Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα τελικά μου την έβαλε στο Νοτε 8 ο φίλος tpal, τον οποίον ευχαριστώ.

Η αίσθηση είναι σαφώς διαφορετική. Αν δεν τη συνηθίσω θα τη βγάλω και ότι γίνει.

 

Edit

 

Τελικά την πέρασα με ένα υγρό καθαρισμού που είχα για οθόνες και τη σκούπισα μετά και η αίσθηση άλλαξε σαφώς προς το καλύτερο. Σχεδόν σαν την αίσθηση της κανονικής οθόνης. Οπότε θα δούμε, αν μου κάνει χαρακιές και μου σπάσει τα νεύρα τότε θα τη βγάλω.

Έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν είχα protector και καμιά οθόνη μου δεν είχε πρόβλημα.

Απλώς στο Νοτε 8 είναι το μέγεθος της οθόνης που με φοβίζει και το γεγονός ότι το κουβαλάω αρκετά συχνά.

 

Να είσαι καλα nnik (οναμα δεν λεμε χαχαχ) τούμπανο το note και ειδικά στο καφέ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα είναι η 2η μερα που ζω με το τερατάκι...ισως η καλύτερη αγορά μου!!Το ιδανικό μεγεθος, απιστευτη αποκριση, δεν έχω το παραμικρό θέμα...τελικά ευτυχως που δεν προλαβα την προσφορα του nexus 10 και πήγα στο note 8....οσοι δεν το έχετε, σπευσατε!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι η 2η μερα που ζω με το τερατάκι...ισως η καλύτερη αγορά μου!!Το ιδανικό μεγεθος, απιστευτη αποκριση, δεν έχω το παραμικρό θέμα...τελικά ευτυχως που δεν προλαβα την προσφορα του nexus 10 και πήγα στο note 8....οσοι δεν το έχετε, σπευσατε!!!!

 

Εγώ το περιμένω με ανυπομονησία. Το S4 δεν το περίμενα έτσι. Θα το έχω στα χέρια μου Τρίτη μεσημέρι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το περιμένω με ανυπομονησία. Το S4 δεν το περίμενα έτσι. Θα το έχω στα χέρια μου Τρίτη μεσημέρι.

 

Μετά από πολύ καιρό χρήσης επιβεβαιώνω ότι το Νοτε 8 είναι ελαφρώς καλύτερο από το ΝΟΤΕ2. Έχει βελτιώσεις σε μερικά σημεία που το κάνουν πιο γρήγορο και πιο εύχρηστο, πέρα βέβαια από τη διαφορά μεγέθους.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το περιμένω με ανυπομονησία. Το S4 δεν το περίμενα έτσι. Θα το έχω στα χέρια μου Τρίτη μεσημέρι.

 

Εγω βλεποντας το τοσο καιρό σε διαφορα μαγαζιά διπλα σε 10'' tablet ,ειχα την εντυπωση οτι θα είναι μικρό...Απο χθές το μεσημέρι που το έχω, συνειδητοποίησα οτι είναι το ιδανικότερο μέγεθος για ταμπλετ. Δεν κουράζει, μπορεις να το πάρεις παντού μαζι κι οσο για το πενάκι..δεν έχω λόγια!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω παρακολουθηση το θεμα του note 8 απο την αρχη θα ηθελα να ρωτησω αν συναντησε κανενας αυτο το προβλημα

Παρατηρειται κυριως στην εναρξη οπου βγαινει το σημα της Samsung σε μαυρο φοντο ή γενικα σε σκουρο φοντο σε καποια σημεια περιμετρικα της οθονης... δειχνει ασπριλες σαν να ειναι πατημενη στα σημεια.Μαλιστα εαν πιεσης στο σημειο η οθονη ασπριζε περισσοτερο.

Το ειχα στο πρωτο ταμπλετ που μου δωσανε σε πολυ εντονο βαθμο οπως το βιντεο και μετα απο καλυψη DOA αντικατασταθηκε με αλλο καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω παρακολουθηση το θεμα του note 8 απο την αρχη θα ηθελα να ρωτησω αν συναντησε κανενας αυτο το προβλημα

Παρατηρειται κυριως στην εναρξη οπου βγαινει το σημα της Samsung σε μαυρο φοντο ή γενικα σε σκουρο φοντο σε καποια σημεια περιμετρικα της οθονης... δειχνει ασπριλες σαν να ειναι πατημενη στα σημεια.Μαλιστα εαν πιεσης στο σημειο η οθονη ασπριζε περισσοτερο.

