Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εκανα το τεστ για διαβασμα βιβλίων ειναι η καλυτερη επιλογη,το nexus ειναι πιο καλο σε φωτογραφιες οπου εκει βλεπεις την διαφορα στην αναλυση της οθονης,μου εκανε εντυπωση και η μεγαλη του ταχυτητα αποκρισης ισως καλυτερη και απο το note 8 και απο το i pad mini

 

Ακουω να λέτε οτι η τιμη 387 ευρω ειναι πολυ καλη για το λευκο 3g,αυτην την τιμη εχει το γερμανικο αμαζον σε καφε χρωμα,αν και εκει το λευκό ειναι λίγο πιο ακριβο.

 

Έχω το Nexus 7 2012. Είναι εντελώς άβολο για τις περισσότερες εργασίες.

Η ανάλυση δεν με νοιάζει.

Μην σας ξεγελά η απόκριση στα μενού.

Θα συγκρίνετε το άνοιγμα των εφαρμογών.

Θα δείτε εκεί παρόλο που το nexus έχει τελευταίας γενιάς επεξεργαστή, υπάρχει ελάχιστη έως καθόλου διάφορα στην ταχύτητα ανοίγματος.

 

Μην πάμε στην ποιότητα κατασκευής γιατί εκεί το Nexus υποφέρει.

Το αγόρασα το Πάσχα και θα το δώσω στην κόρη μου που το θέλει για αντικατασταση του ipad 1 με μεγάλη ανακούφιση. Μέχρι να πάρει την 4.3 ήταν όλο lag λόγο ram.

H 4.3 είναι θαυματουργή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το Nexus 7 2012. Είναι εντελώς άβολο για τις περισσότερες εργασίες.

Η ανάλυση δεν με νοιάζει.

Μην σας ξεγελά η απόκριση στα μενού.

Θα συγκρίνετε το άνοιγμα των εφαρμογών.

Θα δείτε εκεί παρόλο που το nexus έχει τελευταίας γενιάς επεξεργαστή, υπάρχει ελάχιστη έως καθόλου διάφορα στην ταχύτητα ανοίγματος.

 

Μην πάμε στην ποιότητα κατασκευής γιατί εκεί το Nexus υποφέρει.

Το αγόρασα το Πάσχα και θα το δώσω στην κόρη μου που το θέλει για αντικατασταση του ipad 1 με μεγάλη ανακούφιση. Μέχρι να πάρει την 4.3 ήταν όλο lag λόγο ram.

H 4.3 είναι θαυματουργή.

Εγω μιλησα για το καινουργιο που αν δεν κάνω λαθος φοραει την 4.3 τα δοκιμασα και τα 3 σε ενα καταστημα στο λονδινο και εκανα τα ιδια πραγματα σε ολα.οι διαφορες ηταν ελαχιστες θεωρω,ενταξει ισως απο ποιοτητα το i pad mini ειναι ποιοτικότερο,το note 8 σου δινει μια ε καλη αισθηση και το nexus ειναι πολυ απλό.Προσωπικά επιλέγω Νote 8 τωρα σκεφτομαι το χρωμα :confused:

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Τέλος της βδομάδας θα έχω στα χέρια μου ή το note 8 ή το nexus 10 32gb ...ακόμα χωρίς απόφαση αλλά κατι μου λέει οτι θα προδώσω πάλι το πενάκι και θα παω στο nexus...Δεν συζητάω καν για 7'' tablet, ειναι πολυ μικρά για μένα..
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος φιλος πως απενεργοποιειται απο τις ρυθμισεις το Auto-Sleep που δουλευει με τις θηκες?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος φιλος πως απενεργοποιειται απο τις ρυθμισεις το Auto-Sleep που δουλευει με τις θηκες?

 

Δεν απενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα είμαι και πάλι κάτοχος ενός note 8 wifi κι αυτή τη φορά ελπίζω να κάνω αποτελεσματικη χρήση του awesome note...

 

Ξανά καλορίζικο και καλοδούλευτο awesome v@gelis. :)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ξανά καλορίζικο και καλοδούλευτο awesome v@gelis. :)

 

Ευχαριστώ Νίκο. Για να δούμε πόσο καλά παίζουν ο συγχρονισμός κλπ.

Την original Flip την προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα είμαι και πάλι κάτοχος ενός note 8 wifi κι αυτή τη φορά ελπίζω να κάνω αποτελεσματικη χρήση του awesome note...

Πέρασα να πω ένα γεια και να βγω και λίγο off topic για την αγαπημένη εφαρμογή του Βαγγέλη αλλά και δική μου.

Το Awesome Note έκανε μια εκπληκτική αναβάθμιση για το iOS (iPhone). Πρέπει να την δεις αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα να πω ένα γεια και να βγω και λίγο off topic για την αγαπημένη εφαρμογή του Βαγγέλη αλλά και δική μου.

