Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να εχεις ενα ολοκληρωμενο tablet θα σου ελεγα να διαλεξεις το note 8 3G.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Πολλές φορές παίρνω μαζί μου μόνο το Νοτε 8.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Έχω διαβάσει στο νήμα πόσο καλά συνεργάζεται το Note 8 με το Note 2 (και γενικότερα τα Note μεταξύ τους).

Ξέρει κάποιος αν η συνεργασία είναι το ίδιο καλή και με το S III;

Επίσης, το S Pen αναγνωρίζει κανονικά τα Ελληνικά;

 

(ΥΓ Έχω ένα Turbo X Hive II που θέλω να πετάξω γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα στο lag και ψάχνομαι για νέο tablet.)

 

Εφόσον διαθέτει τις ίδιες Samsung εφαρμογές γιατί όχι?

Εγώ θα το συνδυάσω με το S4.

Υπάρχει η εφαρμογή S-Note και μάλιστα όταν το ενεργοποίησα πρώτη φορά, μου έφερε αυτοματα όλες τις σημειώσεις που είχα στο Note 2 μέσω S-cloud.

Οπότε θα συχρονιζονται όλα.

Μόλις το πάρω θα ψάξω ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος για μεταφορά των φωτογραφιών. Το dropbox είναι αργό.

Μάλλον με direct wifi.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν θες πενάκι και το tab 3 μια χαρά είναι:)

Είναι πολύ μικρή η διαφορά στην τιμή που δεν αξίζει να πας στο 3. Πέρα από το πενάκι έχουν και διαφορικό επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον διαθέτει τις ίδιες Samsung εφαρμογές γιατί όχι?

Εγώ θα το συνδυάσω με το S4.

Υπάρχει η εφαρμογή S-Note και μάλιστα όταν το ενεργοποίησα πρώτη φορά, μου έφερε αυτοματα όλες τις σημειώσεις που είχα στο Note 2 μέσω S-cloud.

Οπότε θα συχρονιζονται όλα.

Μόλις το πάρω θα ψάξω ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος για μεταφορά των φωτογραφιών. Το dropbox είναι αργό.

Μάλλον με direct wifi.

 

Όντως νομίζω το wifi direct είναι γρήγορο.

Εξαιρετικά γρήγορο είναι και το smart switch που είχα αναφέρει, χωρίς να μπορώ να πω ποιο είναι πιο γρήγορο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το smart switch όμως είναι για αρχική μεταφορά όταν από μια συσκευή της Samsung πας σε μια άλλη καινούργια.

 

Αν εγώ θέλω να μεταφέρω τις φωτογραφίες και τα βίντεο που τράβηξα σήμερα δεν ξέρω αν γίνεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το smart switch όμως είναι για αρχική μεταφορά όταν από μια συσκευή της Samsung πας σε μια άλλη καινούργια.

 

Αν εγώ θέλω να μεταφέρω τις φωτογραφίες και τα βίντεο που τράβηξα σήμερα δεν ξέρω αν γίνεται.

 

Γίνεται Κώστα. Εγώ δεν το ήξερα και το χρησιμοποιησα πολύ μετά για να στείλω φωτογραφίες από το καινούργιο Νοτε 8 στο παλιό Νοτε 2.

Πάντως και με το wifi direct μπορείς να στείλεις τα πάντα γρήγορα και εύκολα και μάλιστα και μεγάλα αρχεία

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ μικρή η διαφορά στην τιμή που δεν αξίζει να πας στο 3. Πέρα από το πενάκι έχουν και διαφορικό επεξεργαστή.

 

Δικαιο εχεις ειναι πολυ μικρη διαφορα. Θα παω για note τελικα!!

Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσα με τη samsung σήμερα απιστευτα! Πήγα τη μανα μου στο πλαισιο για να δει απο κοντα το galaxy tab2 10.1 και να το παρουμε απο skroutz μετα και μου λεει το παιδι οτι καταργήθηκε, ψαχνω να βρώ το galaxy note 10.1 για να καταλαβει περιπου το μέγεθος, μου λέει οτι κι αυτο καταργήθηκε πια...Δηλαδή η samsung σταματάει την κυκλοφορία συσκευων μετά απο μόλις 1 χρόνο?? Θα πάρω δηλαδη εγω το note 8 τωρα και τον απριλη που θα κλείσει χρόνο απ την ημερομηνία κυκλοφορίας θα σταματήσει να βγαίνει??Αφου μιλάμε για κατάργηση συσκευων ,κατα συνέπεια μιλάμε και για παυση υποστήριξης τους. Απαράδεκτες πολιτικές αρχίζει να υιοθετεί και η samsung.....
Link to comment
Share on other sites

εχει αναβαθμισει κανεις σας σε 4.2 Γαλλικο Νοτε?

 

Εγώ έχω Γερμανικό και αναβαθμιστηκε, αλλά αν δεν είχε το momentary screen freezing δεν θα με πείραζε καθόλου να το αναβαθμίσω.

Μην νομίζεις ότι χάνεις και τίποτα ουσιαστικό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει από την πρώτη μέρα. Ουσιαστικά μόνο για το Titanium Backup, άντε και το Greenify.

Χάνεις όμως τις ενημερώσεις της Samsung και δεν λειτουργούν κάποιες εφαρμογές της (learning hub, readers hub κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Titanium, greenigy, adaway και samsung multiwindow manager είναι οι λόγοι για το root. PAN με το toolkit το έκανα εγώ, κάνεις install τους drivers και επιλέγεις μετά αυτό που θες να κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Titanium, greenigy, adaway και samsung multiwindow manager είναι οι λόγοι για το root. PAN με το toolkit το έκανα εγώ, κάνεις install τους drivers και επιλέγεις μετά αυτό που θες να κάνεις.

 

Εχει γινει ολα μια χαρα ευκολο πολυ το toolkit. Eυχαριστω!

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

εχει αναβαθμισει κανεις σας σε 4.2 Γαλλικο Νοτε?

 

Εχω και εγώ γαλλικό από birdphone πως έκανες αναβάθμιση; Από KIES;

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον διαθέτει τις ίδιες Samsung εφαρμογές γιατί όχι?

Εγώ θα το συνδυάσω με το S4.

Υπάρχει η εφαρμογή S-Note και μάλιστα όταν το ενεργοποίησα πρώτη φορά, μου έφερε αυτοματα όλες τις σημειώσεις που είχα στο Note 2 μέσω S-cloud.

Οπότε θα συχρονιζονται όλα.

Μόλις το πάρω θα ψάξω ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος για μεταφορά των φωτογραφιών. Το dropbox είναι αργό.

Μάλλον με direct wifi.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Κάτι για το S Pen έχουμε; Αν αναγνωρίζει ελληνική γραφή;

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ απο birdphone

λογικά την Δευτέρα θα το έχω...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το 3G ή το WIFI πήρες ? να υποθέσω σε λευκό?

 

Το Wifi ναι σε λευκό (μια ζωή με μαύρες συσκευές, ήθελα μια αλλαγή)

Σκεφτόμουν να πάρω το tab 3 8" απο το Πλαίσιο αλλά με το που είδα το Note στα 295... δεν κρατήθηκα! :lol:

 

Μια ερώτηση παίδες,

Διάβασα σε κάποιο πόστ, πως η θήκη με το μαγνητικό κλείσιμο δημιουργεί πρόβλημα στην οθόνη...

είναι μόνιμη η βλάβη, ή βγάζεις την θήκη και όλα καλά;

(Βασικά αυτή τη στιγμή σερφάρω προς αναζήτηση θήκης και δεν ξέρω αν πρέπει να παραγείλω με μαγνητικό κούμπωμα ή όχι)

 

http://www.ebay.com/itm/Slim-Thin-BOOK-Case-Cover-Hard-Shell-For-Samsung-Galaxy-Note-8-0-GT-N5100-N5110-/330921843253?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=540175929260&hash=item4d0c7a9a35

 

http://www.ebay.com/itm/Magnetic-Folio-Leather-Stand-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-Note-8-0-N5100-N5110-/221226067159?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=&hash=item338219e4d7

 

καμμιά γνώμη;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά το μαύρο ?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το Wifi ναι σε λευκό (μια ζωή με μαύρες συσκευές, ήθελα μια αλλαγή)

