Γ Με έκπληξη είδα ότι για ελάχιστο το ΟΝΕ να είναι πιο μπροστά στις ψήφους. Μακάρι να τα πάει περίφημα, ποτέ το μονοπώλιο δεν βοήθησε κανέναν.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Να συμβουλεύεσαι τον ειδικό τύπο αλλά μπορείς να δείς τις φωτός που έχουν βάλει τα παιδιά.Γνώστης φωτογραφίας δεν είμαι και δεν με απασχολεί υπερβολικά στο κινητό.Έτυχε να το δώ live και πράγματι σε φώς και μακρινές πάσχει.Μη με πείς fanboy, μόλις παρέλαβα το one

Για τον ειδικό τύπο, αναφέρει κανείς το εμφανέστατο λαγκάρισμα στο s4? Δεν νομίζω....ο άσχετος Αργύρης το γονάτισε χθές και το lag ήταν εμφανέστατο

Για να τελειώνω, η γνώμη μου είναι : και ο ειδικός τύπος (με φοβερές επφυλάξεις) αλλά πάνω από όλα όσο το δυνατόν περισσότερες γνώμες χρηστών

 

 

Πες τα βρε Αργύρη!!

Ειδικός τύπος και άσε με τώρα με τα συμφέροντα κ όλα.

Υπάρχει τίποτα καλύτερο από έμπειρους χρήστες που τα ΑΓΌΡΑΣΑΝ ή τα έχει η παρέα και δε τους τα έδωσε η κάθε Samsung ή HTC τσάμπα (και ίσως και με κάνα διαφήμιση δωράκι) και κυρίως, ΔΕΝ είναι κολλημένοι με καμιά εταιρεία και έστω και αν έχουν ελαφρά συμπάθεια με κάποια δε τους παρασύρει με τη καμία και λένε αυτό που γράφουν,πείτε μου υπάρχει??

Εγώ έχω σταμάτησε να διαβάζω τα reviews στα περισσότερα ξένα μεγάλα site's και περιμένω να αγοράσω τη συσκευή ή αν δε τη θέλω να διαβάσω απόψεις από άτομα όπως η παρέα χθες που τα είπατε σχεδόν όλα :)

Και εγώ είχα δει lag και ξίνισα και σκεφτόμουν αν θα το γράψω το τι θα ακούσω αλλά δε μπορούσα και το έγραψα και χαίρομαι που τα παιδιά με επιβεβαίωσαν! :)

Μη μου βγουν τώρα και πουν ότι δε πάω τη Samsung, note 2 έχω, και s4 ψήφισα αλλά να λέγονται τα στραβά όπως και τα καλά βεβαίως.

Το htc όπως και όλα τα htc το απεριψα από τότε που το βγήκε, όχι γιατί δεν είναι καλό αλλά για μένα τόσο μακριές και μεγάλες συσκευές είναι αδιανόητο όπως έχω πει να έχουν το on off εκεί πάνω.

Και ειδικά αν θες να το έχεις χωρίς θήκη για να χαίρεσαι τα premium υλικά τότε έχεις θέμα μιας και ακόμα θυμάμαι το One x που πήρα απ τους πρώτους πέρυσι για δοκιμή πόσο γλιστρουσε γιατί δεν είχα προλάβει να πάρω θήκη και στο παλικάρι που το έδωσα εγώ στο φόρουμ δυστυχώς του έπεσε στο δρόμο και τράβηξε το βαθουλωμα του οπότε το htc δε με ενδιαφέρει για αγορά παρά μόνο απο περιέργεια.

Αλλά βλέπω με χαρά ότι το One είναι πολύ δυνατό και χαίρομαι μιας και θα αναγκάσει τη Samsung να είναι σε εγρήγορση και θα δούμε ωραία πράγματα.

Και που ξέρεις μπορεί να βγει και για αυτό κάποιος kernel που να υποστηρίζει double tap η swype για ξύπνημα συσκευής όπως το αγαπημένο μου nexus4 που σε συνδυασμό με εφαρμογή ήταν απόλαυση.