Το ειχα στο πρωτο ταμπλετ που μου δωσανε σε πολυ εντονο βαθμο οπως το βιντεο και μετα απο καλυψη DOA αντικατασταθηκε με αλλο καινουριο.

Και το δικο μου ειχε αλλα οχι σε τοσο εντονο βαθμο, μονο στην αρχη και μετα δεν υπηρχε κανενα προβλημα.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ενοεις οτι τωρα δεν εχει; Γενικα σε αποχρωσης αρκετα σκουρες φαινεται που πιανουν ολη την οθονη.

Εχω την εντυπωση παντως(δικη μου υποθεση μην παρεξηγηθω) οτι το κανει σε ολα αλλα σε διαφορετικο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

Ενοεις οτι τωρα δεν εχει; Γενικα σε αποχρωσης αρκετα σκουρες φαινεται που πιανουν ολη την οθονη.

Εχω την εντυπωση παντως(δικη μου υποθεση μην παρεξηγηθω) οτι το κανει σε ολα αλλα σε διαφορετικο βαθμο.

 

Το θέμα του Note 8 το παρακολουθώ απ την αρχή και δεν θυμάμαι να χει αναφερθεί κατι τετοιο..τουλαχιστον το δικο μου μολις είδα την αναρτηση σου, το τσέκαρα και ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ενοεις οτι τωρα δεν εχει; Γενικα σε αποχρωσης αρκετα σκουρες φαινεται που πιανουν ολη την οθονη.

Εχω την εντυπωση παντως(δικη μου υποθεση μην παρεξηγηθω) οτι το κανει σε ολα αλλα σε διαφορετικο βαθμο.

Πήρα το Note3 και το έδωσα το Ν8αρι.

Πάντως δεν έβρισκα κανέναν λόγο ενόχλησης αφού ήταν μόνο στο άνοιγμα και δεν το έβλεπα σχεδόν ποτέ.

Και στο iPad που έχω το ίδιο συμβαίνει, don't worry.

 

Το θέμα του Note 8 το παρακολουθώ απ την αρχή και δεν θυμάμαι να χει αναφερθεί κατι τετοιο..τουλαχιστον το δικο μου μολις είδα την αναρτηση σου, το τσέκαρα και ειναι οκ.

Δεν έχει αναφερθεί γιατί δεν είναι κάτι που ενοχλεί.

Όλα λίγο πολύ, το έχουν αυτό.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του Note 8 το παρακολουθώ απ την αρχή και δεν θυμάμαι να χει αναφερθεί κατι τετοιο..τουλαχιστον το δικο μου μολις είδα την αναρτηση σου, το τσέκαρα και ειναι οκ.

Δεν ειπε κανεις οτι ενοχλει παιδια αλλα αναλογος παντα το ποσο εντονο ειναι.

Απο οσα ταμπλετ περασανε απο τα χερια μου ολα το ειχανε χωρις φυσικα να ειναι ενοχλητικο και γι αυτο πιστευω οτι λιγο πολυ το εχουν ολα μειδενως εξαιρουμενου..αλλα σε ανεπεσθητο εως μικρο και αλλα σε μεγαλυτερο βαθμο.

Απλα αυτο που πηγα πισω ηταν σε εντονο βαθμο μεγαλυτερο και απο αυτον του βιντεο και ενοχλητικο ακομα και σε γκρι φοντο.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

μια βοηθεια...πως μπορω να συνδεσω το note 8 με ενα google android player που εχω συνδεσει σε samsung τηλεοραση για να βλεπω ταινιες που ειναι στο note?

με bluetooth το δοκιμασα αλλα δεν βλεπει το ενα το αλλο...!κατι μηπως δεν κανω εγω σωστα/.?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Η αίσθηση είναι σαφώς διαφορετική. Αν δεν τη συνηθίσω θα τη βγάλω και ότι γίνει.

 

Απλώς στο Νοτε 8 είναι το μέγεθος της οθόνης που με φοβίζει και το γεγονός ότι το κουβαλάω αρκετά συχνά.

 

...δεν πρόκειται να γίνει τίποτε πέράν του να κερδίσεις την αίσθηση της pure επαφής με την οθόνη:)

Εαν φοράς flip case μην το φοβάσαι.

Βέβαια πράξε όπως νοιώθεις ασφαλής εσυ μιας που εγώ έχω αποφασίσει να χαίρομαι πλέον τις συσκευές μου στο 100% τους με το όποιο πιθανό ρίσκο μπορεί αυτή η επιλογή μου να εμπεριέχει.