Σκεφτόμουν να πάρω το tab 3 8" απο το Πλαίσιο αλλά με το που είδα το Note στα 295... δεν κρατήθηκα! :lol:

 

Πλάκα-πλάκα αμα το καλοσκεφτεις το tab 3 8.0 βγαίνει στα 100 ευρω, μιας και ο κοτσοβολος το εχει στα 299ε+ δωρο 100 ευρω για αγορα αξεσουαρ π.χ η οτι αλλο θες, δινει και η σαμσουνγκ 100 ευρω για βιβλια και περιοδικα, οποτε στην ουσία το ταμπλετ το πληρώνεις 99ευρω

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα-πλάκα αμα το καλοσκεφτεις το tab 3 8.0 βγαίνει στα 100 ευρω, μιας και ο κοτσοβολος το εχει στα 299ε+ δωρο 100 ευρω για αγορα αξεσουαρ π.χ η οτι αλλο θες, δινει και η σαμσουνγκ 100 ευρω για βιβλια και περιοδικα, οποτε στην ουσία το ταμπλετ το πληρώνεις 99ευρω

 

Αυτό λίγο μου θυμίζει το "η φτήνια τρώει τον παρά"

100 ευρώ αξεσουάρ απο τον Κώτσο... Και να μην χρειάζεσαι κάτι, κάτι θα βρεις να πάρεις...

100 ευρώ για βιβλία... προτιμώ τα blogs και τα κατεβασμένα pdf μου για ανάγνωση (άλλωστε μέχρι τώρα αυτό δεν κάναμε; )

άρα πληρώνεις το 300αρι για ένα διπύρηνο και για μερικά αχρείαστα πράγματα :confused:

 

Anywayz όποιον τον βολεύει η παραπάνω Κωτσοβολό-προσφορά, μαγκιά του ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λίγο μου θυμίζει το "η φτήνια τρώει τον παρά"

100 ευρώ αξεσουάρ απο τον Κώτσο... Και να μην χρειάζεσαι κάτι, κάτι θα βρεις να πάρεις...

100 ευρώ για βιβλία... προτιμώ τα blogs και τα κατεβασμένα pdf μου για ανάγνωση (άλλωστε μέχρι τώρα αυτό δεν κάναμε; )

άρα πληρώνεις το 300αρι για ένα διπύρηνο και για μερικά αχρείαστα πράγματα :confused:

 

Anywayz όποιον τον βολεύει η παραπάνω Κωτσοβολό-προσφορά, μαγκιά του ;)

 

Μα γιατί ρε παιδιά πρεπει πάντα να είμαστε με το κακία στο στόμα?? Απο σκρουτζ κανει 280ε, εαν εισαι και εκτος αθηνας μαζι με τα μεταφορικα 290ε αρα δεν συμφερει η προσφορα του κωτσόβολου στα 299ε??Με τη δωροεπιταγη παιρνεις θήκη που έτσι κι αλλιως θα πάρεις και κανα αξεσουαρ για το smartphone, ή παίρνεις ενα 2ο ταμπλετ των 100 ευρω να το κανεις δωρο στη μανα-αδερφη σου...Δεν ειμαι μετοχος του κωτσόβολου :lol: αλλα να ενημερώνουμε για οτι βγαίνει και το παίρνουμε είδηση...για το συγκεκριμένο ταμπλετ υπάρχει καλύτερη προσφορά??Αν ναι πες μας να ενημερωθούμε...

*πιο πάνω βλέπω οτι γράφεις οτι σκεφτόσουν να το αγοράσεις απ το πλαισιο στα 299ε, δηλαδη εαν το αγόραζες απ τον κωτσοβολο στην ίδια τιμή και είχες και 100ευρω δωροεπιταγη θα σε χάλαγε??

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά το μαύρο ?

 

Σε σκρουτζομαγαζο όχι ( εκτός από ένα PC1 που το εχει 750!!!). Το είχε η cosmodata αλλά τώρα δεν το βλέπω. Στο amazon το εχει και μάλιστα πιο φθηνά απο το λευκό. Αναμένω και εγω σε καφέ μαύρο σε λογική τιμή αλλιώς θα πάρω από amazon.de

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...