Το Awesome Note έκανε μια εκπληκτική αναβάθμιση για το iOS. Πρέπει να την δεις αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

 

Μη μου λες τέτοια γιατί είμαι ικανός να πάρω και κανα ipad mini :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τέτοια γιατί είμαι ικανός να πάρω και κανα ipad mini :lol:

αχαχαχα, στο iPad δεν έχει κάνει μεγάλες αλλαγές είναι σχεδόν όπως στο Note, αλλά στο iPhone θα πάθεις πλάκα.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τέτοια γιατί είμαι ικανός να πάρω και κανα ipad mini :lol:

 

Εκεί έχει συγχρονισμό με το Evernote;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν απενεργοποιείται.

 

Εχω βρει αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2255013 ισχυει?

Με αυτη την εφαρμογη μπορει να απεργοποιηθει ο αισθητηρας ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.itsme4ucz.screenoff.

Ρωταω για ενα φιλο και δεν εχω μπροστα μου το tablet...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2255013 ισχυει?

Με αυτη την εφαρμογη μπορει να απεργοποιηθει ο αισθητηρας ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.itsme4ucz.screenoff.

Ρωταω για ενα φιλο και δεν εχω μπροστα μου το tablet...

 

Δε ξέρω εαν γίνεται μ αυτην την εφαρμογη, αλλα θέλω να ρωτήσω απο περιέργεια, γιατι να θέλει κάποιος να μένει η οθόνη ανοιχτή ενω έχει κλείσει η θήκη??

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εαν γίνεται μ αυτην την εφαρμογη, αλλα θέλω να ρωτήσω απο περιέργεια, γιατι να θέλει κάποιος να μένει η οθόνη ανοιχτή ενω έχει κλείσει η θήκη??

 

Μιας και εισαι περιεργος:D....σε οεμ θηκη με μαγνητη,εαν την γυρνας απο πισω σβηνει η οθονη....δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ενχλητικο ειναι.βολικο ειναι να κλεινει απο μπροστα αλλα......

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εισαι περιεργος:D....σε οεμ θηκη με μαγνητη,εαν την γυρνας απο πισω σβηνει η οθονη....δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ενχλητικο ειναι.βολικο ειναι να κλεινει απο μπροστα αλλα......

 

Νομίζω κάνεις λάθος!Τουλάχιστον σε book cover/case γνησιες δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάνεις λάθος!Τουλάχιστον σε book cover/case γνησιες δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο..

ισχυει οντως αυτο.και εγω εχωτην αυθεντικη bookcase Με σκληρο πλαστικο απο πισω κ δεν σβηνει η οθονη.μονο απο μπροστα

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχα δίκιο να ανησυχώ για το σκρουτζομαγαζο που το παράγγειλα.

Ενω γράφουν παράδοση 7-10 μέρες, δηλαδή στις 15/10 που έρχομαι Ελλάδα, μου είπαν τώρα μάλλον θα έλθουν την εβδομάδα μετά τις 15 η την επόμενη. Οπότε το ακυρώνω και ψάχνω αλλού.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα mail στο birdphone αν το έχουν ετοιμοπαραδωτο όταν ελθω θα το πάρω απο εκεί
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάνεις λάθος!Τουλάχιστον σε book cover/case γνησιες δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο..

 

Επιβεβαιωνω το προβλημα...με την συγκεκριμενη θηκη ...το ειδα απο κοντα και οντως

υπαρχει το θεμα...μηπως τελικα ειναι η θεση των μαγνητων......

Εφαρμογη κατ αλλα που να απεργοποιει τον αισθητηρα υπαρχει?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάνεις λάθος!Τουλάχιστον σε book cover/case γνησιες δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο..

 

δεν κανω λαθος γιατι ειμαι παθον....και διευκρινησα,ΟΕΜ θηκη!!!:(

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα mail στο birdphone αν το έχουν ετοιμοπαραδωτο όταν ελθω θα το πάρω απο εκεί

 

open 365, birdphone το εχουν σημερα ετοιμοπαραδοτο στην ιδια τιμη (387 ευρω), αξιοπιστα και τα 2. Αν εχεις καποιον Αθηνα στειλε να το παρει, αλλιως αν ειναι εφικτο κανε κρατηση.

Εγω αυτη τη στιγμη στηνω το νεο μου 8αρι, καλοριζικο μου και παλι :lol:

Link to comment
Share on other sites

open 365, birdphone το εχουν σημερα ετοιμοπαραδοτο στην ιδια τιμη (387 ευρω), αξιοπιστα και τα 2. Αν εχεις καποιον Αθηνα στειλε να το παρει, αλλιως αν ειναι εφικτο κανε κρατηση.

Εγω αυτη τη στιγμη στηνω το νεο μου 8αρι, καλοριζικο μου και παλι :lol:

 

Το birdphone μου απάντησε ότι έχει διαθέσιμο μόνο pink red:)

Και μου λένε την ίδια στιγμή, οτι φαίνεται στο site τους υπάρχει στην πραγματικότητα. Εγώ όμως βλέπω να έχει και άσπρο. Αρα μάλλον δεν ισχύουν αυτά που βλέπουμε στο site.

 

Βαγγέλη δεν έχω κάποιον να στείλω. Ουτε εμπιστεύονται να κάνω κράτηση με χρέωση πιστωτικής.

Άρα θα ψαξω μόλις έλθω και όπου το βρω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...