 

Επειδη δεν εχω παρακολουθηση το θεμα του note 8 απο την αρχη θα ηθελα να ρωτησω αν συναντησε κανενας αυτο το προβλημα

.

Και σε εμένα εμφανίζεται το bleeding αυτό αλλά είναι ανάξιο λόγου.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και από μένα.

Το παρακάτω τι ακριβός είναι!!!!

 

https://www.dropbox.com/s/gv2zz7y4bthj2z1/2013-10-15-22-14-01%281%29.png

 

O big brother που σε παρακολουθεί:lol:. Το smart stay.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον OTG Adapter δοκιμασμενο? Στο ebay βρισκω απο 1 δολλαριο αλλά είναι οκ ?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση οσον αφορά το πενάκι : Ισως μετα απο καιρό η μυτούλα χαλάσει, γνωρίζει καποιος τι γίνεται? Αλλάζει η μύτη?
Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη συσκευή απλά αγοράζεις ένα άλλο S-Pen με 20-25€

Mέχρι όμως να χαλάσει, θα το έχεις ήδη πουλήσει/χαρίσει.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα κι εγώ στα χέρια μου.

Δεν ειχα χρόνο να ασχοληθώ και τώρα το στήνω μετά από 3 απανωτά updates (ειναι Γερμανικό).

Πρώτη εντύπωση είναι ότι απέχει από την ποιότητα του S4.

Δεύτερον η οθόνες των S4 και Note 3 είναι τρομερές :)

Τρίτον το καλοκαίρι αν μπορέσω θα χτυπήσω το 8αρι του 2014 :)

Πλάκα κάνω. Μια χαρά είναι για την δουλειά που το θέλω.

Το σίγουρο είναι ότι εγώ Samsung χωρίς Exynos δεν αγοράζω.

 

Υπάρχει μικρή διάχυση φωτός αλλά μόνο πάνω από το home button.

 

Περισσότερα αύριο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη συσκευή απλά αγοράζεις ένα άλλο S-Pen με 20-25€

Mέχρι όμως να χαλάσει, θα το έχεις ήδη πουλήσει/χαρίσει.

Ευχαριστώ για την απάντηση, αν χαλάσει πάμε για αλλο πενακι, οκ. Δεν θα την πουλήσω μιας και πάντα καποιο μελος την οικογενειας καραδοκεί στη γωνία :lol:

Σήμερα το πήρα κι εγώ στα χέρια μου.

Δεν ειχα χρόνο να ασχοληθώ και τώρα το στήνω μετά από 3 απανωτά updates (ειναι Γερμανικό).

Πρώτη εντύπωση είναι ότι απέχει από την ποιότητα του S4.

Δεύτερον η οθόνες των S4 και Note 3 είναι τρομερές :)

Τρίτον το καλοκαίρι αν μπορέσω θα χτυπήσω το 8αρι του 2014 :)

Πλάκα κάνω. Μια χαρά είναι για την δουλειά που το θέλω.

Το σίγουρο είναι ότι εγώ Samsung χωρίς Exynos δεν αγοράζω.

 

Υπάρχει μικρή διάχυση φωτός αλλά μόνο πάνω από το home button.

 

Περισσότερα αύριο.

 

Mine γαλλικο και δεν εχω updates ακομα αλλα δεν τρελαίνομαι κιολας. Εχοντας συνηθίσει τοσο καιρό στην απιστευτη οθόνη του S4, οτιδήποτε με μικρότερη ανάλυση μας φαίνεται λίγο..Πιάνοντας στα χέρια μου το S3 που με εντυπωσίαζε περυσι, τωρα μου φαίνεται αθλια η οθόνη του. Καλοδουλευτο το τερατάκι :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πόσο έχει φτάσει η τιμή του Ευρώπη; Το τσίμπησα από Αμερική με 299 δολάρια. Μάλιστα είχε περάσει η προσφορά αλλά σε ένα κατάστημα είχαν ξεχάσει το ταμπελάκι στα 299 και αναγκάστηκαν να μου το πουλήσουν τόσο...

 

Ήμουν έτοιμος να πάρω κινέζικο Ainol αλλά μου φάνηκε πολύ καλή η τιμή για να μην πάρω Samsung...

 

BTW, μιλάω για το 16αρι wifi...

Edited by waxlrose

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρηγγειλα κι εγω το λευκό wifi μοντέλο από γνωστό σκρουτζομαγαζο. Ανυπομονώ να μου το φέρουν!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...