Τότε θα το ξαναδώ ζεστά το θέμα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

HTC One από εμένα. Όταν πληρώνω τόσα λεφτά θέλω να νιώθω τα λεφτά αυτά στη συσκευή που αγόρασα. Όταν το S4 έχει πλαστικό και το άλλο αλουμίνιο είναι εύκολη επιλογή. Συν το καλύτερο design, τα τέλεια ηχεία του και την πάρα πολύ καλή οθόνη. Εκεί που θα το σκεφτόμουν θα ήταν για την κάμερα αλλά δεν είναι τόσο θέμα για εμένα.

 

Υ.Γ Με έκπληξη είδα ότι για ελάχιστο το ΟΝΕ να είναι πιο μπροστά στις ψήφους. Μακάρι να τα πάει περίφημα, ποτέ το μονοπώλιο δεν βοήθησε κανέναν.

 

Εγω να δεις ποσο χαιρομαι ! Λεω μεσα μου.. Δεν μπορει να εχω κανει τετοιο λαθος :lol: !

Και ενω πιστευω οτι θα κερδισει το One στο exit poll,με βαση τις αναγκες μου και τις απαιτησεις μου να εχω ηδη αγορασει το S4 !:p

 

Παρακαλω καποιους τελευταιους κυριους - ες One-istes, να καταθεσουν την αποψη τους,για να κλεισω τα κιταπια μου ! Και να παμε στην ουσια..:lol:

 

edit : Ειχε περασει και με 17 ψηφους μπροστα στις πισω σελιδες,αλλα εγινε ανατροπη και πηρε κεφαλι το S4 με 18..

Απο εδω και κατω ομως.. Ειμαστε στο Ντεμαραζζζζ..... Ποιος τελικα θα κερδισει ???

Ελααααα μου ντεεεεε...:p:lol:

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Εγω να δεις ποσο χαιρομαι ! Λεω μεσα μου.. Δεν μπορει να εχω κανει τετοιο λαθος :lol: !

Και ενω πιστευω οτι θα κερδισει το One στο exit poll,με βαση τις αναγκες μου και τις απαιτησεις μου να εχω ηδη αγορασει το S4 !:p

 

Παρακαλω καποιους τελευταιους κυριους - ες One-istes, να καταθεσουν την αποψη τους,για να κλεισω τα κιταπια μου ! Και να παμε στην ουσια..:lol:

 

Galactic τωρα μπορείς και εσυ να έχεις την Premium αίσθηση και στο 4αρι + ολα τα άλλα οφέλη που εχει.Δες το νημα στο 4 ενα παιδί έδωσε κατι λινκ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως βρισκω την προσεγγιση της HTC στο θεμα της καμερας πολυ σωστη.

Μου ειναι πιο χρησιμο να εχει μεγαλυτερο αισθητηρα το κινητο και να τραβαει περισσοτερο φως γιατι τις περισσοτερες φωτογραφιες θα της τραβηξω σε κατι ακυρες στιγμες που δεν το περιμενω, που συνηθως οι συνθηκες φωτισμου δεν ειναι ιδανικες.

Επισης, αυτες τις φωτογραφιες θελω να τις στελνω γρηγορα στα κινητα των φιλων μου ή να τις ανεβαζω στο facebook κτλπ οποτε δεν εχει νοημα η μεγαλη αναλυση και το μεγαλο μεγεθος.

 

Απο την αλλη, οταν θα παω μια εκδρομη και θελω να τραβηξω καλες, μεγαλης αναλυσης φωτογραφιες τις οποιες θα απολαμβανω στην full HD τηλεοραση μου ή θα θελω να εκτυπωσω τοτε θα παρω την φωτογραφικη μηχανη μαζι μου και δε θα αρκεστω στην καμερα ενος οποιοδηποτε κινητου. Μολις βγηκε και το νεο μοντελο της αγαπημενης μου superzoom (http://www.sony.co.uk/product/dsc-h-series/dsc-hx50) (εκτος θεματος)

 

Το ιδανικο βεβαια θα ηταν 8MP με μεγαλο αισθητηρα αλλα τοτε θα ειχαμε και το μεγεθος του 808....

 

Έτσι είναι κι έχεις δίκιο.

Για άλλη μια φορά... Άλλη η πραγματική ανάγκη κι άλλο το απόλυτο μέγεθος. Φυσικά και η Ferrari είναι καλύτερη από το corsa, αλλά με το corsa θα πας για ψώνια. Το 0-100 και τα κρατήματα δεν χρειάζονται για τις βόλτες στην πόλη. Ομοίως και στη φωτογραφική των κινητών. Καλές οι απόλυτες επιδόσεις αλλά στην πραγματικότητα πιο χρήσιμο είναι το ένα δευτερόλεπτο πριν που τραβάει του htc, η αμεσότητα λήψης, το μικρό μέγεθος των αρχείων, οι δυνατότητες editing και φυσικά το all around αποτέλεσμα χωρίς σκέψη, ρυθμίσεις και "κάτσε ακίνητος μη βγει κουνημένη".

Φυσικά αν με όλα αυτά είχαμε και καλύτερο αποτέλεσμα δε θα έλεγα όχι. Αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Galactic τωρα μπορείς και εσυ να έχεις την Premium αίσθηση και στο 4αρι + ολα τα άλλα οφέλη που εχει.Δες το νημα στο 4 ενα παιδί έδωσε κατι λινκ.

 

Φιλε δεν γουσταρω να βαζω,ξενα πραγματα στην συσκευη μου ! Θελω να νιωθω αυτο που εχω αγορασει,οπως το εχω αγορασει ! Σκετο..Με βαση τις αναγκες και τις απαιτησεις μου ! Τα σπαω ευκολα τα χαρακωνω ευκολα τα μαραφετια αυτα,οπως και ολες μου τις συσκευες..!

Σε ευχαριστω πολυ για την προταση !

 

Ποιο ειναι το ονομα σου ?

 

Εμενα πες με Γιωργο,θα καταλαβω εγω..;)

 

edit:

 

@ arfi-gorgona

 

Σε ευχαριστω Θαναση λοιπον και για τα pm !

Edited by Galactic
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλο μηνα εχω παραλαβει το S4 και θελω να πω οτι η χρηση των λεγομενων κόλπων εφε δεν ειναι καθολου εφε τελικα. Και επειδη ειναι ωρες στον δρομο και κανω αναγνωση πολλων κειμενων και οι λειτουργιες βοηθανε παρα πολυ και με αποτελεσματικο τροπο..Ειναι κατι που θα βοηθησει αρκετο κοσμο..
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες εσύ άλλα ποιος σε ακούει... Επειδη κάποιος δεν χρησιμοποιεί κάτι αμέσως το βγάζει αχρηστο και εφε,έτσι είναι δυστυχώς.Αυτο όμως το αχρηστο εφέ,μπορεί να λύση τα χέρια σε πολλούς άλλους,και κυρίως σε άτομα με κάποια προβλήματα (και οχι μόνο).

 

Galactic σου έστειλα κ πμ αλλά το λέω και εδώ νπ.Θανάση με λενε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλο μηνα εχω παραλαβει το S4 και θελω να πω οτι η χρηση των λεγομενων κόλπων εφε δεν ειναι καθολου εφε τελικα. Και επειδη ειναι ωρες στον δρομο και κανω αναγνωση πολλων κειμενων και οι λειτουργιες βοηθανε παρα πολυ και με αποτελεσματικο τροπο..Ειναι κατι που θα βοηθησει αρκετο κοσμο..

 

Καλημερα! Αν θες να μας πεις συγκεκριμενα ποιες απο ολες τις εξυπνες λειτουργειες σου φανηκαν χρησιμες, αν υπηρχαν τυχον προβληματα στη χρηση τους και ποια ηταν η αυτονομια της μπαταριας;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες εσύ άλλα ποιος σε ακούει... Επειδη κάποιος δεν χρησιμοποιεί κάτι αμέσως το βγάζει αχρηστο και εφε,έτσι είναι δυστυχώς.Αυτο όμως το αχρηστο εφέ,μπορεί να λύση τα χέρια σε πολλούς άλλους,και κυρίως σε άτομα με κάποια προβλήματα (και οχι μόνο)..

 

πολύ σωστή άποψη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...